PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi cup 100-125 cc Hangisidir..?(Honda ve Yamaha Dışında)

Sayfa : [1] 2

serdarmert
27 Kasım 2009, 20:28
Arkadaşlar 100-125 cc lik cuplara merak sardım.. Valla benzin 3.36 lt/Tl de ondan...

motorhocası
27 Kasım 2009, 20:55
Kymco alacaksın o zaman, Activ125.

serdarmert
27 Kasım 2009, 21:01
Kymco alacaksın o zaman, Activ125.

Oda çok pahalı hocam.. Yedek parçası hele...

davids
27 Kasım 2009, 23:17
yamaha ve hondanın haricinde var mı ki

06bluedragger
28 Kasım 2009, 11:47
modenas..:cat:

serdarmert
29 Kasım 2009, 00:01
yamaha ve hondanın haricinde var mı ki

Olmaz mı var tabi..
Özelikle Ege ve Akdeniz kıyılarında bayağı kullanan var..
Ben Yamaha ve Honda hariç dedim.. Diğerlerini konuşalım diye..

BiLaL_22
29 Kasım 2009, 02:47
hocam sırf benzin pahalı die bir cup motor alıcaksan vede durumun kısıtlıysa 100lük bir cup alıcaksn Vergi de ödemicen rahat edicen azda yakıt tüketimi .. Kolay Ve uygun parça sı olan bir marka bulucan oralarda vardır ( türkiyenin heryerinde var zaten :) ) bulucan uygun birsey kapatıcan hemen tiko marş yola dewam.. :D

serdarmert
29 Kasım 2009, 14:02
hocam sırf benzin pahalı die bir cup motor alıcaksan vede durumun kısıtlıysa 100lük bir cup alıcaksn Vergi de ödemicen rahat edicen azda yakıt tüketimi .. Kolay Ve uygun parça sı olan bir marka bulucan oralarda vardır ( türkiyenin heryerinde var zaten :) ) bulucan uygun birsey kapatıcan hemen tiko marş yola dewam.. :D

Super king de çin malı mı?
Buralarda hiç görmedim....Memnun musun?

immortalboss
01 Aralık 2009, 18:16
Ben motosan modesa kullanıyorum.Gayet de memnunum tavsiye edebilirim.Sadece motosikletimin arka reflektörü çatlak yaa:)Gece uykularım kaçıyor.

serdarmert
01 Aralık 2009, 22:30
Ben motosan modesa kullanıyorum.Gayet de memnunum tavsiye edebilirim.Sadece motosikletimin arka reflektörü çatlak yaa:)Gece uykularım kaçıyor.

Senden motosanla ilgili çok iyi şeyler duydum.
Ancak Ankara'da hiç bayisi yok.. Görme şansımız yok.. İnternet sitesi yani resimle gerçeğini görmek çok farklı.. Firmanın stratejisi ne ise buralarda tek bir motorları yok.. Halbuki demo amaçlı bir yere koyarlar beğenen sipariş verir.. Malı alır... Kaç km desin? Yakıt tüketimi? Yedek parça durumu mondiale göre nasıl? PAhalı mı..? Bence onlarda toplama ç.ç.ç ve diğerleri ne varsa..

iptaluyelik02
01 Aralık 2009, 23:23
Lifan 100 Cub
incelemeni tavsiye ederim

www.lifan.com.tr

serdarmert
01 Aralık 2009, 23:36
Lifan 100 Cub
incelemeni tavsiye ederim

www.lifan.com.tr

Merhaba,

Lifanı daha önce incelemiştim.. Ne açıdan tavsiye edersin.. Bu konuda tecrübeniz var mı..? Önerdiğinize göre..merak ettim.. Herkes belli markaları söylerken... Siz veya etrafınızda bu motorla ilgili kullanım tecrübesi olan varsa aktarırsanız memnun olurum..

BiLaL_22
03 Aralık 2009, 00:12
Super king de çin malı mı?
Buralarda hiç görmedim....Memnun musun?

Vallahi Hocam Allaha şükür hiç bir sorun cıkarmadı çok memmunum vallahi öğrendiğime kadar çok az üretilmiş bu türden buralarda 2 tane var aynı markadan cup birisi kırmızı birisi mavi benimki peder bey önce kırmızıyı almıs megenmemiş rengini deiştirmiş arkadası olduğu için sorun cıkarmamıslar kırmızı nun sahibide arkım sayılır 2mizde memnunuz suana kadar ben tek motor içinden baskı balata değiştirdim oda motordan hiç anlamadıqım için biraz hor kullandım yalnıs kullandım ondan.. suan motorum 3 yıllık hiç bir sorunu yok Evet çin malı..:) ( Bu arada çokmu konustum :queen: )

mates
05 Aralık 2009, 11:52
bende presto HS 100 modeli var şu anda 9980 km de şimdiye kadar sadece bir kez devriyaj plakasını degiştirtim(10 tl) şu anda taş gibi

serdarmert
05 Aralık 2009, 23:40
Bence bişeyi öneren arkadaşların gerekçelerinide yazmaları gerek..
Sıf mesaj sayısını artırmış olmak için yazmanın hiç bir anlamı yok..
Burada samimi bir paylaşımın olması için önereceği motoru en az 10 bin km kullanması lazım bence...

berse01
11 Ocak 2010, 22:04
Bence bişeyi öneren arkadaşların gerekçelerinide yazmaları gerek..
Sıf mesaj sayısını artırmış olmak için yazmanın hiç bir anlamı yok..
Burada samimi bir paylaşımın olması için önereceği motoru en az 10 bin km kullanması lazım bence...

alabilirsin 2 elleri çok pahalı değil ve kaliteli bede kullanıyorum

fehmizcan107
30 Mart 2010, 11:56
ben kullanmadım ama ramzey kalipsonun sağlamlığından dem vuruluyor genelde.bizim civarda çok yaygın.parça problemin olmaz.bir araştır istersen.benim tavsiyem yaygın olmayan motorları alma.parça problemi üzer.ben mesela bisan powercup 70 aldım ayak marşını bulamıyorum.hep diken üstündeyüm akü biterse yolda kalırsam diye.ya yaygın marka al ya da parçaları yaygın marka olanlarla uysun derim

poyraz010
30 Mart 2010, 13:16
kanuni.. ;)

cykilic
15 Nisan 2010, 01:17
ilk motorum mondial kh 100'dü ve çok memnundum fiyatı da uygun.

fehmizcan107
16 Nisan 2010, 21:20
geçenlerde bir tamirci cub motorlarda kanuninin çinlilerden farkı olmadığını hatta parçaları daha pahalı olduğu için en son alacağı cub olduğunu söylüyordu ama bilemem tabii..mondial va ranzeye bak derim.tabii alabiliyorsan innova al :)

zaferkarizma
17 Nisan 2010, 00:41
cup larda en avantajlı motor oalrak 100 ukh yi görüyorum yedek parça bol ucuz heryerde servisi var :wiinkk:

serdarmert
17 Nisan 2010, 13:08
cup larda en avantajlı motor oalrak 100 ukh yi görüyorum yedek parça bol ucuz heryerde servisi var :wiinkk:

Bencede en ideali düşünmüştüm bir ara gerçekten ne olacak ekonomik...

ilyasyuki100
01 Mayıs 2010, 17:51
valla bence yuki 100 lük çok memnunum yakıtta cimri hem de deli gibi çekiyor

serdarmert
01 Mayıs 2010, 18:20

Yuki duymadım hiç...Yedek parça önemli ayrıca...

raven71
01 Mayıs 2010, 18:52
kymco straight var. fakat 150cc

mücahit_89
01 Mayıs 2010, 19:05
motorlar hakkında her konu tartışılır ama bu konuda hiçbişey tartışılmaz:)

honda innova 125i enjeksiyonlu kaç litre yaktığını kullananlara sorun ben sölersem inanmazsınız:)

İXİR27
02 Mayıs 2010, 12:51
modenas al çok sağlam motor

serdarmert
02 Mayıs 2010, 13:11
motorlar hakkında her konu tartışılır ama bu konuda hiçbişey tartışılmaz:)

honda innova 125i enjeksiyonlu kaç litre yaktığını kullananlara sorun ben sölersem inanmazsınız:)

Hele sen bi söyle bakalım..:queen:

atakan59
03 Mayıs 2010, 20:00
bende ramzey karaca 100 lük var mtorumdan çok memnunun 150 200 km hiç durmadan gezdik mtorda boğulma namına hiç bişey yok tavsiye ederim fiyatı brz pahalı ama performansı fiyatının bağlı olmasını kapatıyor
vergisi yok bişeyi yok debriyajlı 4 vites mtor tipi 125 lik mtor tipiyle hemen hemen aynı

kral.akrep.
17 Mayıs 2010, 18:00
iyi günler abiler ben mondial 100ukh tavsiye ediyorum 100cc ama ruhsata 99cc olarak yazıldığından vergi ödemek zorunda kalmıyorsun ben çok araştırdım o motoru çoğu en fazla 110km hız yapıyo diyo ama bir keresinde benim dayımın oğlu araba ibresiyle 130km hız yaptı ben öneririm sana hem o modellere sade modifiye çok yakışıyo hem fiyatıda uygun 2.el alacaksan 500tl den başlıyor 0 alacaksan 1500tl den başlıyor

banarlı
17 Mayıs 2010, 19:23
modial 100 kh

motoco
17 Mayıs 2010, 19:57
Mondial 100 UKH ile 4800 km deyim bir sorun yok, inşallahta çıkarmaz.

selland
23 Mayıs 2010, 03:55
Hepinize selamlar arkadaşlar adım selim bende cup motor kullanıcıyım,Lifan LF-100 A modelini kullanıyorum.Tavsiye ederim 1.parça sıkıntısı hiç yok ramzey kanuni mondialin parçaları birebir uyuyor.2.ise 3V (sübab) oluşu birçok durumda çekişi arttırıyor.Aslında o veya bu marka meselesi değil konu bircok marka çin menşeili üretim yapıyor yani parçaları hemen hemen aynı önemli olan motora bakmasını bilmek.Adam alıyor afedersiniz eşşeğe binermiş gibi biniyor sonra arıza yaptı diyor,cup motorlarda bakım cok önemlidir yağını bujisini hava filtresini belirli periyotlarla değiştirin,ama en önemlisi 6 ayda bir karbüratörü temizletin maalesef ülkemizde benzin hala kirli buda motorlarımızı mahvediyor çok şahit oldum kötü benzin yüzünden pistonu,krankı değiştireni,he birde aldıktan sonra mümkünse lastiklerini kaliteli olanlarla değiştirin,cup motorlarda orjinal lastikler hiç yol tutmuyor ne yazıkki,yakıtta cimriliği vergiden muaf olması avantaj,,(Kendi adıma konuşayım) Belirli bir zaman sonra sıkıyor kısa mesafeli yolculuklarda bile oturuş pozisyonundan sırtınız ve beliniz ağırmaya başlıyor en azından bende böyle oluyor.açıkçası motorumu cok seviyorum ama bakımlı bir scooter bulursam takas etmek istiyorum,neyse biraz uzun yazdım galiba k.bakmayın yeni başlayan veya başlayacak olan arkadaşlar herşeyi sorabilir elimden geleni yaparım,,saygılarla,,"Tekeriniz düs bassın":)

osaday
23 Mayıs 2010, 04:00
bence mondiallar iyi :) parça sıkıtınsı yok parça çok ucuz az yakio :)

protection
06 Temmuz 2010, 20:12
kuba motor xy100-e kullanıcısıyım. bence honda yamaha kymco gibi büyüklerden sonra en iyiysi parçalrı çin ama yerli üretim. mondialla kıyasla ii bi bak istersen araştır

Blackeagletr
08 Temmuz 2010, 18:36
Kanuni Elite, Tigrina S ya da Cup 100 tavsiye ederim. Servisi ve yedek parçası ucuz. Ve bilinen bir marka Kanuni. Mondial de tercih edebilirsin Kanuni ye göre yedek parça fiyatı daha ucuz.

emolotion
08 Temmuz 2010, 18:48
Kardeş benden sana bir tavsiye kanuni zebra al süper bir motor cok rahat edersin....

KaPTaNHaSaN
08 Temmuz 2010, 19:14
modenas ..........
bir araştır istersen :)

htmetin
08 Temmuz 2010, 19:29
MODENAS tek geçerim:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 ----------

Kardeş benden sana bir tavsiye kanuni zebra al süper bir motor cok rahat edersin....

Zebraya binse daha rahat eder bea:)

motorhocası
08 Temmuz 2010, 19:34
Hepinize selamlar arkadaşlar adım selim bende cup motor kullanıcıyım,Lifan LF-100 A modelini kullanıyorum.Tavsiye ederim 1.parça sıkıntısı hiç yok ramzey kanuni mondialin parçaları birebir uyuyor.2.ise 3V (sübab) oluşu birçok durumda çekişi arttırıyor.Aslında o veya bu marka meselesi değil konu bircok marka çin menşeili üretim yapıyor yani parçaları hemen hemen aynı önemli olan motora bakmasını bilmek.Adam alıyor afedersiniz eşşeğe binermiş gibi biniyor sonra arıza yaptı diyor,cup motorlarda bakım cok önemlidir yağını bujisini hava filtresini belirli periyotlarla değiştirin,ama en önemlisi 6 ayda bir karbüratörü temizletin maalesef ülkemizde benzin hala kirli buda motorlarımızı mahvediyor çok şahit oldum kötü benzin yüzünden pistonu,krankı değiştireni,he birde aldıktan sonra mümkünse lastiklerini kaliteli olanlarla değiştirin,cup motorlarda orjinal lastikler hiç yol tutmuyor ne yazıkki,yakıtta cimriliği vergiden muaf olması avantaj,,(Kendi adıma konuşayım) Belirli bir zaman sonra sıkıyor kısa mesafeli yolculuklarda bile oturuş pozisyonundan sırtınız ve beliniz ağırmaya başlıyor en azından bende böyle oluyor.açıkçası motorumu cok seviyorum ama bakımlı bir scooter bulursam takas etmek istiyorum,neyse biraz uzun yazdım galiba k.bakmayın yeni başlayan veya başlayacak olan arkadaşlar herşeyi sorabilir elimden geleni yaparım,,saygılarla,,"Tekeriniz düs bassın":)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-lf100-a-ozgur-motordan-lifan-100-bandurolsuz-kampanya/detay

Bence de en iyileri İnnova sonrasında Crypton var, onlar değilse en iyi seçim bu.:)

serdarmert
06 Ağustos 2010, 10:33
Lifan 3V öyle mi? onlarda tel jantlı !

adidas
06 Ağustos 2010, 11:37
hemen mondialin cup modellerine bak yarı otomatik ve tam otomatik versiyonları var,hemde az yakıyor

serdarmert
06 Ağustos 2010, 11:41
Evet yeni çıkan cuplar tam şehir içi için..

D_R
31 Ağustos 2010, 19:57
kanuni.. ;)
bence de kanuni nin tigrinası güzel bi cup tavsiye ederim:)

tetikçi
01 Eylül 2010, 13:36
lifan 100 cup

F54
02 Eylül 2010, 18:50
ben cub motor tavsiye etmiyorum çünkü plastik parçalar çatlıyo marka farketmez fakat ramzey in parçaları esnek olduğu söyleni yani kolayla çatlamaz

motorcu12
15 Eylül 2010, 20:49
serdarmert bence mondial 100 ukh al hem fiyatı uygun hemde parçası ucuz benzindede mükemmel geçenlerde 170 km yol yaptık 6.5 lira yaktı 170 kmde daha ne diyim
hem 125 likliklere bakma vergisi var ona vercen parayla benzin alıp dolaşırsın. Bide 100 lük alıp 120 vurdurmaya çalışırsan hiç 100 lük alma 125 lik al o zaman mondial 100 ukh 105 vurdu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:43 ----------

kardeşim yuki marka çok tutulmuyo yedek parçası her yerde yok bide çabuk arıza yapıo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

hemen mondialin cup modellerine bak yarı otomatik ve tam otomatik versiyonları var,hemde az yakıyor

100 ukh ii motor ama 100 km yi tavsiye etmem 100 ukh ful depoyla 190 km yol gidiosa 100 km 110 km gidio

Halil Karamanoğlu
09 Ekim 2010, 03:03
hiç kimse asya motorun modellerinden bahsetmemiş ben de resimlerden en çok as 100-7 turkcub modelini beğendim. bu motorla ilgili ya da asya motorla ilgili bilgisi olan varsa yardım istiyorum.

y.infernal
09 Ekim 2010, 06:52
serdarmert bence mondial 100 ukh al hem fiyatı uygun hemde parçası ucuz benzindede mükemmel geçenlerde 170 km yol yaptık 6.5 lira yaktı 170 kmde daha ne diyim
hem 125 likliklere bakma vergisi var ona vercen parayla benzin alıp dolaşırsın. Bide 100 lük alıp 120 vurdurmaya çalışırsan hiç 100 lük alma 125 lik al o zaman mondial 100 ukh 105 vurdu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:43 ----------

kardeşim yuki marka çok tutulmuyo yedek parçası her yerde yok bide çabuk arıza yapıo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

100 ukh ii motor ama 100 km yi tavsiye etmem 100 ukh ful depoyla 190 km yol gidiosa 100 km 110 km gidio

Atarken biraz ufak atında civcivler yesin :queen:

Ben hayatımda 4 kuruş yakan motor görmedim. Hybrid motor mu var sizinkinde ? :cherry:

ysn17
02 Kasım 2010, 23:07
Şu an piyasanın hakimi mondial diyebilirim parça ve servis sorunu olmayacağını düşünüyom hem yeni modelleride güzel :D