PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASYA TAY 200 NASIL BİR MOTOR?YORUMLARINIZI SAYGIYLA OKURUM

batuzzz
11 Ağustos 2011, 14:34
Merhaba Arkadaşlar
Bu sıralar motor alamyı düşünüyorum.Amaa ne alacagıma kara vermeedim.Cross-enduro tipi 4000 tl ye kadar birşey olsun istiyorum.
Asya tay 200 geldi aklıma.Bu motorun iyi ve kötü yanları nelerdir?Şimdiden teşekkürler

Zippo's
11 Ağustos 2011, 14:46
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/11864-asya-as-200-gy-2-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=20_Asya_Motor_Motosiklet&daysprune=-1

batuzzz
11 Ağustos 2011, 14:52
Teşekkürler ama o motor zongshen .

Zippo's
11 Ağustos 2011, 14:54
Teşekkürler ama o motor zongshen .

Değil :) O Sayfada kullanıcıların hepsi tay200 kullanıyor.Bakabilirsin

batuzzz
11 Ağustos 2011, 15:07
Tamam.Sağol .bana bir iyilik daha yapar msıın:)
Yamaha DT 125 R nin de sayfasını bulabilir msiin?

gelsensen
12 Ekim 2011, 20:27
elettirik kesiyor
selam arkadaslar
bende ASYA TAY 200 var ama iki büyük sorunum var
1 motor ısınınca 6 km den sonra ısınıyor elettirik kesiyor stop ediyor
marşa tekrar bastıgımızda çalışıyor yola devam 95 km reyi geçer geçmez stop ediyor sebebi ne olabilir
inegöl bursa arası 30 km arada en az 5-7 defa stop ediyor
ikinciside arka stop park kısa farlar sürekli yanıyor yani patlıyor 20 yi buldu degiştirgim lambalar bilgisi olan arkadaslarımdan rica etsem bilgilewrini paylasırlarmı
ben pek inteye giremiyorum ama msejınızı dörtgözle bekleyecegim

zaferkarizma
12 Ekim 2011, 21:30
200 tay güç motor kısmı ve estetik olarak çok güzel fakat elektirik aksamı sorunlu bi tek bundamı değil kanuni cross 250 de sorunlu ama sıfır alıcaksan bu tür sorunlar yaşamassın.

(gelsensen) senin sorununda büyük ihtimal elektirik kaçağı oalbilir veya deponda pislik oalbilir belli bir süre geliyodur motora sonra kesiyodur tekrar karburatör doluyodur.

yamyamaha
12 Ekim 2011, 23:24
bir soru sormadan arama yapmanızda fayda var. asya tay kullanıcıları eski adıyla as200 kullanıcıları üşenmemiş bıkmamış 13. 04.2006 gününden buyana 142 sayfada 2832 mesaj yazmışlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

elettirik kesiyor
selam arkadaslar
bende ASYA TAY 200 var ama iki büyük sorunum var
1 motor ısınınca 6 km den sonra ısınıyor elettirik kesiyor stop ediyor
marşa tekrar bastıgımızda çalışıyor yola devam 95 km reyi geçer geçmez stop ediyor sebebi ne olabilir
inegöl bursa arası 30 km arada en az 5-7 defa stop ediyor
ikinciside arka stop park kısa farlar sürekli yanıyor yani patlıyor 20 yi buldu degiştirgim lambalar bilgisi olan arkadaslarımdan rica etsem bilgilewrini paylasırlarmı
ben pek inteye giremiyorum ama msejınızı dörtgözle bekleyecegim
konjektorun bozuksa 15 voltun ustune cıkıyorsa elektir, bir yerlerden ampul patlaması normaldir. acil olarak iş görmesi için 24 voltluk kamyonlar için olan lambalardan birini taka bilirsin onlar kolay kolay patlamıyor..
bu yüksek voltaj yüzünden cdi gibi yan ekipmanlarda zarar gördüyse sana sıkıntı yaratır. ilk iş olarak ölçü aleti ile motorun çalışır vaziyetteyken değişik devirlerde voltajı ölç

ferhatkars
12 Ekim 2011, 23:25
nx4 falcon önersem....:cat:

mgcmsrms
24 Mayıs 2012, 14:49
merhaba ben de asya tay sahibi oldum artık fakar daha motoru teslim almadım kısmetse haftaya antalyaya gidip alacağım fakat size sormak istediğim bişey var alır almaz antalyadan izmire uzun yol gelmem lazım,sizce bir sıkıntı çıkarır mı ?daha önce kwasaki kmx vardı bende hiç çin motoru kullanmadım korkmuyor değilim.bana yeni alınan bu tay için yapmam gerekenler ve dikkat etmem gerekenler nelerdir söyler misiniz?

Mengu16
24 Mayıs 2012, 15:11
merhaba ben de asya tay sahibi oldum artık fakar daha motoru teslim almadım kısmetse haftaya antalyaya gidip alacağım fakat size sormak istediğim bişey var alır almaz antalyadan izmire uzun yol gelmem lazım,sizce bir sıkıntı çıkarır mı ?daha önce kwasaki kmx vardı bende hiç çin motoru kullanmadım korkmuyor değilim.bana yeni alınan bu tay için yapmam gerekenler ve dikkat etmem gerekenler nelerdir söyler misiniz?
Kötü olur en az bi 300-400 km motoru sıkıştırmadan hararet yapmadan kullanman lazım. Ocak ayında olsa bile en azından düz yerlerde bi 150km yapıp sonra dağlara vurmanız gerekirdi motoru. Eskişehirden izmire gidicem desen mesela tamam düz yol ama torosları falan geçeceksen kesinlikle zarar görür hava soğutmalı sıfır motor yaz sıcaklarında. Hele bide kamyon arkasına denk gelirsen off :pale:

Erhan Erdil
24 Mayıs 2012, 15:37
- Yeni bir konu basligi acmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigina arama yaparak emin olun.
- Konu başlığını tamamını BÜYÜK harfler ile yazmayın.