Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eryamanda yağmur altında kullandım biraz motoru kirlendi kereta...beyazdı zenci oldu...Şu yıkama olayını gezinin birinde uygulamalı öğretsen sevinirim...hatta antreman babından senin motoru bile yıkarım... Yalnız yıkarken senin SES SİSTEMİNE zarar vermem umarım, şarkı kulaklarımda çınlıyor hala..süperdi..
    zencileri sevmem.bi an önce yıkanıp tekrar akça pakça olması lazımne zaman müsaitsen ara gideriz.bu arada benim müzik sistemi su geçirmiyorherkes kendi motorunu yıkar.
    karapara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    B
    [/COLOR]Birde soru sorayım eğitime devam açısından.. Mühyeye giderken gibi YOKUŞ AŞAĞI EĞİMLİ YOLLARDAN NASIL İNİLİR...düşük viteste motor freni ile ama frenleme ihtiyacı varsa , 2 fren aynı anda mı? debriyaj çekilecek mi? YOKUŞ AŞAĞI ve 90 derece dönüş varsa nasıl dönecez frenleri nasıl kullanacağız..,
    kısıtlı bilgimle bildiğimi ve uyguladığımı söyleyeyim...;

motor freni ile iniyoruz genelde bırak istediği kadar bağırsın motor diyorlar ama değişim vakti yaklaşan zincirlerde kopmaya neden olabilir diye düşünüyorum...ama dönüşlerde kesinlikle ön frene dokunulmuyor...ben düz hatta her ikisini ve motor frenini kullanıyorum...
    nezih77 ve karapara bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    yokuş aşağı inerken dik oturun, ağırlığı arka tekere vermeye çalışın motor normal seyir hızındaki viteste ve ayağınız frende olsun..
    Erhan abinin dediği gibi ön fren asla, hele mıcır ve viraj varsa basmayın..
    Bu arada bende eryamandayım 3.etap, yağmuru gördüm çıktım direk dışarı atladım motora, hemen hergün eryamanın heryerinde dolaşırım motorla hiç cb125 görmedim, buluşmalara fln beraber gidebiliriz..
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    aynı mesajı iki kere yollamışım yaw..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla mühye de çeşmeler var,yol üzerinde orada dururum.bol suyla güzelce yıkarım motoru.sonrada iyice kurularım.bedavaya temizlik işteköpükle ve basınçlı suyla yıkama olayına karşıyım.sonuçta arabaya bile zararlı olan basınçlı su,bizim ufacık motorlara kat be kat zararlı olacaktır
    bende tam aksini düşünüyorum
    motor 120 ile giderken yağmura, yada yerden kalkan suya girebiliyor.. hatta 200 le gidenide var, bence yağmurlu havada kavlamayan boya dibinden tanzik tutulmaması haricinde kalkmaz ve iyi temizlenir

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş aşağı inerken dik oturun, ağırlığı arka tekere vermeye çalışın motor normal seyir hızındaki viteste ve ayağınız frende olsun..
    Erhan abinin dediği gibi ön fren asla, hele mıcır ve viraj varsa basmayın..
    Bu arada bende eryamandayım 3.etap, yağmuru gördüm çıktım direk dışarı atladım motora, hemen hergün eryamanın heryerinde dolaşırım motorla hiç cb125 görmedim, buluşmalara fln beraber gidebiliriz..
    ayak frende, debriyaj çekili mi? değil mi? Bende eryaman 3 deyim, son 10 gündür hafta içi dahil hergün iş çıkışı 18:30 -20:00 arası hergün bir semt seçip eryaman,sincan,kazan,etimesgut,batıkent turluyorum...eryamanda 1 kere turlarken baktım 1 adet motosikletli apache yaklaşık 45 dakika uzaktan beni takip etti... nedense bende bu HIRSIZ hissi uyandırdı, onun için eryaman hariç diğer semtlerde geziyorum...
    Birlikte gezmekten keyif alırım...Hemde senden tecrübe ediniriz..
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

yağan yağmurla tazzikli suyun basıncı aynı değildir ahmecim.ve bir iki kez yıkamaktan değil süreklilikten sıkıntı olur.

Motosikleti
    tracer 900
    ayak frende, debriyaj çekili mi? değil mi? Bende eryaman 3 deyim, son 10 gündür hafta içi dahil hergün iş çıkışı 18:30 -20:00 arası eryaman,sincan,kazan,etimesgut,batıkent turluyorum...eryamanda 1 kere turlarken baktım 1 adet motosikletli apache yaklaşık 45 dakika uzaktan beni takip etti... nedense bende bu HIRSIZ hissi uyandırdı, onun için diğer semtlerde geziyorum...
    ben hiç bir zaman debriyaj çekmiyorum frenleme esnasında eğer ki önüm bomboş ve düzse..debriyaj çekildiğinde tekerleklerdeki gücü vücuduna yükleyip yükü sen alıyosun...motor tekerinde güç olduğu sürece dengede duruyo..jiroskopik kuvvvet mi ne diyolar sanırım...aslında debriyajın çekilmesi gerektiğini de savunan var ama ben öğrenme aşamsında uygulanmaması gerektiğini düşünüyorum...

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Bugün eryamanda yağmur altında kullandım biraz motoru kirlendi kereta...beyazdı zenci oldu...Şu yıkama olayını gezinin birinde uygulamalı öğretsen sevinirim...hatta antreman babından senin motoru bile yıkarım... Yalnız yıkarken senin SES SİSTEMİNE zarar vermem umarım, şarkı kulaklarımda çınlıyor hala..süperdi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Birde soru sorayım eğitime devam açısından.. Mühyeye giderken gibi YOKUŞ AŞAĞI EĞİMLİ YOLLARDAN NASIL İNİLİR...düşük viteste motor freni ile ama frenleme ihtiyacı varsa , 2 fren aynı anda mı? debriyaj çekilecek mi? YOKUŞ AŞAĞI ve 90 derece dönüş varsa nasıl dönecez frenleri nasıl kullanacağız..,
    Hocam Eğitiminizi bölmek gibi olmasın bir de cümlem çok klişe olsun ama her motorcu motorunu tanır (Tekerleriniz durumu vs) ; şöyle ki sorunuz spesifik , ama bu da hava yol ve motorun durumuna göre değişir. Frenlemek fren yapmak gerçekten sanat işidir , motor da araba gibi tek bir fren bulunmaz bu anlamda da ikisine birden hükmetmek isizn işinizdir arka yüklenirseniz arka atacak öne yüklenirseniz yığılma olacaktır. nerde olursanız olun hızlı yavaş yokuş yada aşağı o ayarlama ikisiyle mümkün olacaktır. bu konuda her kullanıcının (usta kullanıcı diyelim) Fikri değişir, farklı bilgiler alırsınız ama her yiğidin çorba içişi farklıdır sizinki de farklı olacağı gibi : Tabiki motorda en sağlıklı fren motor frenidir ama yeterli olmadığı yerde ikisiyle ayarlama ile olacaktır diyorum

Bu arada yokuş aşağı asla debriyaj boşa alınmaz vites yukarı yada aşağı almayacaksanız.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    tazyikli su 2-2,5 barı geçmedikçe pek zararlı olmaz sanırım..ki gerekli iç detaylar için...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam aksini düşünüyorum
    motor 120 ile giderken yağmura, yada yerden kalkan suya girebiliyor.. hatta 200 le gidenide var, bence yağmurlu havada kavlamayan boya dibinden tanzik tutulmaması haricinde kalkmaz ve iyi temizlenir
    Benim motorun son hızı 110 km/saat
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    tracer 900

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç bir zaman debriyaj çekmiyorum frenleme esnasında eğer ki önüm bomboş ve düzse.....
    Erhan senle biz aynı okulda okumadık mı ?? Adam bana düzde giderken ön fren %70+arka fren%30+debriyaj aynı anda diye öğretti. Biraz önce soner hocayı aradım yokuş aşşağı nasıl inmek lazım diye... Yokuş aşşağı motor freniyle in...frenleme ihtiyacı doğarsa ön +arkayı birlikte kullan ama DEBRİYAJI çekme dedi...bilginize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Eğitiminizi bölmek gibi olmasın bir de cümlem çok klişe olsun ama her motorcu motorunu tanır (Tekerleriniz durumu vs) ; şöyle ki sorunuz spesifik , ama bu da hava yol ve motorun durumuna göre değişir. Frenlemek fren yapmak gerçekten sanat işidir , motor da araba gibi tek bir fren bulunmaz bu anlamda da ikisine birden hükmetmek isizn işinizdir arka yüklenirseniz arka atacak öne yüklenirseniz yığılma olacaktır. nerde olursanız olun hızlı yavaş yokuş yada aşağı o ayarlama ikisiyle mümkün olacaktır. bu konuda her kullanıcının (usta kullanıcı diyelim) Fikri değişir, farklı bilgiler alırsınız ama her yiğidin çorba içişi farklıdır sizinki de farklı olacağı gibi : Tabiki motorda en sağlıklı fren motor frenidir ama yeterli olmadığı yerde ikisiyle ayarlama ile olacaktır diyorum

Bu arada yokuş aşağı asla debriyaj boşa alınmaz vites yukarı yada aşağı almayacaksanız.
    Hocam ne demek eğitimi bölmek, KATKILARINIZLA öğreneceğiz..

Motosikleti
    tracer 900
    Erhan senle biz aynı okulda okumadık mı ?? Adam bana düzde giderken ön fren %70+arka fren%30+debriyaj aynı anda diye öğretti. Biraz önce soner hocayı aradım yokuş aşşağı nasıl inmek lazım diye... Yokuş aşşağı motor freniyle in...frenleme ihtiyacı doğarsa ön +arkayı birlikte kullan ama DEBRİYAJI çekme dedi...bilginize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Hocam ne demek eğitimi bölmek, KATKILARINIZLA öğreneceğiz..
    dediğim gibi debriyaj çekmek çok tartışmalı bi konu...savunan da var karşı çıkan da ama ben durmayacaksam çekmem pek..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağan yağmurla tazzikli suyun basıncı aynı değildir ahmecim.ve bir iki kez yıkamaktan değil süreklilikten sıkıntı olur.
    çok yakından tutulmadığı sürece demiştim (derecesini fln bilmiyorum)..
    Bence yağmur boyaya daha çok zarar verir Hüseyin abi.. yağmurla beraber motora sadece su temas etmiyorki, yoldan kalkan çamur, taş v.b cisimler motorun heryerine girer..
    heleki ön tekerin attığı pislik taşlama görevi bile yapıyor

ayak frende, debriyaj çekili mi? değil mi? Bende eryaman 3 deyim, son 10 gündür hafta içi dahil hergün iş çıkışı 18:30 -20:00 arası hergün bir semt seçip eryaman,sincan,kazan,etimesgut,batıkent turluyorum...eryamanda 1 kere turlarken baktım 1 adet motosikletli apache yaklaşık 45 dakika uzaktan beni takip etti... nedense bende bu HIRSIZ hissi uyandırdı, onun için eryaman hariç diğer semtlerde geziyorum...
    Eliniz debriyaj manetinde olsun.. yokuş aşağı inen manuel vitesli hiçbir aracın boşta inmesi sağlıklı olmaz..
    Doğru ve yerinde yapıldığında en güçlü ve güvenli frenleme motor frenidir, vites freni de denilebilir..
    Arabada da öyle, bu sayede lambalarda bekleyen arabalara arkadan patlamaktan kurtarmıştır beni..
    AMA BU Herzaman geçerli değildir, mesela 3. vitesde devrini almış bir motosikleti yavaşlatmak için 2 ye çekerseniz arka teker 2-3 saniye kitlenir, balatayı yer, dişli, egzantrik ve krank kırabilir..
    Görüşelim abi memnun olurum estağfurullah, spor tesisinde birer çay içer turlarız telefon numaram facebook adresimizde var..
    karapara bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hüseyin Başkan bigünde Motor yıkama+eğitimm, tecrübe toplaşması yapalım bence..hatta okan abiyi çağırsak gelir heralde ama bize tufa lazım hani şu futbolcuların antrenmanda kullandığı levazamatlardan.
    karapara bunu beğendi.
    ANGARAJ

yiyelim,içelim bu yunusum.arada da eğitim yaparız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    canını yerim hüseyin abi çalıştırda bi dinleyim laa
    nezih77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Pazar günü karagöl&çubuk barajına gittik. Karagöl yolu asfalt yapılmış, eskisine göre iyi gibi gibi olmuş, çok güzel yatılıyor. Pegler nası sürtüyor yerlere cazır cuzur yakın zamanda bi gitmenizi tavsiye ederim, keyifli bir yol olmuş
    FatihKARAKAŞ bunu beğendi.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü karagöl&çubuk barajına gittik. Karagöl yolu asfalt yapılmış, eskisine göre iyi gibi gibi olmuş, çok güzel yatılıyor. Pegler nası sürtüyor yerlere cazır cuzur yakın zamanda bi gitmenizi tavsiye ederim, keyifli bir yol olmuş
    Vay müdür nerelerdesin sen özledik! Bu hafta gidebilirsek Kesikköprüye kampa gideceğiz okumuşsundur zaten, önceki sayfalarda detayları vardı, bir sonraki seferde Çubuk barajına gideriz, maksat yol yapalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler