Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş çıktı ben mangala gelemiyorum ...Size afiyet olsun....

Her yerde ''köpekten kaçmak için gaz açmak gerekli'' cümlesini okuduğumuz için bilinçaltımıza yerleşiyor köpekle karşılaşıncada otamatik olarak DÜŞÜNMEDEN gaz açıyoruz. Bence BU DURUM çok tehlikeli... Bir kere Eskişehir yolunda Başkent üniversitesi kavşağının oralardaki trafik lambaları kırmızı yanıyor durmak için yavaşlayarak lambalara yaklaşıyorum, yol kenerındaki bina arkasından köpek havlayarak koşmaya başladı, bir baktım ki ben DÜŞÜNMEDEN GAZI AÇMIŞ GİDİYORUM ama IŞIK KIRMIZI YANIYOR. Hemen asıldım frenlere yoksa ışıkta geçip diğer araçların altına girmek var işin ucunda(Allah Korusun). Ben durunca köpek ne yaptı dersiniz, gggıııçıınıı döndü gitti it oğlu it... Onun için köpekten vs KAÇMAK için GAZ AÇMA refleksi çok tehlikeli bence...
    Abi tamda bahsettiğin yerde hergün köpek geliyormu bana bakıyormu gerilimi yaşıyorum. Kırmızı ışıkta beklerken birden gaz açıp kırmızıda geçmek zorunda kaldığım olmuştu. Aynı yerde bir gece vakti köpek cesedine çarpmakdan son anda kurtulmuştum. Bu aralar pek çıkmıyolar karşıma acaba başlarına bir işmi geldi diye meraklandım bak şimdi
    karapara bunu beğendi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Köpek konusunda biber gazı da etkili bir tekniktir ama biraz zamanlama ve soğuk kanlılık gerektirir, köpeği erken fark ederseniz motoru güvenli bir şekilde kenara çekin ve motordan inin, sonrada kolay bir yere koyduğunuz biber gazını çıkartın, hayvan yeterince yaklaştığında köpeğin yüzüne doğru gazı sıkın, doğal maddelerden yapılan biber gazının ölümcül bir etkisi yoktur fakat nemli yüzeylere yapışma özelliği sayesinde hayvanın göz ve burun deliklerine dolacaktır, hayvan o anda paket bir daha da motor görünce kuyruğu kıstırıp topuk hayvan sevenler kızmasın ama ben de köpekleri çok sevmeme rağmen beni kovalayan köpeğe de zerre acımam kusura bakmasınlar!!
    Wozy bunu beğendi.

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde köpeğin yanına kadar yavaş gitmek lazım, o sırada it de pozisyon alıyor zaten motora göre, tam yanındayken gazı açıp arkada bırakacaksın, ama bir anda çıkarsa ne yapılır onu ben de bilmiyorum, bana da tam bir kavşağı döneceğim sırada-sinyalim dahi yanarken olmuştu, heyecanla gazı açınca dümdüz geçtim tabi kavşaktan sonra söve söve geri dönmüştüm mecbur...
    koray'a katılıyorum okudugum yazıda aynen korayın dedigi gibi cümleler vardı. it zaten size değil tekere saldırıyor. ön tekere koşuyor, hızınızı düşürüp ya da daha fazla gaz açmaya imkan varsa yaklaşmasını bekleyip seni it oğlu it hoşt diyerek yapıştırın gaza. yok efendim kaçma kıvırma imkanı yok ise, köpeklere fısıldayan adam yakın dostumdur bunu belirtmeden geçmeyeyim.durun evet durun maçanız yiyorsa durun. eee sonra ne olacak derseniz ne bileyim kardeşim hayvanın ruh halini belki ısırır belki kaçar. şaka bir yana koray bilir bağlıca yolunda bir kere de bana denk geldi olay şöyle gelişti iti gördüm pıstı şerefsiz yapıştı yere ben ahanda saldıracak diyorum ama yol geniş kaçarım birde kaçma olayını biliyoruz ya accıkda o güven var. hayvancayiz kendine eğlence arıyor, dur şu lavugun üstüne bi atlayayım bi tırsıttırayım diyor ama işin şakası bir yana, ayvan sana doğru koşunca hakketten tırsıtma oluyor hafiften....
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ............................................
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mazutlu muymuş bu diesel demişler..bi de o rengin adını kodunu bulana şuku+rep

bu renkte bi grand cherokee vardı hastasıydım..

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çook güzel olmuş yav bu diesel, Bülo koş çıplak var
    Galiba 2013 kasası da değişmiş, sanki modaya uyup ön farı biraz daha içeriye doğru basmışlar gibi geldi, gerçi bence hepsi güzel-ducati olsun da

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=g6SjqpyE-7M

Motosikleti
    tracer 900
    önfarı bence biraz daha kabarık olmalı...bu şekilde ön taraf şuna benziyo...

