PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun boylular için Enduro tavsiyesi

winterdrops
13 Temmuz 2011, 17:05
Merhaba arkadaşlar,

1.96 boyundayım, foruma yeni üye oldum. Boyum uzun olduğu için alacağım motorun yüksek ve iri olmasını istiyorum, yani binince altımda küçüçük kalmasını istemiyorum. Bu yüzden piyasadaki en büyük ve yüksek enduro modelinin hangisi olduğu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Sinan Aksu
13 Temmuz 2011, 17:08
Hoş geldiniz.

Bence siz araştırın.
Bulduklarınızın üzerine konu açın, onları değerlendirelim hep birlikte.

cbr125cbr
13 Temmuz 2011, 17:14
Hoş geldiniz.

Bence siz araştırın.
Bulduklarınızın üzerine konu açın, onları değerlendirelim hep birlikte.

Katılıyorum. Ayrıca bu bir takı değil, giysi değil. Yeterli tecrübeniz yok ise enduro gibi yüksek torklu , ya da racing gibi yüksek devirli motosikletlerden önce eğitim ve tecrübe diyorum.

winterdrops
13 Temmuz 2011, 17:17
Merhaba,
Zaten bu konuda fazla bir seçenek yok galiba, ama Honda Varadero, Yamaha Süper Tenere, KTM Adventure serisi, BMW 1200 GS ve 800 GS (fakat BMW hakkında forumda okuduklarım biraz soru işareti oluşturdu. Yoksa enduro olarak en çok 1200 GS'yi beğeniyordum.) modellerinden birisi olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Ayrıca tecrübem olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Küçük ve büyük hacimli bir sürü motor kullandım daha önce. Ama böyle bir forumda üyeliğim yoktu.

gti_king
13 Temmuz 2011, 18:06
Madem tecrübeniz var, eğer bütçe de elveriyorsa ben KTM 990 Adventure önereceğim. Onun ardından 12GS ve 800GS gelir benim için, onlar da olmazsa Yamaha XTZ 660 Tenere önerebilirim, o da yüksek motordur. Tabi tamamen bütçe ile orantılı. Varadero ve Süper Tenere fazla iriler bence, enduro demek pek hoş olmayabilir. Fakat eğer onlarla ilgileniyorsanız Aprilia Capanord'lar da çok iyi motorlardır. Hakkında çok dedikodu dolaşır fakat tanıdığım bir kaç kullananı memnun olduklarını belirtiyorlardı.

Kolay gelsin :)

winterdrops
14 Temmuz 2011, 17:18
Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Madem tecrübeniz var, eğer bütçe de elveriyorsa ben KTM 990 Adventure önereceğim. Onun ardından 12GS ve 800GS gelir benim için, onlar da olmazsa Yamaha XTZ 660 Tenere önerebilirim, o da yüksek motordur. Tabi tamamen bütçe ile orantılı. Varadero ve Süper Tenere fazla iriler bence, enduro demek pek hoş olmayabilir. Fakat eğer onlarla ilgileniyorsanız Aprilia Capanord'lar da çok iyi motorlardır. Hakkında çok dedikodu dolaşır fakat tanıdığım bir kaç kullananı memnun olduklarını belirtiyorlardı.

Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum.

kefeeee
14 Temmuz 2011, 17:33
tecrübe durumunuz nedir bu motorları kullanmak çoğu racingden daha zor bir haldedir ağırlık merkezleri yukarda olduğu için?

winterdrops
14 Temmuz 2011, 17:41

Teşekkür ederim. Bütçe açısından bir sıkıntı yok. Fakat ben zaten çok iri olmasını istiyorum motorun. Yani bir motor fanatiği değilim sadece motorları seviyorum ve birtane motor almak istiyorum. Devamlı kullanmayacağım, sadece havaların uygun olduğu hallerde kullanmak istiyorum. O yüzden size şunu sormak istiyorum: Honda ve Yamaha'ya çok iri derken 1200 Gs ve KTM'den daha büyük olduklarını mı belirtiyorsunuz acaba? Eğer böyleyse bu iki modele yöneleceğim o yüzden soruyorum. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

tecrübe durumunuz nedir bu motorları kullanmak çoğu racingden daha zor bir haldedir ağırlık merkezleri yukarda olduğu için?

Çok tecrübeli bir motor kullanıcısı değilim ama yeterli tecrübem var, daha önce 125 ve 250'lik motorlar kullandım.

gti_king
14 Temmuz 2011, 17:43
Hayır, Honda ve Yamaha daha hantallar. Ağır görünürler, ağırlardır. Kontrol etmesi nispeten zordur ve onlar uzun yol yapmak için tasarlanmışlardır.990 ve GS'in yanında anmamak gerekir bence bu motosikletleri, bunlar daha bi halk motorudurlar. Ulaşılması diğerlerine göre daha kolaydır vesaire. Ktm ve BMW ise onlardan bir sınıf üsttedirler. KTM 990 Adventure daha bir endurodur, toprak yollara vesaire girmeye daha uygundur. Tabi gerekli tecrübe var ise aynı yollar GS ile de alınır fakat KTM toprak yolda GS'ten, GS asfalt yolda KTM'den bir gömlek üstündür.

KTM de alsanız, GS de alsanız pişman olmazsınız. İkisini de hafif araziye, yoğun asfalt sürüşlerine sokabilirsiniz. Anladığım kadarıyla sadece farklılık olsun diye kullanacaksınız, keyif almak istiyorsunuz. Yerinizde olsam tercihim kesinlikle KTM'den yana olurdu. Bir kere yolda denk gelme olasılığınız BMW'den çok daha az, kaldı ki KTM bu sınıfta gerçekten en üst markalardan biridir.

KTM alırsanız, ayrıcalığınız daha bi öne çıkar, aklınızda olsun :)

Kolay gelsin.

winterdrops
14 Temmuz 2011, 18:37
Tecrübenizle çok yardımcı oldunuz bana teşekkür ederim. Peki ses olayına gelirsek BMW ve KTM nin bu bahsettiğimiz modelleri söz konusu olduğunda hangisinin sesi daha orjinaldir acaba bir bilginiz varmı ?