Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum bir kısım medya senin o taktığın lambaların gösterim açısından işe yaramadığını söylüyo..farkedilebilirlk açısından işe yarıyodur orasını bilemem..valla ben bu tür işleri işin ehline yaptırmanın daha uygun olduğunu düşünüyorum..oto elektrikçisi ne anlar motordan montajdan...onun için daha önce motora montaj yapan birine yaptırmak daha sağlıklı..aradaki fiyata bakmamak lazım..tercih meselesi tabi ben bakmam yani...

bir de adamların yaptığı sisteme bakıp, senin benim yaptığımdan farklı ne yapıyo onu bilmek lazım..eğer bi fark yoksa 160 lira fazladan vermeye lüzum yok tabi...lambaların da aynı olduğun varsayıyorum tabi...
    erhan senin çakarları takma sebebin gösterim açısından mı yoksa görünürlük açısından mı söylersen ona göre cevap vereceğim?
    Yahut ben hiç cevaplamayayım sen büloya falan sor.
    En son ne kadar aydınlattığına o bakmıştı zira,
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhan senin çakarları takma sebebin gösterim açısından mı yoksa görünürlük açısından mı söylersen ona göre cevap vereceğim?
    Yahut ben hiç cevaplamayayım sen büloya falan sor.
    En son ne kadar aydınlattığına o bakmıştı zira,
    panpa benim ki görünürlüktü...seninki de görünürlük açısından işe yarıyo diye düşünüyorum...ama gece gösterme açısından sakat olabilir...biriyle böyle bi konuşma yaptığımı hatırlıyorum ama senin lambalarla mı ilgiliydi başka mı karıştırdım şimdi....

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Sis lambası güzel oluyor faydalı ama yanarlı dönerli çakarları ben hiç açmadım şehir içinde, kaş yapayım derken göz çıkarmayayım diye düşünüyorum dikkat çekeyim derken tepki çekmek var işin ucunda , kıllandırmamak lazım durup dururken bence şehir içinde gereksiz çakar olayı, ama uzun yolda sıkıntılı güzergahlarda ve özellikle grup sürüşünde faydalı olabilir takip ve görünürlük açısından .

Motosikleti
    panpa benim ki görünürlüktü...seninki de görünürlük açısından işe yarıyo diye düşünüyorum...ama gece gösterme açısından sakat olabilir...biriyle böyle bi konuşma yaptığımı hatırlıyorum ama senin lambalarla mı ilgiliydi başka mı karıştırdım şimdi....
    Dediğim gibi bülent başgana bir sor bence güzel ama uzun yolda biraz açısını yukarı kaldırırsam çok daha iyi sonuç alacağım kanaatindeyim,
    ama karşıdan gelen insancıklarda oluyor haliyle ne kadar rahatsız eder bilemem hakeza gezide bu şekilde gece gittiğimde tepki çekmedim hiç uzun yolda yalnış sunu söyleyebilirim benim motorun kendi lambasından daha iyi ışık vermekte.
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    yavrucum çakar ın labması ayrı satılıyo...düğme de duruma göre sabit duruma göre çakarlı yakıyo...250 lira olan power led dedikleri zımbırtı ve lambaların gizlenmiş hali vs. için...
    Bebelak, cahilliğimi bağışa ozaman. Ben çakar lambalarının farklı olduğunu bilmiyordum(buarada şu "çakar lamba"nın ingilizcesi nedir?"). Seninkilere baktım da şunlardan sandım ; Çakar 1 veya Çakar 2

@osman abi çakarlı olmasa da sana güçlü bir led alarak da dikkat çekmeni sağlayabilir ve güvenliğini temin edebiliriz Bir de yukarıda verdiğim linkteki ürünleri park lambası yerine takarsan, yansıtıcı yuva sayesinde biraz daha ışık yayabilirler. Ancak bence yinede güçsüz kalırlar.

Sana yunusun sis farı modeli, kendiliğinde yuvalı led alabiliriz; Sis farı 1 , sis farı 2
    Bunlara mercek de takabiliyorsun, geceleri şehir içinde epey iş görüyorlar. Merceksiz kullanırsan ışığı çok dağıtıyorlar ama göze daha çok batıyor. Yuvalarından dolayı oldukça da iyi ışık veriyorlar toplamda. Yunus motorun alt kısmına bağladı, gece gündüz çok güzel iş yapıyorlar. Ancak gidon hizasına bağlarsan geceleri bir miktar rahatsız edici olabilirler duruma göre.

