Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus'un o günkü gidon bağlantı işini baya sevdim Ustabaşım hazır gibi
    Koltuk olayına gelince çiçekçilerde satılan yeşil süngerimsi bir madde var onu bloklar halinde birbirine yapıştırıp traşlamaya başlıyosunuz ardından zımpara ile ince detayını yapıyorsunuz ve en sonunda da üstünü plastik bantla kaplayın tek tabaka halinde. sonrasında bu bantın üzerini bi vazeline benzer bi madde ile kaplayın sonra üstüne fiberglas yapıştırıcı sürün ve katmanlar halinde fiberglasları hem yapıştırın(küçük boy rulo ve elektronikçilerde kullanılan saç kurutma makinesine benzer bi alet ile) hemde diger katmanları hazırlayın. kurumasını bekleyin en son zımpara işlerini ve macunu da hallettikten sonra koltuk hazır. üstünede gidip herhangi bir koltukçudan en ala en rahat pofidik koltuğu yaptırın iş tamam en fazla 60-100 tl arası kolyuğunuz hazır. Motorun bütün grenajını bu yolla yapabilirsiniz. zaten "cafe racer"ın amacı kendin bi şeyler yapman.
    şu anlattığın kalıp çıkartma işine benziyor ama videosu falan yokmu bunun biraz daha açıklayıcı olsan süper olacak
    Benim aklıma gelen strafor ile yapmaktı.
    birde malzemeleri sırası ile yazsan da akılda kalıcı olsa rehber niteliğinde??

yarın birgün birimizin plastiği kırılırda kalıptan çıkartmak zorunda neyin kalırız sonra iyi olur hani..

ustabaşılık konusunda da elimizden geleni esirgemeyiz tabisiki biliyorsun ama usta diilim ben saksı diilimmm
    Wozy bunu beğendi.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Cafe racer veya degil, naked iyidir Aslinda Saf cafe racer larda gidon baya kisa ve onde oluyor cunku amcalar bu aletlerle yaristiklari icin, mumkun oldugunca one dogru yatiyorlarmis, bundan dolayi da gereksiz bisi yok uzerinde, hatta hic aksesuar yok Tabii biz durumu bu kadar abartmak zorunda degiliz, daha rahat ve biraz daha yuksek bir gidon bel agrisi problemimizi ortadan kaldirir diye dusunuyorum.

Cbx 1000 in sesiyle ilgili fikir edinmek acisindan su videoyu koyayim dedim

Ben Songoku deil de Burma ya hasta olanlardanim, of offf
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ''cafe racer'' meselesinin arkasında yatan mantığı,ruhu,hissi bir türlü kavrayamadım... Tüm resmi görsemde değişmez galiba ben bunları sevemedim hacı... Bırak sevmeyi bana acayip itici geliyor bunlar... Söylemesem içimde kalacaktı ifade edeyim dedim..
    Söyle tabikide abi ama seni sesle gece uyandırcam nasıl olsa 30 mt ötendeyim nasıl olsa
    karapara bunu beğendi.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Şu ''cafe racer'' meselesinin arkasında yatan mantığı,ruhu,hissi bir türlü kavrayamadım... Tüm resmi görsemde değişmez galiba ben bunları sevemedim hacı... Bırak sevmeyi bana acayip itici geliyor bunlar... Söylemesem içimde kalacaktı ifade edeyim dedim..
    abi senden önceki mesajda belirttim ben de...

seviyorum diyenlerin bi çoğu baskıdan seviyo..madem çok seven var ben de seveyim gibi sürü psikolojisi...ama senin gibi, benim gibi bunu söyleyecek kişi sayısı çok az...birbirimizin kıymetini bilmeliyiz
    karapara bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yürü be abi Zaten bunlar ne anlar kafeden, race'den, anca lafta... Elin konyalısından olsa olsa Cafe Reizz olur.

Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk olayına gelince çiçekçilerde satılan yeşil süngerimsi bir madde var onu bloklar halinde birbirine yapıştırıp traşlamaya başlıyosunuz ardından zımpara ile ince detayını yapıyorsunuz ve en sonunda da üstünü plastik bantla kaplayın tek tabaka halinde. sonrasında bu bantın üzerini bi vazeline benzer bi madde ile kaplayın sonra üstüne fiberglas yapıştırıcı sürün ve katmanlar halinde fiberglasları hem yapıştırın(küçük boy rulo ve elektronikçilerde kullanılan saç kurutma makinesine benzer bi alet ile) hemde diger katmanları hazırlayın. kurumasını bekleyin en son zımpara işlerini ve macunu da hallettikten sonra koltuk hazır. üstünede gidip herhangi bir koltukçudan en ala en rahat pofidik koltuğu yaptırın iş tamam en fazla 60-100 tl arası kolyuğunuz hazır. Motorun bütün grenajını bu yolla yapabilirsiniz. zaten "cafe racer"ın amacı kendin bi şeyler yapman.

Sende bir Songoku hastasısın aynı benim gibin eyt bee
    O çiçekçilerdeki süngerimsi şeyi biliyorum. Aynen dediğin gibi, sünger gibi ama sert ve traşlanarak şekil verilmeye müsait. Lakin diğer işlemleri bilmiyordum, çok güzel anlatmışsın. Yanlız grenajları da bu şekilde yapabiliyoruz demişsin de, dayanıklı oluyor galiba epey... Çok iyi bence, ufak tefek grenaj parçaları yapılabilir dediğin gibi.

Sogonku Forever
    Wozy ve karapara bunu beğendiler.
    #sürenadam

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Geçen çok kısa bir motor macerası olmuş bir abiyle konuşuyorduk, bana CBR1100XX almayı düşündüğünü, onunla italya turu yapacağını söyledi, aman abi dedim çok yanlış bir yoldasın, dön hemen dön!

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anlattığın kalıp çıkartma işine benziyor ama videosu falan yokmu bunun biraz daha açıklayıcı olsan süper olacak
    Benim aklıma gelen strafor ile yapmaktı.
    birde malzemeleri sırası ile yazsan da akılda kalıcı olsa rehber niteliğinde??

yarın birgün birimizin plastiği kırılırda kalıptan çıkartmak zorunda neyin kalırız sonra iyi olur hani..

ustabaşılık konusunda da elimizden geleni esirgemeyiz tabisiki biliyorsun ama usta diilim ben saksı diilimmm
    akşam eve gidince ilk işim bu olacak söz ama iş yerinde imkansız biraz her yer yasaklı
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Dünya genelinde sadece motosiklet ya da diğer motorlu taşıtlar konusunda değil bir çok alanda genel olarak bir vintage bir retro'ya dönüş söz konusu ,gidin bi göz atın mağazalara vitrinlere ya da internetten kalburüstü markaların koleksiyonalrına ; Steve Mcqueen ,Marlon Brando filmleri tarzı deri ceketlerden tutun da botlara pantolonlara kadar her şey o dönemi hatırlatır olmuş artık, bu cafe racer denen şeyi de modadan ayrı bir yere koymak biraz zor, bu aletlere dainese ceketle shoei kaskla binersen sırıtırsın, öyle giyineceksin o tarza yakın olacaksın,e cafe racer motorun yokken de bu tarzdan bu akımdan hoşlanıyorsan doğal olarak cafe racer sana sıcak gelir sempatik gelir tıpkı cruiser motorlar ve kendine has kullanıcı kitlesi tarzı&modası gibi , ben böyle düşünüyorum ve hoşuma da gidiyor bir bütün olarak .. Yoksa salt motosiklet üzerinden baktığınız zaman alakasız değişimler modifikasyonlar kargacık burgacık bir görüntü çıkıyor ortaya orası kesin , sevmeyenlerin sevmeme nedeni budur kanımca .
    Redmoon, Wozy ve Satharian bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya genelinde sadece motosiklet ya da diğer motorlu taşıtlar konusunda değil bir çok alanda genel olarak bir vintage bir retro'ya dönüş söz konusu ,gidin bi göz atın mağazalara vitrinlere ya da internetten kalburüstü markaların koleksiyonalrına ; Steve Mcqueen ,Marlon Brando filmleri tarzı deri ceketlerden tutun da botlara pantolonlara kadar her şey o dönemi hatırlatır olmuş artık, bu cafe racer denen şeyi de modadan ayrı bir yere koymak biraz zor, bu aletlere dainese ceketle shoei kaskla binersen sırıtırsın, öyle giyineceksin o tarza yakın olacaksın,e cafe racer motorun yokken de bu tarzdan bu akımdan hoşlanıyorsan doğal olarak cafe racer sana sıcak gelir sempatik gelir tıpkı cruiser motorlar ve kendine has kullanıcı kitlesi tarzı&modası gibi , ben böyle düşünüyorum ve hoşuma da gidiyor bir bütün olarak .. Yoksa salt motosiklet üzerinden baktığınız zaman alakasız değişimler modifikasyonlar kargacık burgacık bir görüntü çıkıyor ortaya orası kesin , sevmeyenlerin sevmeme nedeni budur kanımca .
    Gayet iyi özetlemişsin bende aynı fikirdeyim zaten kaskla gözlük olayına bayılıyorum

ah be bide suratada buff taksaymış tam olacakmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

www.youtube.com/watch?v=XXY1PgvdzrU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

bunlarda çooook eskiye gitmişler abooooow

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Link çıkmamış gibi

#sürenadam

Motosikleti
    CBF 500

Motosikleti
    125 Zn
    @Redmoon
    Hayırlı olsun, kazasız belasız uzun zaman kullanırsın umarım!
    Sen bu işi doğru öğren yeter ki, güzel motorlara da binersin ilerde fırsat buldukça eğitim almakta fayda var!
    Aksesuar konusunda Konrad caddesindeki Motomax e ve yine oraya yakın yerde olan Ulusan a bakabilirsin, kaskı denemek şart ama eldiven ölçüne göre net.den de alınabilir...
    Teşekkür ediyorum..Hakikaten motosiklet anlatıldığı kadar derin bir tutkuymuş..Otomobil tutkunu olan ben motosikletimi aldıktan sonra otomobillere bakmaz oldum
    @erro
    hoşgeldin..en uygun yerler ulus yıba çarşısı ve motomax...motomax i öneririm...yıba hakkında çok iyi konuşmuyolar...
    Hoşbulduk hocam,yiba konusunda katılıyorum çakal kaynıyor resmen...Gövde korumasını internet üzerinden motomax'den almıştım zaten..Açıkcası gayet memnun kaldım..Öğrenci olunca herşeyi birden alamıyoruz malesef ama en kısa sürede uğrayacağım..Teşekkürler

Arkadaşlar bu arada sizlere bir sorum olacak..Her ne kadar motorumu kışında kullanmak istesemde malesef kullanamayacağım.Kışın motor yatacak yani..Bu esnada neler yapmak gerekir?
    1) Akü sökülecek
    2) Motor orta sehpaya alınıp,tekerlerin altına tahta takoz koyulacak (lastiklerin inmemesi için.)
    3) Benzin boşaltılıp depoya wd-40 sıkacağım pas tutmaması için,fakat bu benzini nasıl,nereden boşaltacağım?
    Yukarıda yazdıklarımdan başka yapılması gereken nelerdir?Hangi noktalara dikkat etmek gerekir?
    Herkese şimdiden teşekkürler,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Uffie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum..Hakikaten motosiklet anlatıldığı kadar derin bir tutkuymuş..Otomobil tutkunu olan ben motosikletimi aldıktan sonra otomobillere bakmaz oldum

Hoşbulduk hocam,yiba konusunda katılıyorum çakal kaynıyor resmen...Gövde korumasını internet üzerinden motomax'den almıştım zaten..Açıkcası gayet memnun kaldım..Öğrenci olunca herşeyi birden alamıyoruz malesef ama en kısa sürede uğrayacağım..Teşekkürler

Arkadaşlar bu arada sizlere bir sorum olacak..Her ne kadar motorumu kışında kullanmak istesemde malesef kullanamayacağım.Kışın motor yatacak yani..Bu esnada neler yapmak gerekir?
    1) Akü sökülecek
    2) Motor orta sehpaya alınıp,tekerlerin altına tahta takoz koyulacak (lastiklerin inmemesi için.)
    3) Benzin boşaltılıp depoya wd-40 sıkacağım pas tutmaması için,fakat bu benzini nasıl,nereden boşaltacağım?
    Yukarıda yazdıklarımdan başka yapılması gereken nelerdir?Hangi noktalara dikkat etmek gerekir?
    Herkese şimdiden teşekkürler,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...korunmasi.html burada her şey mevcut arkadaş gayet güzel anlatmış
    Uffie bunu beğendi.

Motosikleti
    125 Zn
    @wozy çok teşekkür ediyorum gerçekten çok yararlı bilgiler varmış..Bir solukta okudum.Tekrar teşekkürler

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Uffie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @wozy çok teşekkür ediyorum gerçekten çok yararlı bilgiler varmış..Bir solukta okudum.Tekrar teşekkürler
    Ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu hayırlı olsun bu arada

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu akşam neler dönüyor bakalım... Elleri görelim ?
    #sürenadam

Motosikleti
    CBF 500

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cümlemdeki ''Tüm resmi görsemde...'' kısmındaki tüm resmin tanımı Turgay burada ifade etmiş galiba (tam da tahmin ettiğim gibi bir mana yüklenmiş )

(Allah hepinizin evinin önüne istediğiniz tarzda CAFE RACER yağdırsın İnşaallah emiiiiiii......., Rabbim Erhan ve Ben hariç..)
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    CBF 500

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Beyler bu akşam toplaşabiliriz bizim parkta işi olmayan gelebilir polat ile ben zaten ordayız bülentinde kombinesi var allahtan.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler