Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam soykan adama mesaj attım döner sana sanırım...
    Olmadı üçlü takas yapalım. Sen benimkini al, ben onu alayım, adamda seninkini Herkesin aldığı kendine
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde kıpırdanmanın amacını tam olarak algılayamadım polat başgan. Araya mı kaçıyor nedir sıkıntı
    Mesela eldiven giyersin seleye oturduktan sonra, kask felan takarsın bilemedin depoyu açarsın benzin için... Rutin şeyler yani, zinhimizi fazla zorlamaya gerek yok

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eftal bana yönlendir sen onu

Olmadı üçlü takas yapalım. Sen benimkini al, ben onu alayım, adamda seninkini Herkesin aldığı kendine
    Yapılmamış şey değil biliyorsun... Ama baştan söyleyim, aldıktan sonra vay bu 1100 değil ondan böyle oldu, 1100 olsaydı şöyle olurdu, 1100 daha iyi aslında vs.vs. diye başımızı yemiyeceksen al nolur...
    #sürenadam

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    yok beni böle şeylere karıştırmayın böle iyi sen al 1150ni ben yapacağımı bliorum..bu arada adam tamam ben bi görüşeyim o er6 yı satan arkadaşla diye mesaj atmış haberin ola soykan..
    AnGaRaJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılmamış şey değil biliyorsun... Ama baştan söyleyim, aldıktan sonra vay bu 1100 değil ondan böyle oldu, 1100 olsaydı şöyle olurdu, 1100 daha iyi aslında vs.vs. diye başımızı yemiyeceksen al nolur...
    Ben gene yaparım o işi. Çünkü hakikaten bi 1100 değil

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok beni böle şeylere karıştırmayın böle iyi sen al 1150ni ben yapacağımı bliorum..bu arada adam tamam ben bi görüşeyim o er6 yı satan arkadaşla diye mesaj atmış haberin ola soykan..
    Ne güzel üçlü yapacaktık la

O adama bende sahibinden.com üzerinden mesaj attım ama bakalım.

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

Buğrahan üzerini işaretlediğim Bina sanırsam. Güzel sanat fakültesi tam burası fakat B blok tam nerede bilemiyorum.

http://goo.gl/maps/ec8f7
    buberk bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Burası bugünki söyleşi için, rektörlük binası;

http://goo.gl/maps/o1aW8

Burası da Cuma günki söyleşi için, Güzel sanatlar F binası (B block sanırım binanın bir yarısıdır), Barkına gittiğimiz binanın ta kendisi

http://goo.gl/maps/HfmfV

(Yeşil okların gösterdiği binalar)

harita;

http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr...aritaBuyuk.gif
    buberk bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cuma günü yapılacak olan söyleşi, geçen gittiğimiz bina değilde onun bir altı. O üç binanın ortasındaki sanırsam B blok.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü yapılacak olan söyleşi, geçen gittiğimiz bina değilde onun bir altı. O üç binanın ortasındaki sanırsam B blok.
    Valla ben de şöyle bişey buldum;

https://www.facebook.com/events/147376432077579/?ref=22

Cuma günkü bina ile aynı sadece salon 05 yerine 06 ya alınmış. Yanlış mıyım? yine yarım saat salon aramayalım da....
    #sürenadam

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    üniversite kampuslarında piyasa mı yapiniz la angaralı motörcular
    iki kitap sıkıştırın montun altına, hem rözgar keser
    grolyer interneyşıl amerikana olsun, kalın kitaptır

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Valla ben de şöyle bişey buldum;

https://www.facebook.com/events/147376432077579/?ref=22

Cuma günkü bina ile aynı sadece salon 05 yerine 06 ya alınmış. Yanlış mıyım? yine yarım saat salon aramayalım da....
    Senin dediğin yer doğru. Arkadaşa tekrar sordumda, beni götünden dinlediği için yanlış yeri söyledi.

Barkın'ın söyleyişinin olduğu bina. Zaten oralarda tek konferans salonu orası.
    ANGARAJ

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üniversite kampuslarında piyasa mı yapiniz la angaralı motörcular
    iki kitap sıkıştırın montun altına, hem rözgar keser
    grolyer interneyşıl amerikana olsun, kalın kitaptır
    medeniyetin beşiği ankara; sempozyumdan panele koşturuyoruz işte.
    gore-tex'in herkesden saklanan sırrı da gaste kağıdı diyollar reis
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    üniversiteye ana nizamiyeden girin yukarı doğru rampa çıkarken ikinci sola dönün rektörlük binası sağınızda kalacak

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı suhatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üniversiteye ana nizamiyeden girin yukarı doğru rampa çıkarken ikinci sola dönün rektörlük binası sağınızda kalacak
    hayırdır kemer takmayan,hız yapan,uzun farları yakan anerjikkk moturcular rektörümü döveceksiniz ? Ne var orada ?
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı suhatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sonra sağınıza solunuza bakınıp hiç bir motorun olmadığını görünce, "lan rektörlükte amfi mi olur tabi, kesin yanlış geldim" diye düşünmeye başlayacaksınız. Ama aslında diğer motorlar binanın arka tarafına parketmiş ve gözlerinizin motorunu aradığı, "nerde la bu bebe" dediğiniz, en güvendiğiniz arkadaşınız bile içine zar zor sığdığı bir d'ASYA-Sandero ile gelmeyi motor ile gelmeye tercih etmiş olacak...

Ama Kaan TUNA iyiydi, güzeldi, faydalı da oldu. Hem çok uzatmadan sunumu tamamlayınca beynimiz oksijen sıkıntısı da yaşamadan mekanı terk eyledik.

Birçok kişinin haberi yoktur diye söyleyim dedim; her salı-perşembe, saat 7 de, 4 adımdan oluşan (yani toplam 2 hafta süren) teorik eğitim anlatımı yapıyormuş kendisi, Ulusanda. "Hiç bir ücret talep etmiyoruz zaten, beklerim" dedi. Her 2 haftada bir, sürekli devam eden bir program bu anladığım kadarıyla.
    karapara ve Bulent78 bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    TEKNİK SORU: Arkadaşlar kombine fren sistemi olan motosiklette arka frene basınca ön frende çalışıyor dediler. Normal motosikletlerde ön ve arka aynı anda sıkılıyor. Şimdi CBS olan motor kullanırkende bu alışkanlığı kaybetmemek için yaklaşık ön(%70) arka(%30) birlikte sıkacağız. Ama bu durumda CBS den dolayı ÖN FRENE bir artı daha gelecek oran ön fren oranı yaklaşık(kafadan atıyorum) %80-90 olacak , bu durum ön freni fazla asılmakla eş değer olursa kendimizi yerde buluruz diye düşünüyorum.... Dün ön freni sıkarken korktum açıkcası ... Arka frene abanmakta sıkıntı yok ama yukarıdaki duruma bir izahat...Yardımlarınızı bekliyorum
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEKNİK SORU: Arkadaşlar kombine fren sistemi olan motosiklette arka frene basınca ön frende çalışıyor dediler. Normal motosikletlerde ön ve arka aynı anda sıkılıyor. Şimdi CBS olan motor kullanırkende bu alışkanlığı kaybetmemek için yaklaşık ön(%70) arka(%30) birlikte sıkacağız. Ama bu durumda CBS den dolayı ÖN FRENE bir artı daha gelecek oran ön fren oranı yaklaşık(kafadan atıyorum) %80-90 olacak , bu durum ön freni fazla asılmakla eş değer olursa kendimizi yerde buluruz diye düşünüyorum.... Dün ön freni sıkarken korktum açıkcası ... Arka frene abanmakta sıkıntı yok ama yukarıdaki duruma bir izahat...Yardımlarınızı bekliyorum
    Sizin CB125'te bu sistem yok, olsaydı da ön frenden arka frene fren gücü iletimi yapılıyo, yani ön ve arka freni birlikte sıktım diye ön fren daha çok sıkılır diye bişey yok.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    hayırdır kemer takmayan,hız yapan,uzun farları yakan anerjikkk moturcular rektörümü döveceksiniz ? Ne var orada ?
    Osman abi dün akşam seninde kulakların çınlamıştır nc700 hakkındaki daha önceki söylemlerine bakarak hiç ama hiç beğenmediğini düşünüyorduk lakin bir anda motora bakış açın değişti sanırım bu ani değişimin bir sebebi vardır. Acaba bir yerden tiyomu aldın motor sağlam diye bizleri de aydınlatır mısın benimde beğendiğim bir motordur çünkü
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osman abi dün akşam seninde kulakların çınlamıştır nc700 hakkındaki daha önceki söylemlerine bakarak hiç ama hiç beğenmediğini düşünüyorduk lakin bir anda motora bakış açın değişti sanırım bu ani değişimin bir sebebi vardır. Acaba bir yerden tiyomu aldın motor sağlam diye bizleri de aydınlatır mısın benimde beğendiğim bir motordur çünkü
    VOTKA motosikleti kendiniz sürün karar verin, benim kıyaslama vs yapacak kadar tecrübem yok ..

Şu FRENLE ilgili konu hala soru işareti ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin CB125'te bu sistem yok, olsaydı da ön frenden arka frene fren gücü iletimi yapılıyo, yani ön ve arka freni birlikte sıktım diye ön fren daha çok sıkılır diye bişey yok.
    Abi cevabınız için teşekkürler. NC700 'lerdeki kombine frende arkayı sıkınca ön sıkar dediler onun için bu soruyu sordum, yardımlarınızı bekliyorum..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    ve sonra sağınıza solunuza bakınıp hiç bir motorun olmadığını görünce, "lan rektörlükte amfi mi olur tabi, kesin yanlış geldim" diye düşünmeye başlayacaksınız. Ama aslında diğer motorlar binanın arka tarafına parketmiş ve gözlerinizin motorunu aradığı, "nerde la bu bebe" dediğiniz, en güvendiğiniz arkadaşınız bile içine zar zor sığdığı bir d'ASYA-Sandero ile gelmeyi motor ile gelmeye tercih etmiş olacak...

Ama Kaan TUNA iyiydi, güzeldi, faydalı da oldu. Hem çok uzatmadan sunumu tamamlayınca beynimiz oksijen sıkıntısı da yaşamadan mekanı terk eyledik.

Birçok kişinin haberi yoktur diye söyleyim dedim; her salı-perşembe, saat 7 de, 4 adımdan oluşan (yani toplam 2 hafta süren) teorik eğitim anlatımı yapıyormuş kendisi, Ulusanda. "Hiç bir ücret talep etmiyoruz zaten, beklerim" dedi. Her 2 haftada bir, sürekli devam eden bir program bu anladığım kadarıyla.
    Oncelikle Dasya nin icine ancak sigdigim dogru, ayni sey bizim jazz icinde gecerli, ufak arabalar bunlar, ya da ben genisim bilemiyorum Ayrica butun hucrelerim motorla gitmeyi isterken, ne yazik ki Ostim taraflarindan 6:20 de cikmam sebebiylen sirkete gidip motoru alip gelisim yalan olurdu o yuzden direk Bilkente gelisim arabayla oldu ne yazik ki. Amma velakin Soykan beni disarda beklerken gordum ki, biyere donmeyip de direk gidersen zaten motorlari goruyosun, sen ya erken geldin ya da kafana gore girdin oraya cocuk Cuma gunu en erken gelen sen olma bari dicem ama rahmi amcanin sempozyumu kalabalik olur muhtemelen, illaki gorursun milleti diye dusunuyorum

Bu aksam gidecektim Ulusana ama yatti ne yazik ki, bizimkilere soforluk yapicam. Artik darisi onumuzdeki saliya diyorum ve yarin aksama c u diyorum.

VOTKA motosikleti kendiniz sürün karar verin, benim kıyaslama vs yapacak kadar tecrübem yok ..

Şu FRENLE ilgili konu hala soru işareti ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Abi cevabınız için teşekkürler. NC700 'lerdeki kombine frende arkayı sıkınca ön sıkar dediler onun için bu soruyu sordum, yardımlarınızı bekliyorum..
    Abi Okan Abi gibi bu tarz motorlari daha once kullanmis olanlar daha iyi bilir tabii ama senin motorda arkayi sikinca direk onu de calistiriyo mu onu bilmiyorum. Benim bildigim one abaninca arka da calisiyor ama tam tersi de gecerli olabilir tabii, sonucta kombine diyorlar. Dun ki Kaan Hocanin anlattiklarinda ABS ile de ilgili birseyler vardi, mesela bu mevzuyu ilk kullananin BMW oldugunu, halen en iyi ABS nin BMW de oldugunu soyledi, bu kombine fren ile ilgili olarak da soyle dedi, mesela Honda varadero da kombine abs var, sen on frena abandigin zaman, arka freni de %30 oraninda calisiyor, ama bu hep standart dedi, yani her durumda arka frene %30 basiyor. BMW de ise on frene abandigin zaman, arka frene kilitlenene kadar basiyor, kilitlenecegi zaman da abs devreye giriyor dedi, boylece, mesela arka da artci oldugunda, arka taraf daha agir olacagindan, tekerin kilitlenmesi daha gec olacagindan, daha fazla baski uygulayabiliyor arka frene. Olay bu sekildeymis. Bu yuzden de daha kisa mesafe de durur dedi
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    NC700X Siyah rengi çok güzel. Çok kullanmadım ama dönüşleri, kullanımı çok rahat. Bu fiyata böyle bir motor bence bedava gibi. Eksiklikleri alta "bashplate" ile orta sehpa lazım. Bunun dışında çok güzel. Güle güle kullan Osman abi.
    karapara bunu beğendi.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sen gelme söyleşiye, sonra sor burada sorularını.... Orada senin sorularına cevap veren birileri vardı, oraya gitmiştik

Şimdi nasıl bir soru sormuşsun zaten kafan karışık belli Öncelikle arkaya abanınca ön de çalışıyor mu onu kendin test edebilirsin.

Kısaca bildiğim kadarıyla kombine fren ön yada arka frenden birini fazlaca kullanıp diğerini kullanmadığın zaman devreye giriyor olması lazım. En azından temelde ortaya çıkma sebebi buydu sanırım, bugünün teknolojisiyle hangi noktaya geldi bilemiyorum.

Sen CB deki gibi fren kullanırsan normalde kombine sistem devreye girmemesi gerek sanırım. Yada devreye girse bile, ön yada arka frene gereğinden fazla güç uygulamayacak kadar gelişmiştir o sistem. Zaten şimdiki kombine sistemleri ABS ile de birleştirince olay epey karışıyor, bilmiyorum nasıl bir mantıkta çalışıyorlar.

Ama bunu en güzel yavaş yavaş deneyerek öğrenebilirsin, boş bir alanda. Çünkü Kaan beyin anlattığına göre de markadan markaya ABS veya kombine sistemlerin çalışmasında net farklar varmış. En iyisi O.Sinan abiyi arayarak bir ön bilgi alınabilir, ondan sonra kendi motorunda test edersin
    karapara bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler