Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    selcukcbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R6S
    düzce'deki festivale katılmayı çok isterim ama pazar günü çalışmak zorundayım. sabah git akşam gel eziyetini gözüm keser mi bilmiyorum ara gazı lazım galiba çadır, tulum ekipman yoklugu düşündürüyor olsaydı gece yatar sabah yola çıkar 10:00 gibi işte olurdum. şeytanım dürtüyor kalk git diye ama....
    lafa bakarım laf mı diye, sonra adama bakarım adam mı diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    herkese selam arkadaşlar ... bu kontra tekniği gerçekten büyük bişeymiş cumartesi bunu öğrendim .. sabah işe gitmek için motoru çıkarttım temizleyip düştüm yola, ışıklara geldim durdum bu arada saat sabah 7 : 15 .. ışık yeşil yandı ve geçtim yaklaşık 3 metre önümde ve sağda iki araç korna çalıp sollamaya çıktım bu arada hızım 40 km/s ilk aracı geçtim diğeri ise oda yaklaşık olarak 4 mt önümde .. Ve olan oluyor önümdeki diğer araç aniden sağ tarafa U dönüşü yasak olan yerden birden önüme kırıp dönüyor .. Bunu gördüğüm an yaklaşık 4 mt bi mesefe gözlerim daha fazla açıldı ona kitlendim sanki arka frene basmamla kitlemesi bir oldu ve arka kaymaya başladı . o an kontra tekniğine hakim olamadığımdan çarpıcağımı zaten anladım ama neresine vurucam nereye denk gelicek gidonu tam sağ yaptım ve tamponun en uç noktasına vurdum vurmamla beraber zaten üstünden düşmem 1 saniyemi aldı .. ve oda ne çarpan arkasına bakmadan kaçıp gitti kendine gelmem bilmiyorum kaç saniye sürdü o şoku zor attım ama etrafta ne kamera nede mobese vardı ... motorumda ön iki amortisör komple eğildi far ve çamurluk kırıldı .. bende ise dizim ve bacağımda 4 kesik ve birde egzoz yanığı var.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı umutt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaşlar ... bu kontra tekniği gerçekten büyük bişeymiş cumartesi bunu öğrendim .. sabah işe gitmek için motoru çıkarttım temizleyip düştüm yola, ışıklara geldim durdum bu arada saat sabah 7 : 15 .. ışık yeşil yandı ve geçtim yaklaşık 3 metre önümde ve sağda iki araç korna çalıp sollamaya çıktım bu arada hızım 40 km/s ilk aracı geçtim diğeri ise oda yaklaşık olarak 4 mt önümde .. Ve olan oluyor önümdeki diğer araç aniden sağ tarafa U dönüşü yasak olan yerden birden önüme kırıp dönüyor .. Bunu gördüğüm an yaklaşık 4 mt bi mesefe gözlerim daha fazla açıldı ona kitlendim sanki arka frene basmamla kitlemesi bir oldu ve arka kaymaya başladı . o an kontra tekniğine hakim olamadığımdan çarpıcağımı zaten anladım ama neresine vurucam nereye denk gelicek gidonu tam sağ yaptım ve tamponun en uç noktasına vurdum vurmamla beraber zaten üstünden düşmem 1 saniyemi aldı .. ve oda ne çarpan arkasına bakmadan kaçıp gitti kendine gelmem bilmiyorum kaç saniye sürdü o şoku zor attım ama etrafta ne kamera nede mobese vardı ... motorumda ön iki amortisör komple eğildi far ve çamurluk kırıldı .. bende ise dizim ve bacağımda 4 kesik ve birde egzoz yanığı var.
    Umut Geçmiş Olsun,
    Bu ara herkeze bi haller oluyor arkadaşlar dikkatli kullanın şu aletleri lütfen! en azından çok temkinli olalım,Hiçbirşey kendi canımızdan önemli değil, Zira mario gibi 1 den fazla hakkımız yok malesef..
    ANGARAJ

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Cok gecmis olsun Umut, bu aralar havalar iyice isindi ya, millet de bir tahammulsuzluk, bir canindan bezmislik var, dikkat edin hep birileri yuzunden kaza oluyor, kendi hatasi yuzunden kaza yapan simdilik yok sanirim. Tabii burda ki hatamiz, etrafimizin okuzlerle dolu oldugunu unutup onlari bir anligina da olsa insan yerine koymamiz olabilir. Bu sabah 4-5 km lik yolda bana da 3 kez carpacaklardi nerdeyse. Resmen bilgisayar oyunu gibiydi, millet ustune ustune geliyor. Neyse beterinden korumus allah diyelim, cok gecmis olsun, yapabilecegimiz bisey olursa hic cekinme, haber ver. Boyle adamlara iste kafa goz dalmak lazim, arkasina bakmadan kaciyo bi de ...venk tobe tobeee...
    umutt bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    çok teşekkürler .. gerçekten millette var bu ara bişey umarım başka birimizin başına bi sorun gelmez .. bu arada hepimize geçmiş olsun daha fazla dikkat etmemiz gerek ... yarın parçaları alıcam işte takıp bu sefer daha dikkatli gezmelere devam edicez

---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

image host

bada başıma geleni özetliyor ..

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Çok geçmiş olsun, bunla kurtardığına şükür...

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Çok geçmiş olsun, malesef çok sık yaşanan bir olay sizin de başınıza gelmiş, daha ciddi şeyler olmaması ve hızınızın az olması sevindirici!
    hemen hemen aynı olay benim de başıma geldi kısa zaman önce, 90kg lık bir artçım da vardı üstelik ama lambadan yeni kalkmış olmamız neticesinde hatalı "U" dönüşü yapan ...van oğlu ...vana çarpmadan milimetrik durabildim!
    Kontra hayat kurtarıyor, pozisyonu bilemiyoruz tabiki ama muhtemel yapılması gereken arabanın dönüş yönüne değil-arka tarafına doğru kontra basmaktı, eğer kurtaracak alan yoksa önce anlık bir frenle mesafe açılıp sonra kontra basılabilirdi, ama burada motorun yetenekleri de devreye giriyor, misal bir SS in kurtarabileceği yerde benimki gibi hantal bir chopper dönmeyebilir

Motosikleti
    -None-
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14-15-Temmuz-2012 Düzce Motosiklet Festivali
    Düzce/Şimşirlik Motosiklet Festivaline nasıl gidilir............!

LİNK:
    http://www.simsirlik.com/page_07.htm

Facebook Link:
    http://www.facebook.com/events/294419717289956/

Bu yıl 1.si düzenlenecek olanmotosiklet festivalimize herkezi bekliyorum.

FESTİVAL PROGRAMI:

*Süpriz sanatçılar
    *CEM AKGÜN
    *DJ kaos
    Aramızda olacaklar.
    FESTIVAL YIYECEK VE MEŞRUBAT FIYAT LISTESI
    *Köfte=5 tl
    *Sucuk=5 tl
    *Meşrubatlar piyasa değerindedir.
    GETİRİLMESİ TAVSİYE EDİLEN MALZEMELER;
    *çadır-uyku tulumu-mat,
    *havlu, kişisel bakım malzemeleri
    *uyku tulumu altlığı veya şişme yatak,
    *kupa/bardak,
    *kafa lambası veya el feneri,(yedek pil)
    *yağmurluk,(hava durumuna göre)
    *polar takımı,
    *ihtiyacınız kadar çöp poşeti,
    FESTİVAL ALANINDA:
    *WC
    *Derede serınliyebilme avantajı
    *Havuzda bulunmakta
    14.TEMMUZ.2012 Cumartesi:

09:30 şehir dışından gelecek olan siz değerli misafirlerimizi karşilama ve toplanma.
    10.30 DÜZCE ilimizi kısabir tanıtım amaçlı sürüş
    13:00 güzelbir ziyafetin ardından,Çevre Gezisi (samandere şelalesi ) doga parkuru ve kanyon içinde küçük bir yürüyüş. Arzu edenler mayolarını giyip havlu alırlarsa, derede serinleyebilirler) Gezi öncesi bilgiler verilecektir.
    15.00 Halat çekme yarışı
    16.00 Voleybol turnuvası
    19.00 Müzik gruplarının performansları ve sınırsız eğlence

15.temmuz.2012 Pazar:

Güzel geçeni günün mutluluğuyla dönüş hazırlıkları ve dönüş...

Not: Festival programı o günler içerisinde değişiklik gösterebilir

GENEL TAVSİYELER;
    Aileniz, dostlarınız ile katılabilir, hatta araç ile geliyorsanız çocuklarınızla da getirebilirsiniz.Enduro tipi motor ile gelmeniz halinde dağ yollarında dolaşmaktan büyük zevk alabilirsiniz.Bölgede çok güzel yaylalar bulunmaktadır, geziler yaparak yöre insanı ile iletişim kurabilirsiniz.

UYARILAR;
    *Yol boyunca daima kaskınız takılı, farınız açık olsun.
    *Seyahat boyunca trafik kurallarına ve hız limitlerine uyunuz.
    *Kamp süresince oluşacak çöplerinizi, beraberinizde getireceğiniz veya bizlerin tedarik edeceği çöp poşetlerine doldurarak ağzını bağlayıp çöp varillerine atınız.
    *Lütfen doğaya çöp atmayınız, atanları da uyarınız,
    *Kamp ateşi tek yerde yakılacaktır, lütfen bireysel ateş yakmayınız.
    *Festival süresince motosikletlerinizi, araçlarınızı çadırlardan uzak, yerlere park ediniz.
    *Yiyecek içecek getirmek isteyen getirebilir,isteyen festival alanında karşilıyabilir...

Bir çok sponsorumuz var şenliğimizde... Bu vesileyle DÜZCE MOTOSİKLET SPOR KULÜBÜ adına kendilerine çok teşekkür ederiz. Kendi içimizde yaptığımız samimi toplanmaların, bugün bu noktaya gelmesinde emeği olan ve hiçbir karşılık beklemeden, sadece “daha güzel nasıl olur?”, “daha çok dost nasıl bir araya gelir?”, “bu güzelliği daha çok kişiyle nasıl paylaşabiliriz?” düşüncesiyle ve canla, başla emek vererek bu noktaya getirmiş tüm abi, dost ve kardeşlerimize teşekkürlerimizle...
    Düzce'de gezilip görülmesi gereken çok yer var. Doğal yürüyüş parkurları, tablo tadında mesire alanları, yeşilin içinde kaybolacağınız bir doğası var bence 2 gün bunun için yetmeyebilir. İlk olması nedeniyle yaşanabilecek aksilikleri tahmin edebiliyorum fakat yinede bu organizasyon değerlendirilebilir. Programdan ayrı olarak Gümüşova-Yeşil Yayla veya Gölyaka - Balıklı YaylaYa çıkabilir, Konuralp Harabelerini görebilir, Dokuzdeğerimen'de rafting yapabilir, Akçakoca'ya yüzmeye gidebilir, sezonu açılan mezgitle ziyafet çekebilir, fakıllı mağarasını gezebilir, radyatörlerinizi şifalı su ile doldurabilirsiniz ;) Küçük bir uyarı da bulunayim yayla yolları cadde motorlarını birazcık üzebilir. Haftasonu müsait olmadığımdan katılamayacağım, ama bir Düzce'li olarak uygun bir zamanda sizlere rehberlik etmek isterim;)

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Satharian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzce'de gezilip görülmesi gereken çok yer var. Doğal yürüyüş parkurları, tablo tadında mesire alanları, yeşilin içinde kaybolacağınız bir doğası var bence 2 gün bunun için yetmeyebilir. İlk olması nedeniyle yaşanabilecek aksilikleri tahmin edebiliyorum fakat yinede bu organizasyon değerlendirilebilir. Programdan ayrı olarak Gümüşova-Yeşil Yayla veya Gölyaka - Balıklı YaylaYa çıkabilir, Konuralp Harabelerini görebilir, Dokuzdeğerimen'de rafting yapabilir, Akçakoca'ya yüzmeye gidebilir, sezonu açılan mezgitle ziyafet çekebilir, fakıllı mağarasını gezebilir, radyatörlerinizi şifalı su ile doldurabilirsiniz ;) Küçük bir uyarı da bulunayim yayla yolları cadde motorlarını birazcık üzebilir. Haftasonu müsait olmadığımdan katılamayacağım, ama bir Düzce'li olarak uygun bir zamanda sizlere rehberlik etmek isterim;)
    Dostum öyle bir anlatmışsın ki bu hafta sonu olmasada Düzceye gitmek farz oldu artık
    Satharian bunu beğendi.

Motosikleti
    -None-
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öyle bir anlatmışsın ki bu hafta sonu olmasada Düzceye gitmek farz oldu artık
    Çoğunluğa uyan bir zamanda, gerçekten güzel olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Büyük geçmiş olsun, o kadar çok gayrimeşru insan evladı var ki trafikte, allah beterinden korusun...

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Satharian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunluğa uyan bir zamanda, gerçekten güzel olur
    Festivalin ayın 14 üne gelmesi handikap, geçen hafta da sakarya da vardı festival mesela, resimlerine baktım çok da güzel olmuş! ama ona da gidilemedi, herkes geçim derdine düşmüş!

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    hepinize çok teşekkür ederim gerçekten .. anladım ki artık daha fazla dikkat gerekiyor ..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 1 ay dolmadan ben modifiyeye basladim, hadi hayirlisi

http://img823.imageshack.us/img823/2466/img2011mc.jpg
    Kawadan dolayı modifiye konusunda bi beklentimiz vardı,zevkine de güveniyoruz zaten.

izmirde bir reklam panosunda dedigi gibi; izmir güzel,kızlar güzel jantlar neden güzel olmasın

umutcum çok geçmiş olsun kardeşim.Allah beterinden korumuş

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umutcum çok geçmiş olsun kardeşim.Allah beterinden korumuş
    hüseyin abi çok saol .. amin daha kötü bişey allahtan olmadı yani
    nezih77 bunu beğendi.

selcukcbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R6S
    geçmiş olsun umut ne kadar can sıkıcı bir durum tahmin etmek zor değil neye üzülüp neye sevineceğin belli değil ucuz atlatmak en büyük teselli.
    lafa bakarım laf mı diye, sonra adama bakarım adam mı diye...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Umut geçmiş olsun,arka frene asılarak kontra imkanını zaten kısıtlamıssın,panik halî teker kitlemesiyle artmıs gibi.trafikte her zaman kaçabilecek alan bulundurulmalı.tekrar gecmis olsun

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Hocam cok buyuk gecmis olsun. Size bir sey olmamasina sevindim cok.

Bugun de benim basima bir olay geldi. Orta seritten gidiyordum. Takip mesafesine ragmen onumde ilerde de bir bayan araciyla ilerliyordu. Isiklara yaklastik. ben de mesafemi ayarlayip sollamaya hazirlaniyordum ki isik sari yandi ve bayan kokleme fren yapti isigin dibinde bi anda Normal kontra ile sollamaya calissaydim (en sert haliyle bile olsa) direkt girerdim arkadan. Frenle de durulacak bir mesafe yoktu. Engel kacisi yapip kurtardim.

Dedigim gibi iki hayati egsersiz var haftada en az 1 kere mutlaka herkesin bi kac kez calismasi gereken: 1-PAnik fren, 2-Engel kacis.

Panik fren'de on freninizi en etkin bicimde kullanmayi ogrenin. Arka motorun durmasina kucucuk katkida bulunur asla motoru durdurmaz, kaymasi manevra yapmanizi imkansizlastirir. Frenle durabileceginiz mesafe varsa panik fren kullanilmali.

Frenle durulamayacak bir durumsa (bugun basima gelen gibi) bu sefer engel kacis yapilmali. Onda da onden gerekiyorsa fren yapilir, ama kacis manevrasi basladiginda frenler kesinlikle birakilmali. Sonra debriyaj sikilip motor kontra ile yatirilip engel kacis gerceklestirilir. Sonra motor dikilir gaz verilir olay mahallinden uzaklasilir. Fatih hocamin kazasindan sonra yazmistim ama araya kaynadi. Bu iki temel calisma illa ki hayatinizi kurrtaracaktir arkadaslar.
    forewer, Satharian ve umutt bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    mondial mash 150
    çok geçmiş olsun arkadaşım. memlekette 4 tekerli öküzler oldugu sürece bu tür kazalarla karşı karşıya kalıyoruz.
    sinyal vermeden dönen. seninle yarışmak isteyen. daha ne bileyim allah hepsini belediye otobüsüne rastlatsın

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    İyi geceler sevgili arkadaslar Gaziantepte ikamet etmeme ragmen Ankarada da evimiz oldugu için ve rutin akraba ziyaretleri için yarın aksam Gaziantepten Ankaraya doğru yola çıkıcam... Mont almak istiyorum uygun fiyatlı 200-250 tl arası sizden küçük bi ricam olucak montu nerelerden hangi motor&aksesuarı satan magzalardan satın alabilirim? Ulusan Motor4-44 motoru biliyorum bunların dısında nerelere bakabilirim mont için? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 92 kullanıcı var. (0 üye ve 92 misafir)

Bu Konudaki Etiketler