Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler şöyle bişey ne kadar mal olur..anlayan eden yok mu...ölçülere bağlı demeyin aşağı yukarı bişey işte...

http://imageshack.us/photo/my-images...mg00183ny.jpg/

Eren galvenizli çatı sacı kuulanacaksın 2 metrekaresi en kalını 20 lira yani 17 metre kare felan gitse (x=1.5m y=2m z=2m) alt yüzeyi hesaplamadım 350 tl tutar kaynak makinesi ve matkap bide baya bi somun ve vivata lazım çok basit iş pik demirlerle bereber en fazla 500 tl tutar ve çokta sağlam olur. sana tavsiyem yaparken sac ile pik demir(iskelet) arasında izocam kullanman böylece soğuk sıcak çok etkilemez birde en üste branda da kullanabilirsin böylece su geçirmez olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Hatta pik demirleri hiç kaynak yapma direk L köşe demiri kullanarak birleştir demirleri böylece istediğin zaman söküp taşıyabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Bu aparat ilede 3 yuvarlak boruyu köşeden birleştirebilirsin gayet sağlamdırlar bunlar en iyisi aslında
    Satharian, erro ve nezih77 bunu beğendiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    beyler şöyle bişey ne kadar mal olur..anlayan eden yok mu...ölçülere bağlı demeyin aşağı yukarı bişey işte...

Yine pimpirikliliğin üstünde..
    olm sen akıllanmican varya,
    Valla çalacak adam çok rahat patlatır bu malzemeyi ben sana söleyim ayrıcanada yok yağmurdan korsun çamurdan korusun diyosan eyvallah

Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.unsallazer.com/products/bkv4-b.jpg
    Eren galvenizli çatı sacı kuulanacaksın 2 metrekaresi en kalını 20 lira yani 17 metre kare felan gitse (x=1.5m y=2m z=2m) alt yüzeyi hesaplamadım 350 tl tutar kaynak makinesi ve matkap bide baya bi somun ve vivata lazım çok basit iş pik demirlerle bereber en fazla 500 tl tutar ve çokta sağlam olur. sana tavsiyem yaparken sac ile pik demir(iskelet) arasında izocam kullanman böylece soğuk sıcak çok etkilemez birde en üste branda da kullanabilirsin böylece su geçirmez olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

http://www.ilkayaksesuar.com/ilkay_k...aykulp-877.jpg
    Hatta pik demirleri hiç kaynak yapma direk L köşe demiri kullanarak birleştir demirleri böylece istediğin zaman söküp taşıyabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

http://www.gozdenalbur.com/modules/c...1_4005_max.jpg
    Bu aparat ilede 3 yuvarlak boruyu köşeden birleştirebilirsin gayet sağlamdırlar bunlar en iyisi aslında
    hacı döktürmüşssün ama sen kime diyosun acaba o yukardakileri?
    söylediğin adama kampa gidiyoz dediğimizde ligtv internet sıcak su varmı diye soran birisi yani
    Wozy, Redmoon ve nezih77 bunu beğendiler.
    ANGARAJ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çalacak adam çok rahat patlatır bu malzemeyi ben sana söleyim ayrıcanada yok yağmurdan korsun çamurdan korusun diyosan eyvallah

hacı döktürmüşssün ama sen kime diyosun acaba o yukardakileri?
    söylediğin adama kampa gidiyoz dediğimizde ligtv internet sıcak su varmı diye soran birisi yani
    hırsız nereye çalıyo böyle bi kabin içinden...kabin kapısı kilitli...içerde motor kilitli...kapıya bi alarm vs...önüne de arabayı çektin mi gelsin de çalsın...hem tozdan yağmurdan da korur..aletlerini, malzemelerini, montunu kaskını koyarsın içerisine..oh miss...

burak konuçmadık sanırım bu mevzuyu hatırlamıyorum ben...ozan saolasın bilgiler için...bu demir profillerin metresi ne kadardır tahmini...?

birde polyester ya da prefabrik bir kulübe sanırım daha pahalıya gelir...bizim angaraj işi içinde alalım bi konteynır atalım bi arsaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

http://www.gebzemoto.com/forum/showthread.php?tid=55

http://www.youtube.com/watch?v=zLHRN...feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=Naa4lotmfqs

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konteyner deyip geçme, dudak uçuklatıyor hurdacıdakiler bile

Hele sıfırlarını aç da bir sor, fiyatı duyunca telefonu hemen kapatası geliyor insanın

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konteyner deyip geçme, dudak uçuklatıyor hurdacıdakiler bile

Hele sıfırlarını aç da bir sor, fiyatı duyunca telefonu hemen kapatası geliyor insanın
    araştırdım ya sağlam fiyatları var...ama onların elektrik ve su tesisatları hazır genelde..onun için fiyat artıyo olabilir...birde bizim istediğimiz ölçüde fabrikasyon polyester, prefabrik kulübe falan bulunması zor...bir de modüler olsun dersen iş daha da çetrefilli bir hal laıp astarı yüzünü geçer...ama ozanın fikir iyi...tuttum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92658223/detay

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Bu fiyatlar ne ya , millet bu paralara yapı marketlerindeki kulübelerden alıp bahçesine köyüne falan koyup yaşıyor içinde .

Motosikleti
    tracer 900
    alıp koyacan işt şunu bahçeye otoparka

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70196687/detay

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen niye eleştiriyon ki adamı? Hayır yanlış bişey mi yapıyor? Veya gereksiz...? Anlamıyorum ha, elalemin videolarını izlerken "millet yapıyor, uğraşıyor" diye hayıflanıyoruz, bizim ağzımızdan bişey çıkınca da hemen eleştiri... Sen de biraz düşün, fikir beyan et, daha ucuza nasıl yapılır, patlatılmaması için ne yapmak gerekir, daha iyi fikirler ancak tartışarak çıkar. Adam motorunu hem güzel hem de daha güvenli bir şekilde muhafaza etmek istiyor, gayet doğal... Sinirlendirme adamı

Zaten sinirliyim sana, sayın çok bilmiş usta. Bak elcik koruma aparatları da uymadı, hem de "orası çok kolay yaav, abartma" dediğin yandan somunlar uymadı. İlk aklıma sen geldin zaten...Hayır korktuğumuz kelepçe kısmı çok güzel oldu ama busefer de yan taraflar girmedi. İşin yoksa gidonu genişlet felan filan... Lan ne bahtsız, hayırsız elcik koruma almışım ben. Aylardır takamadım ! Zaten fren maneti kırık, bari gidip onu yaptırayım... Şu gudubet gidondan da arasan bulamazsın, bizim başımıza bela oldu Antoni Kuin !

araştırdım ya sağlam fiyatları var...ama onların elektrik ve su tesisatları hazır genelde..onun için fiyat artıyo olabilir...birde bizim istediğimiz ölçüde fabrikasyon polyester, prefabrik kulübe falan bulunması zor...bir de modüler olsun dersen iş daha da çetrefilli bir hal laıp astarı yüzünü geçer...ama ozanın fikir iyi...tuttum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92658223/detay
    Çüş devenin bale pabucu! Bak Wozy çok güzel izah etmiş bence, bu hazırların fiyatı resmen saçmalık...
    #sürenadam

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler açıklıyorum sıkı durun.

Dikdörtgen kutu veya kontenyer düşünelim. Tasarlamış olduğum garaj bu tarz birşey. Tabi kı üzerine havalı bir çatı vs. maliyeti büyütür.
    Malzemenin fire vermemesi ve her tip motosikletin girebilmesi için;
    Boyu (uzunluk) 3 metre
    Eni(genişlik) 2 metre
    Yüksekliği 2 metre olan bir garajı ele alalım.

sacın eni 1 metre boyu iki metre olduğuna göre eni oluşturmak için 2 adet saç, boyu oluşturmak içinde 3 adet sac gerekli. Tabi ki bir dikdörtgen olduğundan önden iki sac (aynı zamanda menteşeli kapı vazifesi görecek) arkadan iki sac. sağdan üç boy sac,soldan üç boy sac,çatı oluşumunda üç boy sac. Zemin açık yere temas edecek şekilde.(Yeri de kapatalım derseniz eller tekrar cebe)
    Kullanılacak her sacın kenarına da 20x40x1,5 profil dönülecek ki sağlam olsun ve sökülüp takılırken civata ile bağlantı oluşturulsun.
    Gerekli malzeme ve fiyatları;
    13 adet (20x40x1,5 kutu profil her biri 6 mt. boyda) 15,5 TL = 201,50 TL.
    13 plaka (100x200x0,015 mm. sac) 35 TL. = 455 TL:
    1 kutu elektrot x 10 TL = 10 TL.
    2 boy lesme lama x 7,5 TL = 15 TL.
    Kilit ve menteşeler 50 TL.
    Astar ve son kat boya ve malzemezi 50 TL.
    Bağlantı için saplama civata somunlar 50 TL.
    Toplam 831,50 TL.
    Not; işçilik ve nakliye ücretleri dahil değildir. Kişi ya kendisi be*****ek veya bir dostuna yaptıracak hesabıdır.
    Belki bazi malzemeler daha ucuz temin edilebilir. Ben İstanbul Büyükçekmece piyasasını baz alarak hesapladım.
    gezinirken şöyle birşey buldum..belki işe yarar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

bu uygun ve zahmetsiz...

http://www.netbaraka.com/XPRETSA/pro...?id_product=13
    Lütfücüğüm bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    gezinirken şöyle birşey buldum..belki işe yarar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

bu uygun ve zahmetsiz...

http://www.netbaraka.com/XPRETSA/pro...?id_product=13

İyidir bu işte, yaptırmakla uğraşmaktansa hazır almak daha iyi.

Bu arada arkadaş çevrenizde hiç mi kapalı otopark felan yok.Meğersem ben ne şanslı herifmişim ya
    ANGARAJ

34 FL 5564 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Tvs Apache RTR....
    Selam Arkadaşlar.
    Ankarada Motor İçin Şort Arıyorum.Korumalı Ve Rüzgar Geçmeyen Cinsten.
    Bilen Varsa msj atsın Lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Motor Kazası Sonucu Kalça Kırığı Vardı Ve Soğuk havaların Gelmesiyle Ağrılar Başladı.Şort Faydalı Olurmu Bilmiyorum Ankarada Motor Şortu Satılan Yer Varmı Acaba???
    2008 Tvs Apache Km:70.0002011 Tvs Apache RTR Km:28.000 (Şimdilik)

Motosikleti
    250 cc custom
    Varsa Yiba'da vardır diye düşünüyorum
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu barakalarda en büyük problem almak ya da yapmak değil site izin verir mi bu büyüklükteki bir şeyi koymana
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu barakalarda en büyük problem almak ya da yapmak değil site izin verir mi bu büyüklükteki bir şeyi koymana
    Yönetici benim geçen toplantıda da yerini yapmıştım..olur dediler hatta fikir verdiler, yer gösterdiler
    Wozy bunu beğendi.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Bu yaz bizim memleketteki bahçeye buna benzer prefabrik birşey yaptı bizimkiler, dış iskeleti hurdacıdan alıp onardılar ve düzelttiler, dış suntalarını kendileri kapladılar, yalıtım mazemesi döşediler, tabiki oturacağı zemine de beton falan atıldı topraksa eğer, üstüne çatı malzemesi yapıldı vs. işçiliğin tamamı bizimkiler tarafından yapıldığı ve nakliye tarzı masraflar dost işi ucuza getirildiği halde ciddi bir maliyet ortaya çıktığını biliyorum! gerçi bahsettiğim baraka rahat iki motor alacak kadar büyük-belki daha ufak birşey daha ucuza maledilebilir ama oldukça tuzlu bir olay olduğuna şahit oldum!..
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyidir bu işte, yaptırmakla uğraşmaktansa hazır almak daha iyi.

Bu arada arkadaş çevrenizde hiç mi kapalı otopark felan yok.Meğersem ben ne şanslı herifmişim ya
    hacı kapalı otoparkı olan arkadaş 200 metre ötede olsa bile hergün elde kask mont malzeme gidip gelinmez...onun için evinin dibinde soğuktan tozdan pisten de koruyacak böyle bişey şart...benim kapalı otoparkım olsa bile yanına bi tane dolap alırdım, yaptırıdım..malzemeleri arabaya atıyorum motora binip indikçe...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @erhan, Şu kamyonetin kasası bana niyeyse çok cazip gelmişti. Bu gösterdiğin son klübe, tabanda 2x1.22 diyor. Motor bile zor sığar. Kapının olduğu cephe 2 metre genişliğinde ama içeri doğru girince 1.22 m mesafe var. Resimler biraz yanıltıcı sanırım.

Alıntı 34 FL 5564 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar.
    Ankarada Motor İçin Şort Arıyorum.Korumalı Ve Rüzgar Geçmeyen Cinsten.
    Bilen Varsa msj atsın Lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Motor Kazası Sonucu Kalça Kırığı Vardı Ve Soğuk havaların Gelmesiyle Ağrılar Başladı.Şort Faydalı Olurmu Bilmiyorum Ankarada Motor Şortu Satılan Yer Varmı Acaba???
    GEçmiş olsun, ulusana bir sormanı tavsiye ederim. Bir de ankara motor diye biryer vardı sanırım, oraya da telefon edebilirsin. Motomaxta yoktu galiba ama yine de bir telefon edip sorabilirsin.
    #sürenadam

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @erhan, Şu kamyonetin kasası bana niyeyse çok cazip gelmişti. Bu gösterdiğin son klübe, tabanda 2x1.22 diyor. Motor bile zor sığar. Kapının olduğu cephe 2 metre genişliğinde ama içeri doğru girince 1.22 m mesafe var. Resimler biraz yanıltıcı sanırım.
    onu farkettim girişin zaten yandan olması lazım...maliyet açısından fikir olsun diye koydum...ama bu tarz bişeyi böyle siparişe yönelik yaparlar mı bilmem kapısının yeri falan değişir mi? öğrenmek gerek...

kapalı kamyonet kasası süper olur ama büyük herhalde..bir de onun nakliyesi vs. var...modüler bi sisteme odaklanmak lazım ki o yeşil kulübe öyleydi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

aha buldum..hemi de kazan' da

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99478193/detay
    Redmoon bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    onu farkettim girişin zaten yandan olması lazım...maliyet açısından fikir olsun diye koydum...ama bu tarz bişeyi böyle siparişe yönelik yaparlar mı bilmem kapısının yeri falan değişir mi? öğrenmek gerek...

kapalı kamyonet kasası süper olur ama büyük herhalde..bir de onun nakliyesi vs. var...modüler bi sisteme odaklanmak lazım ki o yeşil kulübe öyleydi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

aha buldum..hemi de kazan' da

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99478193/detay
    Olm kamyon kasasi alacan bari o ilk verdigin oligarsik olani al, yazin bir de klimayi dayadin mi ohh motor serin serin yatar orda

son verdiklerin bildigin hurdaya cikmis durumda gibi geldi gozume, hava sartlarindan korurda kapisina asma kilit takican mecbur, o ne kadar guvenli olur bilemedim, bir de aletler sanki curumus gibi, bir tekme atsan mentesesi kirilacakmis gibi geldi bana
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm kamyon kasasi alacan bari o ilk verdigin oligarsik olani al, yazin bir de klimayi dayadin mi ohh motor serin serin yatar orda

son verdiklerin bildigin hurdaya cikmis durumda gibi geldi gozume, hava sartlarindan korurda kapisina asma kilit takican mecbur, o ne kadar guvenli olur bilemedim, bir de aletler sanki curumus gibi, bir tekme atsan mentesesi kirilacakmis gibi geldi bana
    hacı beyin fırtınası yapıyoz işte...ama en uygun fikir ozan ın fikri gibi geliyo hala...

bu bekçi kulübesi gibi, konteyner gibi şeyleri aradım sordum...yalama 1,5x2 m lik bişeyi 2500 lira fiyat verdi...o da kamyonla gelip bırakıyolar...benim koyacağım yere kamyonet girmesi mümkün değil..sadece binek araç ve zorlayarak jeep girebiliyo..onun için bana modüler bişey lazım ki ilerde taşınırsam da iişime yarasın...

peki ozan ın fikrinde karar kılarsak bunu kime yaptıracaz, kime gitmemiz lazım..? misal mahalledeki pimapen yapan yere gitsem bu işi halledebilir mi? yoksa demirciye mi gidecez illa demir iskelet için...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler