Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İKİNCİ cümle BİRİNCİ cümleyi inkar ediyor hangisine inanayım ben Yunus... Google da bira araştırdım, Erhan'nın dediği gibi senin motor fazla yakıyor, farklı, kişiye özel bir motor senin motor Yunus, bir nevi CUSTOM yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

dağ taş doğa bayır uzun yol olayını hiç bir şeye DEĞİŞMEM......
    Abi o zaman sana bir TDM900 gider çok şugar alet bak...
    Hem masrafsız bildiğim kadarıyla hemde çift silindir hem birazcık yüksek hemide yaraşuhlu bi makine...

Edit:la Ahmet kameranın arkasındaki demir kayıp o yüzden çalışmıyor alet.hani kapağı sabitleyebileceğm bir mekanizma olsa sıkıntı yokda kapağın içindeki Pillere değen metali tutan plastik parçayı tutan tırnaklar kırılmış Çok karışık gibi oldu yazı ama değil meraklanmayın
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tektekerin ustasıyım
    kawasaki versys hastasıyım

seç bi tane deseler başka bişey almam, yapışırım versys'e.
    hayırlısı olsun.

rakamlar konuşsun;
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ersys%2008.htm
    Araştırmaya başladım,yurt dışı forumlarda ''extra ordinary machine (Sıradışı makine )'' diyorlar bu motor için yurtdışı forumlarda. Bugün Ulusana gideyim de şu Sele yüksekliği :840 mm boy problemi olur mu olmaz bir bakayım (benim boy 171 veya 173 olması lazım)... Bu motor güzel bir alternatif daha önce farketmemiştim .... ARTÇI KONFORU NASILDIR ACABA? Bu da önemli...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...aramızda sadece f650 madurları var o kadar...gs liler memnun aslında tüketimden...hele çift bujililer daha iyi bu konuda diye biliyorum...bu çakar lamba işini bizim burada gördüğüm bi yer var ona soracam ama bi gidemedim..benim motorun neresine montelenir bilemiyorum.....
    F650 madurları derneği kuralım diyecem amma Türkiye de ÜYE SAYISI=1 olacak... (Yunus haddi mi aşıyorsam özür dilerim uyar beni)

Çakar lambayı yapan yeri bul, senin motora monte edilecek uygun yeri buluruz..
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Cok gecmis olsun Koray, allahtan cozmussunuz, deneme yanilma yoluyla ugrasip durmak cok sinirbozucu bisey.
    Haci TDM900 diyosun da o da az yakmayacak heralde, bence su Honda nin yeni az yakan aletini de listeye al sen Osman abi, nc700 muydu neydi, 700s var 700x var, biri daha bir asfalt icin oburu biraz daha endurovariydi sanirsam, onlari da arastir bence, Hondaya falan yolun duserse, gecen fatih karakas yeni moturunu almadan gittim baktim falan demisti. Versys benim favori makinam olan er6n in hafif arazi icin yontulmus hali. Bildigim kadariyla yuksek, yani Yunus un makinadan yuksek olmasi lazim, Ulusan da varsa dedigin gibi boyuna falan bir bak. Gitmisken er6f ile er6n gorursen onlara da bak, cadde makinalari ama sevebilirsin yani belli olmaz.
    Huseyin olm yemek yerken hep aklima sen geliyon lan artik, nasi bi baglanti kurduysam artik Pavlovun kopegi gibi, Huseyin diyolar karnim acikiyo benim Haftasonu falan bulusalim hacilar, hicbisi yapmasak bile muhabbet ederiz, Korayla Huseyini goremedim bikac gundur, bir eksiklik var diyorum kendi kendime
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı motoriderrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih abi Versys iyi hoş güzelde endurodan çok uzak. Zaten şasi ve motor er6 dan alınma. Sanki ER6 nın biraz süspansiyonları yumuşatılmış ve yükseltilmiş, daha konforlu hali gibi.
    BEN Enduro/cadde arası kırma arıyorum, sanki o biraz yüksek süspansiyonlar benim için gibi, TAVSİYELER BEKLENİR... Amaç 1)Bozuk caddede gitsin 2) Yolda artçı konforu olsun 3)cadde de gitsin,toprakta ta gitse iyi olur... (Uçsun,kaçsın,takla atsın )
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlarla 4 yıl çalışmış birisi olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, Honda gibi dev bir Japon markasının mekanik kalite açısından Harley'den kötü olduğunu söylemek bence o kadar kolay olmamalı..
    Adamların işçiliğine pek sözüm yok gibi gibi, estetik yönünden çok kötüler ama, hiç umursamıyorlar sanki. Hele birde pazarlama stratejileri... Cidden çok kötü. Ya Honda Fury gibi bir motor yapıyor, bunu türkiyeye getirmeyi bırak, bir adam parası cebinde honda türkiyeye gidip almak istiyor, distribütörle konuşuyor, olmadı honda japonyaya mail atıyor vs. vs. hiçbir sonuç yok. Bu durumlar insanı firma ve markalardan soğutuyor.

Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle şunları belirteyimki bu gün Bull Chopperstaydım gittim orada bi eleman var onlan Harley'lere baktık. En ucuzu(temizi) 2004 model 883 SportsterR 20bin küsür km'de 19.500 istiyor pazarlıksız. Sonrasında bazı motorcularla görüştüğümde hepside iyi bir seçim yapmışsın dediler. Harley kullanan gruplar var incekte 10'lu 20'li geçiyorlar gün içinde Soner Hoca'nın oraya uğruyorlar bazen. Onlarlada görüştüm benim motoru söyledim onlar da şunu söyledi "honda'dan 200 liraya temin edebileceğin parçayı 800 liraya harley'den alabileceksen al tabi güzel motor pahalı servis(o da varsa) )" benim bunu seçmemin nedeni ilk motorum için gayet rahat ve kullanışlı olması bana kalsa fz6 fazer alacaktım ama şimdilik erkenmiş. İyi dilekler için teşekkür ederim, şevk kıranlarada güvenli yolculuklar.
    Yok ozan sen ben, tamamen yanlış anladın. Ben sadece insanların çok daha iyi motorlar kullanmasını istediğim için söylüyorum. Soner' e motorunu ben tavsiye ettim, ben önayak oldum, çok da mutluyum adam çok güzel motor aldı. Soner' e motoru 12500 civarına almıştık sanırım ya da 12000 tam hatırlamıyorum. Şimdi Soner' in motoru yakından gördün mü bilmiyorum ama adam üzerine yaklaşık 1000 tl gibi birşey harcadı sanırım motor eşsiz, gerçekten de çok güzel oldu. Ben Koray' a da çok söyledim, Emir' e de çok söyledim ama adamların zevkleri, sevmişler motorları almışlar, bana bok yemek düşer Koray, Emir alınmayın abicim bildiğiniz gibi shadow'a hiç alışamadım, hiç sevemedim... Ama motor alacakken baktım mı ? cidden almak için baktım, ertan caydırdı beni Neyse uzun lafın kısası asla kimseyi motordan soğutmak ya da şevkini kırmak gibi bir düşüncem ve hareketim olamaz.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... fikir almak için aradığım bütün kardeşlerimde ellerinden geleni yaptılar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum...
    Koray beni arasan sana ilk söyleyeceğim şey şu olurdu '' problem yarılan hava hortum, hava filtresinden motora giden hortum var ya o çürümüş, motor havayı tam ememediği için güç kaybı yaşıyorsun '' derdim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

... İyi dilekler için teşekkür ederim, şevk kıranlarada güvenli yolculuklar.
    Wozy hocam motorunuzu güle güle kullanın, şevkiniz daim olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........
    Soner Bey siz yakıt tüketimi işini çödünüz mü? Çözüldü ise neden,sebep,sonuç durumu nedir acaba?

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alaka gösteren herkese teşekkür ederim, duygulandım bir an

Ozan kardeşim bu motor işi başka bir şeye benzemiyor, tarz-marka-model olarak seçim yapmak çok zor, hele de yolun başında! öyle olmasa bu kadar çeşit olmazdı zaten değil mi senin yaptığın seçimi doğru ya da yanlış bulanlar tabiki olacaktır, bunu doğal karşılaman lazım, bana göre orta sikletin kralı Shadow, Kenan kardeşime göre VN800, başkasına göre X model... biz sadece fiyatı biraz fazla bulduk ama onuda dile getirmek şu aşamada manasız oluyor zaten, sen içini ferah tut, İnş yan yana da süreriz

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Osman abi, nc700 muydu neydi, 700s var 700x var, biri daha bir asfalt icin oburu biraz daha endurovariydi sanirsam, onlari da arastir bence...
    NC700S'i gödüm sele 78 santim uydun ama motor hoşuma gitmedi, NC700x sele 83 cm , süspansiyonlar bira daha uzun enduroya daha yakın artı far ve direksiyon birlikte dönüyor. Amma velakin motoru görme şansım olmadı EFE ve Borada yok... Motor gelince beni arayacaklar motoru görmem,üstüne oturmam, hissetmem için..Yakıtı da iyiymiş bu NC700x'in ..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Valla Soner bence yakit olayini soyle cozecek, gelecek bigun yanimiza, abi naptin yakit noldu duzeldi mi diye sorcaz, o da soyle cevap vercek, abi benimkinin yakiti normalmis ya, hatta digerlerinden az bile yakiyo musum ben, bosuna ugrasmisiz o kadar bi dahaki sefere benim motorun yakitini cbf150 ile ile karsilastirmiycam

Hayir anlasam bisiler dicem onu cikar bunu degistir diye ama hic anlamam.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    TDM 900 biraz araştırayım.... Benim BOY KISA, İLK BÜYÜK MOTOR olacak aklınızda bulunsun...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    TDM 900 biraz araştırayım.... Benim BOY KISA, İLK BÜYÜK MOTOR olacak aklınızda bulunsun...
    niye acele ediyon aga? daha bunu yeni aldın?
    bence bu sene için düşünme, bin buna biraz daha, seneye bahara bak büyüğüne
    seni anladım, yengeyi de alayım arkaya, gezeyim uzun uzun istiyosun ama
    yine de acele etme derim.
    hayırlısı olsun.
    GaCCaLL ve nezih77 bunu beğendiler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlısı olsun.
    abi ööle deme can çekiyo kafadaki motoru...bu arada senin sarıya merakın nerden geliyo abi...tshirt falan da sarıymış..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    hayırlısı olsun.
    Bu yazı bu motorla geçireceğim %100. Seneye bineceğim motoru ararştırmayaya şimdiden başladım. hani planlama diyorlar, birşeygerçekleşmeden önlem alma?? ..Hanım mırın kırın etmeden onu da artçı yapıp olayı hissettireyim diyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

...bu arada senin sarıya merakın nerden geliyo abi...tshirt falan da sarıymış..
    Bir de LACİVERT şapka oldumu dadından yenmez..

Motosikleti
    tracer 900
    yunus noldu la xenon işi hacı...yolladığım linke baktın mı bi sıkıntı olurmuymuş...

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Öncelikle kimseye yaptığı yorumlardan dolayı ne kırgın ne de dargınım sıkkın hiç değilim adı üstünde yorum. Bana kolay kolay arıza vermeyecek parçası bol ucuz olan(parçası ucuz) ama birazda gösterişi olan bir motor lazımdı bununda araştırmalardan sonra shadow olduğuna karar verdik. 9.10.16.17 haziran günlerinde 4 ile 6 saat arasında baya bi motor kullandım bunun sonucunda Fazer'ın benim için tehlikeli olduğunu önce düşük cc'li racinglerden(250'likler en üstü) yada 50 hp'nin altındaki diğer tarzda motosikletlerden birini seçmemi söylediler. Bende orada bi spirit gördüm baya hoşuma gitti ama temiz spirit bulamadık. Olanda yüksek fiyatlıydı. Bu shadow'u görünce hoşuma gitti alçak oturuş seviyesi rahatlığı hoşuma gitti. Ehliyeti emniyetten almak kaldı bide zorunlu taşıt sigortası bunlar hallolduktan sonra aranızdayım yani bu ay sonunu bulur ozamana kadar eryamanda turlarım.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ... yani bu ay sonunu bulur ozamana kadar eryamanda turlarım.
    Hocam hafta içleri saat 18:30-20:30 arası Eryaman 3.etap çıkışlı SOLO turlar yapıyorum...Motorunu alda istersen DÜET yaparız,..(Bende eryaman 3 deyim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

... yani bu ay sonunu bulur ozamana kadar eryamanda turlarım.
    Hocam hafta içleri (Cuma hariç) saat 18:30-20:30 arası Eryaman 3.etap çıkışlı SOLO turlar yapıyorum...Motorunu alda istersen DÜET yaparız,..(Bende eryaman 3 deyim)....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

http://www.motorcycle.in.th/forum/vi...showtopic=3117

Erhan adam beyaz CBR250r'ı ne yapmış baksana...(Ben resmi atamadım buraya)

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Hocam hafta içleri saat 18:30-20:30 arası Eryaman 3.etap çıkışlı SOLO turlar yapıyorum...Motorunu alda istersen DÜET yaparız,..(Bende eryaman 3 deyim)
    Bende çok isterim
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    tracer 900

Erhan adam beyaz CBR250r'ı ne yapmış baksana...(Ben resmi atamadım buraya)
    abi iş yerinde bakamıyorum ama eve gidince bi bakayım...

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huseyin olm yemek yerken hep aklima sen geliyon lan artik, nasi bi baglanti kurduysam artik Pavlovun kopegi gibi, Huseyin diyolar karnim acikiyo benim Haftasonu falan bulusalim hacilar, hicbisi yapmasak bile muhabbet ederiz, Korayla Huseyini goremedim bikac gundur, bir eksiklik var diyorum kendi kendime
    valla ne yalan söyleyeyim bende sizleri özledim.geçen koray geldi bana,sizi de çağırdım ama senin motoru sökmüşsünüz demişti yunus.hafta sonuna bi iş çıkmazsa görüşelim bencede.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yunus noldu la xenon işi hacı...yolladığım linke baktın mı bi sıkıntı olurmuymuş...
    Baktım ya sadece ara sigortası yokmuş galiba alınır hani ben bodoslama takabilirim ama seninkisi yeni motur ya sen hondaya falan yaptır dicem artık orası sana kalmış.
    Birde direk aküye bağlı olacak lambalar arada bi düğme ile açılıp kapatılacak elektrik geçişi..
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler