PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skyteam alıyorum,görüşleriniz varsa saygıyla okurum...

Blacklove16
22 Mart 2011, 13:17
Arkadaşlar Skyteam alıyorum bu hafta içinde.. Az kullanılmış..Akrabamdan..Kullanan arkadaşlar varsa aramızda , ne gibi sıkıntıları olduğunu yazabilir mi ? Genelde arazide kullanacağım,hard cross olarak değilde, enduro tarzı,cross tan yumuşak bi kullanım tarzım olacak..Atlayıp zıplamayacağım..Önerileriniz neler ? Aldıktan sonra neler yapmam gerekir, nelerine dikkat etmem gerekir ? Yada , hangi aralıkla ve ne sıklıkla hangi bakımlarını yapmam gerekir ? Yada neyini,hangi parçasını başka bir motorun ki ile değiştirirsem daha iyi olur ? Mesela orjinal egsozunu değiştirip Kanuni Cross 250 egsozu takmayı düşünüyorum...Neyse arkadaşlar ,herkesten kısada olsa birşeyler belirtmesini temenni ediyorum...Teşekkürler...

satoyama
22 Mart 2011, 13:36
nx4 falcon dan sonra çinli cross a mı bineceksin ?

eğer öyle ise senin bizden daha iyi bilmen lazım arada ne farklar olacağını haksızmıyım

KUVVETMİRA
22 Mart 2011, 13:54
sıkaytimi satan yok şu anda piyasada. yedek parça sıkıntısı var yani. bizim bi eleman epey aramıştı bişeysini.

Blacklove16
22 Mart 2011, 15:15
nx4 falcon dan sonra çinli cross a mı bineceksin ?

eğer öyle ise senin bizden daha iyi bilmen lazım arada ne farklar olacağını haksızmıyım

Aslında ben Skyteam i, biraz da ayağımı yerden kessin ve de arazide daha rahat kullanayım diye alıyorum..Falcon la skyteam arasında ki fark tartışılamaz..Hem zaten ben falconu satıp sınıf atlamadım, arasında ki farkı araştırmıyorum ve falconu satıp araba aldım, skyteam de bana çok çok ucuza geliyor,akrabamdan olması nedeni ile..Ben sadece ne gibi sorunlar yaşarım diye merak ediyorum..Çinli motorsikletleri biliyorum ama ben bu motoru üzmek niyetinde değilim...

pre_lude
22 Mart 2011, 15:43
bi ara geçti elime bence tatmin eder seni 1. vites debriyaj ile teker bile yapabilirsin :) ama bunu devamlı yaparsan sanayide şase kaynağı yapcak yer aramak durumunda kalırsın :)
bence güzel hele dedigin gibi cok uyguna geliyosa al gitsin..

Blacklove16
22 Mart 2011, 16:11
bi ara geçti elime bence tatmin eder seni 1. vites debriyaj ile teker bile yapabilirsin :) ama bunu devamlı yaparsan sanayide şase kaynağı yapcak yer aramak durumunda kalırsın :)
bence güzel hele dedigin gibi cok uyguna geliyosa al gitsin..

O kadar zayıf mı yaw şasesi...Ve bu arada motorsikleti 1000 liraya alıyorum...motorun sahibinde 2 tane daha motorsiklet olduğu için bunu satıyor..Diğer motorların bakımını yaptıracakmış sanırım

pre_lude
22 Mart 2011, 17:06
bin liraya almazsanız bana haber verirmisiniz :)))
yani çok abartmazsan sorun yok ama kardeşim bildigin her kalkıştan indir kaldır e buda çin sonuçta, ama araziye vurduk fln bi sorun yapmadı işte o şasi hafif catlar gibi oldu bi kaynak orjinalinden saglam oldu :))

Blacklove16
23 Mart 2011, 01:43
bin liraya almazsanız bana haber verirmisiniz :)))
yani çok abartmazsan sorun yok ama kardeşim bildigin her kalkıştan indir kaldır e buda çin sonuçta, ama araziye vurduk fln bi sorun yapmadı işte o şasi hafif catlar gibi oldu bi kaynak orjinalinden saglam oldu :))

Teşekkür ederim arkadaşım

Blacklove16
23 Mart 2011, 11:59
Arkadaşlar bileniniz varsa yada uygulayanınız, skytam e uyan başka egsoz var mı ? Üzerinde ki baya dandik görünüyor da

ayhan2190
09 Mayıs 2011, 00:26
ben daha önce japon kullanıodum suan zongshen kullanıorum cok memnunum alıme aletı edevatı alıp sökup takıorum, bence al, bı yedek parca konusunu cok kafana takma aşagu yukarı çınlı crossların hepsı aynı ,soguk havalarda azcık ısıtmak gerekıo onun dısında elıne alcan anahtarı canının sıkılıdıgında oturup sıkcam butun cıvataları, pişman olmazsın

hattsaffa
16 Haziran 2011, 00:29
büyük tereddüttle bend 2006 st200 aldım.. bozuldu dedim benzini bitmiş, bozuldu dedim jigle kapalı kalmış, bozuldu dedim kutup başını takmayı unutmuşum :) çinlidir kötüdür diye bekledim benim cahilliğim dikatsizliğimin suçunu ona attım çok kırdım üzdüm. 2 gün önce de ankara-eskişehir-kütahya-balıkesir güzergahında 600 km yoldan geldim :) sadece sivrihisarda zincir yağlamaya yeltenince eskişehirde zincir gevşedi ama Allah'a emanet geldi gene helal olsun:) şimdi bi isim verdim ona "pan" keçi insan karışımı yunan tanrısı düz yolda da gitti dursunbey'de dağa ormana da çıktı.. geç olcak belki ama başka almayı düşünen arkadaş varsa tavsiyemdir

isg
02 Temmuz 2011, 13:17
bu tarz makinelerin parçaları birbirine uyuyor zaten piyasada parça sorunu çekmezsin genel anlamda güzel motor.