Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Arkadaki cok yakin mesafeyi olmasa bile genel olarak yan tarafi ve arkayi gosterir aynalar, tabii bunun olmasi icin aynalari cok fazla yana dogru acmamak lazim, oyle olunca arkayi gostermiyorlar, fazla yana acmayinca da kor noktan buyuyor, ben kor noktanin buyuk olmasini tercih ederim ki aynalarim da zaten o sekilde ayarli, serit degistirmeden once, arabada da kullandigim aliskanligim, mutlaka kafami cevirir gececegim seriti kontrol ederim, artik refleks gibi birsey oldu bu. Onun disinda normal seyirde gozlerimin biri aynalardadir arkayi kontrol etmek adina' sasi olacam bu gidisle Zaten normal trafikten hizli seyrettigimden arkadan gelip de beni tehlikeye sokacak bir arac olmuyor genelde, ozellikle sabahlari resmen araclardan kaciyorum, sabah sabah insanlar daha mal oluyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı TheArcheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşkler dostum , motor sökülü halde ,kabul edermi acaba , bazı ustaların öyle takıntıları oluyor sökmediğim motoru yapmam felan gibi
    Evet ben o yüzden ilk gördüğümde birşey yazmadım recep ustanında o tarz prensipleri var bence her ustada olmalı Geçenlerde tecavüze uğramış bir motor gelmişti bütün elektrik tesisatı falan eleman birbirine sokmuş sinyal bile sallanıyor kablonun ucunda zaten motor çalışmıyor bile geri gitti mesela.. Motor yürür durumda olsa atla git bi baktır diyecem ama sökülü durumda biraz zor olur tabi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben o yüzden ilk gördüğümde birşey yazmadım recep ustanında o tarz prensipleri var bence her ustada olmalı Geçenlerde tecavüze uğramış bir motor gelmişti bütün elektrik tesisatı falan eleman birbirine sokmuş sinyal bile sallanıyor kablonun ucunda zaten motor çalışmıyor bile geri gitti mesela.. Motor yürür durumda olsa atla git bi baktır diyecem ama sökülü durumda biraz zor olur tabi.
    Buğra bu dediğiniz usta etimesguttaki yer mi? Yağ değişimini kaça yapıyor şu an..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buğra bu dediğiniz usta etimesguttaki yer mi? Yağ değişimini kaça yapıyor şu an..
    Tarıkcım fiyat bilmiyorum çünkü sadece yağ değişecekse kendim hallediyorum. Senin yolunun üstü olması lazım etimesguta taşındın diye duymuştum.

Bu arada elinden 5 tane motor geçti ben hala aynı motorla geziyorum
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Usta bir şöföre sormuşlar 3 gözün olsa nasıl olsun istersin, 1'i önde 2si arkada olsun demiş" diye bir söz var bilmem duymuş muydunuz Sanırım durumun ehemmiyetini güzel açıklıyor.

Ama ne gibi önlemler alınır ben bilemem. Sürekli 4 göz gitmeye çalışıyorum(4 göz nedemek, nasıl gidilir?), zaman zaman arkayı önümden daha çok takip etmem gerekiyor(ama nezaman?), çok fazla şerit değiştirdiğim de oluyor şeridimi korumaya çalıştığım da(peki hangi şartlar altında?).

Anlatmak istediğim herkesin kendine göre çözüm ve çabaları var. Ama buraya yazarak anlatmak zor (parantez içindeki soruları cevaplamak zor). Bence motosiklet üzerine yazılan güvenli sürüş kitaplarını felan okumak(aktif bir sürücü iken özellikle) çok iyi bir başlangıç.
    hacı sen arkana sağına soluna bakmaktan önüne bakmıyon gibime geliyo...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı sen arkana sağına soluna bakmaktan önüne bakmıyon gibime geliyo...
    Tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama küçükken de gözümüzü açmadan önce "sağım, solum, arkam saklanmayan sobe!" diyorduk, onu hatırladım
    #sürenadam

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    ağalar size önemli bir sorum olacaktı, ben yakında motoru 300km rodaj bakımına götürücem, sonrada 1000km de tekrar.. ama ondan sonraki bakımları kendim yapmak istiyorum, ileride garanti ile ilgili bir işim olursa eğer sıkıntı çıkar mı? yani firma dönüp bana; servis kaydı olmadığından garanti dışı kaldınız diyebilir mi?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağalar size önemli bir sorum olacaktı, ben yakında motoru 300km rodaj bakımına götürücem, sonrada 1000km de tekrar.. ama ondan sonraki bakımları kendim yapmak istiyorum, ileride garanti ile ilgili bir işim olursa eğer sıkıntı çıkar mı? yani firma dönüp bana; servis kaydı olmadığından garanti dışı kaldınız diyebilir mi?
    Aynen öyle demesi gerek firmanın, yani kurallar gereği. Ama bunun en güzel cevabını servise gittiğinde ağızlarını yoklayarak alabilirsin.
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    SYM nin 3000 bakımını yaptırmak için ENDO motoru aradım. Sırf servis ücreti 200 TL dedi. yuh dedim, aynen bak, neden pahalı demedim, çünkü saçma sapan birşeyler söyleceğini anladım.

çok pahalı dedim kapattım. Beypazarı servisini aradım adam 50 TL dedi. birkaç malzemeyi önceden sipairş etmesi gerekiyormuş, iyi dedim kapattım.

ilk bakım 300 değil de 800 km de diye biliyorum ayrıca. Servis kitapığında öyle yazıyor. Ha ben yağını değiştiriyim diyosan olur da sen bilirsin yani.

Sorunun cevabı ise; Evet. servis kaydını her firma sorar. Racon böyle

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kesinlikle garanti dışı kalır. değil bakımı serviste belirlenen aralıklarda yaptırmamak motoruna xenon far taksan bile iyi ihtimalle elektrik sistemini kötü ihtimalle komple garanti dışında değerlendirirler ki yasal ve mantıken haklarıdır.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle garanti dışı kalır. değil bakımı serviste belirlenen aralıklarda yaptırmamak motoruna xenon far taksan bile iyi ihtimalle elektrik sistemini kötü ihtimalle komple garanti dışında değerlendirirler ki yasal ve mantıken haklarıdır.
    ben çakar taktığımda honda elektrik tesisatının garanti dışı kalacağını belirtmişti

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Tarık yeni motorun hayırlı olsun,
    haberleşelim beraber yaparız olmadı o yağ değişimini...

Abi sen daha alamadınmı bu arada yeni bir motor?
    Geçen turgayla konustuk da şu bizim Rızayı alsa da kurtarsa yavrucağı apaçilerin elinden demiştik..
    ANGARAJ

Motosikleti
    CBF 500
    Aynen öyle demesi gerek firmanın, yani kurallar gereği. Ama bunun en güzel cevabını servise gittiğinde ağızlarını yoklayarak alabilirsin.
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM nin 3000 bakımını yaptırmak için ENDO motoru aradım. Sırf servis ücreti 200 TL dedi. yuh dedim, aynen bak, neden pahalı demedim, çünkü saçma sapan birşeyler söyleceğini anladım.

çok pahalı dedim kapattım. Beypazarı servisini aradım adam 50 TL dedi. birkaç malzemeyi önceden sipairş etmesi gerekiyormuş, iyi dedim kapattım.

ilk bakım 300 değil de 800 km de diye biliyorum ayrıca. Servis kitapığında öyle yazıyor. Ha ben yağını değiştiriyim diyosan olur da sen bilirsin yani.

Sorunun cevabı ise; Evet. servis kaydını her firma sorar. Racon böyle
    ben hondanın garanti şartlarını okumuştum, standart dışı parça, modifiye ya da farklı yerde yapılan servis bakımı falan diyor ama komple garanti dışı kalmasından bahsetmiyor hiçbir yerinde, oynanan parçalarla ilgili hükümler var sadece, yani benim elimden geliyorsa bir yağ değişimi için 50-60tl işçilik neden vereyim ki diye düşünüyorum ama firma da çakal tabi, peki illaki aldığım yer olmasa da başka bir yetkili servis olsa olur mu acaba, hani oluyor ya mesela adam galeri değil ama Yamaha yetkili servisi yazıyor camda vs.
    Live to Ride, Ride to Live...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ben hondanın garanti şartlarını okumuştum, standart dışı parça, modifiye ya da farklı yerde yapılan servis bakımı falan diyor ama komple garanti dışı kalmasından bahsetmiyor hiçbir yerinde, oynanan parçalarla ilgili hükümler var sadece, yani benim elimden geliyorsa bir yağ değişimi için 50-60tl işçilik neden vereyim ki diye düşünüyorum ama firma da çakal tabi, peki illaki aldığım yer olmasa da başka bir yetkili servis olsa olur mu acaba, hani oluyor ya mesela adam galeri değil ama Yamaha yetkili servisi yazıyor camda vs.
    Koraycım "komple" demezler ama garantilik bir işin olduğunda tabiki parça fiyatını da senden almak(hatta üzerine koya koya almak) için "iyi de bu garanti dışı kalmış, garantiye saymıyoruz/sayamayız" diyecekler. 3000 bakımı için sırf servis ücreti adı altında 200 TL para isteyen bir yer kısım kısım garanti muhabbeti yapmak ister mi hiç...

Ha sen sadece yağını değiştirdin fakat elektrik akasamında sorun çıktı diyelim. Garantiye dahil olması gerek motorunun fakat eminim ki "sen bakım için servise gelmemişsin, garantiden değişmez bu" muhabbeti ederek olayı tüketici haklarına kadar taşımana sebep olurlar.

Başka servis derken neyi kastettin bilmiyorum ama SYM genel merkezinden onay ve izin almış, resmi SYM servisi olarak geçen ve senin garanti kitapçığındaki "bakımları ...km de yapıldı" kısmına imza atma yetkisi olan heryer senin bakımını yapabilir ve garnti içinde kalırsın.

Ama baştan söyleyim, Endo gibi yerler, senin bakımlarını başka bir yerde (misal beypazarı gibi daha uygun bir serviste) yaptığını gördüklerinde garantilik durumlarda pek de yardımcı olmak istemeyebilirler. Madem bize para kazandırmıyorsun git ozaman diğer servis halletsin işini felan mantığında yani. Böyle bir yaklaşımda bulunsalar şaşırmam yani...
    Redmoon bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Ama baştan söyleyim, Endo gibi yerler, senin bakımlarını başka bir yerde (misal beypazarı gibi daha uygun bir serviste) yaptığını gördüklerinde garantilik durumlarda pek de yardımcı olmak istemeyebilirler. Madem bize para kazandırmıyorsun git ozaman diğer servis halletsin işini felan mantığında yani. Böyle bir yaklaşımda bulunsalar şaşırmam yani...
    olsa ne olur. SYM ye şikayet edilir veya en fazla Beypazarına gidilir

servis kitapçığı imzalatıldığı halde her türlü yapmak zorundalar.

İstersem gidip Isdanbul da yaptırayım bütün km bakımlarını. Seve seve bakarlar ya da bakacaklar

bence bakmamazlık da yapmaz, sonuçta müşteri kazanmak isteyebilir. Ha o servis ücretleriyle kaç tane müşteri kazanır orası ayrı da ayrı mevzuu
    Redmoon, Satharian ve drsteel bunu beğendiler.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarıkcım fiyat bilmiyorum çünkü sadece yağ değişecekse kendim hallediyorum. Senin yolunun üstü olması lazım etimesguta taşındın diye duymuştum.

Bu arada elinden 5 tane motor geçti ben hala aynı motorla geziyorum
    Hakkaten ya değiştir artık motorunu hacım Etimesguttayım artık Buğra bana yakın oldu. Hakanla da komşu olduk.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarık yeni motorun hayırlı olsun,
    haberleşelim beraber yaparız olmadı o yağ değişimini...

Abi sen daha alamadınmı bu arada yeni bir motor?
    Geçen turgayla konustuk da şu bizim Rızayı alsa da kurtarsa yavrucağı apaçilerin elinden demiştik..
    Yunusum saolasın olmadı km dolsun müsaitsen gelirim yanına, aslında motorumun bakımlarını kendim yapmayı istiyorum artık, servise götürmiyeceğim. Garanti umrumda değil, çan çin çon da çok da takmıyorlar.
    GaCCaLL bunu beğendi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    tracer 900
    Koraycım "komple" demezler ama garantilik bir işin olduğunda tabiki parça fiyatını da senden almak(hatta üzerine koya koya almak) için "iyi de bu garanti dışı kalmış, garantiye saymıyoruz/sayamayız" diyecekler. 3000 bakımı için sırf servis ücreti adı altında 200 TL para isteyen bir yer kısım kısım garanti muhabbeti yapmak ister mi hiç...

Ha sen sadece yağını değiştirdin fakat elektrik akasamında sorun çıktı diyelim. Garantiye dahil olması gerek motorunun fakat eminim ki "sen bakım için servise gelmemişsin, garantiden değişmez bu" muhabbeti ederek olayı tüketici haklarına kadar taşımana sebep olurlar.

Başka servis derken neyi kastettin bilmiyorum ama SYM genel merkezinden onay ve izin almış, resmi SYM servisi olarak geçen ve senin garanti kitapçığındaki "bakımları ...km de yapıldı" kısmına imza atma yetkisi olan heryer senin bakımını yapabilir ve garnti içinde kalırsın.

başka servisten hizmet alınca diğer servis bakmaz diye bi durum söz konusu olamaz...seve seve yapacaklar

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bakmazlar demedim, dikkatini şekerim...

Motosikleti
    tracer 900
    Madem bize para kazandırmıyorsun git ozaman diğer servis halletsin işini felan mantığında yani. Böyle bir yaklaşımda bulunsalar şaşırmam yani...
    şaşırmazsın ama öyle bi yaklaşımda bulunma ihtimalleri yok gibi bişey...

Motosikleti
    CBF 500
    Hakkaten ya değiştir artık motorunu hacım Etimesguttayım artık Buğra bana yakın oldu. Hakanla da komşu olduk.
    Hakana komşu olan otomatik olarak bana da komşu olur, bizde olay böyle
    Live to Ride, Ride to Live...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler