Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    günaydın,hayırlı işler arkadaşlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Merhaba arkadaşlar,
    Hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum.

Muzaffer (Fazaerr) abim,
    Mesajını ancak bu sabah okudum. Ama şu an Van' dayım.
    Yoksa peynir sana feda olsun. Ne yapalım kısmetinde yokmuş.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    gunaydın.....
    kara murat benim FUAT KOŞAK

Motosikleti
    honda hornet
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...lmaz-kaza.html

:( belki tanıyanınız vardır
    Ben tanıyorum

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canerilgaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tanıyorum
    ya caner adam ölmüş sen gülüyon

Motosikleti
    Kawasaki Vn 800
    herkese iyi akşamlar,dün muhabbet çok güzeldi gelen herkeşe teşekkürler
    Efesle anlaşma yaptım,bayram sonuna kadar içmezsen sana motor alırım dedi bende söz dedim, ahanda aldım.::sefereee

ethemhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxx
    Bu pazar için plan yapmak isteyen yada plan önerisi olanlar için çevre illerin hava durumu

Motosiklete binmeden önce aynaya bak. Gülümsüyorsan, tak bire devam et.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı ethemhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haluk hocam senin ve tüm değerli ögretmenlerimizin ögretmenler gününü kutluyorum [COLOR="Silver"]
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Millet

Haluk ciğerim Öğretmenler Günün kutlu olsun
    çok teşekkür ederim sevgili arkdaşlar.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz konuşulan birşey yok ama hava şartlarından dolayı,bence yine uçakla gidersiniz gibime geliyor.haluk hocaya müracaat etmek lazım.
    binmem ben öyle uçağa falan motorum var benim.

Alıntı fuatbmw01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haluk hocam yeni motorun hayırlı ugurlu olsun.
    teşekkür ederim fuat ustacım
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    iyi geceler millet...
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Günaydın Millet AŞBC

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    günaydın,hayırlı işler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Günaydın Hayırlı İşler ve Hayırlı Cumalar

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    gunaydın..hayırlı cumalar
    kara murat benim FUAT KOŞAK

cr4zy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

duyarlılık bekliyoruz

"Tuzlada inanılmaz kaza" taziye forumuna, motorlara çarpıp kaçmayı savunan bir dengesizin yorumları..
    Lütfen okuyun.

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...lmaz-kaza.html
    SUSAMADAN ÖNCE, KUYUYU KAZ!

Burak Cingiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800 ABS EDS BGS '05
    tam okudum bende yazacaktım konuyu kilitlediler ben daha ikinci sayfayı okuyamadan çok bomba ya eleman bir yerinde daha hiçbir motorcu bana kufur edemedi felan yazmış arabada çok sağlam duruyormuş uehuehuehuehuheuh epeyce komikti aptal herif. sadece nickini bulamadım ya çok kotu oldu abuk subuk bir nicki var konu kilitlenince alamadım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 ----------

buldum eleman donanım haber de de üye aynı saçmalıkları oraya da yazmış nicki PAXMAHNHOB ilgili link http://forum.donanimhaber.com/m_44682602/tm.htm çok bomba adam ya. bir bir sovüp gelecem arkadaşa

cr4zy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    Buyurun okuyamayanlar için yazdığım cevap

Alıntı Paxmahnhob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar DH deki Paxmahnhob benim. Ordaki konuda link vermişler ordan gördüm; Yazım biraz sert olsada yanlış veya doğru, iyi veya kötü gerçek şeylerdir. Kurallara uyan motosiklet sürücülerini kimsenin sıkıştıracağını sanmıyorum, belki minibüs sürücüleri... Yazımda ne dedim; Arabayla arabaya bile trafikte bilerek vurup durduranlar varken motosikletlere alasını yaparlar. Bana hakaret etse bir motorcu bende çarparım dedim. Sonra araçlar yok gibi davranan motorlara bende yokmuş gibi davranıyorum dedim, tüm motorlara, kurallara uyanlara da demedim. Daha önce motorla yaptığım kazada ben kavşakta yeşil ışıkta geçerken kırmızıda geçen ve dönülmez olan yere dönmeye çalışan motor benim kapıma çarptı. uzun süre uğraştım hemde motorcuda bende şikayetlerimizi geri aldığımız halde ortada yaralama olduğundan (yaralama dediğim küçük bir sıyrık) ben çok uğraştım, en kolay yolun ben kırmızıda geçtim ve motora çarptım (evet benim kapımda hasar olduğu halde yan yan gelip çarptım) demek olduğunu öğrenince öyle yaptım, para cezası ödedim.. Arkadaşımsa motora vurdu ve bastı gitti, hiçbişe olmadı Motorcuların çoğunun nasıl kullandığını bizden çok yine motorcular bilir.. Motorcu 4 tane arkadaşım var 2si düzgün kullanıyorlar diğer 2si ise katliam yaratıyorlar. Babamda motor sürer buldukça, vitesli falan kullanır o bile bindiğinde ilk işi artistlik yapmak oluyor.. Ben ise hiç anlamam, bir kere scooter süremeye kalktım frene basarken elim gazda takılı kaldı, arkası kaya kaya 50cm lik dar bi yerden bacaklarımı vurmadan geçip durmayı başardım, bir dahada binmedim
    Karşı tarafın motorsiklet olduğu bir kaza ise ve karşı tarafta yaralanma yok ise direk basın gidin uğraşmayın. Yoksa haklı bile olsanız taksirle yaralamadan 400tl ödersiniz.. Motordakinin yaralanmamış olması bişeyi değiştirmiyor, düştüğü an yaralanmalı kaza olarak işlem görür, doktora gider, doktor 2-3 gün rapor verir onaylar. Eğer sabırlıysanız mahkemelerde uğraşıp haklı olduğunuzu ispatlarsınız belki ama 400tl için gereği yok, ya kendinizi tam kusurlu gösterin cezayı ödeyin, ya polis karışmadan işe kendi aranızda halledin yada en güzeli çarptıktan sonra basıp gidin(tabi ortada hastanelik bir durum yok ise).. Ölme veya ağır yaralama olmadıktan sonra kimse plaka nonuz ile peşinize düşmez merak etmeyin [:D] Maalesef durum böyle. Örneğin aracınıza çarptılar ve kaçtılar çarpanın plakasını aldınız, bununla polise gidip rapor falan tutmayın, çarpanı görmedim diyip kaskodan yaptırıp hasarsızlığı bozdurun.. Aksi halde çok daha fazla uğraşıyorsunuz. Ve bence sinir ve zaman paradan, kaskodaki indirimden daha önemli.. Hasarsızlık indirimini hiç düşünmediğiniz bir full kasko bu trafikteki en gerekli ve en rahat şey [:'(]

Saçmaladığının farkındasındır umarım,daha ağır sözler sarfetmet istemiyorum anla artık.Ne demek motosiklete çarpınca kaçmak yahu?

Yoo dediklerim gayet doğru yaşanmış şeyler. Tohumuna paramı saydım anasını satim. Hatasız olsam ve dursam da daha çok belaya gircek başım. Motorcular bu kafayla daha çok ölürler. Ne şerit tanıyorlar nede mesafe, dikkatli ayna kullanan sürücüler olmasa alayı bir hafta dayanamaz trafikte. Benim de arkadaşımında başına birer kere geldi. Yaralı kaza sayılması için düşmeleri yeterli ve sonuçta çok uğraşıyorsunuz ama basıp giderseniz hiçbir olmuyor. O olaydan sonra onlar nasıl araçlar yok gibi davranıyorsa bende onlar yok gibi davranıyorum. Kendileri düşünsün, benim kaportam zarar görür yani aracım ama onların kaportası kendileri, kendileri düşünsünler. [:'(]

Aferin devam et böyle[:'(],günün birinde kafasında kask,elinde metal korumalı eldiven,dizinde dizlik,ayağında metal korumalı bot olan bir kullanıcı surat azalarının ve iç organlarının yerini değiştirirse o zaman akıllanırsın.
    Sorumsuz Racing vs. kullanıcılarının hakettiği yere kadar yolu var,onlara eyvallah da tüm camia'yı bunun içine katmaz hiç hoş değil.

O biraz zor işte. Sadece benim zor olmamdan değil, genel olarak motorsikletçilerin yapamadığı şey; Trafikte kavga etmek. Yapamazlar çünkü bilirlerki karşı taraf altındaki aracı silah olarak kullanabilir, o yüzden yan yana gelip hayatta atışmazlar kimseyle.. Şayet benim yanıma gelip bir motorlu herhangi bir sebepten haklı haksız küfür etse, indirip dövmekle uğraşmam, duvara yapıştırmak gibi kolayı varken.. Benim motorum olsaydı bende kesinlikle tartışmazdım trafikte.. Arabayla arabaya bile tartıştığı için kavga için vurarak durduranlar varken bu trafikte, motorsiklete alasını yaparlar. Bu arada dizlikler falan hantallaştırıyor tam tersi.

KIRMIZI YAZILI YERLERDE GÜLMEKTEN FENA OLDUM

Halk sağlığı stajı dolayısıyla 2 Ay boyunca Adana Tuzla arası hem motorsikletle hem arabamla seyahat ettim. Bırakın motor sürmeyi arabayla tek şerit olan yolda kamyonlar karşı şeritten 90-100 km hızla üzerinize sürüyor. Buradan ölenlere Allahtan rahmet kalanlara da baş sağlığı diliyorum.

Bu ülkede Paxmahnhob gibi sütü bozuklar oldukça geçiş önceliği her zaman daha büyük olan araçta kalacaktır. Hiç bir zamanda kimse ilerlemekten batılılaşmaktan bahsetmesin. Araba motorluyu, Mercedes BMw dandik arabalıyı, Minibüs kamyonet vs. mercedesi, Otobüs minibüsü, Kamyon otobüsü, Uçak gemisi kamyonu... diye giden silsile. Ve tüm sülalesini kucak dolusu sevgiyle andığım Paxmahnhob gibi ağzımı bozmak istemediğim yaratıklar yüzünden malesef türkiyede motorsiklet sürmek (büyüklerimizin de dediği gibi) TEHLİKELİ.
    SUSAMADAN ÖNCE, KUYUYU KAZ!

Motosikleti
    diğer foruma da cevap yazmıştım silmişler bende özelden yolladım kesin almıştır....

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Bayramın 3.Günü Taşucu Boğsak'ta yapmış olduğumuz Kamp'a aynı okulda çalıştığımız öğretmen arkadaşımda çok kısa bir süre de olsa ziyaret amaçlı yanımıza kadar gelerek aramıza katılmıştı,inanıyorum ki bizlere imrenerek bakmıştı ve açıkça ortamınız çok güzel ve sıcak diye gıpta ettim demişti.Birde öğretmen arkadaşım zaten kendisi aslen Taşucundan'dır Pazartesi okulların açıldığı gün yani 22 Kasım 2010 işe başladık ertesi günü öğretmen arkadaşım aradı Gardaş ben acilen Taşucuna gitmem gerekiyor,Çünkü yeğenim motosiklet ile kaza yapmış ve malesef olay yerinde hayatını kaybetmiş.Bilmiyorum ama sanırım herhangi bir yerde haber falan olmadı ama arkadaşımın anlatığına göre bir araba gelip motisklete arkadan çarpmış,motosiklet sürücüsü motorun üzerinden uçmuş ve yoldaki elektrik direğine kafasını çarpmış ve sonu belli. Ama rahmetli mosikleti kullanırken hiç bir koruması yokmuş.Yani arkadaşımın dediğine göre en azından kafasında kask olsa idi yine allah bilir ama şuan hayatta olabilirdi.Ne kadar acı değilmi Rahmetli 22 yaşında allahım sen günahlarını affet Mekanını cennet eyle.Motosiklete korumasız olarak binmenin ne kadar kötü sonuçları olacağını bi kere daha anladım.Her an mutlaka ve mutlaka en başta Kask olmak üzere tüm korumaları kullanmak lazım.

Motosikleti
    kesinlikle koruma ekipmanına harcadığın paraya hayatta acımam acımamak da lazım çok önemli....

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı Burak Cingiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle koruma ekipmanına harcadığın paraya hayatta acımam acımamak da lazım çok önemli....
    aynen katılıyorum burak kadeşime
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 55 kullanıcı var. (0 üye ve 55 misafir)

Bu Konudaki Etiketler