PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11 yaşında motor meraklısı bir çocuğum, motor almak istiyorum

Sayfa : [1] 2

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:12
11 yaşında motor meraklısı bir çocuğum.daha once motor kullanmadım fakat bu işlere çok meraklıyım...Kendime küçük güzel bir motor almak istiyorum...CroSS Enduro veya spor bir model.. fakat kararsızım ailem büyük almama izin vermiyor zaten 50cc üstü ehliyet gerekiyor ...50 cc altı güzel bir motor bakıyorum tavsiye edebileceğiniz bana uygun güzel motorlar warmı ? Bu konulara meraklıyım fakat çok bilgili değilim.tavsiye edeceğiniz motorun 1000 TL yi geçmemesi lazımm..! şimdiden teşekkürler :):cat:

cengaver29
04 Aralık 2010, 23:17
abisi önce ehliyetini al sakın bulaşma böyle bir işe az daha sabret yaşın 17 olsun gerisi gelir..

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:20
ama o gun ınternette 6 yaşında bır cocuk gordum slalom yapıyorduu ..??:'(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

artk motor sesi duyunca kalbim küt küt baslıyor çarpmayaa :'(

jack hammer
04 Aralık 2010, 23:27
kanunlara göre ister 50 ister 2000 cc olsun ehliyet olmadan kullanamazsın. polis yakaladımı 1000 lira paran gider. en güzeli al bitane elektrikli scooter başına iş açma. her nekadar elektirikli bisiklet için kask takma zorunlulugu olmasada sen kask takmadan binme. bisiklete iyice alışıncaya kadarda trafige çıkma. ne kendini üz nede aileni.

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:39
ben yanlış yazmışım herhalde ? :) ben motorumla trafiğe çıkmayacağım sadece ailemle kamp yapmaya vS gittiğimizde dağ bayır cıkacağım ? ...:) bana tavsiye edebileceğiniz marka yokmuuuuuuuuuuuuuu :'(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:32 ----------

bu arada jack abi yada asıl ismin neyse :) ailem bu durumdan üzülmüyorlar onlar bana destek veriyorlar :) babamlada konuştum oda bakıyor bır yandan cRoss veya EnduRo aLacağım fakat guzel bir marka bulamıyorum bahsettiğim cross pocket ler warya cok kucuk olanlar onlardan almak istiyorum fakat güzel bisey bulamadım:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

ndn kimse yardım etmiyor ??? koskoca site bir konuya cevap yazamıyor musunuz

GÖЯKEM
04 Aralık 2010, 23:41
Sen git velin gelsin :P:P

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:42
:( neden bana yardımcı olmuyorsunuz ? yazcağınız bir motor markası

kanucan
04 Aralık 2010, 23:47
Marka falan bilmem ama aradığın böyle birşey mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-diger-modeller-cocuk-motocross-orta-boy-125cc-4vitesli-pocket-bike-34893702/detay?keyword=pocket bike

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:49
görkem abi sendemi bilmiyorsun bana göre motorlarla bisey?

sercan2667
04 Aralık 2010, 23:51
pocket bike küçük gelebilir DUCATİ MONSTER 796 anca keser..

GhosTRıdeR01
04 Aralık 2010, 23:54
kanucan abi bunlara bakıyorum ama ailem bunlardan alabilirsin diyor

buna bakıyorum:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-pocket-bike-yok-boyle-pocket-mat-siyah-kutusunda-799-tl-35372290/detay
ve buna:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-pocket-bike-cok-sirin-mini-cross-siyah-beyaz/detay

GÖЯKEM
04 Aralık 2010, 23:56
Sahibinden.com a bakın bayağı var pocket ilanı bi onlara bak derim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

birde bu verdiğin ilanlar başka başka yerlerde bi pocket için gidilmez o yollar bulunduğun yerlerde aramaya çalış.

AzRaİL42
04 Aralık 2010, 23:57
Bu Gün 12 Yaşında Birisi Motor Almak İstio Şimdi 11 Yaşında Birisi Motosiklet Almak İstio Yaş İyce Küçülüo Galiba Neyse Konuya Dönelim.

1-Yaşın Çok Küçük Öyle Dediğin Gibi Olmuo Dağda Bayırda Bincem Die O Motorun Giderleri Masrafları Bakımları Vs Var.

2-Ehliyetin Yok Zaten Baştan Faul.

3-Kaskın Koruman Yok Cross Enduro Binmek İstiosun YANLIŞ.

4-Ailenle Tekrar Konuş Böyle Bişeye İzin Verceklerini Sanmıyorum.

5-O Televizyonda Gördün 5-6 Yaşında Stunt Yapan Çocuklar Yada Herneyse O Onların Ailesinin Sorunu Bişey Olduğu Zaman Üzülücek Olan Onlar Öyle Göründüğü Gibi Deil O Hareketleri Öğrenmek İçin Kaç Tane Kemiklerini Kırıyolar Biliyomusun Örnek:Jack Chan Adam Vücudunda 120 Fazla Kırık Hepsi Sahnelerde Oldu Deneme Yanılma Yöntemiyle.

Son Olarak...

18 Yaşını Bekle Paranı Biriktir 18 Yaşında Kendiene Göre Bişey Alırsın Hatta 18 Yaşına Kadar Günde 1 Tl Atsan Bir Kenara Çok Kral Makina Alırsın...

sercan2667
05 Aralık 2010, 00:09
şaka bir yana motorrla ilgili fazla film izleme...pocket bike işini görür..

GhosTRıdeR01
05 Aralık 2010, 00:11
AzRaıL abı masrafları bakımları karsılayacağım 1 motoru aldığım gün kaskı alacağım 2 fakat ehliyet olayından emn deilim bildiğim kadarıyla 50 cc altı için bir ehliyet söz konusu değil ? Azrail abi bilirsin herhalde poketler cok kucuk .! büyük birsey almayacaqım Bak istersen fotoyaa ?? Bu cocuk nasıl bınıyor ..:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-diger-modeller-cocuk-motocross-orta-boy-125cc-4vitesli-pocket-bike-34893702/detay?keyword=pocket

AzRaİL42
05 Aralık 2010, 00:23
AzRaıL abı masrafları bakımları karsılayacağım 1 motoru aldığım gün kaskı alacağım 2 fakat ehliyet olayından emn deilim bildiğim kadarıyla 50 cc altı için bir ehliyet söz konusu değil ? Azrail abi bilirsin herhalde poketler cok kucuk .! büyük birsey almayacaqım Bak istersen fotoyaa ?? Bu cocuk nasıl bınıyor ..:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-diger-modeller-cocuk-motocross-orta-boy-125cc-4vitesli-pocket-bike-34893702/detay?keyword=pocket

Bak Orda Gördüğün 2 Resimle Yada Tv İzlediklerinle Girişme Öyle Bu İşe Orda Adam 2 Tane Resim Çekmiş Koymuş Abartma Yani.

50 Cc de olsa 1 Cc de olsa Altında Benzinle Ve İçten Yanmalı Motosiklet Olup Belli Ölçülere Belli Kurallara Giren Bütün Araçlara EHLİYET Gerekiyor Trafik Polisi İşlem Yapar Sana Ceza Kesmez Babana Ceza Keserler Yasal Hükümlülüğün Onda Olduğu İçin.

Kask Koruma Dediğin Şeyler Ucuz Şeyler Değil Nerden BAKSAN 300-400 Tl Para Sadece Korumalar.

Sen Beni Dinle Yukarda Yazdıklarımı Dikkate Al Ondan Sonra İstediğini Yap Sana Kalmış.

Bu Arada:O Çocuğa Yaptıralan İyi Bişey Değil Fiziki Yapısı Tam Oturmamış Kemiklerinin Hassa Olduğu Bir Dönemde Allah Korusun En Ufak Bişey Sakatlanmalara Maruz Kalıcağını Ailesi Umarım Anlatmıştır.

Her Zaman Çocukların Büyüme Zamanın Kemik Gelişiminde Bu Tür Atraksiyonlu Şeyler Yapmasına Karşıyım.

İlla Bi Spor Mu Yapıcak Koşsun Jimlastik Yapsın Kemik Gelişimine Faydalı Bu Tür Motosikletli Şeyler Çocuk Gelişimi İçin Çok Zararlı.

GhosTRıdeR01
05 Aralık 2010, 00:34
azRaiL abi ben motora trafiğe kapalı alanda bineceğim sehir icinde trafiğe yada sokak aralarında değil babamlarla beraber dağda ovada düzlük toprak bir alanda :) bineceğim

GÖЯKEM
05 Aralık 2010, 00:38
babamla beraber derken gözetiminde olucağınımı kasdediyorsun yoksa baban dadamı motor var bu arada trafiğe çıkmadıktan sonra ehliyet istemez

GhosTRıdeR01
05 Aralık 2010, 00:42
babamın gözetiminde olcağım ..! trafiğe cıkmayacağım deli miyim benn ??xP bildiğiiniz orta boy cross markası varmı varsa söylermisiniz ?

moto-x
05 Aralık 2010, 00:54
çocuk heralde 7-14 yaş arası olan motorlardan soruyo kubanın falan varya crossları adı üstünde 7-14 yaş bence bi sakınca yok onlar zaten trafiğe falan çıkışı yok çocuk kaskını falan takarsa trafiğe kapalı yerde ailesinin kontrolünde kulana bilir heralde adamlar buyaş gurubu için yapmış http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-db705-satilik-kuba-motor-7-14-yas-icin-ideal-sticker-29331971/detay bunun gibi

GÖЯKEM
05 Aralık 2010, 01:21
çocuk heralde 7-14 yaş arası olan motorlardan soruyo kubanın falan varya crossları adı üstünde 7-14 yaş bence bi sakınca yok onlar zaten trafiğe falan çıkışı yok çocuk kaskını falan takarsa trafiğe kapalı yerde ailesinin kontrolünde kulana bilir heralde adamlar buyaş gurubu için yapmış http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-db705-satilik-kuba-motor-7-14-yas-icin-ideal-sticker-29331971/detay bunun gibi

hay klawyeni öpeyim işte elemanın aradığı istediği cevap buydu bunları bi araştır derim kuba bayisinde sıfırı vardır büyük ihtimalle :rendeer::rendeer:

moto-x
05 Aralık 2010, 01:27
hay klawyeni öpeyim işte elemanın aradığı istediği cevap buydu bunları bi araştır derim kuba bayisinde sıfırı vardır büyük ihtimalle :rendeer::rendeer:

araştırsın bence bişeye nekadar ufak başlarsa okadar kendini geliştirir tabiki yaşının gerektirdiği şekilde oyaşta tutupta normal motora binmeyecek oehliyet aldıktan sonra

GhosTRıdeR01
05 Aralık 2010, 14:43
cok teseKKuR edeRım..! alacağım motoru buldum :) KuBa DB705 aLacaqım ..:) sağolun

GhosTRıdeR01
13 Aralık 2010, 23:36
Hangisi daha büyük ?? : Kuba DB705 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-db705-5-yasindan-12-yasina-kadar-cocuk-motoru-33300209/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-pocket-bike-cok-sirin-mini-cross-siyah-beyaz/detay

kefeeee
13 Aralık 2010, 23:43
Kimseyi bilmem ama ben oğlum olunca kendime söz verdim direk kawasaki klx 65 alıcam net bi şekilde. Full koruma full ekipman olucak ama. Sanada eğer ailen full ekipmanını alıcaksa ( eldiven bot kask pantolon mont balaklava koruyucu cross içlikler falan) gidip o motora bir bakman. Keşke benim ailemde küçükken bana motor alsaydıda erken başlasaydım diye çok yakındım. Trafiğe çıkayım dersen ve hele istanbulda falan isen. seni görürsem ben ihpar ederim. Trafik yok vur dağa bayıra.

acayüp
14 Aralık 2010, 00:40
Bu yaşta heveslenmen ,bilinçlenmen ve ailenin destek olması çok güzel.
Ufak cross tipi ucuz olarak kuba ve diğer çin markalarında var.(kanunide de var sanırım)
Kaliteli istersende ktm ve kawasaki de 50-80 cc olan modeller var. Ekonomik durumuna göre hepside iş görebilicek nitelikte makineler. Yalnız marka olanlar yıllarca yıpranmayacak kalitededir. Ve gücü kuvveti hiç azımsanmayacak seviyededir.
Cross seçmen en mantıklısı. Race tipi olanlarla evin önünde turlamaktan sıkılabilirsin :)

GhosTRıdeR01
29 Aralık 2010, 23:15
Biri bana adam gibi bi motor markası söyleyebılırmı :)

extrem_015
29 Aralık 2010, 23:19
peugeot 103 al, ucuz düşenende bişey olmaz parçası ucuzdur. şimdi birileri çıkar 103 ler 100 lük diye orijinal 103 49 cc dir.

mehmet tufan
29 Aralık 2010, 23:32
keşke keşkeler olmasa diyerek bir kaç cümle sarf etmek isterim, güzel kardeşimin izni ile..
şahsım adına hep motordan uzak tutulmak sureti ile arabaya yöneltilerek büyüdüm, 15-25 yaş arası bir fiil arabam oldu.. ve sonunda maddi durumumunda desteği ile zincirlerimi kırıp 2 tekerin sonsuz dünyasına yelken açtım.. şimdi düşünüyorumda.. eğer biraz desteğim olsaydı bambaşka şeylere yönelebilirdim..
diyeceğim odurki kardeşim, ailenin kıymetini bil.. aile bizim memleket ve inanç çerçevemizde abuk bir gençliğe yol açabildiği gibi ideallerinin peşinden gitmesini sağlayabilecek bilinci henüz kazanamadı..
ve eklemek istiyorum, iyi bilinçlendirilmiş bir beyin zincirlerini kırma gereğine caddelere çıkıp aşik atmaz, kendini tehlikeye atmaz, bilinçlidir nerede ne yapacağını bilir.. biz türklerde var sadece sigarayı saygı sanıp bi dal içmek için şekilden şekle girmek falan.. ne yazıktırki.. bu en basit örneklerden biri.. babasının yada dıdısının arabasını kaçırıp kaza yapanlar mı eklemeyelim bunlara.. 'aman elleme' lere maruz kalmış çocukluğumuzu bizde evlatlarımıza devretmeyelim.. kaybetmek? inanın kazanırız..

GhosTRıdeR01
02 Ocak 2011, 19:03
yardım edermısınız ? :(

Khutuck
02 Ocak 2011, 19:17
KTM'de 50SX, 65SX ve 85SX modelleri var. Fiyatları sırasıyla 3.900, 5.100 ve 6.200 Euro. Özellikleri burada var:

http://www.spormoto.com/catinfo.asp?cid=7

50SX otomatik, diğerleri 6 ileridir. Üçü de oyuncak değil, gerçek yarış motorudur.

SlowRacing
02 Ocak 2011, 19:18
Yâ hu Çocuğa Neler Demişsiniz..
Yok mu abisi ufak motorlar :)))
Araştır biraz kanunlara uygunsa al bir pocketbike :)
Takıl kafnaa qöree :)

-unnamed-
02 Ocak 2011, 19:25
bence bu yaşta motora heves saracağına derslerine çalışsın...
özellikle TÜRKÇE dersine...
benim bildiğim bizim alfabemizde w,q,x ve bunun benzeri harfler bulunmuyor...
gidiyorum yerine qidiyorum demek...
var yerine war yazmak kültürel mirasımıza ne kadar sahip çıktığımızı gösterir...
bu dil bizim biz sahip çıkmaz isek sonu nereye varır?
selametle...

fullthrottle
02 Ocak 2011, 19:41
ne guzel, ne harika bir konu! keske her 11 yasindaki genc buraya motorcu olacagim, ailemin de destegi var yazabilse. gercekten 11 yasinda isen ve hakikaten MT yi takip etmekte isen gurur duydum. aileni de tebrik ediyorum.

oncelikle burada daha cocuk yetistirmeden hatta evli bile olmadan sana babalik taslayanlar adina senden ozur diliyorum. sonrasinda da her zamdan veya kaza haberinden sonra bilmis bilmis, yok arkadas egitim sart, tesvik sart, daha cocukluktan baslamali motor olayi, sevdireceksin ki ileride toplumun icindeki mototrculuk ruhu artacak gibilerinden ahkam kesip sonra burada senin hevesini kirmaya can atanlar adina da senden ozur diliyorum.

aradigin motora gelince, pocket bike lar kesinlikle eglencelidirler ama cross olanini alman gerekir. racer olanlar sadece eglencelik, dag bayir binemezsin, asfalt sart. ve asfalt demek senin icin simdilik problem demek.

50cc pocket bike yada monkey bike'lara bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-dt-50-fiyati-dustu-yamaha-dt-50cc-cross/detay? gibi mini crosslar ve onlarin bir boy buyukleri kesinlikle ilk startini keyifle almani saglayacaktir. yalniz sorun su ki 1000tl'lik butce biraz yetersiz kalabilir. ulkemizde maalesef ki genis bir pocket bike pazari yok olanlar da geneli asfalt icin. ben de taramaya baslayacagim bulduklarimi ozelden yollarim.

.Mhmt.
02 Ocak 2011, 21:41
fullthrottle cok güzel yazmışsın , bu sitede bir konuyu eleştirmeye hazır o kadar cok insan var ki.. Ben 2004 yılında daha 12 yaşımda bu siteye eski üyeliğimle girdiğimde motosiklet hevesimi anlatmıştım . Şu zamandaki gibi kimse yok sen git velin gelsin , yok binme sakın tarzı laflar etmemişti .Beni 50 ve 80 cc arası cross motosikletlere yönlendirmişti. Gerçi o zaman durumumuz müsait olmadığından alamadım ama ilgileri bile bana yetmişti :)

Çocuklar için üretilen motosikletler ülkemizde mevcut , benim tavsiyem kanuni kuba gibi ucuz motosikletlere bakman , parçası da bakımı da daha ekonomik olur , ailenin bütçesini sarsmaz.Motosikletini almadan önce kaskını ve korumalarını tamamla ! Sakın önce motoru alayımda korumayı sonra hallederiz deme , kazanın nerde ne zaman geleceği belli olmaz . :)

otopsici
02 Ocak 2011, 22:28
kanunlara göre ister 50 ister 2000 cc olsun ehliyet olmadan kullanamazsın. polis yakaladımı 1000 lira paran gider. en güzeli al bitane elektrikli scooter başına iş açma. her nekadar elektirikli bisiklet için kask takma zorunlulugu olmasada sen kask takmadan binme. bisiklete iyice alışıncaya kadarda trafige çıkma. ne kendini üz nede aileni.

dostum kanunlara iyi bak
50 cc altı 14 yaş altı kullanılan motorlara ehliyete gerek yoktur
ama o motorların trafiğe çıkışı kesinlikle yasaktır
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-db705-karne-hediyesi-cocuklara-cross-heyecani/detay
bak bu ilandaki motorun kullanma kulavuzunda ehliyete gerek yoktur yazar ve trafiğe kesinlikle çıkamaz yazar
buda başlığı açan gence cevaptır

motorhocası
02 Ocak 2011, 23:07
Gülüm çinli aldır hem acemiliğini at hem usta olursun heryerini sök tak yut motoru.:)

Sıfır Kuba'nın fiyatı bu,650Tl.Parça problemi de yaşamazsın yaşadığın ilde bayisi varsa.:wiinkk:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-db705-cross-cocuklar-icin-12-ay-vadefarksiz-kredikartina/detay

GhosTRıdeR01
12 Ocak 2011, 14:43
Gercekten verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Çok yardımcı oldunuz. Bu arada eleştirinizi haklı buldum türkçemi düzeltmeye çalışıyorum =)

motorcu48
12 Ocak 2011, 15:30
bence cocuk dalga geciyo bizle:P sana uygun bianchi verelim

hem 11 yaşındaki cocuga göre türkçe bilinci ve konuşması çocuğumdan iyi neden acaba:)))

kurubuz
12 Ocak 2011, 15:39
Kendi iyiliğin için ve yasalar gereği trafiğe açık alanlarda motosiklet kullanmanı tavsiye etmiyoruz elbette. Elektrikli de olsa bu yaşta çok tehlikeli. Ama şunu önerebilirim , yaşadığın şehirde motocross sporu tapabileceğin bir kulüp var mı onu araştır, ailenin rızası ile ve uzman gözetiminde trafiğe kapalı alanlarda gerekli eğitimi alarak bu güzel sporu yapabilirsin. Onun dışında şimdilik başka birşey tavsiye etmek çok yanlış olur.

kujumax
12 Ocak 2011, 15:50
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-pocket-bike-yok-boyle-pocket-mat-siyah-kutusunda-799-tl-35372290/detay Görüntüsüde Güzel Seni Tatmin Eder Tavsiye ederim :D

anil89tas
12 Ocak 2011, 17:29
Abim tüm mesajları büyük bir keyifle okudum.aileni kutluyorum çok güzel bir girişim bu.alacağın bu motor seni hem doğaya bağlar hem de ailene.dağ bayır gezerken doğayı seversin, bilinçsiz sürücüleri gördükçe de ailene şükran duyarsın.7 yaşından sonra herşey olur.kapasite ve yetenek meselesi.alma kötü olur diyenlerin çevresindeki 11 yaşındaki çocuklar daha bisiklet sürerken düşen çocuklar.aileni gerçekten kutluyorum sana bu olanağı verdikleri için :cat:

GhosTRıdeR01
16 Ocak 2011, 21:48
kujumax abi tesekkür ederim fakat ben cross arıyorum :)

barok34
16 Ocak 2011, 21:54
kardeşim doğru yoldasın croos al trafiğe kapalı özellikle orman yollarında hatta ormanın içinde keyfince kullan cross kullanmak hem zevkli hem de motosiklet hakimiyetini en iyi öğretendir.Sana şimdiden iyi sürüşler tekerin düz yan her türlü bassın :)

GhosTRıdeR01
16 Ocak 2011, 21:54
FullThrottle abi çok teşekkür ederim 1 aya yakındır araştırıyorum senın gıbı adam gibi cevap yazan olmadı ... çok teşekkür ederim

MotorKafa
16 Ocak 2011, 21:59
Kardeşim umarım istediğin gibi bir motora sahip olursun kazasız bir şekilde kullanırsın. Ama motor kullanmayı öğrenmeden önce şu yazı stilini değiştirmeninde sana faydası olacaktır. Mis gibi türkçemizi böyle saChma saPan sHekillerde YhazaRak boZzzmana grk yhokk ;)

yürekçe
16 Ocak 2011, 22:23
bence cümle kurgularına bakarsak bu başlık tamamen fake...

akıllı olun...

izm35
16 Ocak 2011, 22:34
Konu başlığındaki smiley,e dikkat!!!

htmetin
16 Ocak 2011, 23:23
Hey dostum şakamı bu he?

Greenut
16 Ocak 2011, 23:36
Valla helal olsun. Ben 13-14 yaşlarında bisikletle apartman camının içerisine daldığımdan ve kafa arkası, sol bilek dikişlerini yiyip serçe parmağımı kırdığımdan beri 2 tekerlekli hiçbirşeye binemiyorum. Lan dedim bare arkaya 2 ek tekerlek bağlatın 4 tekerlek bineyim ona razı oldular, bisikleti yeniletip bmx almıştım şu pinokyo tarzında olanlardan. Onda da dışarı çıktığımda arka tekerleklerini havaya kaldırıp yine 2 teker kullanmaya başlamıştım. Tabi cünupmuymuşuz neymişiz bisikletin siftahını yaptığım günde, parkın 20-30 merdivenli girişinden aşağı doğru uçup bayılmıştım. Havadaki anı hatırlıyorum birtek gerisi boş. O günden beri bana yasak, yaş oldu 23. Bence sen şöyle 16-17 yaşını falan bekle, benim çektiklerimi çekme.