Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hadi çapır almışın da
    en azından massey ferguson almadığın iyi olmuş Wozy hocam.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    motoru alan arkadaşa hayırlı olsun...
    vefat eden arkadaşlara ise allah rahmet eylesin...

bu arada hüseyin abi fazla alınganlık gösteriyosun gibime geliyo...

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Japonlarla 4 yıl çalışmış birisi olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, Honda gibi dev bir Japon markasının mekanik kalite açısından Harley'den kötü olduğunu söylemek bence o kadar kolay olmamalı..
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Bu yıl sonu 600 cc enduro alma niyetim vardı. Favori BMW F650GS idi amma velakin dün akşam şunu öğrendim ki ÖNCE BENZİNLİK SAHİBİ OL, Sonra BMW F650 GS al kanaati oluştu nedense

TUUUUberk, KuvvetliLAHMACUN, YONUUS,BÜLTEN,TURMAN ve diğerleri yardım lütfen... 500-800 cc arası MAX 80-90 BEYGIR enduro/naked / touring MARKA/MODEL tavsiyesi bekliniyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlarla 4 yıl çalışmış birisi olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, Honda gibi dev bir Japon markasının mekanik kalite açısından Harley'den kötü olduğunu söylemek bence o kadar kolay olmamalı..
    Ben size katılmıyorum, Harley ile aynı sınıftaki Japon muadillerini kalite açısından KIYASLAMAM bile...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

ERHAN şu çakar lamba işini öğren sonra bize de öğret lütfen...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yıl sonu 600 cc enduro alma niyetim vardı. Favori BMW F650GS idi amma velakin dün akşam şunu öğrendim ki ÖNCE BENZİNLİK SAHİBİ OL, Sonra BMW F650 GS al kanaati oluştu nedense

TUUUUberk, KuvvetliLAHMACUN, YONUUS,BÜLTEN,TURMAN ve diğerleri yardım lütfen... 500-800 cc arası MAX 80-90 BEYGIR enduro/naked / touring MARKA/MODEL tavsiyesi bekliniyor...
    Abi o dediklerinde benim motorumdan az yakmıyor emin ol.
    Ayrıca enjeksiyonlu f650gs benden daha az yakar bu arada..

Dün akşamdan bi kaç kare..
    Birtanede Videomuz var..

Bir adette videomuz var..

ANGARAJ

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    [QUOTE=karapara;2724085]TUUUUberk, KuvvetliLAHMACUN, YONUUS,BÜLTEN,TURMAN ve diğerleri yardım lütfen... 500-800 cc arası MAX 80-90 BEYGIR enduro/naked / touring MARKA/MODEL tavsiyesi bekliniyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

QUOTE]

Abi enduro/ touring tarzında diğer arkadaşlar zaten yardımcı olacaklardır , ama ilk önce daha çok caddelerde mi olmak sana keyif veriyor yoksa dağ taş doğa bayır uzun yol olayı mı ? Bunu bir belirginleştirdikten sonrası kolay.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben size katılmıyorum, Harley ile aynı sınıftaki Japon muadillerini kalite açısından KIYASLAMAM bile...

ERHAN şu çakar lamba işini öğren sonra bize de öğret lütfen...
    tektekerin ustasıyım
    kawasaki versys hastasıyım

seç bi tane deseler başka bişey almam, yapışırım versys'e.
    hayırlısı olsun.

rakamlar konuşsun;
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ersys%2008.htm
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

klasik ankara mt...yemek yiyorbülent ve turgay çok karizma çıkmışsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Resimler güzel ama az, sadece yemek yeyip kalktınızmı yoksa
    Bu arada namı değer küstah ben, hakaret banı yedim.. süresiz, yenilenmiş oldum
    Kamera faalmı, failmi yunus abi?

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani motoru almamışsa diye yazdım ama geç kaldım sanırım, neyse hayırlı olsun diyelim sadece
    Arkadaşım ok harley 100 sene oldu diye herşeyi de harleye yormamak lazım örneğin suzukide nerdeyse 90 yıllık bir firma biz sesimizi çıkartıyomuyuz?? sorarım sanaa!!!!

Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harley davidsonlara da baktım ama ankara dışından nasıl getireceğim motoru bir de görüştüğüm bütün insanlar yedek parça pahalı dediğin motor 2004 model diğer baktığımız motorlar da 6 yaşından büyük 20.000 km 30.000km yazmışlar ama durum gerçekte böyle değildi bu motor gayet temiz fiyatıda piyasadaki diğer shadowlara göre gayet uygun hem 8 değil daha 4 yaşında 12.000 gerçek kilometre de. Orjinal honda sissybarı ve koruma demiri var üstünde. Birde dediğiniz motor benim için çok güçlü motoru her zaman değiştiririm ama kendimi sanmam. Çünkü bu benim ilk motorum.
    wozy çok yakışıklı makinedir . az yakar eh kaçar tam yerindedir ..Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle rüzgarın bol kazasız bir şekilde İnşAllah Koray bugun yolda kaldı yoksa eminim çok yardımı dokuncaktır bir eksiğin olursa da emin ol hepimiz elimizden geleni yaparız

Motosikleti
    tracer 900
    şehir dışındaydım buluşmayı kaçırmışız...

osman abi; f650 gs nin benzin istasyonu sahibi olmalık bi durumu yok benim bildiğime göre...aramızda sadece f650 madurları var o kadar...gs liler memnun aslında tüketimden...hele çift bujililer daha iyi bu konuda diye biliyorum...bu çakar lamba işini bizim burada gördüğüm bi yer var ona soracam ama bi gidemedim..benim motorun neresine montelenir bilemiyorum..

beyler bu arada aşağıdaki üründen ortak çıkan olursa almak istiyorum..içinden iki tane çıkıyor..

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-58220402

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir dışındaydım buluşmayı kaçırmışız...

osman abi; f650 gs nin benzin istasyonu sahibi olmalık bi durumu yok benim bildiğime göre...aramızda sadece f650 madurları var o kadar...gs liler memnun aslında tüketimden...hele çift bujililer daha iyi bu konuda diye biliyorum...bu çakar lamba işini bizim burada gördüğüm bi yer var ona soracam ama bi gidemedim..benim motorun neresine montelenir bilemiyorum..

beyler bu arada aşağıdaki üründen ortak çıkan olursa almak istiyorum..içinden iki tane çıkıyor..

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-58220402
    bir çift yani 2 adet varsa ben talip olbilirim buna yalnız ilan açıklamasında biri uzun biri kısa denmekte sadece ampül değişimi ile hallolunurmu satıcıya sormak gerek erhan?
    ANGARAJ

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar Soner kardeşimin dediği gibi bugün yolda kaldım malesef motor kısa bir süredir gaz yememe problemi yapıyordu ve özellikle soğukken gücü düşüyordu, en sonunda bu gün Kurtuluş civarında çalışmadı, saolsun Özgür kardeşim beni gelip motoruyla çekti tamirciye kadar, fikir almak için aradığım bütün kardeşlerimde ellerinden geleni yaptılar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, problemse yarılan hava hortumuymuş, hava filtresinden motora giden hortum çürümüş, motor havayı tam ememediği için güç kaybı yaşanıyormuş, en sonunda da yarılıp işlevini tamamen kaybetmiş, problem basit gibi görünsede tespiti hayli güç çünkü bu hortuma ulaşmak için sele ve deponun sökülmesi gerekiyor, artı ilk akla gelen şeylerden birisi de olmuyor, aklınızda bulunsun, motorum bakımlı diye tedbirsiz yola çıkmayın!

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çift yani 2 adet varsa ben talip olbilirim buna yalnız ilan açıklamasında biri uzun biri kısa denmekte sadece ampül değişimi ile hallolunurmu satıcıya sormak gerek erhan?
    valla bi sıkın tı olmaması lazım..eleman burda yapmış ama sadece ampül değiştirmekle olmuyo herhalde...balas falan monte etmek gerekiyo bir de ampül her yuvaya uyar mı acaba...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...n-montaji.html

geçmiş olsun koray...neyse ki sorun bulunmuş...bulunmasa adamın geceleri uykuları kaçıyor...ya da iyi ki şehir içinde bi yerde yarılmış...

motoriderrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tektekerin ustasıyım
    kawasaki versys hastasıyım

seç bi tane deseler başka bişey almam, yapışırım versys'e.
    hayırlısı olsun.

rakamlar konuşsun;
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ersys%2008.htm
    Fatih abi Versys iyi hoş güzelde endurodan çok uzak. Zaten şasi ve motor er6 dan alınma. Sanki ER6 nın biraz süspansiyonları yumuşatılmış ve yükseltilmiş, daha konforlu hali gibi.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Arkadaşlar öncelikle şunları belirteyimki bu gün Bull Chopperstaydım gittim orada bi eleman var onlan Harley'lere baktık. En ucuzu(temizi) 2004 model 883 SportsterR 20bin küsür km'de 19.500 istiyor pazarlıksız. Sonrasında bazı motorcularla görüştüğümde hepside iyi bir seçim yapmışsın dediler. Harley kullanan gruplar var incekte 10'lu 20'li geçiyorlar gün içinde Soner Hoca'nın oraya uğruyorlar bazen. Onlarlada görüştüm benim motoru söyledim onlar da şunu söyledi "honda'dan 200 liraya temin edebileceğin parçayı 800 liraya harley'den alabileceksen al tabi güzel motor pahalı servis(o da varsa) )" benim bunu seçmemin nedeni ilk motorum için gayet rahat ve kullanışlı olması bana kalsa fz6 fazer alacaktım ama şimdilik erkenmiş. İyi dilekler için teşekkür ederim, şevk kıranlarada güvenli yolculuklar.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle şunları belirteyimki bu gün Bull Chopperstaydım gittim orada bi eleman var onlan Harley'lere baktık. En ucuzu(temizi) 2004 model 883 SportsterR 20bin küsür km'de 19.500 istiyor pazarlıksız. Sonrasında bazı motorcularla görüştüğümde hepside iyi bir seçim yapmışsın dediler. Harley kullanan gruplar var incekte 10'lu 20'li geçiyorlar gün içinde Soner Hoca'nın oraya uğruyorlar bazen. Onlarlada görüştüm benim motoru söyledim onlar da şunu söyledi "honda'dan 200 liraya temin edebileceğin parçayı 800 liraya harley'den alabileceksen al tabi güzel motor pahalı servis(o da varsa) )" benim bunu seçmemin nedeni ilk motorum için gayet rahat ve kullanışlı olması bana kalsa fz6 fazer alacaktım ama şimdilik erkenmiş. İyi dilekler için teşekkür ederim, şevk kıranlarada güvenli yolculuklar.
    valla hocam 250 cc üzeri curiser için meraklısı olmak gerekiyo..aksi takdirde memnun kalmayacağını düşünüyorum...madem gönlün hala fazerdan yana bu sezonluk ucuz bişey alsaydın 1-2 ay kullanmak üzere...ucuzdan kastim ise 250 lik herhangi bir motor olabilirdi...

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Soner kardeşimin dediği gibi bugün yolda kaldım malesef motor kısa bir süredir gaz yememe problemi yapıyordu ve özellikle soğukken gücü düşüyordu, en sonunda bu gün Kurtuluş civarında çalışmadı, saolsun Özgür kardeşim beni gelip motoruyla çekti tamirciye kadar, fikir almak için aradığım bütün kardeşlerimde ellerinden geleni yaptılar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, problemse yarılan hava hortumuymuş, hava filtresinden motora giden hortum çürümüş, motor havayı tam ememediği için güç kaybı yaşanıyormuş, en sonunda da yarılıp işlevini tamamen kaybetmiş, problem basit gibi görünsede tespiti hayli güç çünkü bu hortuma ulaşmak için sele ve deponun sökülmesi gerekiyor, artı ilk akla gelen şeylerden birisi de olmuyor, aklınızda bulunsun, motorum bakımlı diye tedbirsiz yola çıkmayın!
    Dostum çözülmesine çoookkk sevindim hava vakum borusu olsa gerek diğer motodan bilirim ve her açtığımda (motoru) eksik anahtarları temin edip hemen zulasına herşey başa gelebiliyor. Bizim makinelerde depoyu indirmeden yolda kalma problemi malesef çözülmüyor ki hemen de akla gelmiyor haklısın ki örnek vereyim depoyu sökmeden ben ikinci buji yi değiştiremiyorum :( durum shadow da da aynı mı bilmiyorum. Ama son deneyimimle de sabittir ki iki kere açtıktan sonra depoyu sökmek karbüratörü açmak mil ayarı yapmak ve tekrar kapatmak yaklaşık 45 dk sürüyor.(yolda birilerini beklemekten iyidir

neyse ki hallolmuş.allah beterinden korusun koraycım.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o dediklerinde benim motorumdan az yakmıyor emin ol.
    Ayrıca enjeksiyonlu f650gs benden daha az yakar bu arada..
    İKİNCİ cümle BİRİNCİ cümleyi inkar ediyor hangisine inanayım ben Yunus... Google da bira araştırdım, Erhan'nın dediği gibi senin motor fazla yakıyor, farklı, kişiye özel bir motor senin motor Yunus, bir nevi CUSTOM yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [....ama ilk önce daha çok caddelerde mi olmak sana keyif veriyor yoksa dağ taş doğa bayır uzun yol olayı mı ? Bunu bir belirginleştirdikten sonrası kolay.
    dağ taş doğa bayır uzun yol olayını hiç bir şeye DEĞİŞMEM......
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler