PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11 yaşında motor meraklısı bir çocuğum, motor almak istiyorum

Sayfa : 1 [2]

EdizMert
16 Ocak 2011, 23:48
sana polis bisey yapmaz cünkü bu yasta o motosikletle polislerin gecebiliecegi yerlere gidemezsin mahalle tur atarsın

fz6_fazer
17 Ocak 2011, 00:03
ama o gun ınternette 6 yaşında bır cocuk gordum slalom yapıyorduu ..??:'(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

artk motor sesi duyunca kalbim küt küt baslıyor çarpmayaa :'(

yasım 25 olmasına ragmen nerde bı japon motosıkletı gorsem mutlaka ıyıce bı suzerım.
11 yasındasın yasın genc once ehlıyetı al sonra motosıkletı alırsın

sedici
17 Ocak 2011, 17:13
azcık sabredin ben hızlı büyümenin formülünü bulcam hepinize dağıtırım birer doz, sora ehliyeti de alırsınız motoru da... ama bi tur binerim söyliyim

GhosTRıdeR01
24 Ocak 2011, 10:33
izm35 abi neden herseyı fake'm gıbı yorumluyorsunuz . Fake felanda değilim sadece motor almak istiyorum cokmu zor konu baslığındakı smıley e dikkat yazacağına bana göre motor markası söyleyemez mısınız acaba? .Lütfen azıcık saygılı olun ..!

pirasaci
24 Ocak 2011, 11:15
bence cümle kurgularına bakarsak bu başlık tamamen fake...

akıllı olun...

akıllı olun derken nedemek istiyorsun, anlamadım.

11 yaşındaki bir kardeşimizin motosiklet tutkunu olmasınamı akıllı olun diyorsun. nedemek istiyorsun. buradaki insanlara sen nasıl akıllı olun demeye hakkın var bunuda açıklarsan sevinirim.

motosiklet almak isteyen kardeşimize gelince. doğru yoldasın kardeşim aferin. motosiklet bir tutkudur. yaşam biçimidir. hekez bu ayrıcalığa erişemez, senin yerinde olsam kendi boyuma kiloma uygun bir motosiklet bulur, trafiğin olmadığı yerlerde kendimi tatmin ederim. bilinçsiz motosiklet sürücüsü olma, herzaman kaskını tak okey :D

kimsenin sana karışmasına yada birşey söylemesinede müsade etme

jönysf
24 Ocak 2011, 11:33
sabret gönül. 18 yaşını bekle. ehliyetini al sonra :wiinkk:

tezcan23
24 Ocak 2011, 11:59
en güzeli mobilet al bitane evin önünde gezersin işte:cherry:çoğu motorcu mobiletle başlamıştır eminim:)

kh1
24 Ocak 2011, 12:36
peugeot 103 al, ucuz düşenende bişey olmaz parçası ucuzdur. şimdi birileri çıkar 103 ler 100 lük diye orijinal 103 49 cc dir.

Peugeot 103 alsın ama böyle resim çektirmesin .)

http://www.motosikletilan.com/images/products/4513/Peugeot___2000_0_image.jpg

GhosTRıdeR01
31 Ocak 2011, 22:25
Pirasaci abi Teşekkür ederim bu arada kh1 abi peugeot 103 dıosn Fakat ben CroSS dıyorum bırbırılerıne ne kadar tersler farkındamısınız acaba ??

GT250rAlanya
31 Ocak 2011, 22:57
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-eylenceli-bir-makina-39752507/detay
bAK BAKALIM Bİ BU SANA GÖRE Mİ? SEN BAKMIŞSINDIR GERÇİ BUNA.
Ailene de teşekkür etmeyi unutma!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-4-adet-sifir-motor-39120267/detay
Son fotoğraftaki motorlardan biri herhalde sana göre.

alp_tunay
31 Ocak 2011, 23:31
11 yaşında motor meraklısı bir çocuğum.daha once motor kullanmadım fakat bu işlere çok meraklıyım...Kendime küçük güzel bir motor almak istiyorum...CroSS Enduro veya spor bir model.. fakat kararsızım ailem büyük almama izin vermiyor zaten 50cc üstü ehliyet gerekiyor ...50 cc altı güzel bir motor bakıyorum tavsiye edebileceğiniz bana uygun güzel motorlar warmı ? Bu konulara meraklıyım fakat çok bilgili değilim.tavsiye edeceğiniz motorun 1000 TL yi geçmemesi lazımm..! şimdiden teşekkürler :):cat:

Biz daha 11 yaşında bırak güzel cümle kurmayı , bakarak bile bu kadar güzel cümle yazamazdık....
Ya eğitim çok ileri düzeyde, ya da bu arkadaşımız olgun yaşta kendini çocuk sanıyor....

Bir çok arkadaşın dediği gibi hiç inandırıcı bir konu başlığı değil..... :cat::cat:

GhosTRıdeR01
01 Şubat 2011, 02:23
Neden Herkes Bana karşı zaten uyarı aldım türkçe kullanımım için ... Bide siz karışmayın isterseniz türkçeme size karşı saygılı olmak için öyle düzgün bir türkçe kullandım bu fake olduğumu göstermez

pc-kopat
01 Şubat 2011, 02:54
ben 11 yaşında motor yeniliyordum. bu kadar şaşıracak birşey görmüyorum. ben 11 yaşında bindim ilk defa motora. tam da 21 yıldır üstündeyim bu aletin. benim gibi birçok arkadaşım var. bizim bu sözde koruyucu yaklaşımımız yüzünden gençlerin özgüvenleri gelişemiyor. bu yüzden memur olup kapağı devlete atarak başkalarınca yönetilmeyi girişkenliğe tercih eden insanlar çoğaldı. ben bu delikanlıyı destekliyorum. bu konuda gayet de ciddiyim

GhosTRıdeR01
01 Şubat 2011, 02:59
Tesekkür Ederim pc-kopat abi

Salihyet
01 Şubat 2011, 03:03
Öncelikle sabırlı ol, ben konuyu ilk okuduğumda 11 yaşında çocuğum var gibi algıladım ve ilk aklıma gelen hangi ebeveyn 11 yaşındaki çocuğuna motosiklet alır ( ebeveyn=anne baba anlamında )

Bence aldırabiliyorsan pocket bike aldırabilirsin, ama trafiğe çıkamayacağın için bir esprisi olmaz. Bi hareket bisikleti al, yada çevreye göre bir bisiklet. Onunla takıl hemde spor yapmış olursun, önünde 6 yıl var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:00 ----------

ben 11 yaşında motor yeniliyordum. bu kadar şaşıracak birşey görmüyorum. ben 11 yaşında bindim ilk defa motora. tam da 21 yıldır üstündeyim bu aletin. benim gibi birçok arkadaşım var. bizim bu sözde koruyucu yaklaşımımız yüzünden gençlerin özgüvenleri gelişemiyor. bu yüzden memur olup kapağı devlete atarak başkalarınca yönetilmeyi girişkenliğe tercih eden insanlar çoğaldı. ben bu delikanlıyı destekliyorum. bu konuda gayet de ciddiyim

Destekliyorsun ama bu ülkede bilinçsiz motosiklet kullanımından doğan bir çok ölümler yüzünden ön yargıyla uğraşıyoruz. Bu çocuğa gaz verip sorumluluğunu üstümüze alamayız, pocket bike alır, trafiğe kapalı alanda binebilir. Yada bi mobilet alır anadolu ilçelerinde olduğu gibi mobilet kullanabilir. Ama daha 11 yaşında , boyu kaç bu çocuğun, merak ve ilgi yeterli gelmeyebilir. Biraz daha büyümeli bence..

pc-kopat
01 Şubat 2011, 03:18
ben de 600 cc racing alsın demedim ki. kendisini tehlikeye atmayacak şekilde olmalı tabii. ama hiç olmasın fikrini desteklemiyorum. pocket bike ilk öneren de bendim zaten.

GhosTRıdeR01
01 Şubat 2011, 15:26
Yaa Neden hep büyümeli diyorsunuz ?? Çok ileri markaların benim yaşıma uygun çıkardığı motorsikletler var en büyük örneği KTM 50sx ben sizden sadece marka istiyorum bana büyü de gel demenizi değil...

cbr125cbr
01 Şubat 2011, 16:01
Arkadaşım hani sanmıyorum ki hiç birimiz senin yaşlarında o istediğin markayı kullanmış olalım. Yani buraya üye olup bir sürü kişiye yazacak kadar Türkçen ve olgunluğun var ise sen de araştırabilecek kapasitedesindir. Sahibinden.com a bak seçimini yap gel sor o zaman bize teknik kısmını. Anlayan ve sorularına cevap verecek çok kullanıcı var. Ama sen kimsenin kullanmadığı motosikleti sana tavsiye etsin istiyorsun. Büyümelisin evet fiziksel olarak biraz daha gelişirsen bir çok şey kolaylaşır motosiklete dair.

Burada açılan ve insanın iyi niyetini suistimal eden başlıklardan sıkıldığı için insanlar iki kere düşünüp de yazıyorlar. Bu başlık fake olsa ben de kendimi kandırılmış gibi hissederim. Yani senden sonraki insanlara kötülükten başka bir şey değil. Önceki yazılan mesajlar bu yüzden.

GhosTRıdeR01
09 Ocak 2016, 19:46
sabret gönül. 18 yaşını bekle. ehliyetini al sonra :wiinkk:

16 yaşıma geldim 1 aya ehliyetimi alıyorum , önerilerinizi hala bekliyorum :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

yasım 25 olmasına ragmen nerde bı japon motosıkletı gorsem mutlaka ıyıce bı suzerım.
11 yasındasın yasın genc once ehlıyetı al sonra motosıkletı alırsın

1-2 aya hallediyorum abi ehliyet işini

Markayı konuşuruz ehliyeti aldıktan sonra :cherry:

tanertc
09 Ocak 2016, 19:56
5 yıllık mevzu iyiymiş. Umarım istediğin motoru alıp kullanabilirsin.

GhosTRıdeR01
09 Ocak 2016, 19:58
5 yıllık mevzu iyiymiş. Umarım istediğin motoru alıp kullanabilirsin.

şimdilik sadece 125e kadar kullanabiliyorum ona göre birşeyler bakıcam :cat:

karşıyaka57
09 Ocak 2016, 20:19
Cidden bu konuyu açtığınızda 11 yaşındamıydınız?

Dağcı
09 Ocak 2016, 20:40
azmin zaferi :)

Sti
09 Ocak 2016, 21:05
Reis helal olsun sana yav,sormak istediğin her konuda sana yardimci olmak isterim. sorun varsa mesaj at,en geç 4 saate cevap yazarım. ekipman motor farketmez sal gelsin. :)

GhosTRıdeR01
09 Ocak 2016, 21:28
Cidden bu konuyu açtığınızda 11 yaşındamıydınız?

11 Yaşındaydım ve motor almayı çok istiyordum :)

Furkan Tarık
09 Ocak 2016, 21:31
Aldınmı ehliyetiii :D :D

GhosTRıdeR01
09 Ocak 2016, 21:34
Reis helal olsun sana yav,sormak istediğin her konuda sana yardimci olmak isterim. sorun varsa mesaj at,en geç 4 saate cevap yazarım. ekipman motor farketmez sal gelsin. :)

Tamamdır abi , bana geçen sene bi Bws aldılar gönlüm olsun diye turluyordum sağda solda biraz tecrübe kaptım ondan şimdi ehliyet alıcam okula git gel yapıcam yeni birşey almayı düşünüyorum 125lik scooter tarzında görünüşü felan ideal birşey karar veremedim Kymco super8 ideal gibi ama bakıcam artık. Babam da eski motorculardan İtalya'ya felan git gel yapmış, o da destek oluyor bir şekilde bakıcam artık :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Aldınmı ehliyetiii :D :D

Yok valla işte birkaç güne yazılıcam kursa artık ne zaman çıkarsa heyecanlıyım bende :flower:

Furkan Tarık
09 Ocak 2016, 21:44
İyi bakalım hayırlı olsun şimdiden :)

GhosTRıdeR01
10 Ocak 2016, 00:21
İyi bakalım hayırlı olsun şimdiden :)

çok teşekkürler :)

Mengu16
10 Ocak 2016, 00:25
Biz 17 yaşında ehliyeti alınca 1300cc'lik Hayabusa kullanabiliyoduk. Stajyer sistemine kalan gençler şanssız o konuda. Adam üniversiteyi bitirecek 600'lük motorla trafiğe çıkma hakkını anca elde edecek.

umutdrmc
08 Ekim 2017, 18:54
selamun aleyküm ben 13 yaşındayım bu sefer aynı durum benim başıma geldi :) ben inşallah 16 yaşıma geldiğimde honda cbr 125r alacağım :)

erenedip
08 Ekim 2017, 21:35
Cok sevdim ben bu cocugu simdi 18 yqsindadir yaz bir ara :)

sessizsakin
08 Ekim 2017, 21:57
selamun aleyküm ben 13 yaşındayım bu sefer aynı durum benim başıma geldi :) ben inşallah 16 yaşıma geldiğimde honda cbr 125r alacağım :)

Ben motosikletin yanında bisiklet de kullanıyorum. ikisini de asla birbirine tercih etmem.
Ancak motosiklet imkanın yokken bisiklet alabilirsin.
Güzel bir bisiklete iyi bir bütçe ayırırsan ucuza alacağın bir motosikletten daha keyifli olur. Sadece gidebileceğin mesafe kısalır. Şehirler arası dolaşmayacağına göre sıkıntı da yok bence. ki bisikletle onu da yapabilirsin zaman ve enerji ayırırsan.

Tabi gidip 300 liraya marketlerde satılan bisikletimsilerden alma :) 1000 - 2000 TL arası bir bütçe ayırıp gerçek bir bisiklet al :)
Ön maşası süspansiyonlu, arka maşası süspansiyonsuz, hidrolik frenli birşey al. mis.

sadraf
08 Ekim 2017, 22:00
O artik bir universiteli :)