Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu gazyağı ringlere zarar vermesin? Öyle her türlü çözücü kullanımının doğru olmadığını duymuştum. Sen daha iyisini bilirsin tabi. Birde ben mazotla temizlemenin çok iyi olduğunu duymuştum. Hatta mazotla temizleyip öylece bırakanlar var. Bildiğim kadarıyla mazotla temizlesen bile yinede yağlamak gerekli. Zaten sadece mazot kullananların zincirleri hipoyla yıkanmış gibi parlıyor. Övünüyorlar o zincirle tertemiz bakıyorum diye
    O-ringlere mazot zarar verir diye kullanmıyorum. İlk defa gazyağı denedim. Oda bana zarar verdi
    En yaygın zincir temizleme spreyi Castrol. Sürekli onu kullanırım.

Extradan söylemek istediğim birşey var. Dün Nikola Tesla'nın doğum günüydü. Google da zaten kendisinin anısına ana sayfasını değiştirmişti. Bugün kullandığımız ve elektirikle alakası olan nerdeyse herşeyi bizim kullanımımıza sunan ve zamanında ücretsiz ve kablosuz elektrik dağıtımıyla ilgili projeleri olan bu müthiş insanın bugün bu kadar gizli saklı kalmasına ve fakirlik içinde ölmesine neden olan açgözlülüğü ve bencilliği kınıyorum. Her zaman daha fazla kişinin bu muhteşem dahiden haberdar olmasını istemişimdir. O yüzden şöyle bir bahsedeyim dedim. İyiki doğdun Tesla.

Merak edenler için linki

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
    Tesla'yı batıranda Edison. Edison'da hayatının son dönemlerinde rahat yaşamamış ya.

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun ya
    Teşekkür ederim.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -zaferciğim,zincir temizlerken,asla motoru 1. vitese takıp işlem yapılmaması gerektiği ve senin bu yaşadığın gibi hatta daha da vahim durumlar ortaya çıktığı defalarca MT'de yazıldı.sanırım gözünden kaçtı.allah korumuş seni,geçmiş olsun.birde zinciri gazla temizlerken,eski bir diş fırçası kullanırsan,aralara daha iyi girebilirsin kardeş.
    Yok abi motor çalışırken yapsaydım parmak yoktu şuan. Zincirin arası batsın; bundan sonra spreyi sıkarım, çıkan çıkar çıkmayan da kalsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Abi zincir konusunda sana katılıyorum. Epi topu bi zincir sonuçta. Basıyorum zincir temizlemeyi 2-3 tur. Sonra biraz bekletiyorum. Basıyorum zincir yağını(sprey). Basmassan bağ olur, basarsan dağ olur zincir dediğin:D.

Beter olsun o edison eziği

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi bu gazyağı ringlere zarar vermesin? Öyle her türlü çözücü kullanımının doğru olmadığını duymuştum. Sen daha iyisini bilirsin tabi. Birde ben mazotla temizlemenin çok iyi olduğunu duymuştum. Hatta mazotla temizleyip öylece bırakanlar var. Bildiğim kadarıyla mazotla temizlesen bile yinede yağlamak gerekli. Zaten sadece mazot kullananların zincirleri hipoyla yıkanmış gibi parlıyor. Övünüyorlar o zincirle tertemiz bakıyorum diye
    alpciğim kullanacağın en doğru malzeme gazyağıdır, mazot fikrinden vazgeç toz tutacağına emin ol, ve o övünenlerin hepsine sor gazyağıdır kullandıkları.alacaksın diş fırçasını gazyağına bandırıp bandırıp çözeceksin zincirin pisliğini, biraz tur at atsın bütün pisliği, üşenmiyorsan birde yıka motoru zinciri, tertemiz olduktan sonra bas castrol sprey yağı, gör nasıl olacak
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -maaşallaaah,şurda 1,5 gün denize gidelim dedik,millet ne muhabbetlere dalmış.
    hayırdır ne tarafa gittin abi
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesla'yı batıranda Edison. Edison'da hayatının son dönemlerinde rahat yaşamamış ya.

Yok abi motor çalışırken yapsaydım parmak yoktu şuan. Zincirin arası batsın; bundan sonra spreyi sıkarım, çıkan çıkar çıkmayan da kalsın.
    teslayla tanışma şansım olmadığından yorum yok

zincir operasyonu içinde geçmiş olsun zafercim
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Gazyağı ile zincir temizle diyenelere:

Bugün sabah Selim'le kalkıp motoru yıkayalım dedik. Yav dedim şu zinciride gazyağı ile temizle diyorlar, bir bildikleri vardır. Üşenmeden havalanı karşısından 3TL verip 1L gazyağı aldık. Birde yanımıza eski bir bulaşık süngeri aldık. Başladım zinciri tutup hareket ettirip temizlemeye. Biranda kafamda şimşekler çakmaya başladı. Nasıl olduysa zincir ile dişli arasına başparmak bir girdi. Kopuyordu herhalde acıya bakınca. Şimdi nasıl zonkluyor anlatamam. Resman zımpa gibi deldi parmağı, ne keskinmiş mübarek.

Zincir temizleme spreyide var; iki kutu almıştım yaz başı. Sen tut gazyağı ile yaparsan olacağı bu.

abi geçmiş olsun fazla birşey yoktur umarım bu saatten sonra zincir temizleme işlemini anlatmanın faydası olmaz sanırım tekrar geçmiş olsun
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    ciğerim geçmiş olsun orda olsaydım öperdim geçerdi ama çok uzaktayım.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alpciğim kullanacağın en doğru malzeme gazyağıdır, mazot fikrinden vazgeç toz tutacağına emin ol, ve o övünenlerin hepsine sor gazyağıdır kullandıkları.alacaksın diş fırçasını gazyağına bandırıp bandırıp çözeceksin zincirin pisliğini, biraz tur at atsın bütün pisliği, üşenmiyorsan birde yıka motoru zinciri, tertemiz olduktan sonra bas castrol sprey yağı, gör nasıl olacak

hayırdır ne tarafa gittin abi

teslayla tanışma şansım olmadığından yorum yok

Abi ben zaten mazot konusunda biraz kinaye yapmıştım. Sadece mazot kullananlar da var, yeterli yağlama yapacağını düşünüyorlar. Gazyağına gelince bende denicem. Zincir temizleme spreyine para bayılıyorum, doğru düzgün temizlemiyor. Aynı dediğin gibi önce gazyağı sonra yıkama ardına castrol chain wax. Bu castrol chain wax yerine başka bir ürün var mı? Çünkü bu köpük köpük oluyor ve pek de temiz gözükmüyor açıkcası.

Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Günaydın Millet

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ciğerim

Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi geçmiş olsun fazla birşey yoktur umarım bu saatten sonra zincir temizleme işlemini anlatmanın faydası olmaz sanırım tekrar geçmiş olsun
    Anlat sen yinede ben dinlerim

Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciğerim geçmiş olsun orda olsaydım öperdim geçerdi ama çok uzaktayım.
    Teşekkür ederim ciğerim, iyiki yılan ısırmadı

Bu castrol chain wax yerine başka bir ürün var mı? Çünkü bu köpük köpük oluyor ve pek de temiz gözükmüyor açıkcası.
    Mustafa abi bir zamanlar zincirli motor kullanırken Valvoline markasını tercih ediyordu. Muzaffer abinin elinde de hatırlayamadığım başka bir marka var. Açıkçası ben yağlar arasında pek fark olmadığını düşünüyorum. Bir yüzeye sıkıp bezle silmeye çalış, inanılmaz yapışıyorlar.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    günaydııın ADANA MT.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    ZAFERİM geçmiş olsun .çok üzüldüm.nazar değmiştir.adana mt hepinize günaydınların en güzeli
    kızı kolda fazerı yolda severim.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    günaydın adana mt 1.5 aylık bi aradan sonra efsane geri döndü ama kocaeli mt ye transfer oldum:D eee askerlik adamı kocaeliyede sürüyor selamlar..

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    günaydın arkadaşlar
    ..........................
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

İyi günler arkadaşlar

Motosikleti
    tdm900 2005
    günaydın arkadaşlar....
    [COLOR="Red"]motor kullanmak yürek ister [/COLOR] ::blushani

Motosikleti
    cbf 150
    tünaydın arkadaşlar
    zafer abi geçmiş olsun.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    günaydın arkadaşlar

Teşekkür ederim ciğerim, iyiki yılan ısırmadı

yaaa allah korumuş valla.

Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Alıntı fazerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZAFERİM geçmiş olsun .çok üzüldüm.nazar değmiştir.adana mt hepinize günaydınların en güzeli
    Alıntı osmx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tünaydın arkadaşlar
    zafer abi geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim

Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa allah korumuş valla.
    yaaa senimi benimi

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Zaferim geçmiş olsun...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    arkadaşlar nasılsınız.
    kızı kolda fazerı yolda severim.

bugün bizim adana mt nin sesi çıkmıor

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    zaferim geçmiş olsun.....bu gün mersin seyahatinde birlikte olduğum arkadaşlarıma ve bizi yalnız bırakmayan gürsel arkadaşıma ve mustafa abime teşekkür ederim...muzo resimleri göderiyormusun....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 73 kullanıcı var. (0 üye ve 73 misafir)

Bu Konudaki Etiketler