Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    pro ne yaptin kardes anlasabildin mi...
    haber eyle bakem....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    yok abi ses soluk, ulaşamadım
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Merhaba arkadaşlar;
    sonunda bir motosiklet alabiliyorum . ancak motosikleti alınca karşıma çıkan masraflar motosiklete vereceğim parayı geçecek galiba. Ne yapacağımı şaşıracağım neredeyse. Kask alayım diyosun iyi bişey olsun.. yok şu lazım yok bu lazım deyince baktımki sekseniyle semere patlayacak. Motosiklete, kendime bişiler alayım diye bir fiyatlara baktımki ölmüşüz.. giysilerden başladık monta düştük.. açılır kasklardan fullface indik. ama hala fiyat motoru geçeceğim diye zorluyor.. Hayır motoru bile tam alamadım daha. Hangi birine para yetiştireceğimi şaşırdım. Motora mı kendime mi? Aksi bir durumda diz lazım el lazım dirsek lazım dedik. sırtlık lazım bellik lazım mont lazım. kaskı söylemedim çünki zaten ilk o lazım.. arkadaşlardan biri kasktan sonra ilk eldivenle bot al dedi.. bu sefer birde bot girdi işin içine. hayır bunları tamamlayabilmek için bile en ucuzlarından alsam 500 gidecek. ee en ucuzu da alınmazki sonuçta canımız sağlığımız için takacağız.. Ortalama bişiler derledim kendimce şu olu şu olmaz diye bu sefer de biri aştık rahatlıkla.. İyide zaten motosiklet o civarda.. Bana şunları almazsan olmaz diyebileceğiniz ekipmanlar neler? Birde motosikletini alacağım arkadaş (yeni öğreneceğim için) fazla şey alma kullanımını zorlaştırır bu sefer seni rahatsız eder mont kask eldiven falan al dedi. Mantıklı geliyor aslında. Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    sonunda bir motosiklet alabiliyorum . ancak motosikleti alınca karşıma çıkan masraflar motosiklete vereceğim parayı geçecek galiba. Ne yapacağımı şaşıracağım neredeyse. Kask alayım diyosun iyi bişey olsun.. yok şu lazım yok bu lazım deyince baktımki sekseniyle semere patlayacak. Motosiklete, kendime bişiler alayım diye bir fiyatlara baktımki ölmüşüz.. giysilerden başladık monta düştük.. açılır kasklardan fullface indik. ama hala fiyat motoru geçeceğim diye zorluyor.. Hayır motoru bile tam alamadım daha. Hangi birine para yetiştireceğimi şaşırdım. Motora mı kendime mi? Aksi bir durumda diz lazım el lazım dirsek lazım dedik. sırtlık lazım bellik lazım mont lazım. kaskı söylemedim çünki zaten ilk o lazım.. arkadaşlardan biri kasktan sonra ilk eldivenle bot al dedi.. bu sefer birde bot girdi işin içine. hayır bunları tamamlayabilmek için bile en ucuzlarından alsam 500 gidecek. ee en ucuzu da alınmazki sonuçta canımız sağlığımız için takacağız.. Ortalama bişiler derledim kendimce şu olu şu olmaz diye bu sefer de biri aştık rahatlıkla.. İyide zaten motosiklet o civarda.. Bana şunları almazsan olmaz diyebileceğiniz ekipmanlar neler? Birde motosikletini alacağım arkadaş (yeni öğreneceğim için) fazla şey alma kullanımını zorlaştırır bu sefer seni rahatsız eder mont kask eldiven falan al dedi. Mantıklı geliyor aslında. Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
    Kask ve montla başladım ben. Mont çok lazım oluyordu, çünkü sıradan bir mont saatte 80i geçince her vuran rüzgarda beni yan şeride savuruyordu, trafikte baya bi tehlikeye sokuyordu beni. Şimdi sırada bellik ve pantolon var, malum ne böbrekleri üşütmek ne de romatizma olup iki tekerden uzak kalmak isteriz
    Eldiven de çok önemli tabi, eller tutmayınca tepki süresi çok uzuyor. Ama bu bütçeyle onu nasıl aradan çıkaracağım bilmiyorum. Amerikada çok güzel bir eldiven buldum 44 dolara, fakat Ankara'da Joe Rocket satan bi yer olmadığı için deneyip getirtemiyorum. Bu gidişle elimin ölçüsünü alıp sipariş edecem. Bota gelince, botu niye ilk başta sayarlar hala anlamadım. Vardır bi bildikleri heralde ama...
    Dediğin gibi motoru alıyorsun, ilk masrafı bi türlü bitmek bilmiyor. Ama harçadıkça değdiğini anlıyorsun kesinlikle
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    İlk aşamada lazım olanlar:
    - Kask (Nolan N61,62 ve Lazer Vertigo 90-100 euro civarı)
    - Bot (bende hala yok ama almam şart, ayarlayabilirsem parayı alıcam)
    - Eldiven (Held, Richa, ProBiker vs. gibi markalara göz at işe yarareldivenleri çıkıyor. YIBA çarşısına bak)
    - Dizlik (20-25 YTL'lik olanlar da işe yarıyor, bu da YIBA'da)

Sonradan önemli olanlar:
    - Mont (yine Held, Bering, Richa vs. bakabilirsin. YIBA çarşısına da bak ancak çok ucuza kaçma su alır)
    - Pantolon (kışın süreceksen birebir, yazlık pantolonlar da var; Held bakabilirsin 100 euro civarı. YIBA'ya göz at yine)
    - Bellik (çoğu zaman omurilik korumasıyla karıştırıyorlar, bellik dediğin yünden bir şey, kışın sürmeyeceksen pek önemli değil zannımca)
    - Omurilik koruması (sert malzemeden yapılmıştır, belden doğru sararsın sırt kısmına sert bir tabaka gelir. Sırt üstü düştüğünde yaralanmayı engellemek içindir. Bende yok ama, olsa da olur olmasa da.)
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk aşamada lazım olanlar:
    - Kask (Nolan N61,62 ve Lazer Vertigo 90-100 euro civarı)
    - Bot (bende hala yok ama almam şart, ayarlayabilirsem parayı alıcam)
    - Eldiven (Held, Richa, ProBiker vs. gibi markalara göz at işe yarareldivenleri çıkıyor. YIBA çarşısına bak)
    - Dizlik (20-25 YTL'lik olanlar da işe yarıyor, bu da YIBA'da)

Sonradan önemli olanlar:
    - Mont (yine Held, Bering, Richa vs. bakabilirsin. YIBA çarşısına da bak ancak çok ucuza kaçma su alır)
    - Pantolon (kışın süreceksen birebir, yazlık pantolonlar da var; Held bakabilirsin 100 euro civarı. YIBA'ya göz at yine)
    - Bellik (çoğu zaman omurilik korumasıyla karıştırıyorlar, bellik dediğin yünden bir şey, kışın sürmeyeceksen pek önemli değil zannımca)
    - Omurilik koruması (sert malzemeden yapılmıştır, belden doğru sararsın sırt kısmına sert bir tabaka gelir. Sırt üstü düştüğünde yaralanmayı engellemek içindir. Bende yok ama, olsa da olur olmasa da.)

Adam ucuz olsun istiyo....100 ero dan bahsediyon....

Yabancı diil....Az yardımcı olun arkadaşa..... Toplantılara katılacak...Gezilere katılacak.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yau daha ucuz kasklar ne kadar işe yarar bilemiyorum
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Mt 125
    Merhabalar bende geldim
    sanırım ağustosun ilk haftası gibide ehliyetim oluyor umarım gezilerede gelebilirm bu arada motorum mondial 125 mt alper abinin motorunu aldım

Motosikleti
    Mz Etz 251
    sağolun varolun pek bir akıl vermişisniz... yahu ben size sızlanıyorum siz bana.. ne olacak halimiz? aynı türkiye gibi.. en iisi ben temizinden kask mont eldivenle işe başlayayım. bide dizlik dirseklik falan alayım. bir de bot alayım. birde şu full korumalaran aldımmı.. birde yüz siperliği ile balaklava.. tamamdır şaka yapıyorum tabiki.. artık bakcaz başımızın çaresine.. ilk önce motosikleti tamamen almam ve ehliyeti de emniyetten çıkarmam lazım malum iki yıldır orada beni bekliyor garibim

Motosikleti
    250 mct
    ya arkadaşlar bende bi soru soracağım.banada bi kaç aksesuar(temel olarak kask ve mont) lazım ama yiba çarşısından başka bir yer yokmu ankarada?yiba çarşısındaki ürünleri pek beğenmedim ve çok pahalı.tavsiye ettiğiniz bir yer varmı?çeşidin bol ve ekonomik olan bir yer...teşekkür ederim

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeşidin bol olduğu yerler söylerdim ama yibadan ucuz olmaz! O yüzden hiç gerek yok.. Yibadan ucuzunu ben bilmiyorum..

Motosikleti
    Mz Etz 251
    Yahu yıbada da 3 liralık mala 10 lira diyor.. onu alacağıma gider 15 liralık malı 15 liraya alırım. Umut istersen birlikte bakalım. Gerçi benim bulduklarım da hep istanbulda..

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    valla arkadaşlar bela gibi bu kiyafetler motor sevgisini birinci derecede soutan bunnar hehehe...
    bunları da alırsan bida seni kimse motordan soutamaz...
    benimde hala dizliğim yok pantolon ve bot yok eldiven de yok...
    şimdi bi eldiven ve dizlik alıp yazı öyle geçirmeyi düşünüyorum...
    ondan sonra da kışın pantolon alacam gibi görünüyo ama para yok o ayrı konu...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Pahalı bir zevk ne yazık ki motosiklet. Ancak olmazsa olmazlardır bunlar, eminim hayatı çok seviyorsunuzdur.

Şöyle düşünün, şimdi alacağınız bu ürünlerin parasını çalışarak çok rahat ödeyebilirsiniz, ancak bir kaza geçirdiğinizde hastane masrafınızı çalışamadan nasıl ödeyeceksiniz?

Onur Yollarda

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Prometheus alman ekolüne sahip,korkutarak eğitiyor Benim kaskım (tabi ki),montum,eldivenim,omurilik korumam,dizliğim var.. Tek eksiğim bot.. Bence hepsi elzem olan şeyler,hiçbiri eksik olmamalı..

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı umut35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bende bi soru soracağım.banada bi kaç aksesuar(temel olarak kask ve mont) lazım ama yiba çarşısından başka bir yer yokmu ankarada?yiba çarşısındaki ürünleri pek beğenmedim ve çok pahalı.tavsiye ettiğiniz bir yer varmı?çeşidin bol ve ekonomik olan bir yer...teşekkür ederim
    Umut ben kaskı Motoarttan almıştım, orada geçen sezondan kalan kasklar vardı. 170-220 Euroluk N83ü 210 liraya aldım, bi de oraya bak, belki hala vardır alacak birşeyler
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Aslında en önemlisi bot ama ne yazık ki benim de o eksik. En kısa zamanda alacağım.
    Onur Yollarda

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    bende dizlik bakiyorum ama ice giyilen bisi lazim, gene icon begendim heralde cantayla beraber onu da import edecez usa den... bi de mesh mont lazim gavruk sicaklar icin
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında en önemlisi bot ama ne yazık ki benim de o eksik. En kısa zamanda alacağım.

pro abı sen botu netcenkı....arabayı terlıklede kullansan olur...hatta yalınayakta kullansan olur....corapların kokmuo dımı....

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chimeraby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prometheus alman ekolüne sahip,korkutarak eğitiyor
    ahaha , benim de bot eksik lakin yeni motor alabilir isem bot alacağım şimdiki motorumla normal botlar ile devam edeceğim, evli barklı olmadığımız için ne kazanıyor isem motoruma feda olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 75 kullanıcı var. (0 üye ve 75 misafir)

Bu Konudaki Etiketler