PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil A rh(-) Kan ihtiyacı

Raphae1
26 Mayıs 2011, 19:12
Arkadaşlar;
Arkadaşımın babasının rahatsızlığı nedeniyle uzunca bir süre sürekli kan ihtiyacı olacak. O nedenle acilen kan grubu A rh(-) olan, son 3 ay içinde kan vermemiş, düzenli ilaç kullanmayan ve kan vermeye gönüllü olacak kişiler bulunması gerekiyor. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler, hayırlı haberlerinizi bekliyorum.

Kan vermek isteyenler :05336875393 nolu telefondan Tugay Enginar ile iletişime geçebilir.

takendy
26 Mayıs 2011, 19:18
en son aşağıdaki ihtiyaçta vermişim 2 ay olmuş ancak yine verebilirim.

http://www.motosiklet.net/forum/acil-kan-ihtiyaclari/87088-yarin-23-mart-icin-acil-arh-negatif-istanbul.html

tek olumsuzluk bu Cumartesi çıkıp Salı geri dönüyor olmam çok acil ise yarın değil ise Çarşamba günü destek verebilirim.

Raphae1
26 Mayıs 2011, 19:29
en son aşağıdaki ihtiyaçta vermişim 2 ay olmuş ancak yine verebilirim.

http://www.motosiklet.net/forum/acil-kan-ihtiyaclari/87088-yarin-23-mart-icin-acil-arh-negatif-istanbul.html

tek olumsuzluk bu Cumartesi çıkıp Salı geri dönüyor olmam çok acil ise yarın değil ise Çarşamba günü destek verebilirim.

çarşambada olur çünkü bir süre ihtiyacı olacak. destek veren ne kadar çok olursa okadar iyi.şimdiden teşekkür ederim.

Farukxtm
26 Mayıs 2011, 20:05
benim gurubum uysaydı seve seve verirdim :cat:

Raphae1
26 Mayıs 2011, 21:22
duyarlı arkadaşlarımız bu kadar mı yani? arkadaşımın babasının ciğerlerinde ve midesinde tümör olduğundan kanama meydana geliyormuş ve bunun için sürekli kana ihtiyacı var . öğrendiğime göre son 1 haftada 6 ünite kan verilmiş.

BWSTÜRK
27 Mayıs 2011, 01:40
bütün istediklerin bende var ama ben karabükteyim :S kızılaya felan sordunuzmu arh - olan kişileri?

muratcan7
27 Mayıs 2011, 01:42
Benimde uyuyor ancak geçirmiş olduğum bir hastalıktan dolayı kan veremiyorum. Acil şifalar dilerim.

Raphae1
27 Mayıs 2011, 08:35
bütün istediklerin bende var ama ben karabükteyim :S kızılaya felan sordunuzmu arh - olan kişileri?
kızılayda tabiki bulunabilir ama taze kana ihtiyaç varmış ve tazelik süreside 1 haftaymış.

Benimde uyuyor ancak geçirmiş olduğum bir hastalıktan dolayı kan veremiyorum. Acil şifalar dilerim.

teşekkkürler sizede geçmiş olsun

Raphae1
27 Mayıs 2011, 12:38
123 kez görüntülenmiş ama sadece 4 kişi cevap yazmış. heralde önemsiz bir konu yada geyik olsa ilgi görürdü. :(

takendy
27 Mayıs 2011, 13:23
Dünyada kan gruplarinin dagilimi :

A RH pozitif - Her 100 kisiden 34´ü
0 RH pozitif - Her 100 kisiden 40´i
B RH Pozitif - Her 100 kisiden 8´i
0 RH Negatif - Her 100 kisiden 7´si
A RH Negatif - Her 100 kisiden 6´si
AB RH Pozitif - Her 100 kisiden 3´ü
B RH Negatif - Her 100 kisiden 1´i
AB RH Negatif - Her 200 kisiden 1´i

motora binerken dikkate almak gerek , AB rh - gruplu arkadaşların tekrar düşünmelerinde fayda var ....

jackonbir
27 Mayıs 2011, 13:42
dişlerimde tel var
ayağımda iki sene önce platin takıldı
bi sene önce dövme yaptırdım

bu özellikler kan vermeye engel değilse
akşam 7 den sonra
beni ara kan verebilirim

0532 785 03 58

Beycivan
27 Mayıs 2011, 19:33
jackonbir kardeşim ağzındaki telle kolundaki dövmeyle bu işin ne alakası var yazarken bir düşün bakalım ne gerek varki buna hiç durma ara ver! kan verirdim ama şuyum var bu var veremem diyede yazmaya gerek isteyen istediği kadar kızsın,o kişinin başına gidip söyleyemiyeceğimiz lafları buraya da yazmayalım.

piyanist_irf
27 Mayıs 2011, 19:39
allah acil şifalar versin kocaelindeyim keşke kan gurubum uymuş olsaydı :pale:

Beycivan
27 Mayıs 2011, 20:27
buyur bakalım sakalımız yok ki lafımız dinlensin.

Raphae1
27 Mayıs 2011, 22:05
dişlerimde tel var

akşam 7 den sonra
beni ara kan verebilirim

0532 785 03 58bunlar kan vermeye engel değil kardeş numaranı arkadaşıma verdim geretiğinde sana 7 den sonra ulaşacaktır. teşekkürler.

allah acil şifalar versin kocaelindeyim keşke kan gurubum uymuş olsaydı :pale:
teşekkür ederim irfanım düşünmen yeter en azından konuya bakıp geçenlerden değilsin. şimdilik 2 kişi den bulduk

chirkinn
27 Mayıs 2011, 22:12
Allah acil şifalar versin.

vlad1462
27 Mayıs 2011, 22:27
hergün düzenli ilaç kullandığımdan kan veremiyorum, durumum müsait olsa seve seve. kendisine büyük geçmiş olsun.

kan veremiyorum bari konu alt sıralara kaymasın. durumu kan vermeye müsait olanlar lütfen üşengeçlik yapmasınlar, insanın başına gelince anlıyor.

syclla
28 Mayıs 2011, 02:52
güncel . yer olarak neresi acaba ?

ysmn
28 Mayıs 2011, 10:38
Benim kan grubum uyuyor, ilgili kişiye mesaj attım. İhtiyaç halinde yardımcı olurum.

Raphae1
28 Mayıs 2011, 12:51
hergün düzenli ilaç kullandığımdan kan veremiyorum, durumum müsait olsa seve seve. kendisine büyük geçmiş olsun.

kan veremiyorum bari konu alt sıralara kaymasın. durumu kan vermeye müsait olanlar lütfen üşengeçlik yapmasınlar, insanın başına gelince anlıyor.
sizede çok geçmiş olsun, düşünmeniz yeter. sağolsun dışarıdan ve mtden birkaç arkadaşımızdan bulduk. yine gerektiğinde kendisi de iletişime gececektir.

Benim kan grubum uyuyor, ilgili kişiye mesaj attım. İhtiyaç halinde yardımcı olurum. teşekkürler ysmn . akşam telefon ile gorustuk 1 haftalık yetecek kadar taze kan mevcutmuş ileriki günlerde lazım olabilir tekrar teşekkür ederim. Allah kimseye ve ailesine böyle hastalık vermesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:32 ----------

güncel . yer olarak neresi acaba ?

şuan çapada yatıyormuş ama kan ihtiyacını karşılamak için göztepeye gidiliyormuş.

Beycivan
28 Mayıs 2011, 12:57
inşallah bu kardeşimiz sağlığına kavuşur hatta iyileşince bir motorcu grubu ziyaretine gitsek iyi olur değil mi arkadaşlar.

mete_han
28 Mayıs 2011, 12:57
güncel.....................

syclla
28 Mayıs 2011, 15:06
up up up up up

muratbag
30 Mayıs 2011, 02:45
kardeşim universitede 15 gun once kan bagısladım :(

ekremz
31 Mayıs 2011, 01:04
geçmiş olsun en kısa zamanda sağlıgına kavusur inş

Raphae1
31 Mayıs 2011, 23:05
Yardım eden edemeyen herkese çok teşekkür ederim. Arkadaşımın babasının şimdilik kan ihtiyacı karşılanmıştır. Gerektiği takdirde konuyu güncelleyip sizlere bilgi vereceğim. Allah kimseye böyle hastalık vermesin. İyi akşamlar.

Raphae1
25 Temmuz 2011, 17:36
Arkadaşlar şuan itibari ile tekrar acil A rh (-) kana ihtiyaç duyulmuştur.

Kan vermek isteyenler :0533 687 53 93 nolu telefondan Tugay Enginar ile iletişime geçebilir.

Raphae1
25 Temmuz 2011, 19:40
Arkadaşlar şuan itibari ile tekrar acil A rh (-) kana ihtiyaç duyulmuştur.

Kan vermek isteyenler :0533 687 53 93 nolu telefondan Tugay Enginar ile iletişime geçebilir.güncel....

Raphae1
25 Temmuz 2011, 22:38
Bu akşamlık kan bulunmuş . Yarın için ise takendy kardeşşim kendilerine yardımcı olacak ama sonrası için halen ihtiyaç var. Lütfen duyarlı olalım arkadaşlar.

Raphae1
26 Temmuz 2011, 12:22
Dünden beri bir Allahın kulu cevap yazmamış. Yazıklar olsun. Sıfır çinmi 2. el japon mu desem en az 20 cevap gelırdı heralde. Dün telefonla konustuk kazık kadar adam iki gözüm iki çeşme ağlıyordu kan bulamıyacam korkusuyla. Allah kımseye böyle hastalık vermesin ama kimsede sonsuza dek sağlıklı yaşayacak diye bir şartta yok. Allah korusun birgün başınıza yakınınıza olursa sakın isyan etmeyin.Sözüm duyarsızlara...

maxi97
26 Temmuz 2011, 14:07
kan grubum uymuyor, uplamak için yazım.

< iLk@yy >
26 Temmuz 2011, 21:24
dişlerimde tel var

akşam 7 den sonra
beni ara kan verebilirim

0532 785 03 58

jackonbir kardeşim ağzındaki telle kolundaki dövmeyle bu işin ne alakası var yazarken bir düşün bakalım ne gerek varki buna hiç durma ara ver! kan verirdim ama şuyum var bu var veremem diyede yazmaya gerek isteyen istediği kadar kızsın,o kişinin başına gidip söyleyemiyeceğimiz lafları buraya da yazmayalım.

bunlar kan vermeye engel değil kardeş numaranı arkadaşıma verdim geretiğinde sana 7 den sonra ulaşacaktır. teşekkürler.

teşekkür ederim irfanım düşünmen yeter en azından konuya bakıp geçenlerden değilsin. şimdilik 2 kişi den bulduk

yanlış bilgilendirme yapmayın bence.
bunların hepsi ile alakası var kan verip verememenin. kulağını deldirmenden cinsel ilişkiye girmene kadar geçerli sebepleri var kan verememenin.

konuyu bir süredir takip ediyorum ama nedense sitemizde kan ile ilgili konulara pek duyarlı olan yok gerçekten...
ben kan vermek isterdim ama bunun için öncesinde özel bir tahlil yaptırmam gerekiyor belirli aralıklarla. belge sunmadan almıyorlar ne yazıkki.

onur35
26 Temmuz 2011, 21:27
kan gurubum uyuyor fakat iller arası mesafe çok uzun dilerim gereken duyarlılığı gösterecek insanlarımız bulunur,hastaya acil şifalar...

yamyamaha
26 Temmuz 2011, 21:39
sanırım ihtiyaç sahibi istanbulda. salihli ve yakınlarında ise veya mesafeyi kargo gibi bir çözümü varsa ben verebilirim.

Raphae1
27 Temmuz 2011, 23:35
sanırım ihtiyaç sahibi istanbulda. salihli ve yakınlarında ise veya mesafeyi kargo gibi bir çözümü varsa ben verebilirim.duyarlılığın için teşekkür ederim ama kargoda o kan heba olabilir ve malum havalarda çok sıcak yinede teşekkürler.

özcan1980
28 Temmuz 2011, 19:46
Güncel.....

mete_han
28 Temmuz 2011, 20:42
güncel............................

takendy
28 Temmuz 2011, 20:55
arkadaşlar ,

1. hepimiz motora biniyoruz heran herhangi birimizin kana ihtiyacı olabilir bunu düşünebilirsiniz.
2. gidip kan vererek Turgay kardeşimizin çaresizliğine ortak olabilir hatta derman bile olabilirsiniz.
3. halinize şükredebilirsiniz.
4. sevap işleyebilirsiniz.
5. hatta sırf kendi sağlığınız için kan verebilirsiniz.
6. istedikten sonra bahane çok....

Raphae1
29 Temmuz 2011, 01:54
:cat::cat:
arkadaşlar ,

1. hepimiz motora biniyoruz heran herhangi birimizin kana ihtiyacı olabilir bunu düşünebilirsiniz.
2. gidip kan vererek Turgay kardeşimizin çaresizliğine ortak olabilir hatta derman bile olabilirsiniz.
3. halinize şükredebilirsiniz.
4. sevap işleyebilirsiniz.
5. hatta sırf kendi sağlığınız için kan verebilirsiniz.
6. istedikten sonra bahane çok....

Raphae1
29 Temmuz 2011, 21:47
güncel.!!!

overcloud
29 Temmuz 2011, 23:25
Bir süredir konuyu takip ediyorum. Maalesef kan grubum uymuyor.

Acil şifalar dilerim.