Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Pıçaknan geldim .
    buberk ve revani bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama siz bu şekilde tartışınca hiç seviyeli görünmüyor. En azından cümle içinde "fiiliyat, nifak, sual, zira, galebe, keza, itham" gibi kelimeler kullanın ki albenisi olsun
    Evet çok haklısın arkadaşım..artık kimin ne konuşacağı paradoksu çözüldüğüne göre; kimin neyi nasıl konuşacağı konusu gündeme alınabilir.
    Konuyla ilgili bir tebliğ yayınlanırsa; tebliğde yer alan kelimeleri seçmeye özen gösteririm şahsım adına..

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pıçaknan geldim .
    : )
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de facto olarak sen de küçük cc cisin

#sürenadam

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Kafamı pencereden çıkardım ve dedim ki "akşama kim tatlı su motorcusu kim ıslak motorcu ortaya çıkacak"
    revani bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üflerim bak bu nifak tartışmalarına felan, lütfen kendi aramızda didişmiyoruz. Didişiyorsak da lütfen soykan gibi seviyeyi direk düşürün, felsefe yapmayın böyle
    La bebe sen benim seviyeme kurban ol la

Kafamı pencereden çıkardım ve dedim ki "akşama kim tatlı su motorcusu kim ıslak motorcu ortaya çıkacak"
    Artık kendimi kanıtlamaktan sıkıldım, tatlı su motorcularını piste davet ediyorum.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    Arkadaşlar merhaba. şu an motorum bakımda, perşembe günü bakımdan çıkabilirse cuma günü sabah erkenden izmir'e gitmeyi düşünüyorum. bakımdan çıkmazsa da gelecek cuma giderim yağmur vs. olmazsa. pazar sabahı da döneceğim. saat başı mola veriyorum normalde. istanbul'a gittiğimde ortalama 140 ile gitmiştim, izmir yollarını bilmediğim için net bir şey söyleyemiyorum ama yol ve hava uygunsa tıpagaz gidiyorum genelde.

O tarihlerde izmire veya çevresine gidecek olan varsa beraber gidelim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı revani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. şu an motorum bakımda, perşembe günü bakımdan çıkabilirse cuma günü sabah erkenden izmir'e gitmeyi düşünüyorum. bakımdan çıkmazsa da gelecek cuma giderim yağmur vs. olmazsa. pazar sabahı da döneceğim. saat başı mola veriyorum normalde. istanbul'a gittiğimde ortalama 140 ile gitmiştim, izmir yollarını bilmediğim için net bir şey söyleyemiyorum ama yol ve hava uygunsa tıpagaz gidiyorum genelde.

izmir yolu gayet güzel...uşak tarafında kısa süreli güzel virajlar var...
    ankara sivrihisar arası sıkıcı
    sivrihisar-afyon arası düz ve monoton olduğu için tehlikeli

ben haftaya cumartesi bayram tatili için gidiyorum ama araçla maalesef...

hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    Varadero

250cc için ortalama 140 biraz hızlı gibi geldi bana hayırlı yolculuklar
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10

Bu aralar (kabaca 2-3 haftadır) İzmir ve çevresinde çılgılar gibi sabit / dolaşan radar, devriye, uygulama, ne ararsanız var. Bir haftasonu gezisinde 7 tane sayacak kadar...
    Daha dış çevre de öyledir diye tahmin ediyorum; aman dikkat...
    İyi yolculuklar şimdiden...
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    250cc için ortalama 140 biraz hızlı gibi geldi bana hayırlı yolculuklar
    Dostum ben Cbr 250'yi Kocaeli-Ankara arası otobanda 155+ ortalama hızla kullanıyorum.

Rüzgâr denk gelmezse 160-165 Allah ne verdiyse artık. Hatta 14.09.2013 Ankara-Kocaeli yolculuğunda Bolu il sınırını geçtikten sonra uzun bir süre 170 ile de gittim.

250 cc makinenin en büyük sıkıntısı rüzgâr oluyor. Bolu tüneli öncesi bir rüzgara yakalandım. 140'ı geçemiyordu motosiklet.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rüzgâr denk gelmezse 160-165 Allah ne verdiyse artık. Hatta 14.09.2013 Ankara-Kocaeli yolculuğunda Bolu il sınırını geçtikten sonra uzun bir süre 170 ile de gittim.
    Ziya ziyaaaaaaaaaa
    Soykan67, buberk ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Ben de istanbul dönüşünde güzel bir yokuş bulup 176 yaptım bu arada. Öyle böyle titremiyor ama makine. düz yolda da 160'ı buluyor bir süre sonra. cbr250 için 160 sonrası çok konforsuz. hele bir kamyonu veya otobüsü yakınından geçerek sollamanız gerekiyorsa baya savruluyorsunuz rüzgardan

İzmire doğru da insan gibi kullanmaya başlayayım o zaman :D Ben ankara'da sırf denemek için defalarca radardan hızlı geçtim, hiç sıkıntı çıkmadı. Gerek arabalı radarda, gerek eskişehir veya istanbul yolundaki üstünde 70 yazan radarlarda olsun, hiçbiri beni algılayamadı, cezam sıfır. hangi tip radarlara dikkat etmeliyim?

Devriye de sıkıntı olmaz herhalde. Şimdiye kadar hiç durdurulmadım, durdurulursam biraz heyecan yapabilirim ama belgelerim tam. Zaten hız dışında yasadışı hiçbir şey yapmıyorum :D

Motosikleti
    tracer 900

Ben de istanbul dönüşünde güzel bir yokuş bulup 176 yaptım bu arada. Öyle böyle titremiyor ama makine. düz yolda da 160'ı buluyor bir süre sonra. cbr250 için 160 sonrası çok konforsuz. hele bir kamyonu veya otobüsü yakınından geçerek sollamanız gerekiyorsa baya savruluyorsunuz rüzgardan

İzmire doğru da insan gibi kullanmaya başlayayım o zaman :D Ben ankara'da sırf denemek için defalarca radardan hızlı geçtim, hiç sıkıntı çıkmadı. Gerek arabalı radarda, gerek eskişehir veya istanbul yolundaki üstünde 70 yazan radarlarda olsun, hiçbiri beni algılayamadı, cezam sıfır. hangi tip radarlara dikkat etmeliyim?

Devriye de sıkıntı olmaz herhalde. Şimdiye kadar hiç durdurulmadım, durdurulursam biraz heyecan yapabilirim ama belgelerim tam. Zaten hız dışında yasadışı hiçbir şey yapmıyorum :D
    valla cbr de 130 dan sonra rahatsız oluoyodum ben

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10

Karşıdan kamera ile çeken "sabit radarlarda" (insansız olan) zaten arkadan plaka okuyan kamera yoksa ceza gönderemez.

Ancak... Kenara çekmiş (radar kamerasını taşıyan) otomobilin içindeki memurun tarif ile bilgi geçtiği rivayetlerine tanık oldum (MT'de de duydum, dışarıda da).
    Artık polisler şanslarını mı deniyorlar bilemiyorum.

Bir de gezici araç sizi arkanızdan kameralarsa, evinize gönderirler cezayı, diye tahmin ediyorum

Temkinli olmakta yarar var kanımca.

Zaten çoğunlukla insanlar karşıdan selektörle haber veriyorlar çevirme gördükleri zaman.
    Bir de, araçlar radar bölgelerini bildikleri zaman ööööyle topluca yavaş gitmeye başlıyorlar. O da ipucu veriyor...
    revani bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziya ziyaaaaaaaaaa
    Bülent abi, az kaldı, motosikleti getiriyorum. Yola çıkarız Allah'ın izniyle.

Ama şöyle de bir durum var; ben Cbr 250'nin göstergesinden bahsediyorum. GPS hızı değil bunlar. Göstergenin yalancısıyım yani...
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla cbr de 130 dan sonra rahatsız oluoyodum ben
    La bebe sen Fazerla da rahatsızsın ki 130'dan sonra
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Adam hız sevmiyo diye ne yüklendiniz arkadaş
    Ayrıca cbr durumu zaten saçma değil, 130'dan sonrası hafif motor çok da güzel hissettirmiyor.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La bebe sen Fazerla da rahatsızsın ki 130'dan sonra
    yok hacı fazer 170 e kadar çog iyi sonrası hafif esintili oluyo
    Wozy bunu beğendi.

Motosikleti
    Varadero
    Şu yazılanlardan sonra ikinci el motor işine daha bir ön yargılı bakmaya başladım. Tamam bir şey olmaz belki ama uzun yolda illa dip gaz gitmeye ne gerek var. Ben 7bin devirin üstüne çıkınca rahatsız oluyorum acaba fazla mı yoruyoruz motoru veya yakıta fazlamı biner gibi

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam hız sevmiyo diye ne yüklendiniz arkadaş
    Ayrıca cbr durumu zaten saçma değil, 130'dan sonrası hafif motor çok da güzel hissettirmiyor.
    hafifliğinden değil de motorun zorlandığı ayyuka çıkıyor...bitarafını yırtan bi alet konumuna geliyo...benim için 130-140 da akmalı alet hiç zorlamadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 154 kullanıcı var. (0 üye ve 154 misafir)

Bu Konudaki Etiketler