Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşım. Ben motorla gideceğim, tabi uygun olursa dönüş beraber yaparız.

Alıntı TATACROW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece şehitler zamnıda vatan hatırlanmamalı... bu hükümetin başa geçmesinden cahil siyaseti yapmasından insanları hor görüp sadece yandaşlarını desteklemek ve onara tüm imkanları sağlayıp... din ve duygusallık ile insanları sömürerek... gerçek vanten Atatürk ve geleceğimiz için sessiz kalmamalı. sadece şehitler oldugunda vatan diyenden de hayıt gelmez. bu ramazan ayı dıiından herşeyi yapıp ramazanda sonsuz müslüman olmaya benzer. yani ikisindende kendini avutmak dısında bir sonuc cıkmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

bedruns selamlar. abi benim motor şuanda eskişehir de... motorlamı gideceksin. eger festival ve dönüş gibi gibi uygunsa haberleşelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı eRRRen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih abicim şu senin kamera kaç paraydı???
    bitanede bana alsak önerirmisin??
    gopro baktım ama 700-800 lira vermeye degecekmi bilemedim :S
    Eren bende GOPRO Hero 2 var, çekim kalitesini falan merak ediyorsan bu hafta sonu sana vereyim 1 hafta test edip kullan istersen...

Hafta sonu kargasekmezde viraja gidilmeyecekmiydi ???
    ejlover bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eren bende GOPRO Hero 2 var, çekim kalitesini falan merak ediyorsan bu hafta sonu sana vereyim 1 hafta test edip kullan istersen...

Hafta sonu kargasekmezde viraja gidilmeyecekmiydi ???
    Abi muhteşemm olur biliyomusun 1günlüğüne denemek
    Bu hafta sonu çalışıyorum ama haftaya mutlaka bakalım abicim
    karapara bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ne yazdığımı tam okumamışsınız sadece eleştirebileceğiniz kısımlara göre yazmışsınız söylediklerinize saygım sonsuz ama yazdıklarımı tam okuyun ne demişim "ileri seviye eğitim şart" demişim özellikle göstererek zaten eğitimde ne yapabildiğini ve ya ne istediğini anlar ama kendi tercihi motosiklet bir gereklilik değil hobi benim için o yüzden soğumayacağı bir motor alsın isterim belki 250'lik belkide 750'lik zaten eğitimde arasındaki farkı kendin görüp anlıyorsun. Ben sürat delisi değilim ama altımda crotch rocket olsunda isterim. Benden Hezârfen'e de +1
    Sevgili Ozan,

23 yıllık binici ve bolca sertifikası olan bir ileri sürüş eğitmeni olarak hemen cevap vereyim.Motosikleti hareket ettirip A noktasından B noktasına götürebilmek o motora hakim olabildiğin anlamına gelmez. İleri sürüş eğitimi alabilmek için öncelikle geçmen gereken bazı aşamalar ve özümsemen gereken bazı teknikler vardır .Bu teknikleri tam anlamı ile oturtmak için 3000-5000 km arasında yol yapman gerekir ancak ondan sonra ileri sürüş eğitimi alabilirsin. İşte bu ilk kritik eşik geçilene kadar kullanılacak motorun kıvrak hafif ve gaz cevabının zayıf olması binicinin çok daha çabuk gelişmesini sağlar. Büyük motorla başlayanlarda bu gelişim ya çok uzun sürer yada hiç gerçekleşmez. Ben defalarca çok uzun yıllar motora binmiş tecrübeli olduğunu düşünen binicilere motorlarını nasıl durduracaklarını öğretmek zorunda kaldım ve hala öğretiyorum . İdeal başlangıç motoru 150 kg civarında ağırlığı olan azami 30 bg civarında olmalıdır . Hacimin bir önemi yok ama yukarıda saydığım koşulları en fazla 250 cc lik bir motorla sağlamak mümkündür fazlası fazladır. İnsanlar küçük motor alır biner öğrenirler ve sıkılırlar satar bir adım büyüğünü alırlar motosikletin doğası budur.

Sevgilerimle
    Bulent78, eRRRen, Satharian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yarın biyerlere gidenler var mı acep, pazar da Kızılcahamam deniyordu sanki ama o da belli değil sanırım. Yarın çalışmıyorum, dolayısıyla sağa sola gelebilitem var arkadaşlar
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    gökova akyaka'dan selamlar...
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 vstrom
    Arkadaslar merhaba yarin eger programiniz varsa bulusma noktalarini ve saatlerini yazarsaniz bende sizlerle tanismak icin kacabilirim. Birde bu yunusgillerin orasi neresi )) forumdan takip ediyorum herkes orada ) bir ben yokum
    karapara bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yunusgil google da bile çıkıyor olmalı artık, enson çare oraya etiketlemiştik galiba )

Erhan sen izmir de deil miydin haci, amma gezdin yahu Motor bozulmasın yatmaktan sonra
    GaCCaLL bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Ben bugün Ulusan'a uğrayacağım siparişim gelmişse tabi eğer ,toplaşalım takılalım buradan haberleşiriz .
    karapara bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünkü gezintimizin videosu

Yol neresi abi guzel virajlar var asfalt da iyi gibi ;)

Arkadaşım bende yeni başladım motor kullanmaya bana da etrafımdakiler düşük cc'lerde başla dediler 250 cc gibi ama egoma yenik düşüp gidip aldım 750'lik bi motor. Bendeki cruiser supersport değil tabi ama sonrasında bi arkadaşımın honda 600rr'ını kullandım denildiği gibi abartılacak bir tarafı yok. 250'lik makinadan sıkılacağına 600'lük birşeyle başlasan daha iyi olur. Ben kendimi biliyorum sağ elimin de ayarı var öyle her yerde basmıyorum motoru hissedebilmen lazım trafikte araba kullanmış olman kesinlikle lazım(en azından nerden tehlike geleceğini bilirsin) Madem böyle bir para ayırabiliyorsun git cbr600rr veya gsx600r gibi motorlardan al ***En Önemlisi İleri Seviye Sürüş Eğitimi*** al rahat rahat kullanırsın. Bmw 1200s veya Hayabusa imkansız vazgeç bunlardan. Eğer el-göz-ayak koordinasyonun iyiyse reflexlerinde iyiyse her şeyi kullanabilirsin. Bazı insanlar çabuk öğreniyorlar ve küçük cc motorlardan soğuyorlar. Benim gittiğim kurstan 250'lik motor alanların bazıları pişman. Ama çok memnun olanlarıda var. Kısaca gidip eğitim al ne tip, ne güçte, ne kadar top speed te motor istediğine karar ver. Gidip 2008 ve üstü YAMAHA FZ6 FAZER S2 alabilirsin 96 Hp ve Abs'li olanlarından. Fazer güzel makina hayalimdi ben yaşıyamadım bari git sen yaşa Bu arada hoşgeldin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

http://www.moto-specs.com/wp-content...er-S2-2007.jpg
    Yani bu onerilere ne cevap versem bilemiyorum cidden. Hani bi kisi dedi diye olmaz ama yarin bir gun bu arkadas bu motorlari alir sonra da sana cok tesekkur eder, senin tavsiyene uyup aldim valla cok iyi etmisim derse senin de koltuk altlarin kabarirsa, bundan bi kac hafta bilemedim bi kac ay sonra arkadasin aci haberini alirsak o zaman ne yapacaksin?

Insan insana benzemez, kimi kendini tutar, kimi tutuyorum der de tutamaz. Bu arkadasi kac yildir taniyosun da 100% kendine hakim gaza gelmeyecek biri olduguna emin olabiliyorsun (ki bundan emin olmadan boyle bir tavsiye verilmez). Insan kendinden bile emin olamaz cunku adi ustunde insaniz hepimiz, her ne kadar 30 yasima kadar motor almama nedenim artik otursun bazi seyler dememe ragmen o arada bi gaza gelme ihtimaline karsi 250likle baslayan biriyim.. Zaten ilk motor tecrube yok, gsxr600 alip arkadas bi virajda biraz fazla gazi acsa, yanlis noktaya odaklansa, yatikken fren yapmaya kalksa v.s. bu adamin hatasini 600'luk racing affeder mi? Ya bu tavsiyeyi verdigin icin sen kendini affeder misin? Arkadasin 600rr'ini kullandin da hangi sartlarda kullandin ne kadar zorladin kac km yaptin da 0 tecrubeli adama 600luk SS'le baslamasini oneriyorsun? Allah askina arkadaslar tavsiye verirken biraz duyarli olun.

Benim ne yazdığımı tam okumamışsınız sadece eleştirebileceğiniz kısımlara göre yazmışsınız söylediklerinize saygım sonsuz ama yazdıklarımı tam okuyun ne demişim "ileri seviye eğitim şart" demişim özellikle göstererek zaten eğitimde ne yapabildiğini ve ya ne istediğini anlar ama kendi tercihi motosiklet bir gereklilik değil hobi benim için o yüzden soğumayacağı bir motor alsın isterim belki 250'lik belkide 750'lik zaten eğitimde arasındaki farkı kendin görüp anlıyorsun. Ben sürat delisi değilim ama altımda crotch rocket olsunda isterim. Benden Hezârfen'e de +1
    Hangi ileri surus egitimini aldiniz? Hangi motorla aldiniz? Ileri derece egitim sart iyi guzel de sen 600lugu alip o egitime gidersen hic bir sey ogrenemezsin. Ileri surus egitimi zaten SS dinamigi icin tasarlanmamis bir egitim. 250lik motorla sorun olmuyor ama daha ust cc SS'lerle pek cok egzersizden verim alamiyorsun. Ne zaman alirsin tam verimi zaten temel egitime, motora tam adapte olmus, sonra yuksek cc motor alip ona da tam adaptasyonu gerceklestirdikten sonra...

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ne yazdığını gayet iyi okudum Ozan, zaten bu zamana kadar arkadaşın yazısına cevap vermeyip de senin yazdığından sonra cevap verme sebebim de bu koyu yazdığım yerler. Bu dediğini çok yapmak istiyosan sen yap, ama başkasına böyle öneri de bulunma gözünü severim. İleri sürüş eğitimi de alsa, dediğin makinalar 0-100 ü 3 saniye, hatta daha da kısa olan makinalar. Nasıl bir tecrübeyle o makinaya sahip olacak o adam, aldığı birkaçgünlük ileri sürüş eğitimiyle mi? Sana kızıyorum çünkü tecrübesiz bir adama sırf ileri sürüş eğitimi de al dedin diye 4 silindir 600 cc 100 beygir üzeri racing makina öneriyorsun. Yine dediğim gibi çok istiyorsan kendin yapabilirsin, sonuçta hayat senin hayatın başkasının değil, bize sorarsan yapma deriz, hatta saçmalama ölmek mi istiyosun deriz falan, ama yine de son karar senin olur tabii ki, sonuçta hayat senin. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer de burası, O tavsiye isteyen arkadaşın hayatı senin değil, dolayısıyla onun hayatını tehlikeye atacak bir öneride bulunmamalısın, ben 2 gramlık motor tecrübemle bunu düşünüyorsam sen de düşünmelisin güzel kardeşim, senle kavga etmek için yazmıyorum bunları, sadece yaptığının çok ciddi bir hata olduğunu düşündüğümden ve bir daha başkasına böyle öneride bulunmanı istemediğimden yazıyorum. Kendine,bileğine hakim olmak diyorsun ya, benim kıçıkırık 250 cclik makinam bile biraz da kötü lastiklerinin de yardımıyla rahatlıkla patinaja düşebiliyor, gazı fazla açmamama rağmen, o 600 lük cbr da gazı birkaç cm açman ne demek biliyo musun? .Bunlar sadece eğitimle olacak şeyler değil, öyle olsaydı bizim Uğur da nasıl olsa california super bike school da eğitim alacam direk R1 alayım nolcak ki diyebilirdi ama demedi, sence neden??

Bu sitede benden çooook daha tecrübeli bi ton adam dururken bunları benim yazmam biraz enteresan ama bu konuda doğru budur abicim, tektir yani, kişiye göre değişmez. Hayatına değer veriyosan, bu işi düzgün yapmak istiyosan o dediğin makinalardan bir süre uzak duracaksın. Bak bizim Koray da seninle aynı makinayı kullanıyor, ama öncesinde ybr 125 kullanmış, onunla aranızda ciddi bir fark var kullanım stili ve tecrübe olarak, shadow alçak makina, kolay kullanılabilir belki, torklu ama insanı öldürecek kadar değil belki ama yine de öncesinde küçük makinayla başlamak senden birşeyler götürmüyor aksine çok şey katıyor...

Bir de az çok birbirimizi tanıyoruz, samimiyetimize güvenerek yazıyorum bunları, insanlara cevap verirken, kızabilirsin de tabii hakkındır, olabilir ama onların yaşlarını da hesaba katarsan bence daha iyi olur, Osman abi ye dediklerin mesela, Osman ABİ diyoruz yani bilmem anlatabildim mi?
    Mesajlari okumadan cevap yazdim. Bulent gayet guzel ozetlemis zaten. Benim de uslubum biraz sert gelebilir ama cidden beynime kan sicriyor bu tarz oneriler gorunce. Bence bu isin tartisilacak hic bir yani yok. Konunun uzamasina da gerek yok. Dedigim gibi en kotu ihtimali dusunup elini vicdanina koyup tekrar bir dusun Ozan sonra yaz cevabini..

Alıntı eRRRen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fatih abicim şu senin kamera kaç paraydı???
    bitanede bana alsak önerirmisin??
    gopro baktım ama 700-800 lira vermeye degecekmi bilemedim :S
    Ben bugun telefon monte kiti taktim. Onunde genis aci mercek de var. H.sonu firsat bulursam deneyip videoyu paylasirim cok daha ucuza cozum olur ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Beyler ,

Benim motorum Eskişehirde , bugünkü Kızılcahamam-kargasekmez gezisi için biraz sonra trene atlayıp gidip motorumu alıp geleceğim . Acilen organize olup saat bildirirseniz ya size Ankarada katılırım yada Kızılcahamama direk gelirim .

Saygılar (son dakikaya kadar organize olamadığınız için saygılar diye bitiyor ona göre hadi bakalım tembel motorcular kaldırın poplarınızı sıcak yataklarınızdan
    ejlover ve GaCCaLL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ,

Benim motorum Eskişehirde , bugünkü Kızılcahamam-kargasekmez gezisi için biraz sonra trene atlayıp gidip motorumu alıp geleceğim . Acilen organize olup saat bildirirseniz ya size Ankarada katılırım yada Kızılcahamama direk gelirim .

Saygılar (son dakikaya kadar organize olamadığınız için saygılar diye bitiyor ona göre hadi bakalım tembel motorcular kaldırın poplarınızı sıcak yataklarınızdan
    OKAN HOCA önderliğinde Kıılcahamam (hocam yukarıdaki mesaja istinaden böyle yazdım,umarım haddi aşmadık,hemde konu rating yapar). TARİH: BUGÜN CUMARTESİ..Saat bir an önce ...
    1) Osman
    2)
    3)
    ejlover bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

eRRRen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R----Suzuki GSXR600
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol neresi abi guzel virajlar var asfalt da iyi gibi ;)

Yani bu onerilere ne cevap versem bilemiyorum cidden. Hani bi kisi dedi diye olmaz ama yarin bir gun bu arkadas bu motorlari alir sonra da sana cok tesekkur eder, senin tavsiyene uyup aldim valla cok iyi etmisim derse senin de koltuk altlarin kabarirsa, bundan bi kac hafta bilemedim bi kac ay sonra arkadasin aci haberini alirsak o zaman ne yapacaksin?

Insan insana benzemez, kimi kendini tutar, kimi tutuyorum der de tutamaz. Bu arkadasi kac yildir taniyosun da 100% kendine hakim gaza gelmeyecek biri olduguna emin olabiliyorsun (ki bundan emin olmadan boyle bir tavsiye verilmez). Insan kendinden bile emin olamaz cunku adi ustunde insaniz hepimiz, her ne kadar 30 yasima kadar motor almama nedenim artik otursun bazi seyler dememe ragmen o arada bi gaza gelme ihtimaline karsi 250likle baslayan biriyim.. Zaten ilk motor tecrube yok, gsxr600 alip arkadas bi virajda biraz fazla gazi acsa, yanlis noktaya odaklansa, yatikken fren yapmaya kalksa v.s. bu adamin hatasini 600'luk racing affeder mi? Ya bu tavsiyeyi verdigin icin sen kendini affeder misin? Arkadasin 600rr'ini kullandin da hangi sartlarda kullandin ne kadar zorladin kac km yaptin da 0 tecrubeli adama 600luk SS'le baslamasini oneriyorsun? Allah askina arkadaslar tavsiye verirken biraz duyarli olun.

Hangi ileri surus egitimini aldiniz? Hangi motorla aldiniz? Ileri derece egitim sart iyi guzel de sen 600lugu alip o egitime gidersen hic bir sey ogrenemezsin. Ileri surus egitimi zaten SS dinamigi icin tasarlanmamis bir egitim. 250lik motorla sorun olmuyor ama daha ust cc SS'lerle pek cok egzersizden verim alamiyorsun. Ne zaman alirsin tam verimi zaten temel egitime, motora tam adapte olmus, sonra yuksek cc motor alip ona da tam adaptasyonu gerceklestirdikten sonra...

Mesajlari okumadan cevap yazdim. Bulent gayet guzel ozetlemis zaten. Benim de uslubum biraz sert gelebilir ama cidden beynime kan sicriyor bu tarz oneriler gorunce. Bence bu isin tartisilacak hic bir yani yok. Konunun uzamasina da gerek yok. Dedigim gibi en kotu ihtimali dusunup elini vicdanina koyup tekrar bir dusun Ozan sonra yaz cevabini..

Ben bugun telefon monte kiti taktim. Onunde genis aci mercek de var. H.sonu firsat bulursam deneyip videoyu paylasirim cok daha ucuza cozum olur ;)
    Abi onu bende denemek istedim ama benim htcyi tutacak bi telefonluk bulamadım sonra vazgeçtim dediğin çok.çok daha mantıklı olur öyle bişey yapabilsem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OKAN HOCA önderliğinde Kıılcahamam (hocam yukarıdaki mesaja istinaden böyle yazdım,umarım haddi aşmadık,hemde konu rating yapar). TARİH: BUGÜN CUMARTESİ..Saat bir an önce ...
    1) Osman
    2)
    3)
    Osman abicim c.tesi planlarindan nefret ediyorum ya mecburen çalışıyor olup su ekrandan sizi takip etmek ne sinir bozucu bi olaymis ya :(
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Pazar günüde gidicez erenim sende pazar günü için liste aç motora binmeyi özledim

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

öğlene kadar çalışan yada uyuyan arkadaşlarımızı düşünerek biraz geç bir saat düşünülebilir. bana 05069076656 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Saat netlesti mi?
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat netlesti mi?
    ben treni kaçırdım saat 15 de ankarada olabileceğim öğleden sonra serinlikte karga sekmez harika olur 15:30 teker döner diyelimmi ?

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Ben yarin ki programa dahil olabilirim anca ;(
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ben sabah ciktim 300 km turlamisim .baktım motor 3900 km. civarı olmus Honda boraya geldim simfi 4000 km bakimIo yaptiriyorum saat 14:30 gibi bitemis.sonrasi Allah Kerim
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    15:30 eskişehir yolu opet cafes fırın
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Ben opet cafe fIrIndayIm gelen olursa beklerim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 85 kullanıcı var. (0 üye ve 85 misafir)

Bu Konudaki Etiketler