Bir de bunlardan daha sade olanları var, 1çift led olarak;Sade 1 Sade 2
    Bunlar çok daha pratik, motorun herhangi bir yerine daha kolay tutturabilirsin. Ancak yuvaları küçük olduğu için, sis farları kadar güçlü olmalarına rağmen aynı miktarda ışık saçamıyorlar. Ben bun tiplerden sipariş etmiştim. Teknik olarak en güçlü modelini aldım(baya da pahalıya geldi). Verdiği ışık şu;

Benim netten sipariş ettiğim led

Geceleri aydınlatsın diye kullanmayı düşünmüyorum, sadece gündüz dikkat çekse yeter. Ki yeterince güçlü gibi duruyor...Ben elcik korumaların önüne takmayı düşündüğüm için, o hizada turgayın da dediği gibi kaş yaparken göz çıkarmak çok mümkün(geceleri özellikle)

Verdiğim tüm linkleri çakara da dönüştürebiliriz diye tahmin ediyorum. Özellikle "çakar 2" diye verdiğim ampül sinyal lambası olarak da satılıyor, yani sürekli yanıp sönmeye karşı bir zaafı olduğunu sanmıyorum. Çünkü çakar olayı devre ile alakalı diye zannediyordum. Gerçi erhan ampullerin farklı olduğunu söylemiş ama benim gönderdiğim ampüller de nette aratınca çakar ampül diye çıkanlarla aynı.

Neyse çok uzun yazdım, sen tipini tarzını, hangi şekli veya aklında varsa başka bir türünü belirle, bana söyle, ben ona göre güçlü guvvatlı bişeyler ayarlar sipariş ederim Zaten bağlantıdan anlamıyorum ben, sen anlıyormuşsun (doğal olarak ) ozaman sorun yok.
    #sürenadam

Motosikleti
    Sevgili Erro ve Süper toto;
    Erhanın çakarların powerled dediği dalga ahanda benimde hali hazırda kullandığım Sis farı olan power led lamba,
    Bunların değişik değişik değerleri var lümen cinsinden ve mercek cinsinden ve fiyatlarıda verdiği ışık(lümen) oranında farklılık gösteriyor yoksa çakar çakmaz çakan çakar dediğiniz malzeme devre ile alakalı arada röle mi deniyo bişey deniyo o ayarlıyo onun yanıp yanıp sönmesini(yani çakmasını)..Lütfen dinleyelim artık şu yunus ustayı...
    ANGARAJ

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bebelak, cahilliğimi bağışa ozaman. Ben çakar lambalarının farklı olduğunu bilmiyordum(buarada şu "çakar lamba"nın ingilizcesi nedir?"). Seninkilere baktım da şunlardan sandım ; Çakar 1 veya Çakar 2

@osman abi çakarlı olmasa da sana güçlü bir led alarak da dikkat çekmeni sağlayabilir ve güvenliğini temin edebiliriz Bir de yukarıda verdiğim linkteki ürünleri park lambası yerine takarsan, yansıtıcı yuva sayesinde biraz daha ışık yayabilirler. Ancak bence yinede güçsüz kalırlar.

Sana yunusun sis farı modeli, kendiliğinde yuvalı led alabiliriz; Sis farı 1 , sis farı 2
    Bunlara mercek de takabiliyorsun, geceleri şehir içinde epey iş görüyorlar. Merceksiz kullanırsan ışığı çok dağıtıyorlar ama göze daha çok batıyor. Yuvalarından dolayı oldukça da iyi ışık veriyorlar toplamda. Yunus motorun alt kısmına bağladı, gece gündüz çok güzel iş yapıyorlar. Ancak gidon hizasına bağlarsan geceleri bir miktar rahatsız edici olabilirler duruma göre.

Bir de bunlardan daha sade olanları var, 1çift led olarak;Sade 1 Sade 2
    Bunlar çok daha pratik, motorun herhangi bir yerine daha kolay tutturabilirsin. Ancak yuvaları küçük olduğu için, sis farları kadar güçlü olmalarına rağmen aynı miktarda ışık saçamıyorlar. Ben bun tiplerden sipariş etmiştim. Teknik olarak en güçlü modelini aldım(baya da pahalıya geldi). Verdiği ışık şu;

Benim netten sipariş ettiğim led
    http://m2.dealextreme.com/upload/rev...7f46bfe678.jpg
    Geceleri aydınlatsın diye kullanmayı düşünmüyorum, sadece gündüz dikkat çekse yeter. Ki yeterince güçlü gibi duruyor...

Verdiğim tüm linkleri çakara da dönüştürebiliriz diye tahmin ediyorum. Özellikle "çakar 2" diye verdiğim ampül sinyal lambası olarak da satılıyor, yani sürekli yanıp sönmeye karşı bir zaafı olduğunu sanmıyorum. Çünkü çakar olayı devre ile alakalı diye zannediyordum. Gerçi erhan ampullerin farklı olduğunu söylemiş ama benim gönderdiğim ampüller de nette aratınca çakar ampül diye çıkanlarla aynı.

Neyse çok uzun yazdım, sen tipini tarzını, hangi şekli veya aklında varsa başka bir türünü belirle, bana söyle, ben ona göre güçlü guvvatlı bişeyler ayarlar sipariş ederim Zaten bağlantıdan anlamıyorum ben, sen anlıyormuşsun (doğal olarak ) ozaman sorun yok.
    Seninkiler kaç watt ?

Bir de o yuvalı dediklerin home & garden başlığı altında satılıyor, kocaman olabilirler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Erro ve Süper toto;
    Erhanın çakarların powerled dediği dalga ahanda benimde hali hazırda kullandığım Sis farı olan power led lamba,
    Bunların değişik değişik değerleri var lümen cinsinden ve mercek cinsinden ve fiyatlarıda verdiği ışık(lümen) oranında farklılık gösteriyor yoksa çakar çakmaz çakan çakar dediğiniz malzeme devre ile alakalı arada röle mi deniyo bişey deniyo o ayarlıyo onun yanıp yanıp sönmesini(yani çakmasını)..Lütfen dinleyelim artık şu yunus ustayı...
    Yahu böyle diyip de çocuğun gururunu kırmayım istedim.. sen bodoslama ezmişsin adamı Dediğine katılıyorum, power led, led, çakar lamba veya çakar led.... Hepsi aynı kapıya çıkıyor sanırım. Devreyi bağlarsan oluyor. Yanlız normal ampüller çakar şeklinde çalışmaya çok müsait değiller. Yani sürekli ve hızlı bir şekilde yanıp sönme şeklide uzun süre çalışamıyorlar. Ama ledlerin sistemleri farklı, onlar buna uygun diye biliyorum. Fakat ledlerin de genel olarak ömürleri kısa oluyor normal ampüle göre...

Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninkiler kaç watt ?
    10 W birader bir sorun mu vardı ..... Sana linkini göndermiştim, çok pahalı demiştin, benimkileri gördükten sonra karar verecektin. Senin filipisleri merak ediyorum ben de...

Şu mu kocaman dediğin?
    #sürenadam

Pazar buluşursak getireyim parlaklığına bakalım, philipslerin üzerinde yazan değer 6watt; 10 watt la aralarında parlaklık farkı varsa küçüklerden alırım bende bir çift.
    Merak ettiğim nokta değerler gerçekçi mi, parlaklıkla doğru orantılı mı yoksa tırı vırı dan değerler mi

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu böyle diyip de çocuğun gururunu kırmayım istedim.. sen bodoslama ezmişsin adamı Dediğine katılıyorum, power led, led, çakar lamba veya çakar led.... Hepsi aynı kapıya çıkıyor sanırım. Devreyi bağlarsan oluyor. Yanlız normal ampüller çakar şeklinde çalışmaya çok müsait değiller. Yani sürekli ve hızlı bir şekilde yanıp sönme şeklide uzun süre çalışamıyorlar. Ama ledlerin sistemleri farklı, onlar buna uygun diye biliyorum. Fakat ledlerin de genel olarak ömürleri kısa oluyor normal ampüle göre...

10 W birader bir sorun mu vardı ..... Sana linkini göndermiştim, çok pahalı demiştin, benimkileri gördükten sonra karar verecektin. Senin filipisleri merak ediyorum ben de...

Şu mu kocaman dediğin?
    http://img.dxcdn.com/productimages/sku_34608_3.jpg
    hacı peki iki tane çakar taktğında bunların senkronizasyonu nasıl olmakta..iki çakardan biri sönerken diğeri çakacak ki bişeye benzesin...onu da o devremi yapıyo...?

Motosikleti
    hacı peki iki tane çakar taktğında bunların senkronizasyonu nasıl olmakta..iki çakardan biri sönerken diğeri çakacak ki bişeye benzesin...onu da o devremi yapıyo...?
    yok dostum o iş öle değil Sen gel bakim şöle

ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @lütfü Yok Lumen değerleri nekadar yüksekse gerçekten okadar güçlü ışık veriyorlar. Tırıvır değil çünkü genel olarak lümen değerine bağlı olarak Watt miktarı ve Fiyat artıyor ürünlerdeki.

Senin o home-garden kısmında satılan dediğin işte bizim F650 ye taktığımız lambalar. Okadar büyük değil onlar, hatta hiç büyük değil, tam motosiklet için yapılmış gibi. Ama F650 gibi bir motorda güzel duruyor, seninkinde hafiften sırıtabilir gibi gibi

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

hacı peki iki tane çakar taktğında bunların senkronizasyonu nasıl olmakta..iki çakardan biri sönerken diğeri çakacak ki bişeye benzesin...onu da o devremi yapıyo...? Ateistler bunu da açıklasın
    Ampülün ayarlamadığı kesin... Muhtemelen evet devre ayarlıyor. Onun detaylarını osman abiye sorarız artık(Yunus usta duymasın), adam elektronikçi, ben sadece lambaların özel veya farklı olmadığını biliyorum. Hepsi aynı led....
    #sürenadam

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    ZENON TAKIN.....30000K

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

ÖNCE

SONRA

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

BU ARADA ÜSTEKİ RESİM UZUN FAR, ALT NORMAL FAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

GONUŞMA LAYN BÜHÜHUÜÜEEE,BÜHÜHÜHEEE

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

bu linkdeki montu almamak için kendimi zor tutuyorum biri beni caydırsın çok fenayım.
    http://www.aliexpress.com/item/Motor...642925936.html
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Merceksiz fara xenon olmaz, ben trafikte görünce ağır kulak çınlatıyorum.

Mercekle takılacaksa da max 6000k olması lazım, en ideali de 4300k. Resime bakılırsa o xenon lar 8000k.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Merceksiz fara xenon olmaz, ben trafikte görünce ağır kulak çınlatıyorum.

Mercekle takılacaksa da max 6000k olması lazım, en ideali de 4300k. Resime bakılırsa o xenon lar 8000k.
    Lütfücüğüm haklı, gece çok sorun oluyor merceksiz xenon farlar.Mercek aslında daha derli toplu yayıyor ışığı ama gereksiz pahalı bence.
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    allah ını seven üstüme toprak atsın...

http://www.facebook.com/ToFAsKizLaR/photos_stream

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı SEÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZENON TAKIN.....30000K

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

ÖNCE
    http://c1211.hizliresim.com/13/2/fk2gl.jpg

SONRA
    http://c1211.hizliresim.com/13/2/fk2fc.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

BU ARADA ÜSTEKİ RESİM UZUN FAR, ALT NORMAL FAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

GONUŞMA LAYN BÜHÜHUÜÜEEE,BÜHÜHÜHEEE

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

bu linkdeki montu almamak için kendimi zor tutuyorum biri beni caydırsın çok fenayım.
    http://www.aliexpress.com/item/Motor...642925936.html
    zenon kaç para bi alımı takımı vs..

abi o montu alırsan başka marka motor alamazsın sonra, riskli bi hareket...
    eRRRen bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Şaka maka aralarında iyi parçalarda var

Şu montun Kawasaki olanı yok mudur acep? Suzuki ve Honda olanları güzelde Kawasaki için olanlar tırt.
    ANGARAJ

Hella mercek 250
    Philips bi-xenon ampül ve ballast 200

Bir de bunu 10 numara işçilik 0 hata ile farın içine yerleştirebilecek usta lazım; bir de onun işçiliği.

Veya auxiliary bi-xenon almak lazım, onlarda yaklaşık 800 lira ki bilmediğim markalar, hella olanlar 1500 den başlıyor.

Motosikleti
    tracer 900
    Hella mercek 250
    Philips bi-xenon ampül ve ballast 200

Bir de bunu 10 numara işçilik 0 hata ile farın içine yerleştirebilecek usta lazım; bir de onun işçiliği.

Veya auxiliary bi-xenon almak lazım, onlarda yaklaşık 800 lira ki bilmediğim markalar, hella olanlar 1500 den başlıyor.
    bi xenon olan ne öyle anasını satayım pavyon hesabı gibi...şu işlere bi kafam basmadı bi türlü arkadaş....
    Satharian bunu beğendi.

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600

toprak yetermi la direk gömün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 43 kullanıcı var. (0 üye ve 43 misafir)

Bu Konudaki Etiketler