Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada şu motor kaldırma tekniği bana diğerlerine nazaran çok daha kolay geldi; (1.00'dan itibaren seyredin.)

http://youtu.be/DcII1wx5JiE?t=1m
    Rossi stayla Bunu ilk rossi yaparken görmüştüm, yarışta düştüğünde kaldırmıştı motoru. Zaten GP motorlarının altına kalçayı sokup da geri geri kaldırayım olayı imkansız.

Aynısını ben de denedim sonra, söyleyeceğim şudur ki; gidon açısı yanlış olunca aynanın da yanlış yerlere denk gelme ihtimali var
    Bulent78 ve Soykan67 bunu beğendiler.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Neyse benden harley Severlere Gelsin,

Satharian bunu beğendi.
    ANGARAJ

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rossi stayla Bunu ilk rossi yaparken görmüştüm, yarışta düştüğünde kaldırmıştı motoru. Zaten GP motorlarının altına kalçayı sokup da geri geri kaldırayım olayı imkansız.

Aynısını ben de denedim sonra, söyleyeceğim şudur ki; gidon açısı yanlış olunca aynanın da yanlış yerlere denk gelme ihtimali var
    Puhahahaa yarildim lan sabah sabahh

1 aydan fazladir sahibinden de duran motor temiz olmayabilir dogru ama Okan Abinin motorunu satarken gayet guzel gosterdigi gibi dogru fiyati yazmamis da olabilir, sen tutup da motoruna 11 yerine 14 yazsaydin, senin deli de 1 aydan fazla dururdu vitrinde bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Demek ki neymis, pegler yere degince limit sonsuza gitmiyormuss Daha fazla yatirinca suyu cikiyormuss
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu tecrübeye kulak verin. Motoru kaldıracağız derken bir yerlerimizden olmayalım
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

Harley şeyk ! Adamın sol ayağına dikkat ettim de, bot giymemesine rağmen yürüyebiliyor olması mucize gibi bişey. Yan çantalar sağolsun(sanırım)

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tecrübeye kulak verin. Motoru kaldıracağız derken bir yerlerimizden olmayalım
    Hele bir de etrafından felan insanlar geçmeye görsün...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    @ERHAN Dün Atom Karınca Soner Hocaya uğradım biraz sohbet ettik. Adam ne alırsan alda Fazer alma dedi. Parasının motoru değil dedi.

@POLAT Er6f genelde sürüş dinamikleri açısından hep XJ6f den önde gösterilmiş. Viraj,gidiş vs..

@BÜLET Benim nihai hedeflerden birisi daha önce ulusanda görerek kalbimi çarptıran DUCATI DIAVEL CARBON (Street triple da metresi olacak İNŞAALLAH) Fuarda bir kere daha görüp aşık oldum. Ama onunla evlilik öncesi, düşük cc den başlayarak çeşitli motorlarla gönül eğlendirmek istiyorum. sonrası Allah Kerim. Para bir yerlerden gelir umarım

@Drsteel Abi genelde haftasonu turlamaları için binmek istiyorum. Şehir içi genelde YUnUSGİL PARKA gitmek için kullanıyorum. Birde ben daha acemi sürücüyüm. Büyük motorlar gözümü korkutuyor.

YUNUSGİL deyince aklıma geldi Yunus usta senden yorum gelmedi?
    GaCCaLL bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ERHAN
    YUNUSGİL deyince aklıma geldi Yunus usta senden yorum gelmedi?
    Abi arkadaşlar saydığın konuda güzel çalışmışlar derslerine,
    hepsi birbirinden cevahir baksana
    Ama bence bu kadar kasma nasıl olsa değiştireceksin ileride,
    yani 1-2 sene içerisinde değişecek o motor,
    bu yüzden yok şu 4 silindirli böyle kaçar,
    şu 2 silindirli titreşim var aman aman uzak dur,
    amanın bunun torku bilmemkaç devirde verirmiş de şehiriçi olmazmış
    mottolarına uyma Sadece rahatlığından dolayı enduro öneririm ben sana kaldıki en başından beridir nc700 taraftarıyım ama senin hoşuna gitmedi onun tipi
    ha maddiyat sözkonusu ise er6lar güzel aletler f/p açısından lakin ben sıfır alıcam diyorsan,
    eldeki mevcut verilere çok takılma derim,
    hoş hepimiz en ucuza en güzel motoru almaya çalışırız ama senin verdiğin örnekler arasında
    uçurum farklar yok abi benim gözlemlediğim
    Bu yüzden hangisini alırsan al herdaim seni seveceğiz yani
    karapara ve SEÇ bunu beğendiler.
    ANGARAJ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    @ERHAN Dün Atom Karınca Soner Hocaya uğradım biraz sohbet ettik. Adam ne alırsan alda Fazer alma dedi. Parasının motoru değil dedi.

?
    fazer hakkında son dönemlerde bi şekilde negatif yorumlar aldım bir işaret gibi...parasının motoru olmaması ayrı, kötü motor olması ayrı olaylar olsa da mevzu beni düşündürmüyo değil...ama fazer vfr sonrası tercihim gibi hala...kısmet...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Abi arkadaşlar saydığın konuda güzel çalışmışlar derslerine,
    hepsi birbirinden cevahir baksana
    Ama bence bu kadar kasma nasıl olsa değiştireceksin ileride,
    yani 1-2 sene içerisinde değişecek o motor,
    bu yüzden yok şu 4 silindirli böyle kaçar,
    şu 2 silindirli titreşim var aman aman uzak dur,
    amanın bunun torku bilmemkaç devirde verirmiş de şehiriçi olmazmış
    mottolarına uyma Sadece rahatlığından dolayı enduro öneririm ben sana kaldıki en başından beridir nc700 taraftarıyım ama senin hoşuna gitmedi onun tipi
    ha maddiyat sözkonusu ise er6lar güzel aletler f/p açısından lakin ben sıfır alıcam diyorsan,
    eldeki mevcut verilere çok takılma derim,
    hoş hepimiz en ucuza en güzel motoru almaya çalışırız ama senin verdiğin örnekler arasında
    uçurum farklar yok abi benim gözlemlediğim
    Bu yüzden hangisini alırsan al herdaim seni seveceğiz yani
    Yunus'um heyecanım ve seçici davranmaya çalışmamım nedeni ilk defa 600 cc civarı motosiklete binecek olmak. Dolayısiyle ilk büyük motosiklette seçimi doğru yapayım ki yanlış alışkanlıklar kazanmayayım, benim hatalarımı affetsin, ama yanlış verdiğim şeylerde de tepki versin... XJ6f hala gündemde ama mübarek motorun tipi iyi dedik onunda ikinci elde ABS li siyahı yok ... neyse dediğin gibi ben bu konuya 3-5 gün düşünce de yoğunlaşıp konuyu neticelendireyim...

Kulağınız delik, gözünüz açık olsun ki ben bu aralar motosiklet arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer hakkında son dönemlerde bi şekilde negatif yorumlar aldım bir işaret gibi...parasının motoru olmaması ayrı, kötü motor olması ayrı olaylar olsa da mevzu beni düşündürmüyo değil...ama fazer vfr sonrası tercihim gibi hala...kısmet...
    Kötü motosiklette dedi ama ben kendimce cümlenin bu kısmını yazmama kararı vermiştim olurya almak istiyorsan seni soğutmamayım diye
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    tracer 900

Kötü motosiklette dedi ama ben kendimce cümlenin bu kısmını yazmama kararı vermiştim olurya almak istiyorsan seni soğutmamayım diye
    abi gerçekleri saklama benden
    üstadlar genelde fazer hakkında öyle düşünmekte ama sağlamlık performans kullanım konfor vs gibi kriterlere göre aslında ideal olan seçeneklerden biri olarak görülüyor...CB 600 F Hornet de düşünebilirm ama fiyatı uygun değil...ve rüzgarı dert ediniyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07147771/detay

ya da şuna dalacam artık son çare...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17023840/detay
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    iste hata telafi etme mevzusunda da enduro diyorum abi ben
    gerek dusme kalkmada plastik aksamin kirilmamasi gerekse yukarixa belirttigin aletler gibi cok beygirli ve biçkin olmamasi seninde hiz duskunu biri olmaman gerektiginde de 150-170e cikabilen aletler abi bu 600-650cc endurolar
    misal versysler guzel ve uzerindeki motor er6 motoru beygiri yuksek f650her ne kadar tasvib etmesemde hem digerlerine gore dusuk beygiri yere yakinligi ve rahat kolay kullanimi gerekse ikinci el piyasasindan dolayi guzel alet lakin 1seneden fazla kullanacaksan alma derim cunki piyango cidden ikinci elleri onun yerine de neden bir DL650 olmasin? hem sorunsuz hemde yakitta cimri hemde tipi falan yerinde bir alet. ayrica tek silindir de degil.

erhan sende kabul et artik la fazerler 600cclerin hyosungu gibi bisi :p yani arada kalmis ne boyle tam istenipeni veriyor nede uysallik var iki arada bi derede karaktersiz bi alet
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Haci ruzgari biraz yuksek bir camla cozersin o kadar dert etme bence, motorun tipini biraz bozar ama seni de ruzgardan korur, bi de yazin sehiricinde cikarabilirsin cami bence, eskisehir yolu falan gibi ana arterler disinda zaten sehiricinde ruzgari dert edecek kadar hizli gitmiyoruz ki.
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    iste hata telafi etme mevzusunda da enduro diyorum abi ben
    gerek dusme kalkmada plastik aksamin kirilmamasi gerekse yukarixa belirttigin aletler gibi cok beygirli ve biçkin olmamasi seninde hiz duskunu biri olmaman gerektiginde de 150-170e cikabilen aletler abi bu 600-650cc endurolar
    misal versysler guzel ve uzerindeki motor er6 motoru beygiri yuksek f650her ne kadar tasvib etmesemde hem digerlerine gore dusuk beygiri yere yakinligi ve rahat kolay kullanimi gerekse ikinci el piyasasindan dolayi guzel alet lakin 1seneden fazla kullanacaksan alma derim cunki piyango cidden ikinci elleri onun yerine de neden bir DL650 olmasin? hem sorunsuz hemde yakitta cimri hemde tipi falan yerinde bir alet. ayrica tek silindir de degil.

erhan sende kabul et artik la fazerler 600cclerin hyosungu gibi bisi :p yani arada kalmis ne boyle tam istenipeni veriyor nede uysallik var iki arada bi derede karaktersiz bi alet
    hacı ben kabul ediyorum harfi harfine..fazerın beni çeken iki noktası var...ilki far tasarımı, cepheden görüntüsü, ikinci olarak yolda sessiz olması, onun dışında çeken bişeyi yok açık konuşayım...DL 650 benim için de daha avantajlı ama işte insan bi tadına bakmak istiyor...makul bir v strom a hayır demiyorum elbet...ama gücümüz kuvvetimiz yerindeyken de şekilciliğimiz de halen varken neden bi VFR olmasın altımda

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    DL 650 bence de cok guzel ama biraz daha buyuk ve yuksek gibi F650 ye gore, bi de bir konya atasozu var bu F650 ler ile ilgili, kocasi cok olurmus bunlarin yani sair burda cok el degistirdiklerinden temizini bulmak cok kolay degildir diyor

ER6 72 beygir de alistiktan sonra hic de korkulacak bir motor degil yani, Fazeri devirli kullaninca mesela korkuyor insan. VFR de enteresan biri 15 lira fiyat koyuyor, biri 20-22 lira, bu kadar mi farkeder arkadas bir iki yilda yani, yok cok temizmis de nokta hata yokmus da falan da filan daaa.. iyi de 22 de biraz fazla birader yani demezler mi adama?

Endulucuden de zaten naked tavsiyesi beklemek yanlis olurdu abicim Bence de rahat ettigini al abi, nasi olsa evlenmiyosun 2 seneye satarim diyosun, o yuzden cok dert olmayacaktir diye dusunuyorum, yeter ki uzerinde rahat ol makinanin, cok yuksek bisi alip da her durdugunda dusme tehlikesi yasiyarak motorun zevkini cikaramazsin mesela.
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    sevgili arkadaşım karapara osman; kalbin kadar temiz bu güzel beyaz sayfada, birkaç cümle yazarak kirlilik yaratmak istiyorum. lütfen beni yanlış anlama kızma bu da benim fikrim .abi adamı hasta etme ne kadar çok kurcalıyorsun. bir kere motoru hangi şartlarda kullanacaksın (dağ-tepe,cadde,uzun yol). abi ben her türlü kullanacam mı dedin? olmaz olmaz abi geç onu,hangisinden keyif alacaksın sana şunu soruyorum abi bir ayakkabı varmış 4 mevsim giyiliyormuş süpermiş abi desem ne dersin bana. şimdi bazı arkadaşlarım bana karşı çıkarlar ben hem havada, hemde karada sürüyorum hatta arada bir de dalıyorum derin suların keyfini sürüyorum diyecektir. neyse uzatıyorum farkındayım. sen kesinlikle racing almazsın çıktık onu. ''enduro''mu? ''naked'' mi? bir de şu yakıt konusu bana rahatsızlık veriyor. şu motor bu kadar yakıyor, bu motor bu kadar yakıyor aralarında bakıyorsun 1-2 lt oynar sanki bana yılda 20000km yol yapıyorda yakıt hesabı yapıyor. hadi yaptın 20000km demek ki keyfine yapıyorsun o zaman konuşmayacaksın. keyfini süreceksen parasını da ödeyeceksin. bu arada aklıma gelmişken yunus söyledigi DL650 fena da değil hani ben de begeniyorum, bak dikkat bende dedim. sıfır alacaksan tek tek git bak sağdan, soldan, üstten, otur kalk.. para veriyorsun abi senin cebinden çıkıyor hangisini beyendin, içine hangisi sindi onu al. bana nee, ona ne keyfinin kahyasımıyız sen binecek keyfini de sen süreceksin. arkadaşım 3 markadan şaşma kawasaki,suzuki,yamaha ben bunu bilir bunu söylerim. her malın bir alıcısı mutlaka vardır. bunların bir çok alıcısı çıkar. kızmayın arkadaşlar bende fikrimi söyledim, kimseye karşı olarak yazmadım. hepimiz iyi niyetliyiz bunu biliyorum. aaa selçuk bak ayıp ettin bu laf olmadı derseniz şimdiden özür dilerim. maksadım haddimi aşmak değil. tamam ya kapattım.
    trgy, karapara ve nezih77 bunu beğendiler.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Motosikleti
    osman abi bizim taskinda var mesela DL650 uzerine bir bin yokla tart sonra fuardada diger modellere binip yoklamissin anladigim kadariyla.yalniz sunu soyleyim ben f650kadar gidonu donen bir motora binmedim simdiye kadar ve sehir ici yogun trafikte bile acayip kolaydi kullanimi heleki 2000 sonrasi f650ler daha alcak olmasi lazim.ama bir DL Degil tabiki.

erhan ayrica fazerin sessizligi diyorsunda ben benim klvde 120den sonra motoru duydugumu hatirlamiyorum DL650 ninde farkli oldugunu dusunmuyorum acikcasi hem o hizlarda ruzgardan dolayi zaten duyamazsin cogu motorun sesini.. bu arada bugun carsamba senin vfrden ses yokmu hala??
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL 650 bence de cok guzel ama biraz daha buyuk ve yuksek gibi F650 ye gore, bi de bir konya atasozu var bu F650 ler ile ilgili, kocasi cok olurmus bunlarin yani sair burda cok el degistirdiklerinden temizini bulmak cok kolay degildir diyor

ER6 72 beygir de alistiktan sonra hic de korkulacak bir motor degil yani, Fazeri devirli kullaninca mesela korkuyor insan. VFR de enteresan biri 15 lira fiyat koyuyor, biri 20-22 lira, bu kadar mi farkeder arkadas bir iki yilda yani, yok cok temizmis de nokta hata yokmus da falan da filan daaa.. iyi de 22 de biraz fazla birader yani demezler mi adama?

Endulucuden de zaten naked tavsiyesi beklemek yanlis olurdu abicim Bence de rahat ettigini al abi, nasi olsa evlenmiyosun 2 seneye satarim diyosun, o yuzden cok dert olmayacaktir diye dusunuyorum, yeter ki uzerinde rahat ol makinanin, cok yuksek bisi alip da her durdugunda dusme tehlikesi yasiyarak motorun zevkini cikaramazsin mesela.
    Honda kullanıcılarının bir ksımının ..ıçı kalkık oluyor bu yüzden hiç hakedilmeyen fiyatlar isteniyor. 2010 model sıfır makinayı alıp 3 sene 25-30bin binip satarken aldığı fiyatı istiyorlar daha ne olsun. ha satabiliyorlar mı sanmam.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    tracer 900
    Panpa bugün görüşecek eleman vergi dairesiyle ne olur bilemem tabi, adamı çok taciz ettim zaten haber bekliyom
    forewer bunu beğendi.

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Ankaralı motorcu arkadaslarıma sevgiler,saygılar...
    Ben Ferdi...
    Ankaraya yeni atandım.Artık bu topiğin abonesiyim..
    karapara, nezih77 ve Uffie bunu beğendiler.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı fesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaralı motorcu arkadaslarıma sevgiler,saygılar...
    Ben Ferdi...
    Ankaraya yeni atandım.Artık bu topiğin abonesiyim..
    Hoşgeldiniz. Buluşmalara katılmanızı tavsiye ederim.

Sabahtan beri Fazer'a giydiriyorsunuz, biz iki pok attık diye adımız çıktı hiçbirşeyi beğenmeyen Soykan'a.. Ben bunları daha öncede söyledim suçlu oldum. Benim değerimi çok sonra anlayacaksınız çooook
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler