PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XT 600 yardım pls acil ...

NeSHTeR
16 Ocak 2011, 03:13
selamlar herkeze 1998 model siyah kırmızı xt 600 motorum var.yalaşık bir aydır binemiyorum. şikayetim tekleme yapması karbiratör manifoltunda yırtık cıktı yenisini sipariş verdim taktık yine tekleme yapıyor. soğukken çalışıo sorun yok az ısınınca motor teklemeye başlıo elektrik kesiomuş gibi. yardım ederseniz sevinirim....

moto-x
16 Ocak 2011, 05:41
motor ısınca tekliyorsa muhtemelen ya hava filitren çok pi yada filitren normal filitre değil sıradan bir sünger ve olması gerekenden kalın motora yeterince hava gitmiyor birde hava ayarından yapar muhtemelen hava ayarın çok zengin karışıma ayarlı yani fazla yakıt az hava bu dediklerime bir bak muhtemelen bunlarda birisi

KUVVETMİRA
16 Ocak 2011, 11:13
karbüratör tıkanıklığıda olabilir. devir biraz yükseldiğinde benzin yetişmez ve kesik kesik çalışmaya başlar. sökülüp temizlenirse düzelir. bide benzine bi filtre koymak iyidir depodan sonra.
sökülmesi zahmetli bi yerde xt600'ün karbüratörü.

NeSHTeR
17 Ocak 2011, 21:20
karbüratör temizlendi hava filtreside ama hala tekleme kesilmedi nedenini hala bulamadık

Olcan138
17 Ocak 2011, 21:42
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/32378-yamaha-xt-600-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html