PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba KM 125-6 Hakkındaki Görüşleriniz?

pasa216
30 Temmuz 2010, 13:03
1 hafta önce bu motoru aldım.1830 tl ye 12 taksit ve plaka dahil.sizce doğru bir seçim mi?:silent:

takendy
30 Temmuz 2010, 13:17
geç kalmış bir soru ?

crazyrider
30 Temmuz 2010, 13:22
bence guzel secım ama keske cg150 modelını alsaydın kubanın motor kısmı honda-wuyang fabrıkasında uretılıyor bende kubanın xy100e cub modelını kullanıyorum gercekten memnunum dıger çin mallarıyla asla kıyaslamam hayırlı olsun allah kaza bela gostermesın aldıgına pişman olmazsın..

alpaslan84
30 Temmuz 2010, 13:40
ben tarsusta kuba motosiklet bayisiyim km 125-6 çok güzel sağlam motor.fakat km cg 150 alsan daha iyi olacakmış.

pasa216
30 Temmuz 2010, 18:29
tesekkürler.ya aslında isteğim cg 100 dü..gittim herneyse bayiye birsürü vardı cg 100..babam istersen bide 125 liğe bak dedi.cg 150 yoktu.burada gitmiyor diye getirtmiyorlarmıs.125 likte bir tane vardı zaten.kısmet bunaymıs bunu aldık.bunun diğer 125 liklere göre bi farkı benzin göstergesi.yeni olmasına rağmen litre başına 40 km ye yakın yaktı.ilk aldığımda depoyu fulledim 386 km gitti.

pasa216
31 Temmuz 2010, 15:27
başka görüşü olan yok mu?

bRkq35
02 Ağustos 2010, 18:22
Moturun vites geçişi nasıl ?
Çekiş gücü nasıl ?
En fazla ne kadar hız yaptın ?
En fazla kaç km kadar gittin ?

Bende Cup tarzı motor alacağım için yardımcı olabilirsin diye düşündüm.

pasa216
03 Ağustos 2010, 07:41
motor şuanda çok iyi çalısıyor.vites geçişi cub motora göre faklı.debriyaj var yani.(ki biliosundur).vites gçisi cok kolay ve pratik.bence cub almaktansa benim motorun tipinden bi motor al.100 lük yada 125 lik faketmez.ortada depo olduğu için motoru zaptetmek ve dengede tutmak cublara göre daha kolay ve sürüşü cok cok keyiflidir.çekiş gücü nasıl dersen 9 bg gücü var ve katalitik konvertörü cıkaracağım motor yaklasık 11 12 bg olacak.daha motor açılmadı ama yokus cıkısında herhangi bi problemle karsılasmadım.hıza gelince de ibresinde en son 160 yazıyor.bunu en fazla 120 ye dayadım devir 8000 ile 9000 arasındaydı.zorlasam giderdi ama 5. viteste sürmek bile hata cunku rodaj dönemindeki motoru 5. vitesle sürmeyin diyorlar.km ye gelince sürüşü cok zevkli olduğu için kaç km gittiğinin farkında olmuosun.şimdi km saati 580 gösterior.motorum 2 haftalık.benzinim bitti koydeyim suanda ve benzin gelice bugun motoru bakıma vereceğim ilk 500 km bakımına.al sen benim motordan bitane,keyfine bak.diğer motorlardan farkkı olarak benm motorda benzin göstrgesi var.(benimkiyle aynı tipte olan motorlar için konusuyorum.asya mondi yuki arora haojin vs vs)

bRkq35
03 Ağustos 2010, 22:09
motor şuanda çok iyi çalısıyor.vites geçişi cub motora göre faklı.debriyaj var yani.(ki biliosundur).vites gçisi cok kolay ve pratik.bence cub almaktansa benim motorun tipinden bi motor al.100 lük yada 125 lik faketmez.ortada depo olduğu için motoru zaptetmek ve dengede tutmak cublara göre daha kolay ve sürüşü cok cok keyiflidir.çekiş gücü nasıl dersen 9 bg gücü var ve katalitik konvertörü cıkaracağım motor yaklasık 11 12 bg olacak.daha motor açılmadı ama yokus cıkısında herhangi bi problemle karsılasmadım.hıza gelince de ibresinde en son 160 yazıyor.bunu en fazla 120 ye dayadım devir 8000 ile 9000 arasındaydı.zorlasam giderdi ama 5. viteste sürmek bile hata cunku rodaj dönemindeki motoru 5. vitesle sürmeyin diyorlar.km ye gelince sürüşü cok zevkli olduğu için kaç km gittiğinin farkında olmuosun.şimdi km saati 580 gösterior.motorum 2 haftalık.benzinim bitti koydeyim suanda ve benzin gelice bugun motoru bakıma vereceğim ilk 500 km bakımına.al sen benim motordan bitane,keyfine bak.diğer motorlardan farkkı olarak benm motorda benzin göstrgesi var.(benimkiyle aynı tipte olan motorlar için konusuyorum.asya mondi yuki arora haojin vs vs)

Asya As 110 - 8 aldım bende.Daha gelmedi yarın gelecekmiş gelir gelmez kullanacağım motoru.Şu ana kadar cup tarzında bir çok motor kullandım ama hiç birinde böyle bir durum yoktu yani DEBRİYAJ falan gibi.Nasıl olduğunuda bilmiyorum.

pasa216
03 Ağustos 2010, 22:50
motorun hayırlı olsun keske 110 luk alacağına 100 lük alıp vergi ödemeseydin.neyse tekrar hayırlı olsun.debriyaj konusunda anlamadığın bölümü söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

viyana
03 Ağustos 2010, 23:08
lütfen sunlara motosiklet ya da motor vs demeyin. esas motosikletlere haksizlik oluyor.

yorumuma gelince; hic bir tane cin mali motosikleti sevmiyorum, sevemiyorum. kuba'da bunlardan biri. tam bir kopya plastik cöp.

kusura bakmayin bu yorumu yazmak zorundayim, sahsi fikrim bu.

pasa216
04 Ağustos 2010, 14:05
lütfen sunlara motosiklet ya da motor vs demeyin. esas motosikletlere haksizlik oluyor.

yorumuma gelince; hic bir tane cin mali motosikleti sevmiyorum, sevemiyorum. kuba'da bunlardan biri. tam bir kopya plastik cöp.

aa ama bizimkilerde haksızlık olmuor mu viyana imkanımız oldu da yamaha honda vs almadık mı?

Motoruma olan yorumuna gelince..evet bende demiyorum motorum japon malı die.biliorm oda bi çin malı.ama diğer modellere göre(biliyosunki benimkiyle tıpatıp aynı olan bir çok model var.isimlerini saymak cok zor :D) daha iyi olduğunu grek diğer konulardan,gerekse diğer forumlardan okudum.zaten ben bu kuba yı alırken ömürlük almadım ki.sadece motosiklet kullanmaya tam alısmak ufak tefek işleri yapmak için aldım bu küheylanı :cherry: 12 ay taksit bitene kadar kullanırım bunu.1 yıl da oyle kullanırım etti 2 yıl.ondan sonrada motoru büyütmeye bakarım.haa yine çin mi alacağım? hayır.motoru büyütmekten kastettiğim çin den japona geçmek.2 yıl sonra bir ybr 125 neden olmasın.cbf 150 veya apache de olabilir..eğer imkanım olursa yamaha veya honda nın daha büyük ccli motorlarına bakarım.ama bu gidişle cbf 150 den iyisini alamam gibime gelio ama kısmet.sağol yorumun için.fikrine saygı duyuyorum.ama imkanlar el vermezse bunu almak nasip oldu.2. el ybr yi bana taksitle verseler kaçırmazdım isterse 2004 model olsun ybr olsun.o derece yani.nizipte ve antepte nekadar satılık ybr gördüysem hepsi ya pesin para istedi ya da en fazla 2 taksit yaptı.bu parayı da bursumla ödemeye gücüm yetmez.ilerde düzelirsem dediğim gibi,babamdan da destek alır japona geçeriz inş.iyi günler.:queen:

adidas
05 Ağustos 2010, 22:27
ben tarsusta kuba motosiklet bayisiyim km 125-6 çok güzel sağlam motor.fakat km cg 150 alsan daha iyi olacakmış.

kardeş bende tarsusta oturuyorum,bu cglerin fiyatları ne kadar...

jason55
05 Ağustos 2010, 22:55
aa ama bizimkilerde haksızlık olmuor mu viyana imkanımız oldu da yamaha honda vs almadık mı?

Motoruma olan yorumuna gelince..evet bende demiyorum motorum japon malı die.biliorm oda bi çin malı.ama diğer modellere göre(biliyosunki benimkiyle tıpatıp aynı olan bir çok model var.isimlerini saymak cok zor :D) daha iyi olduğunu grek diğer konulardan,gerekse diğer forumlardan okudum.zaten ben bu kuba yı alırken ömürlük almadım ki.sadece motosiklet kullanmaya tam alısmak ufak tefek işleri yapmak için aldım bu küheylanı :cherry: 12 ay taksit bitene kadar kullanırım bunu.1 yıl da oyle kullanırım etti 2 yıl.ondan sonrada motoru büyütmeye bakarım.haa yine çin mi alacağım? hayır.motoru büyütmekten kastettiğim çin den japona geçmek.2 yıl sonra bir ybr 125 neden olmasın.cbf 150 veya apache de olabilir..eğer imkanım olursa yamaha veya honda nın daha büyük ccli motorlarına bakarım.ama bu gidişle cbf 150 den iyisini alamam gibime gelio ama kısmet.sağol yorumun için.fikrine saygı duyuyorum.ama imkanlar el vermezse bunu almak nasip oldu.2. el ybr yi bana taksitle verseler kaçırmazdım isterse 2004 model olsun ybr olsun.o derece yani.nizipte ve antepte nekadar satılık ybr gördüysem hepsi ya pesin para istedi ya da en fazla 2 taksit yaptı.bu parayı da bursumla ödemeye gücüm yetmez.ilerde düzelirsem dediğim gibi,babamdan da destek alır japona geçeriz inş.iyi günler.:queen:

hocam sana verilen cevaba bu kadar üstruplu, soğukkanlı cevap verdiğin için kutlarım.forum böyle cevaplara uzun süredir hasret...yeni motorunu güle güle kullan saygılar...

Özgür Yücel
06 Ağustos 2010, 00:45

Eline Sağlık Güzel yazmışsın kardeş.

pasa216
07 Ağustos 2010, 19:48
sağolun desteğiniz için arkadaşlar.ama yani bunlar gercekler.Kuba Asya Yuki vs bu motorlarla hava atıp kendimizi kandırmayalım.bu motorların hepsinin çin malı olduğunu biliyoruz.firmalar motorumuz yerli malı desede onlarda çin malı olduğunu biliyor.Türkiyede sadece montaj yapınca,Biz Ürettik oluyor adı.bu işler böyle.Motorumuzu aldık(bana göre motor) Elimizi Öpüp başımıza koyacağız.Tek istediğimiz Allah Kazasız belasız sürüşler nasip etsin.ki bişey olacaksa Kuba ilede olur,Ybr İle de olur,Hayabusa ile de olur.Bir şey farketmez yani..

umutumut123
08 Ağustos 2010, 02:12

Sana Çok Güzel 1 Kaç Kelimem Vardı Ama Neyse ...

Dostum Motorun Hayırlı Olsun...Allah Bizede Nasip Etsin:wiinkk:

pasa216
08 Ağustos 2010, 16:24
Sana Çok Güzel 1 Kaç Kelimem Vardı Ama Neyse ...

Dostum Motorun Hayırlı Olsun...Allah Bizede Nasip Etsin:wiinkk:

eyw tesekkürler kardesim gercekten cok guzel bi duygu..sen söle laflarını rahat ol.
duyalım o güzel sözleri :D

umutumut123
11 Ağustos 2010, 00:21
eyw tesekkürler kardesim gercekten cok guzel bi duygu..sen söle laflarını rahat ol.
duyalım o güzel sözleri :D

Gereksiz Yere Banlanmayalım boşver:cherry:

Bu Arada Motorun İçin Bir Önerim Var Bizim burda Bir Adam Yapdı Motara Kafalık Takdı Kırmızı Süper Duruo motor Sende Bir Dene Bak İmkanın Varsa Süper Bir Duruşu Oluyor:wiinkk:

pasa216
12 Ağustos 2010, 10:41
Siperlik demek istedin herhalde.evet burda cg 100 e yapmıslardı ama o bana göre sport modellere yakısıyor.hanı bu titpte değilde sport tipte cıkan modeller var,onlara yakısıyor bence.ama sağol öneri için.imkanım olursa denemeye bakarım.

adidas
12 Ağustos 2010, 11:07
önceleri mondial uag almak istiyordum şimdi kubanın cg 150 sport modelini almak istiyorum,ama babam gidiyor mondial bayisine mg deluxe bakıyor bakalım ne olcak

pasa216
12 Ağustos 2010, 20:12
önceleri mondial uag almak istiyordum şimdi kubanın cg 150 sport modelini almak istiyorum,ama babam gidiyor mondial bayisine mg deluxe bakıyor bakalım ne olcak

kardes bence mondialden uzak dur.125 uag yerine 125 mg çıkardılar 1550 tl.Mondialin arka amörtisörleri cok sert durmadan arka atıyor.Kuba cg 150 iyibir seçim ama Mg 125 Delux gibi sport model almak istiyorsan benim motorun sport modeline bakabilirsin.Şahsen 150 lik motor alma imkanım olsa cg 150 balansör teknolojili bir motor alırdım.Yine de karar senin ama mondialden uzak dur bence.Görünüşe aldanma.Ben motorumdan cok memenunum.930 km de benzin ve yağ haricinde para harcamaya mecbur bırakmadı beni.Ya da giderdi de değiştirdim ne olur ne olmaz.Tabi motoru süsleme için para harcamak gerekti.Kılıf fara led döşetme arka stop led egzoz ızgara vs vs.

adidas
12 Ağustos 2010, 20:14
kardes bence mondialden uzak dur.125 uag yerine 125 mg çıkardılar 1550 tl.Mondialin arka amörtisörleri cok sert durmadan arka atıyor.Kuba cg 150 iyibir seçim ama Mg 125 Delux gibi sport model almak istiyorsan benim motorun sport modeline bakabilirsin.Şahsen 150 lik motor alma imkanım olsa cg 150 balansör teknolojili bir motor alırdım.Yine de karar senin ama mondialden uzak dur bence.Görünüşe aldanma.

kardeş kubanın cg 150 sport modelinin fiyatı ne kadar ya forumda bi arkadaş 2500 tl demişti başka modeli mi söyledi yoksa bu 150 sportun fiyatımı

pasa216
12 Ağustos 2010, 22:20
kardes benim servis 2000 tl olur dedi.internette ararsan bulabilirsin 50-100 tl fark edebilir.yani 2000 den fazla da olabilir(enfazla 2100) en az 1900.Bu motorlar km 125-6 dan niye cok pahalı dersen evet 25cc fark cok fazla değil ama bu cg 150 sportta balansör sistemi var.ondan bu kadar fark var.Ben bu motooru Tvs apache ye tercih ederim mesela.en azından fiyatı uygun ve balanslı sistemi var.işte 2 yıl içinde motor değiştirirsem ya ikinci el ybr125-cbf 150 ya da bu cg 150 sport modelini almayı düsünüyorum.Benim motor 1650 tl plakasızdı.180 tl plaka ruhsat hersey dahil 1830 a mal oldu.Kredi kartına 12 taksit.

Bak mesela burda kubanın çeşitli modelleri var. sana link vereyim.

Bu KM 125-6 Sport Modeli: http://kubamotor.com.tr/km125-6_yeni_3.htm

Bu Cg 150 Klasik (Balansörlü): http://kubamotor.com.tr/cg150_yeni_1.htm

Bu Cg 150 Sport (Balansörlü): http://kubamotor.com.tr/cg150_yeni_2.htm

Bu KH 150-12D (honda Fabrikasında üretilmiş japon ve fiyatı 3000 in üzerinde yanılmıyorsam-Balansörlü):http://kubamotor.com.tr/kh150-12d_yeni.htm

KH 125-12D:2500 tl olan bu motor.bunu söylmek istedi heralde arkadasın-Bunda balansör YOK :http://kubamotor.com.tr/kh125-12d_yeni.htm

Bu da benim Küheylan.Gercekten cok memnunum Kuba dan.: http://kubamotor.com.tr/km125-6_yeni_1.htm

umutumut123
13 Ağustos 2010, 04:06
Gereksiz Yere Banlanmayalım boşver:cherry:

Bu Arada Motorun İçin Bir Önerim Var Bizim burda Bir Adam Yapdı Motara Kafalık Takdı Kırmızı Süper Duruo motor Sende Bir Dene Bak İmkanın Varsa Süper Bir Duruşu Oluyor:wiinkk:

Hayır Siperlik Değil Kardeşim:)(Aslında Adı Kafa Grenajı Ama Ben Adını Unuttum Diye Kafalık Yazmışdım Bu Arada Resim İçin Az Uğraşmadım Google`den Bir Motordan Buldum Kesdim Yükledim Sırf Sana Göstereyim Diye:) Bunun Kırmızısını Takarsan Motorun Öyle Güzel Gözüküyor ki Bu Görüntüden Eser Kalmıor)Dediğim Parça Bu;
http://i1008.hizliresim.com/2010/8/13/489.jpg

pasa216
13 Ağustos 2010, 22:02
valla sitesinde siperli diye yazmıslardı ondan bende siperlik dedim :P fiyatı ne kadar olur peki senin bilgin varsa söylersen sevinirim.gercekten güzel durosa takarız problem diil :D

adidas
13 Ağustos 2010, 22:04
ben bu siperliden gördüm ama klasik tiplisi daha güzel

umutumut123
14 Ağustos 2010, 03:32
valla sitesinde siperli diye yazmıslardı ondan bende siperlik dedim :P fiyatı ne kadar olur peki senin bilgin varsa söylersen sevinirim.gercekten güzel durosa takarız problem diil :D

Valla Tam Fiyatını Bilmiom Ama Bir Sor Sizin orda Artık O Kadar Tuzlu Bişey Olacağını Zannetmiyorum Plastik Zaten Ama Şu Önde Lamba Takılan bisiklet görüntüsünden kurtulursun =) Bence Motor Süper Ama Şu Lambaları Böyle Değilde Siperliğe oturtup satsalardı süper görünürdü sen al görüntüyü gör:cat:

pasa216
19 Ağustos 2010, 14:37
deneycez bakalım :D çamurluk değişimi de yapcam yakında =))

MeKRoG
19 Ağustos 2010, 14:47
Kafa grenajı değilde ybr nin ki gibi yuvarlak far taksak naked gibi gözükür.. ::xblink::

umutumut123
20 Ağustos 2010, 04:30
Siperlik demek istedin herhalde.evet burda cg 100 e yapmıslardı ama o bana göre sport modellere yakısıyor.hanı bu titpte değilde sport tipte cıkan modeller var,onlara yakısıyor bence.ama sağol öneri için.imkanım olursa denemeye bakarım.

Bence Gerek Yok Ek Masraf Olur Benim Dediğimi Yaparsa Bana Dua Edeceğine Eminim Çünkü Motor Süper Görünüyor:cat:

pasa216
03 Eylül 2010, 03:36
.........................

cengaver29
21 Ekim 2010, 20:59
valla 3-5 e ykaın mondial motor değiştim kendi cc lerine göre hep 25 km az gidiyor aynı motor 125 lik arakdaş 95 ben 75 ben ona geçiyom yine aynı şekil mondialın bu güç sistmeini çözmüş dğeilim istenileni vermiyor çekişte SCOOTERlarda gördüğüm bu şimdi vitesli motor arayışındayım bakalım onlar hakkında görüşlerim nasıl olcak