Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda600F
    Kerdeşlerim eymir gölü konusunda Burda Gölbaşılı kardeşiniz var. Beni bütün bekçiler tanıyo bana ulaşın yardımcı oliyim enginkarapinar@hotmail.com. Hatta Bu sezonun açılışınıda kararlaştıralım eymirde yapalım doğayla tamamen iç içe ne dersiniz?
    HAYAT FANİ ÖLÜM ANİ AHİRET EBEDİ.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bir motorcu abim dedi ki kapıdan bas selamı wer gec dedi (dakar motoru war). sorarlarsa motorcuların bufeye gidiyorum dersin. tamam da ben geçiym dedim iki kapıda da durdurdu dayı kartsız almıyoruz dedi. Skutır gordu diye muhtemelen ayrım yapıyo. ben de golbasılıyım bu arada. not aldım mail adresinizi teşekkürler.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben de eymir girişinde hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. ama girişte yavaşlayıp bekçiyle göz temsı krup ufak bi baş selamı vermek gerekiyo ve yetiyo
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    selam olsun ankara ahalisi. bu haftasonu biraz gezelim derim
    bi fikri olan war mı?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    allalla deli olcam ya bu yaptığınız girişlerin bir günü falan mı var. muhtemelen skutır gorunce almıyolar. ben de sizin arkanızdan daliym iyisi mi bi gun. cumartesi yaamurlu 12, pazar yaamurlu 5.

Motosikleti
    Gt250R aZ KaLdI
    Ankaralı Dostlar Ben Forma Yeni Üye Oldum Tanışma Bölümünden Sonra Birde Burda Yazmak İstedim
    Henüz Motorum Yok Ama Kalbim Sizinle
    Motor Aldıktan Sonra Motosikletimle Sizlerle Olacagım Gezip Görmek İstediğim Çok Yer Var
    Aranızda Olmaktan Onur Duyarım
    Herkese Kucak Dolusu Sevgiler...
    [COLOR="Red"]Gümüş Bir Kurşundur Aşk Gelip Seni Vurmadığı Sürece Dönüşmeye Devam Edeceksin.[/COLOR]

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Selamlar arkadaşlar..Bi Ankara'lı daha burda. Motorumu yeni aldım. Şuanda beklemediyim tabi havalardan dolayı..Hepinizle görüşmek üzere..

merhaba arkadaşlar ben yeni motor aldım. ankara mt nerede toplanıyor yarın sevgililer günü toplantı adresini verirseniz sevgimizi paylaşırız.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Alıntı kadir98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben yeni motor aldım. ankara mt nerede toplanıyor yarın sevgililer günü toplantı adresini verirseniz sevgimizi paylaşırız.
    demekki toplanmıyor. hoş geldin.

Selam arkadaşlar. Sitede açtığım ilk konu ve gelen ilk cevap:

ARKADAŞLAR; MOTOSİKLET EĞİTİMİ İLE EHLİYETİMİ GEÇEN YIL ALDIM VE MOTOSİKLETİM OLMADIĞINDAN EĞİTİMDEKİ PRATİKLER DIŞINDA TECRÜBEM YOK. BEN ANKARA’ DAYIM VE İLANDAKİ MOTOSİKLET İÇİN PAZARLIĞI BİTİRDİK SAYILIR, NASİPSE İLK MOTORUM OLACAK.

http://www.sahibinden.com/takasli_yz...XQQdisplayitem

* ESKİŞEHİR’ DE İKAMET EDEN VE BEN GELİNCE MOTORA BAKMAK İÇİN ZAMAN AYIRABİLECEK TECRÜBELİ ARKADAŞLAR VAR MI?

* UZUN YOL TECRÜBEM OLMADIĞI İÇİN ESKİŞEHİR’ DEN ANKARA’ YA EN HESAPLI NASIL GETİREBİLİRİM?

* ESKİŞEHİR’ DEKİ MOTOR SAHİBİNDEN 10 GÜN SÜRELİ VEKALETNAME ALSAM NOTER MASRAFI İLE RUHSAT ÇIKARIRKEN ANKARA EMNİYETİNE MASRAF NE KADAR OLUR?

* İLK MOTORUM OLACAĞI İÇİN PRATİK VE TEORİK BİLGİYE HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYACIM OLACAK. BU KONUDA BİLGİ VE TECRÜBESİNİ PAYLAŞMAK İSTEYEN, ÖZELLİKLE ERYAMAN’ A YAKIN OLUP BERABER GEZEBİLECEĞİM ARKADAŞLAR VAR MI?

BU AÇTIĞIM İLK KONU. UMARIM BİR EKSİK VEYA YANLIŞIM YOKTUR. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER, KAZASIZ VE KEYİFLİ SÜRÜŞLER ARKADAŞLAR...

CANIM KARDEŞİM;

eskişehir Mt her zaman yardıma hazır bir arkadaş grubudur diye biliyorum. bu konuyu eskişehirMT özel topiğine yaz. eminim ki gerekli yardımı alacaksındır. hatta motoru tanıyan birileri de çıkar. ankaraya getirme konusunda da sana yardımcı olurlar. dert etme sen bence.
    vekaletname+noter 250-300 ytl yi geçmez ama notere gitmişken sen direk noter satışını yap. ankaraya iner inmez takipçiye ver aynı gün işin biter. vekaletnameye gerek yok. satışı direk yap. kardeş sözü dinle(!)
    eryamanda arkadaş bulmaktan öte ankara Mt toplantılarına gidip camiayla tanışmanı tavsiye ederim. senden önce motoru olan herkes illa ki tecrübe sahinbi ya da doğru bilgi sahibi demek değildir. sen toplantılra iştirak et. abi tavsiyesidir(!)
    NOt: hata değil, heyecanındandır diye düşünüyorum, o da şu; büyük yazmana gerek yoktu, bu aynı zamanda forum kural ihlalidir ama yeni olduğun için sorun teşkil etmez. seçtiğin makina da çok güzel ama ben ilk motor için cbr 125, tecrübe arttıktan sonra böyle temiz ve güzel bir motora geçmeni de tavsiye ederim. ilk düşmede( ki olacaktır. olmazsa olmaz) ya da acemilikte çizikler, düşmeler, kırılşmalar olacağı için baştan düşünmelisin bence. o paraya nice motorlar var. bana da oldukça pahalı geldi. ben o paraya 500 lük ne makinalar alırım. ya da 1000ytl ekleyip fazer bile alırım. 125 lik motora çok fazla fiyat çekmiş. 1 sene sonra sen o makinadan en az 3000tl zarar edersin. hatta toplantılara katılıp baya bir fikir alıp, daha detaylı bilgiyel motor seçebilirsin. yani:
    7500 tl motor
    300 tl devir
    250 ( ortalama) yol masrafı
    250 ilk bakım
    8500 den aşağı masrafın olmaz.ve karşılığında 125cc, çok tutmamış bir model sahibi olacaksın. 8500 tl ye fazer al, gs 500 al, cbf 500 al. bir süre sonra bu makina gitmiyor diye satmaya kalksan zor satarsın. hem de bu fiyata ancak acemi bir keklik bulursan satarsın.
    aklını başına al
    ( abi tavsiyesi)
    haksızsam açık açık söyleyimnn kardeşlerim.... yorunma açığım

... ve burdayım. Toplantılar bir periyotla mı oluyor ilan edilerek mi? Nasıl takip eder ve katılabilirim? Zaman el verdiği ölçüde katılıp, bilinçlenip motoruma bir an önce katılmak istiyorum. Hepinize saygılar, selamlar...

pardon: "bir an önce kavuşmak istiyorum."

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    eskişehir mt deki arkadaş doğru konuşmuş.
    maddi durumun iyiyse hiç bekleme al bin dicem ama sen daha eskişehirden en ucuz yollu getirme yolunu düşünüyorsan şu an heyecanla yanlış bir karar vermek üzeresin.
    1.ilk motor için yanlış bir seçim.düştü kalktı bu aletin her şeyi pahalı.en basit bir düşmede kafa grenajı kırsan 1500-2000 ytl masraf çıkacak...(düşmem deme %1000 durduğu yerde devrilecek en iyi ihtimal.)
    2.anladığım kadarı ile şekle önem vveriyorsun ama bence önce biraz binip tarzını öğrenmen gerek.
    3.125 cc lik bir motora o para çok fazla,değmez.zaten bu motor yamahanın ekonomik düzey yüksek ama motora yeni başlayacak insanları hedeflediği bir alet.
    4.mecburen 125 likle başlayacağından ki sakın 8000 liram var diye de gidip büyük bir şey alma.
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskişehir mt deki arkadaş doğru konuşmuş.
    maddi durumun iyiyse hiç bekleme al bin dicem ama sen daha eskişehirden en ucuz yollu getirme yolunu düşünüyorsan şu an heyecanla yanlış bir karar vermek üzeresin.
    1.ilk motor için yanlış bir seçim.düştü kalktı bu aletin her şeyi pahalı.en basit bir düşmede kafa grenajı kırsan 1500-2000 ytl masraf çıkacak...(düşmem deme %1000 durduğu yerde devrilecek en iyi ihtimal.)
    2.anladığım kadarı ile şekle önem vveriyorsun ama bence önce biraz binip tarzını öğrenmen gerek.
    3.125 cc lik bir motora o para çok fazla,değmez.zaten bu motor yamahanın ekonomik düzey yüksek ama motora yeni başlayacak insanları hedeflediği bir alet.
    4.mecburen 125 likle başlayacağından ki sakın 8000 liram var diye de gidip büyük bir şey alma.
    Tecrübe artırmak, fikir alışverişinde bulumak, deneyimli arkadaşlardan istifade etmek için yüzyüze görüşülen toplantılar oluyor mu, yoksa bu şekilde sanal ortamda mı oluşuyor bu motora karar verme deneyimleri? Mesela "hadi apachee, cbf, ybr tarzı ile başlayalım" desem Ankara MT nasıl yardımcı olabilir? Yeni başlayan biri olarak bunlar bana merak konusu...

@motutku

Benim tavsiyem şu şekilde. Başlangıç motoru olarak düşünülecek (bence) 3 motor vardır. Alınabilecekler sırayla şöyle :

1-Honda CBF 150,
    2-Yamaha YBR 125 ,
    3-TVS Apache

(Racing tarzı seviyorsun sanırım. CBR125'i özellikle listeye eklemedim. Yedek parçası seni üzecek derecede pahalıdır. Bu 3 motordan birisiyle en az 10.000km civarı tecrübe edinip sonra yüksek cc'ye geçmeni veya racinge geçmeni tavsiye ederim.)

Bunlardan hangisinde karar vereceğini ise yüzlerce sayfa sürmüş CBF , YBR ve TVS topiclerini açıp üşenmeden sabırla okuyacaksın. Ancak bu şekilde modeller hakkında bilgin olabilir. Kiminin ufak, kiminin değişik kronik hataları vardır. Kullanan kişilerin olumlu olumsuz görüşlerini oralardan bulabilirsin.

Bu 3 motordan birini al. Rahat edersin. Motora yeni başlayan kişi kesin düşer motordan. Tecrübeli sürücülerde düşer . Sonuçta 2 teker, ya düşmüşsündür yada düşeceksindir. Başka ihtimal yok. O yüzden ki yedek parçası uygun fiyatlı modelleri düşünmeni tavsiye ederim.

Kazasız sürüşler...

(Not : Eryamana uzak sayılırım. )

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hatta sen yorulmayım dersen ben 3 unu de okudum o yazan motorların..şunu gördüm ki fayda-maliyetten cbf açık ara önde. sadece yağ eksiltme war o da her 1000 kmde bir yaa cubuuna bakıp azcık eklersin no pıroblem.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta sen yorulmayım dersen ben 3 unu de okudum o yazan motorların..şunu gördüm ki fayda-maliyetten cbf açık ara önde. sadece yağ eksiltme war o da her 1000 kmde bir yaa cubuuna bakıp azcık eklersin no pıroblem.
    3000 km'e yaklaşıyorum. Henüz ben bu problemi yaşamadım. Aman nazar değmesin. (Bir kısım rivayete göre ilk parti üretimde varmış bu sorun )

gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

selaaammm..

arkadaşlar herkese merhaba.. daha önce bursa mt deydim, buraya trasnfer oldum. çayyolundayım.bi operasyon olursa yağmur çamur kar demem, sonuna kadar gelirim.

sevgiler.

ArDa
    EN500 satılık.. İlgilenen arkadaşla anlaşırız..

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bırakın şu cbf 150 açık ara önde lafını yaaa.
    cbf daha şık görünüşlü sadece o kadar.ama ben genede cbf beğenmiyorum.
    bana göre de ybr açık ara önde:
    ben 1000 km de bir yağ mı bakacam.hiç işim olmaz,ya unutursam ne olacak?(günda 50-100 km yaptığımı düşünürsek 1000 km yi takip etmem nerdeyse imkansız.
    hele geçen sene 1200 km sinop gezisini düşünürsek yuh dersiniz...
    misal devir saat yok,ya da far sorunu:
    far alternatöre direk bağlı bir kavşakta gece yarısı duırduğun anda ben nerdeyim eyvah yol nerde diyonuz.bu mu açık ara ön ....
    cbf in ybr den tek avantajı bana göre vites ışığı o kadar.bir de torku biraz yüksek..
    onun dışında ybr de sorunun s si bulunmaz.bence hiç bir eksiği olmayan bir malın mukayesesi bile yapılamaz.
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

125 cc ybr uygun olacak herhalde. Bir de düşmelere karşı koruma demiri olursa daha hoş olur. Toplantı ile ilgili soruma cevap yok abiler, demek yaza doğru hareketleniyor o işler.

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bırakın şu cbf 150 açık ara önde lafını yaaa.
    cbf daha şık görünüşlü sadece o kadar.ama ben genede cbf beğenmiyorum.
    bana göre de ybr açık ara önde:
    ben 1000 km de bir yağ mı bakacam.hiç işim olmaz,ya unutursam ne olacak?(günda 50-100 km yaptığımı düşünürsek 1000 km yi takip etmem nerdeyse imkansız.
    hele geçen sene 1200 km sinop gezisini düşünürsek yuh dersiniz...
    misal devir saat yok,ya da far sorunu:
    far alternatöre direk bağlı bir kavşakta gece yarısı duırduğun anda ben nerdeyim eyvah yol nerde diyonuz.bu mu açık ara ön ....
    cbf in ybr den tek avantajı bana göre vites ışığı o kadar.bir de torku biraz yüksek..
    onun dışında ybr de sorunun s si bulunmaz.bence hiç bir eksiği olmayan bir malın mukayesesi bile yapılamaz.
    Bu topic pek yeri değil aslında ama;

@bart1969 dostum haklı olduğun konular var ama hangi modelin daha üstün olduğu kişiye göre değişiyor. Kullanım amacı da önemli tabii.

@motutku;
    En doğru ve sağlıklı kararı 3 topiği sonuna kadar okuyup sonrada gidip bayiilerden 3 motorunda üstüne bineceksin hatta mümkünse test sürüşü yapacaksın. En azından sonunda verdiğin karardan pişman olmazsın içine sineni alırsın. Burada kimisi ybr'yi över, kimi cbf'yi, kimi de tvs ikisinide tokatlar der. Bu laflara pek aldanma dostum.

Yukarıdaki dediklerimi yaparsan motorunu aldıktan sonrada içinde bir ukte kalmaz.

Kazasız sürüşler...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topic pek yeri değil aslında ama;

@bart1969 dostum haklı olduğun konular var ama hangi modelin daha üstün olduğu kişiye göre değişiyor. Kullanım amacı da önemli tabii.

@motutku;
    En doğru ve sağlıklı kararı 3 topiği sonuna kadar okuyup sonrada gidip bayiilerden 3 motorunda üstüne bineceksin hatta mümkünse test sürüşü yapacaksın. En azından sonunda verdiğin karardan pişman olmazsın içine sineni alırsın. Burada kimisi ybr'yi över, kimi cbf'yi, kimi de tvs ikisinide tokatlar der. Bu laflara pek aldanma dostum.

Yukarıdaki dediklerimi yaparsan motorunu aldıktan sonrada içinde bir ukte kalmaz.

Kazasız sürüşler...
    Ben de öyle düşünmüştüm. Topikleri okuyup bilgi sahibi olmak, üzerine binip son kararı vermek. Teşekkürler AydoganX...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 58 kullanıcı var. (0 üye ve 58 misafir)

Bu Konudaki Etiketler