Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih abi birinci aşamadayim: sifir almiş gibi düşün, plan yap ve öyle YAŞA
    hayırlı uğurlu olsun deme planlarına başlayayım ben o vakit
    karapara ve Wozy bunu beğendiler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yine arıza verdim ben Angarmın işbilir birdenecik ustaları ;

Olay şu düz yolda giderken gidip duran motorun birden "Check Engine" ışığı açıldı. Sesi falan değişti. O şekilde garaja kadar düşük gaz düşük devir kombinasyonuyla götürüp kilitledim şimdilik. İlk iş onu servise atacağım. Yürüyüşünde hiçbir sıkıntı yok motorun. İlginç bir şekilde boşta çalışırken yanmıyor uyarı ışığı. Boşta az olsun gaz verince veya vitese atar atmaz gaz vermesem dahi ışığı yakıyor. Bu sabah biraz aküyü bitirmiştim ondan olsa gerek diye tahmin ediyorum. Soğuyunca kendine gelen aküyle çalışmıştı baya da sıkıntısız yol yaptım. Durduk yere cart diye çıktı uyarı ortaya.

Geçen sefer gaz kesiyordu. Ulusan'ın ustası olan Yaşar Ustaya sormuştum neydi sorun diye. Elektrik tesisatı demişti. Akü az olunca bozmuş mu ne. Nası önleriz deyince de çok soğuk havalarda 3 günde bir en az çalıştır dedi. Şimdi bu sefer komple bitince akü ve neredeyse hemen akabinde şekildeki sıkıntıyı yaşayınca dedim yine aküdür herhalde sorun.

Acaba götürmeden evvel aküyü doldurtup mu bir denesem diyorum. min 100 tl bayılmanın alemi yok heral. Neyse. Ne diyorsunuz bu işe ahali
    Yan sehpa müşürüne su girmiş gibi bir his var içimde
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    internette bir suru sacma bilgi varsi yine mantik galip geldi.....Peki bu işi iyi yapan bildiginiz ISBILIR yer war mi acaba
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    fatih abi birinci aşamadayim: sifir almiş gibi düşün, plan yap ve öyle YAŞA

Son bir ay dayan kardeşim
    karapara bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan sehpa müşürüne su girmiş gibi bir his var içimde
    Bakalım dönüş vakti ilk iş motora koşacağım zaten. Eğer oysa toparlar ben gelmeye illa ki. Ama bir yandan da öyle bi durumda stop ettirmesi gerekmez mi acep
    Heil Spellcheck

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    internette bir suru sacma bilgi varsi yine mantik galip geldi.....Peki bu işi iyi yapan bildiginiz ISBILIR yer war mi acaba
    abi bu işin ustaları ziebart ama bi çoğuyla aynı hizmeti vermelerine rağmen fiyatta bindirdiklerini söylüyo herkes...ya da sonax aynı mantıkla...ama bi kaç forum bakarsan bi kaç adres alabilirsin daha ucuza yapacak...motora mı yaptırcan arabaya mı?
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    erhan insaallah once araba olacak.. burda faydali olursa siraya motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

bana en profosyenel yer lazim,kalite lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

www​.kosifler.com
    kosifler diye bir yer var bilen var mi acaba? (forumu p..c.. ediyorum ozur )

birde bu ziebart hakkinda bir suru kotu sey okudum nette...hurafe galiba
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Bakalım dönüş vakti ilk iş motora koşacağım zaten. Eğer oysa toparlar ben gelmeye illa ki. Ama bir yandan da öyle bi durumda stop ettirmesi gerekmez mi acep
    Temassızlık yapıyorsa stop etmez , boş viteste sorun olmadığına göre büyük ihtimal sorun burada.

Motosikleti
    tracer 900
    erhan insaallah once araba olacak.. burda faydali olursa siraya motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

bana en profosyenel yer lazim,kalite lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

www​.kosifler.com
    kosifler diye bir yer var bilen var mi acaba? (forumu p..c.. ediyorum ozur )

birde bu ziebart hakkinda bir suru kotu sey okudum nette...hurafe galiba
    abi boya koruma çok teknik gerektiren bi iş değil..usül bildikten sonra polisaj makinası vs ile gerekli malzemelerle kendinde yapabilirsin..araba ikinci else önce belli kimyasallar ile temizliyolar yüzeyi...sonra da partlatma ya dakoruma uygulanıyo...ben aşağıdaki yerde yaptırdım, genç çocuklar, nette de çok tavsiye etmişlerdi iki sene önce...

http://www.detailinggarage.net/

bu firmayı da tavsiye etmişlerdi...

http://www.buhaar.com/

ama sıfır alırken bayiler bazen bunu hediye olarak verebiliyolar...kendileri mi yaptırıyo başka yerde mi yapıyolar bilgim yok açıkçası...
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İnşallah dediğiniz gibidir hocam. Gider ayak sinirim bozuldu valla
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    tracer 900

geçmiş olsun bişey olmaz, çamur kaçmış olabilir...

Motosikleti
    MT-07
    Yalnız boşta gaz verince neden yaptı onu anlamadım pek.
    Çamurdan da olsa çamurun ortasında yapardı. Geldik o kadar yolu yıkattık sonra da soğuduktan sonra 2 kere daha çalıştı ondan sonra başladı
    Bakalım gelince göreceğiz ne olmuş ne bitmiş
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi boya koruma çok teknik gerektiren bi iş değil..usül bildikten sonra polisaj makinası vs ile gerekli malzemelerle kendinde yapabilirsin..araba ikinci else önce belli kimyasallar ile temizliyolar yüzeyi...sonra da partlatma ya dakoruma uygulanıyo...ben aşağıdaki yerde yaptırdım, genç çocuklar, nette de çok tavsiye etmişlerdi iki sene önce...

http://www.detailinggarage.net/

bu firmayı da tavsiye etmişlerdi...

http://www.buhaar.com/

ama sıfır alırken bayiler bazen bunu hediye olarak verebiliyolar...kendileri mi yaptırıyo başka yerde mi yapıyolar bilgim yok açıkçası...
    sifir erhan. ben bayi ile temasa geceyim bakayim...birde bu kisileti bir arastirayim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sinirin bozulmasın, ön çamurluk bende kaldı ya, ona tavır yapıyordur motor
    #sürenadam

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hala kavrama diyorum Umur, haftaya geleceğim; acelen yoksa bekle bende serviş ışığını kapattırmaya gideceğim, beraber gidelim.

Motosikleti
    MT-07
    Ona yapabileceği tavır hakkını doldurdu zaten. Baştan aşağı yıkadı çamurla yolda beni. Arkadaki iş görmüyor ama ön çamurluğun hakkını vermek lazım

Burak hacı kavramayı zaten başlı başına bi yaşadık da o toparladı sonradan. Ben 11-18 şubat aralığında gelicem. Beklersen gideriz de beklemezsen de sen bilirsin
    Bu arada gidersen kesinlikle 690'ın üzerine bi oturmanı tavsiye ederim
    Heil Spellcheck

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Burak hacı......gidersen kesinlikle 690'ın üzerine bi oturmanı tavsiye ederim
    Oturma la, oturursan alırsın direk ! (sen nezaman dönüyorsun buarada?)
    #sürenadam

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Arkadaşlar SIFIR km araçlara ''BOYA KORUMA'' vs. uygulamasının faydası var mı?Faydası varsa, araç için tavsiye edeceğiniz marka model yer? Motosikletin çizilmesinden vs. korkuyoruz araç için oluyorsa MOTOSİKLET için de bunlar olmaz mı?

Faydası elbette olur fakat 0 km taşıtlarda üretim tarihi de mühimdir bu konularda. Zira boya koruma denen işlem sıvı zımpara olarak nitelendirebileceğimiz aşındırıcı pastalar ile devir ayarlı polisaj makinesi ile yapıldıktan sonra yüzey cilalanır. Fakat boyanın kurumasından sonra bir müddet daha aracın boyalı kısımlarından gaz salınımı devam eder, bu süre bir kaç ayı bulabiliyor. O bakımdan üretim tarihi çok çok yeni sıfır kilometre taşıtlarda bir süre geçtikten sonra uygulama önerilir.

Polisaj denen işlem ise 0 km bir taşıtta yapılır mı yapılmaz mı karar vermek için bir spot ışık altında durumu incelemek lazım, boyanın verniğinde kılcal çizik (RDS) var mı yok mu, boyada portakal kabuğu (orange peel) dalgalanmaları var mı yok mu incelemek gerekir. Gerçekten araç kusursuz boyanmış ve bayi tarafından oto fırçası, şeker çuvalı gibi neandartel yıkama teknikleri ile yıkanmamışsa polisaj uygulamasına gerek yoktur. Direk katı wax yahut nano teknolojik ürünlerle koruma altına alınabilir.

Geçen hafta bir 0 km otomobil aldım ve araç teslim bölümündeki bahşişçi eleman motoru sildiği bez ile kaportayı da siliyordu... Aracın boyasında spot ışık altında belli olan kılcal çizikler mevcut.

Şu ve bu linkte detaylı anlatım mevcut.

Ben şahsi olarak sizi şayet bir polisaj makinesi alıp bu işe girişecekseniz bir kaç konuda uyarmak isterim bu işi kıvırabilecek düzeyde denemiş biri olarak;

-Ped seçimi önemli. Ucuz yün pedler aşırı ısınır, verniği yakabilirsiniz. Meguiar's, 3M, Auto Glym gibi markaların pedleri verimli sonuç verir.

-Polish kullanacaksanız boya durumu ve kullanacağınız polish ile seçeceğiniz ped, ek olarak, ürünü yedirip finish alabileceğiniz devir aralıklarını iyi belirleyemezseniz boyada hologram bırakırsınız.

-Her marka aracın boyası farklı tepki verir. VAG grubu araçların verniği serttir, biraz daha agresif ped ve polish seçimine el verir ama aynı durumu bir Honda boyasında denerseniz verniği yakabilirsiniz. Yahut Hyundai gibi bir otomobilse boya sticky paint denen özelliğe sahiptir ve yağlı ürünler seçmek gerekir pedi parçalamamak ya da boyayı yakmamak için (Menzerna mesela)

-Toz çıkar, hüsrana uğramamak için siyah plastik aksamları ve kapı fitili, cam fitili vb.... yerleri maskeleme bandı ile kapayın.

-Koruma ile polisajı asla birbirine karıştırmayın, polisaj işlemi boyanın verniğinden bir kaç mikron inceltme durumudur, yaklaşık vernik kalınlığı profesyonel birinin elinde %8 dolaylarında falan incelebilir ki zaten parlaklığı veren aşınmış, korozyona uğramış vernik tabakasının alınmasıdır polisaj ile, bu işlem boya koruma değildir. Koruma bu işlem bittikten sonra yapılır. Ben dediğim üzere katı wax kullanıyorum fakat kalıcılığı çok uzun değildir bu ürünlerin, yerine daha etraflıca bir koruma düşünürseniz Gtechniq'in nano ürünleri oldukça başarılı.

Burada waxladığım bir mesaj mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2901178
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydası elbette olur fakat 0 km taşıtlarda üretim tarihi de mühimdir bu konularda. Zira boya koruma denen işlem sıvı zımpara olarak nitelendirebileceğimiz aşındırıcı pastalar ile devir ayarlı polisaj makinesi ile yapıldıktan sonra yüzey cilalanır. Fakat boyanın kurumasından sonra bir müddet daha aracın boyalı kısımlarından gaz salınımı devam eder, bu süre bir kaç ayı bulabiliyor. O bakımdan üretim tarihi çok çok yeni sıfır kilometre taşıtlarda bir süre geçtikten sonra uygulama önerilir.

Polisaj denen işlem ise 0 km bir taşıtta yapılır mı yapılmaz mı karar vermek için bir spot ışık altında durumu incelemek lazım, boyanın verniğinde kılcal çizik (RDS) var mı yok mu, boyada portakal kabuğu (orange peel) dalgalanmaları var mı yok mu incelemek gerekir. Gerçekten araç kusursuz boyanmış ve bayi tarafından oto fırçası, şeker çuvalı gibi neandartel yıkama teknikleri ile yıkanmamışsa polisaj uygulamasına gerek yoktur. Direk katı wax yahut nano teknolojik ürünlerle koruma altına alınabilir.

Geçen hafta bir 0 km otomobil aldım ve araç teslim bölümündeki bahşişçi eleman motoru sildiği bez ile kaportayı da siliyordu... Aracın boyasında spot ışık altında belli olan kılcal çizikler mevcut.

Şu ve bu linkte detaylı anlatım mevcut.

Ben şahsi olarak sizi şayet bir polisaj makinesi alıp bu işe girişecekseniz bir kaç konuda uyarmak isterim bu işi kıvırabilecek düzeyde denemiş biri olarak;

-Ped seçimi önemli. Ucuz yün pedler aşırı ısınır, verniği yakabilirsiniz. Meguiar's, 3M, Auto Glym gibi markaların pedleri verimli sonuç verir.

-Polish kullanacaksanız boya durumu ve kullanacağınız polish ile seçeceğiniz ped, ek olarak, ürünü yedirip finish alabileceğiniz devir aralıklarını iyi belirleyemezseniz boyada hologram bırakırsınız.

-Her marka aracın boyası farklı tepki verir. VAG grubu araçların verniği serttir, biraz daha agresif ped ve polish seçimine el verir ama aynı durumu bir Honda boyasında denerseniz verniği yakabilirsiniz. Yahut Hyundai gibi bir otomobilse boya sticky paint denen özelliğe sahiptir ve yağlı ürünler seçmek gerekir pedi parçalamamak ya da boyayı yakmamak için (Menzerna mesela)

-Toz çıkar, hüsrana uğramamak için siyah plastik aksamları ve kapı fitili, cam fitili vb.... yerleri maskeleme bandı ile kapayın.

-Koruma ile polisajı asla birbirine karıştırmayın, polisaj işlemi boyanın verniğinden bir kaç mikron inceltme durumudur, yaklaşık vernik kalınlığı profesyonel birinin elinde %8 dolaylarında falan incelebilir ki zaten parlaklığı veren aşınmış, korozyona uğramış vernik tabakasının alınmasıdır polisaj ile, bu işlem boya koruma değildir. Koruma bu işlem bittikten sonra yapılır. Ben dediğim üzere katı wax kullanıyorum fakat kalıcılığı çok uzun değildir bu ürünlerin, yerine daha etraflıca bir koruma düşünürseniz Gtechniq'in nano ürünleri oldukça başarılı.

Burada waxladığım bir mesaj mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2901178
    günümüzde hiç bir iş yok ki boku çıkmamış olsun...bokunun çıkması derken konuya girdikçe çok aşırı detaylanıyo ve bu normal olarak konu ile ilgisi olmayan kişileri soğutuyo..hakan mesela senin postu okudum şu işlemlerden soğdum valla...ben, bu işle uğraşan, sözüm ona kurumsal yerlerin bu tür şeylerle uğraştığını, dikkat ettiklerini düşünmüyorum...söylediğine göre de yanlış uygulamalar kötü sonuçlar getiriyo...araştırayım desen, öğrendikçe iyi uygulama yapmak için maliyetin artıyo ve araştırırken vaktin kayboluyo..eskiden bi pasta bi cila vardı anasını satayım..pasta çizik giderir, cila parlatırdı...ama yukarda anlattıklarına baksana...işi kapmak için okulunu okumak gerekli

neyse sözlerimi "cehalet mutluluktur" aforizmasıyla bitirmek istiyorum...
    karapara ve burakkose3 bunu beğendiler.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Adam YBR yi tekere kaldırmak için artçıyı kullanıyor, benim niye aklıma gelmedi ya bu?

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/44560...ur-demedi.aspx

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler