Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam..o fiyata nolan tercih edebilirsin sanırım...

bu arada hüseyin abi nerelerdesin ya...balkonlar ne alemde
    erhancım bilgisayarı sattığım için giremedim nete bir süredir bu gün itibari ile yeniden aldım artık aranızdayım.balkonlara devam yarıladık işi
    Alıntı sonhayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motosikleti almak ne zor işmiş ...selamlar rüyamda motosiklet bayileri bana motosiklet bile satmıyordu... Sabah 6 gibi uyandım, gözüme uyku girmedi, mt ye girip bir iki mesaj attım. Sonra işe geldim, ama kafam hala rüyada... Kendi kendime bana 10000 TL verseler bu acıyı çekmem deyip, başlangıç motosikleti olsun isterse hepsi zarar olsun deyip Hondanın yolunu tuttum... Seneye öğrenince MOTOR DEĞİŞTİRME VİRÜSÜ bana bulaşacak nasılsa deyip sıfır en ucuz motosiklet CB125E + 2 adet koruma demirleri 3600 TL dediler, bende iyi dedim aldım.... .. Parayı bayılınca rahatladım walla, sonra korumalar için de shoei 1100 müydü ne + revit deri mont+dizlik +kaskın altına kafaya takılan şeyden aldım...toplam 2000 TL bunlara bayıldım. Satıcı adam abi bu motora bunlar fazla dedi ama bende kafa fazla çalışmıyor ama bir tane korumak lazım deyip aldım gitti, ayrıca motosikleti büyütünce yeniden almaya gerek kalmaz.......Şimdi BOT + pantolon (kot bakıyorum)+ bellik +eldiven eksik onlardan istediğim gibi bulamadım ulusanda ve honda da.....
    Sorularım 1) Plaka vs.. işlemlerini ben yapacam burada paylaşılmıştır ama birisi link atsa sevinirim..Bir de sigortacı telefon falan verirseniz sevinirim..
    2)Bu bot nasıl olmalı, (OLMALI MI) ?
    3) Dizlik yeter mi ? yoksa pantolon lazım mı ? kevlar kot pantolon bedeni ulusan da bana göre yoktu, yoksa öbür pantolonlardan mı almalı hani kot olmayanlardan
    (hüseyin bey walla sinirden korumaları spontene gelişti aldım gitti , size arama sözü vermiştim özür dilerim,umarım siz korumaları çoktan satmışsınızdır)

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
    estafirullah ne demek.evet geçen hafta sattım.hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hüseyin abi nerelerde ?buluşan var mı ?

4 44 motor un orda garaj mı var demişti, hatırlayamadım ben
    bilgisayarım olmadığı için biraz uzak kaldım kusura bakmayın.
    yunus bu arada sikortayı 140 tl ye yaptırdım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

beyler koray nerelerde..hiç sesi soluğu çıkmıyo...shadow aldı kayboldu adam...
    koray da evi taşıdı onun için interneti bağlanmadı.yarın akşam ormancı cafe ye oda geliyor.
    Alıntı unalx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda fazer alabildk..
    du bakalım ne olacak şimdi..http://img502.imageshack.us/img502/4673/nalyeni.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    ünalcım hayırlı uğurlu olsun kardeşim yeni fazerin kazasız belasız kullan inşallah.
    Alıntı yunem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bugracım Yönetici onayı vermiş bende sizlerleyim artık
    kusura bakmayın arkadaşlar geç onay verdiğim için.
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karanfil sokağın bir üst caddesinde olacak zaten motorlarıda koyacağımız için bulmanız pek problem arzetmez tahminimce
    perşembe akşam saat 19:30 da ormancı cafe de görüşmek üzere.adres:Selanik Cad. No:64/A kızılay
    erhancım cbr ın hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.allah kaza bela vermesin kardeşim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Unal, makine cok guzel, hayirli olsun. Erhan, sen de hayallerine kavusmussun, gule gule kullan ama aksam trafigi cok yogun oluyor, bence ilk kullanimlarda daha sakin saatleri secmelisin. Trafik yogunlastikca insanlar daha agresif kullaniyor, dkkat et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    hoşgeldin Hüseyin abi, bir planım vardı yarın akşam için eğer tutmazsa orda olacağım
    nezih77 bunu beğendi.

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin Hüseyin abi, bir planım vardı yarın akşam için eğer tutmazsa orda olacağım
    hoş bulduk ahmetcim.bekleriz.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu akşam işyerinden eve motorla gitmeyi deniyecem..bakalım nasıl olacak...bakanlıklardan cevizlidereye...
    bir iki kere tırstığım anların dışında gayet iyiydi yolculuk..eve ulaştım..
    nezih77 bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    İyi ne güzel işte, sen de alışmaya başladın yani Erhan, yalnız şimdi benim ilk kullandığım zamanlar aklıma geldi ki söylemeden geçmeyim dedim, özellikle yokuş aşağı inerken viraj falan varsa dikkatli ol, yusufu çok kez böyle durumlarda gördüm alışana kadar

Bu ormancı cafe ye gelmek için meşrutiyetten girince sağa mı çıkıcam yoksa sola mı, hangi tarafta bu cafe, ya da şöyle sorayım cafe taş fırın ormancı mı bu dediğiniz yer, google maps de buldum da.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ne güzel işte, sen de alışmaya başladın yani Erhan, yalnız şimdi benim ilk kullandığım zamanlar aklıma geldi ki söylemeden geçmeyim dedim, özellikle yokuş aşağı inerken viraj falan varsa dikkatli ol, yusufu çok kez böyle durumlarda gördüm alışana kadar

Bu ormancı cafe ye gelmek için meşrutiyetten girince sağa mı çıkıcam yoksa sola mı, hangi tarafta bu cafe, ya da şöyle sorayım cafe taş fırın ormancı mı bu dediğiniz yer, google maps de buldum da.
    geçen sene o olay eymire arkadaşın motoruyla inerken beni tırstırmıştı..bu sene bakalım öyle bi an ne zaman gelecek...

bu gün yine arka teker bi anlık kitleyip arka kaydı...vites yükselteyim derken düşürdüm...debriyajı bırakmadan uyandım ve tekrar eski konumuna yükselttim vitesi işte o ara kitledi teker...

bir de bi araba sola dönecekken karar değiştirip benim yoluma girdi..yakın mesafe paralel gittik kısa bi süre kendisiyle
    yokuşta kalkma olayı başarılıydı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

bülent hocam bu arada bahsettiğin konuya baya bi önce değinmiştim...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...agi-viraj.html

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

meşrutiyetten girince sol tarafa giriliyor.sanırım üst geçidin olduğu sokak 2.sol olması lazım.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaslar yarın aksam ben de uğramaya çalışacağım ormanciya
    nezih77 bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    beyler günaydın;

sabah iş yerine gelirken yokuş aşağı inerken yokuşun sonunda ışık vardı...benim hızımda 10-15 km. 10 metre kala arka frene basınca teker yaldır yaldır kaydı...fazla bastığımı da düşünmüyorum...normal mi acaba?

bi de ışık kuyruğunun en sonundayken en öne geçmek paha biçilemez

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Benim bildigim kadariyla senin motorun da orjinal lastikleri pek iyi degil, gerci motor daha yeni ama tabii sabah sabah yola yeni cikmissin, lastik isinmamis, belki bir de islak biryerden gecip lastigi islattiysan daha kolay kayar tabii. Ben farkli durumlarda sirf lastigin ne zaman kayacagini denemek icin sadece arka fren ya da sadece on fren ile panik fren calismasi yapiyorum ama tabii dusuk hizlarda. Ona gore frenin limitleri konusunda kafanda ortalama bir fikir olusur, bir de aklima geldi onu da yazayim, hep derler ya motoru durduran on frendir diye, gereginden fazla arka fren yapmamaya alis bence, cunku nasil alisirsan oyle gidiyor, ben sadece yavaslamak icin arka freni kullaniyorum, sonrasi hep on fren, tabii onu fazla sikinca kendini yerde bulursun ona dikkat etmek lazim arka fren de oldugu gibi toplayip kurtarma sansin pek yok, birkac kez on tekeri kaydirdim da, adrenalin tavan yapiyor

Motosikleti
    tracer 900
    Benim bildigim kadariyla senin motorun da orjinal lastikleri pek iyi degil, gerci motor daha yeni ama tabii sabah sabah yola yeni cikmissin, lastik isinmamis, belki bir de islak biryerden gecip lastigi islattiysan daha kolay kayar tabii. Ben farkli durumlarda sirf lastigin ne zaman kayacagini denemek icin sadece arka fren ya da sadece on fren ile panik fren calismasi yapiyorum ama tabii dusuk hizlarda. Ona gore frenin limitleri konusunda kafanda ortalama bir fikir olusur, bir de aklima geldi onu da yazayim, hep derler ya motoru durduran on frendir diye, gereginden fazla arka fren yapmamaya alis bence, cunku nasil alisirsan oyle gidiyor, ben sadece yavaslamak icin arka freni kullaniyorum, sonrasi hep on fren, tabii onu fazla sikinca kendini yerde bulursun ona dikkat etmek lazim arka fren de oldugu gibi toplayip kurtarma sansin pek yok, birkac kez on tekeri kaydirdim da, adrenalin tavan yapiyor
    ben de yavaşlama niyetiyle bastım arka frene ama güzel bi sekiz çizdim...uykum açıldı birden...yokuş olduğu için ağırlık merkezi öne kaydığından dolayı yük azalınca da kaymış olabilir...ama frenin limitlerini görmek açısından aşırıya kaçmadığı takdirde bu hareketlerin olması iyi...

bi de eldiven çok rahatsız ediyo beni ya...sinyal bile veremiyom...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    nezih77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    beyler günaydın;

sabah iş yerine gelirken yokuş aşağı inerken yokuşun sonunda ışık vardı...benim hızımda 10-15 km. 10 metre kala arka frene basınca teker yaldır yaldır kaydı...fazla bastığımı da düşünmüyorum...normal mi acaba?

bi de ışık kuyruğunun en sonundayken en öne geçmek paha biçilemez
    Dengeli fren sıkmak lazım dostum, motordan motora da değişir bu. Mesela benim tarz motorlarda ön fren pek kullanılmaz desem yeridir. benim frenaj çok kötü olduğu için eşek gibi ön frende kullanıyorum arka kampana hiç durmuyor motor=) Ama normalde cruiserda 3/1 arka fren 3/2 ön fren gibi bir oran var, ön freni sıkmadan 2-3 milisaniye önce arka frene basmak gerekir ki ağırlık merkezi arkaya kaysın gibi gibi. E tabi ben anlamam naked ya da cbr tarzı motorlardan ama ön fren kullanmak gerekiyor diye biliyorum =)

Eldiveni de bi büyük boy alabilirsin, bende de aynı olmuştu, bi büyük boyu aldım rahata erdim

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dengeli fren sıkmak lazım dostum, motordan motora da değişir bu. Mesela benim tarz motorlarda ön fren pek kullanılmaz desem yeridir. benim frenaj çok kötü olduğu için eşek gibi ön frende kullanıyorum arka kampana hiç durmuyor motor=) Ama normalde cruiserda 3/1 arka fren 3/2 ön fren gibi bir oran var, ön freni sıkmadan 2-3 milisaniye önce arka frene basmak gerekir ki ağırlık merkezi arkaya kaysın gibi gibi. E tabi ben anlamam naked ya da cbr tarzı motorlardan ama ön fren kullanmak gerekiyor diye biliyorum =)

Eldiveni de bi büyük boy alabilirsin, bende de aynı olmuştu, bi büyük boyu aldım rahata erdim
    zaten yanlışlıkla xlarge almışım eldiveni..onun için boy problemi değilde biraz kalın ve uçlarında hafif boşluk kalıyo sanki parmakların...

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Eldivene zamanla alışırsın ,yeni olduğu için malzemesi daha yumuşamamıştır elinin tam şeklini almamıştır dert etme ,alışınca bu sefer çıplak elle kullanmaya tereddüt edeceksin .

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    vay turgay hacı geldinmi sen yahu??
    Ankara yazmışssında
    Evet akşam senide bekliyoruz öleyse
    Listeyi başlatıyorum..

1-)Nezih77
    2-)GaCCaLL
    3-)??
    ANGARAJ

1-)Nezih77+1
    2-)GaCCaLL
    3-)koray
    4-)????

Motosikleti
    tracer 900
    ben gelemiyorum muhtemelen...size iyi muhabbetler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler