PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni enduro 200

redcaptain
24 Mart 2010, 22:06
bu motor la bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim artı ları eksileri konfor hız akla gelebilecek herşeyi İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER

ozanzumrut
15 Haziran 2012, 14:02
bu motor la bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim artı ları eksileri konfor hız akla gelebilecek herşeyi İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER
Kanuni enduro şaşırtıcı derece sağlam şaşisi ve gücü ile fiyat performans olarak on üzerinden 8 bir makine ben 2007 den 2011 yılına kadar her şartta bindim ve beni hiç yolda bırakmadı.artıları eksileri var tabiki frenler aşırı performanslı ama ön disk balatası çok yumuşak çabuk bitiyor,disk aşırı ısınıyor 4 yılda bir diski değiştirmen gerekiyor ama frenlemesi müthiş ve ön tekeri kilitlemiyor.arka fren on numara ve uzun ömürlü.ön fren alt hamili yatakları zamanla boşluk yapıyor tornada sert metalle kaplatırsan evladiyelik oluyor.ön amortisördeki konfor müthiş ama yağını değiştirmiyoruz çünkü çok kalın bir yağ var ve hiç bir şey uymuyor.hemen körükle kapatıp toz keçelerinide yılda bir kauçuklu gresle kapatırsan 5 yıl sorunsuz binersin sonra saçma ama aynı konfor için komple ön amortisörleri değiştirmelisin.lastikler çin ama süper yol tutuşu var aynı ölçüde lastik yok 1 ölçü büyük bulabiliyorsun sakın takma motoru yoruyor.orjinali kanunide var çifti 250 tl idi.hava filitresi sünger bws ile aynı değil ama kenarlarını kesip kullanıyorsun.çok ucuz yıka yağla tak.motoru sorunsuz.debriyaj balatası uzun ömürlü.gaz teli uyduramıyorsun orjinali 7,8 tl birşey.debriyaj teli kt 125 ile uyumlu her yerde var.7,8 tl.arka amortisör hiç bir marka ile uyumlu değil orj takmalısın .çok konforlu.arka dişlinin janta oturduğu yuvası aliminyum kaplama bu yüzden oraya tornada demir silindir koyuyorlar.sorun kallmıyor.dişliler çok kaliteli üç zincir esşitti aşınma yok.uzun yolda çok yorucu ama şehir içinde ve virajli yollarda dağ ve köy yollarında müthiş.hata kabul eder sürücüsünü üzmez.alan vaz geçemiyor.satan pişman 2.eli yok denecek kadar az parçaları kalitesine göre ucuz.yakıtı paso gaz ver 4 kişi dağa çık 3,5 lt en nazik kullanımda 2,7 100 km yakıyor.acayim yük taşıyor.o=80 km hızlarda kullanılması acayip zevkli üzerinden inmemek için bahane uydurulacak bir makina.tavsiye ederim.temiz kullanılmış düşük km bulusan kaçırma.