Redmoon bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bu köpekten kaçma- kurtulma işinde fatih abinin üstüne tanımam hergün bi kaç köpekten kaçma taktiği uyguluyor kendileri malumun onun tükkanın oralarda bolca köpek mevcut..
    ANGARAJ

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Zamanında renault europe beymen club vardı =) bu ducati diesel de öyle bişey olmuş italyan&italyan işbirliği olunca böyle estetik bir şey çıkmış ortaya
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 500
    Bir de Peugeot 106-Quicksilver vardı, ne arabaydı be

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Bu ER6-N le uzun yola gidilir mi diye merak ediyordum, bence çantalar sırıtmamış, ben beğendim..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00825288/detay
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Bu ER6-N le uzun yola gidilir mi diye merak ediyordum, bence çantalar sırıtmamış, ben beğendim..

gayet hoş, topcase biraz daha kuyruğa yakın olsa daha iyi görünür...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Olm ciplak diyince dunku kacirdigim motor geldi aklima yaw, senin koydugun link vardi ya koray, ER6f den n e cevirmis eleman. Aradim abi az once satildi dedi, yaw dedim bu niye bu kadar az km, arkadasin motoru, evlendi falan kullanamadi dogru durust dedi, park yerinde de yan dusmus, grenaji kirilmis, eleman da full grenaj fiyati cok pahali olunca ER6n grenaji alip takmis daha ucuz yollu. Gerci tramerde bir kazasi gozukuyordu ama yine de resimlerde cok temiz duruyordu o alet, ulan erken arasam belki su anda bi er6 motorum olacakti, tuh bee.

Bir incelemesini falan da goremedim diesel ducatinin ama rengi ve tipi cok seksi yaww. Her ciplak bizdendir abicim, en cirkini bile, sonucta ciplak yani

Beyler kopeklerle gecirdigim zamana dayanarak az cok onlari tanidigimi soyleyebilirim, bu kacma mevzusu aslinda biraz yanlis, yani araba da degiliz, kopek gorunce birden ani hareket yapmak ya da aniden gaza asilmak bizi yere yapistirabilir, bugune kadar gordugum tum sokak kopekleri istisnasiz bir sekilde insanlardan korkarlar, dolayisiyla anam bu beni isiracak gozune kestirdiden ziyade ordaki genel mantik, lan su herif bizim mahalleden geciyo zihniyetiyle kendi bolgesinde sizi istememe halidir, bu da tipki iri yari bir adamla dalasan ufak tefek adamin yanindaki insanlara guvenerek tutmayin lan benii moduna girmesi gibidir, yani ses vardir ama aksiyon yoktur, zaten dikkat edin yavas hizda yaninizda kosarlar ama uzerinize dogru hamle yapmazlar, sizi kovalamaya basladiginda yavaslayin hatta durun, size bisey yapmadigini, sadece havlamaya devam ettigini gorebilirsiniz, cok uzerine giderseniz korkudan kendini savunmaya gecip isirabilir, o yuzden cok zorlamayin, korku kaynakli isiriklari da en az saldiri isiriklari kadar kuvvetlidir, yani en uyuz sokak kopegi bile koseye sikistiginda isirabilir o yuzden hayvani koseye sikistirmadan host ulennn falan diye bagirarak ya da el kol hareketi yaparak zaten uzaklastirabilirsiniz.

Bu durumun istisnasi sahipli kopekler ve kirsal alanlardaki coban kopekleridir, coban kopekleri basibos dolanirlar, ve asiri derecede bolgelerini koruma icguduleri oldugundan direk sizi yakalayip yere indirmeye calisirlar, onlar icin, biraz korkutucu ama bir avsinizdir, o yuzden koylerde falan koca kangal ya da benzeri kopekler sizi kovalamaya basladiysa bu dediklerimi denemeyin, aklinizdan bile gecirmeyin, direk topuklayin, o at gibi kopekler, size yetisirse kesinlikle devirir Sahipli kopeklerin bazilari da motora gicik olabilir, motorlu bi eleman canini yakmistir, o da ne zaman motor gorse savunmaya geciyordur ya da yine coban kopeginde oldugu gibi sizi av olarak gorebilir, zaten sahipli oldugu icin insanlara alisiktir ve oyle el kol yaparak korkutamazsiniz, onlarla karsilasirsaniz, once yavaslayip sonra gaz acma taktigi uygulanabilir ama sizi tehlikeye sokmadan tabii ki, baktiniz isik kirmizi ve uzerinize dogru geliyor, alin motoru ayakliga ve inin asagi, dusmekten ya da daha kotusu bir araba tarafindan ezilmekten daha iyidir, sizi ne kadar uzun ve buyuk gorurse sizden o kadar cekinirler, kopeklerin dunyasinda boy hersey demektir, kucuk kopek, eger pitbull falan degilse, hicbir zaman buyuk bir kopege saldirmaz, pacasi yemez, siz de ne kadar buyuk gorunurseniz o kadar korkutucu olursunuz.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Köpek konusunda biber gazı da etkili bir tekniktir ama biraz zamanlama ve soğuk kanlılık gerektirir, köpeği erken fark ederseniz motoru güvenli bir şekilde kenara çekin ve motordan inin, sonrada kolay bir yere koyduğunuz biber gazını çıkartın, hayvan yeterince yaklaştığında köpeğin yüzüne doğru gazı sıkın, doğal maddelerden yapılan biber gazının ölümcül bir etkisi yoktur fakat nemli yüzeylere yapışma özelliği sayesinde hayvanın göz ve burun deliklerine dolacaktır, hayvan o anda paket bir daha da motor görünce kuyruğu kıstırıp topuk hayvan sevenler kızmasın ama ben de köpekleri çok sevmeme rağmen beni kovalayan köpeğe de zerre acımam kusura bakmasınlar!!
    Yaw amma abarttınız benim taktiği uygulayın önce siz onu kovalayın ya da inip güzel bi lowkick knock out
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Bu alet 20102 model yaziyor belki oyle olabilir ama kasa 2009 da cikan kisa, 2012 modeller de cift boru sasi var, far biraz daha degisik falan, motorda da ufak tefek oynamalar var, alet temiz, ER6 topiginde yazan bir arkadasti zaten sahibi, cantalar icin total de 2000 lira gibi bir rakam verdi diye hatirliyorum ama 2012 model sifir 19 liraya satilirken buna 18 lira vermek, sirf cantali diye, bence cok mantikli degil, ille de canta olsun diyosaniz olabilir tabii ama bin lira daha verip sifir almak daha mantikli diye dusunuyorum, ama kesinlikle siritmamis, gayet guzel, ben olsam sadece topcase ile kullanabilirim ama naked da yan cantaya siddetle karsiyim, chopper olsa neyse ama naked in mantigina uymuyor bence.
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alet 20102 model yaziyor belki oyle olabilir ama kasa 2009 da cikan kisa, 2012 modeller de cift boru sasi var, far biraz daha degisik falan, motorda da ufak tefek oynamalar var, alet temiz, ER6 topiginde yazan bir arkadasti zaten sahibi, cantalar icin total de 2000 lira gibi bir rakam verdi diye hatirliyorum ama 2012 model sifir 19 liraya satilirken buna 18 lira vermek, sirf cantali diye, bence cok mantikli degil, ille de canta olsun diyosaniz olabilir tabii ama bin lira daha verip sifir almak daha mantikli diye dusunuyorum, ama kesinlikle siritmamis, gayet guzel, ben olsam sadece topcase ile kullanabilirim ama naked da yan cantaya siddetle karsiyim, chopper olsa neyse ama naked in mantigina uymuyor bence.
    ,

olum yola çıkıyosan, uzun yola, mantığa aykırı uzun süre aynı elbiseleri giyeyim de yan çanta almayayım diye bişey olur mu...yakışsa da yakışmasa da ihtiyaç yan çanta uzun süreli yola çıkılıyosa...

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Haci, tamam yan canta olsa daha cok esya tasiyabilirsin ama, ben sadece tekbasima cikiyosam yola, topcase ve arka tarafa koyacagim canta hatta cantalarla gayet rahat yola cikarim ama diyosan ki ben esimi ya da kiz arkadasimi alicam arkaya, 2 hafta ege turu yapicam, o zaman ayri tabii, hatta o zaman bagajlari onceden kargoyla gonder bence daha iyi olur
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haci, tamam yan canta olsa daha cok esya tasiyabilirsin ama, ben sadece tekbasima cikiyosam yola, topcase ve arka tarafa koyacagim canta hatta cantalarla gayet rahat yola cikarim ama diyosan ki ben esimi ya da kiz arkadasimi alicam arkaya, 2 hafta ege turu yapicam, o zaman ayri tabii, hatta o zaman bagajlari onceden kargoyla gonder bence daha iyi olur
    müdür bak hep tek kişilik düşündüğün için kaybediyon arkaya artçı yapamıyon, yapsan da dağıtıyon...olsun yan çantan telefonunu şarj cihazını koy düşmesin sağda solda
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hakem sertlige goz yumuyorrrrr sayin seyircilerrrrr
    ANGARAJ

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu mangal nerede saat kaçta yapılacak haber verirseniz sevinirim
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 107 kullanıcı var. (0 üye ve 107 misafir)

Bu Konudaki Etiketler