PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esnaf ve Sanatkarlara Bir Uyarı

Sayfa : [1] 2

Olcay Avşar
18 Eylül 2009, 12:34
Maliye Gazetesi kurnazlığını bilenleriniz vardır, bilmeyenler şurdanbakabilir ;

http://sozluk.sourtimes.org/?t=maliye+gazetesi

yada google dan aratabilir, bana anlattırmayın şimdi uzun uzun :)

Bunların yenileri türemiş, kuryeyle evrak gönderiyorlar.

Dün bir tane motorlu kurye geldi, evrağınız var dedi. İyi ver dedim aldım 10 TL ücreti var dedi, al dedim senin olsun :mrgreen:

Zarfın üzerinde yazan yazıyı araştırınca yine aynı dümen olduğunu gördüm netten, bana gelenin adı Express Maliye mi ne öyle birşeydi.

Yani işin özü elinize nereden geldiği belli olmayan bir zarf gelirde ödeme isterlerse hiç almayın bence ha bu ha başka bir iş.

Benim haberim ve beklentim olmadan bana gelen zarfa niye para ödiyeyim di mi :P

Ha bu arada konuyu açacak yer bulamadım be, konu dışı ama konu dışına açarsam kimse görmez :mrgreen:

Tuncer Sezen
18 Eylül 2009, 12:46
Abartmışlar olayı.Ha hırsızlık ha bu,aslında pek bir farkı yok.İkiside insanları kandırmak ve parasını almaya yönelik.
Vaktin olacak uğraşacaksın adamlarla,gerçi yaptıkları şeyin hukuksal yönden bir yaptırımı olmayabilir,sonuçta kandırarak rıza ile alınan bir para,araştırmak lazım.
Bu arada zarf gelirse almam,ama zarfın içinde Mısır daki dedemin mirası varsa senin peşine düşerim Olcayım :mrgreen:

tubis
18 Eylül 2009, 12:59
Araştırmadan etmeden neden alıyosun ki zarfı. Bende alırım ama para istediler mi (ki pek olmaz) sorarım, necisin sen diye. Az biraz kurnaz olmak lazım, Olcay'cım. :P Saf mısın anlamadım. :mrgreen:

alix35
18 Eylül 2009, 13:01
bizim iş yerinde sürekli takım elbiseli adamlar geliyor maliyeden geliyoruz diyorlar, önce bi trısıyorum sonra maliye gazetesi alırmsınız diyor...bende maalesef patron yok diyor ve gönderiyorum....:queen: böyle bişey olursa da almam zarfı...teşk...bilgilendirdiğin için...

halis
18 Eylül 2009, 13:03
ooo bunun gibi neler var anlatmakla bitmez birde adliye tarafı var bu işim baş savcı bilmem ne diye ararlar kitap cıkardık derler birde agır ceza hakimleri var ama araştırıyorsunuz yok öyle birşey yıllar evel emekli olmuşlardır onların adını kulanırlar yada yoktur öyle biri bunlar hatırladıklarım eskiden mali şübe vardı birde :mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 PM ----------

Araştırmadan etmeden neden alıyosun ki zarfı. Bende alırım ama para istediler mi (ki pek olmaz) sorarım, necisin sen diye. Az biraz kurnaz olmak lazım, Olcay'cım. :P Saf mısın anlamadım. :mrgreen:

iyi okursan oda almamış :P

askon
18 Eylül 2009, 13:05
uyarınız için teşekkürler ben zaten elden gelenleri tersleyıp geri gönderıyorum bu uyarınızıda dıkkate alacağım teşekkürler evet bu konu konu dışı olmalıydıda hadı neyse görmezden gelelım:mrgreen::rendeer:

newceri
18 Eylül 2009, 13:11
Bunun adı dolandırıcılık. Mahkemeye versen içeri atarlar bunlara
10 yıldır sadece 1 kez aldım oda ilk karşılaşmamda sonra aslın öğrenince Alama müsait değilim felan diyordum Hani maliyeci havasında geliyorlarya . "ALMIYORUM BEN" diyorum ısrar ederseler "zorlamı satıyorsunuz diyorum", "Hayır" diyor. Almıyorum o zaman diyorum gitmek zorunda kalıyorlar.

En çokda maliyeden geldik havaları yokmu beni bitiriyor.

Uyarı için Teşekkürler.

tubis
18 Eylül 2009, 13:11
İyi ver dedim aldım 10 TL ücreti var dedi, al dedim senin olsun :mrgreen:

iyi okursan oda almamış :P

Almış işte :silent: Almadın mı Olcay ? :silent:

halis
18 Eylül 2009, 13:20
Almış işte :silent: Almadın mı Olcay ? :silent:

hemşerim orda macazi anlam var ama olcay cevap verir sanki zarfı al senin olsun demiş :queen::queen:

tubis
18 Eylül 2009, 13:25
hemşerim orda macazi anlam var ama olcay cevap verir sanki zarfı al senin olsun demiş

Offf tamam abi sende yaaa, gülüp durma. Hayır bende konduramadımdı zaten, Olcay çok kurnazdır ya o bakımdan. :cherry: İyi neyse, şimdi anladım. :P

OGLUMVE BEN
18 Eylül 2009, 13:28
benim buraya gelirse kesin dayak yer :cat:

newceri
18 Eylül 2009, 13:28
Almamış canım. Kuryeye Bana geldi ama al senin olsun demiş :mrgreen:

karasahin
18 Eylül 2009, 16:02
Arkadaşlar güncellityorum konuyu.
Görmeyen arkadaşlar okuyup bilgilensin :)

< iLk@yy >
18 Eylül 2009, 16:16
Eyong; 10 gaymeden olduk diyosun yani alarak boşu boşuna :mrgreen:

shule
18 Eylül 2009, 16:56
uyarı için tskler...elemanlarımı uyardım bende...

aYe
18 Eylül 2009, 17:19
Bu aslında geçen SavaşKayan ile tartıştığımız kanundaki açıklık olayının bir çeşidi.

Tamamen yasal bir tokatçılık çalışması.

Her şirketin ufak tefek usulsüzlükleri eksikleri vardır, bu yüzden her firma sahibi hep tedirgindir aman ceza yemeyim diye, çünkü irdeleyen bir resmi görevli illaki bir hata bulur.

Aman devletle ters düşmeyeyim psikolojisi hemen hemen tüm şirket sahiplerinin ortak güdüsüdür.

İşte bu güdü bu yöntemle sömürülür.

İsmi ticaret odası, maliye, bakanlık, meclis, belediye v.s. içeren ama kesinlikle resmi kurum olmayan bir şirket kurarsın.

Bu tamamen yasaldır ve her türk vatandaşının doğal hakkıdır.

Bu şirket değeri 50kuruş etmeyen çeşitli katalog cd v.b. ürünleri herkese ücretsiz yollamaktadır, elle tutulur hiç bir geliri yoktur, hatta dernek olarak da kurulabilir, böylelikle hem stopaj ıvır zıvır masrafı olmaz, hemde resmi izlenimi vermesi daha kolay olur.

İkinci bir şirket daha kurarsın, bu şirket, kargoculuk ve taşımacılık hizmeti vermektedir, bu da tamamen yasaldır ve her türk vatandaşının kurma hakkı vardır.

İlk şirketin bedavalarını, ikinci şirketin üzerinden dağıtırsın.

Ve firma sahipleri ve çalışanlar, eyvah resmi evrak kaygısıyla tereddütsüz 10tl'yi ödeyip paketi teslim alırlar.

Hatta bazıları sorar, 10 çok değilmi?

Cevap belidir, paket çok önemli olduğu için sigortalı gönderildi...

Bu cevap 10tl'yi açıklamakla kalmaz, bu paketi almam lazım fikri de flaş patlatarak beyne girer.

Bu tipler bir bölgeye minibüsle bırakılırlar, her birinin çantasında yüzlerce paket ve en az 5 kişi, o bölgeye saldırır.

Çantalarında 500 paket var diyelim, çarpı on 5000tl, başarı oranı inanamayacağınız kadar yüksek ancak biz %20 diyelim, 1000tl cepte, günde en az 3 bölge gezilir, günlük ekibin kazancı 3000tl minumum.

Evet ayda 90bin TL bir kazanç... Ve tamamen yasal...

Şimdi bu bu eleman şirketinizden içeri girdi diyelim, önceden hazırladığımız 5x10 kalas zaten giriş kapısının arkasında duruyor, önce gidip içerden kapıyı kitliyoruz, sonra çantanıza bakabilirmiyim diyerek zorla çantasını açtırıyorsunuz ve yüzlerce aynı kargodan görüyoruz, artık tatlı su kurnazımızı tamamen tespit ettik, çalışma arkadaşlarınız tatlı su kurnazını tutarken siz 5x10 kalasınızı alıp kafasına kafasına tercihan dötüne dötüne yandım anaaam diyene kadar geçiriyorsunuz.

Dayağın ortalarına doğru, bir kişinin arayıp polis çağırmasında fayda var zira bunları dövmek inanılmaz keyif verici, ayarı kaçırıp adamı öldürmeden birilerinin gelmesi şart...

Olcay Avşar
18 Eylül 2009, 17:30
Yahu benim 10 TL yi verdiğimi sanan arkadaşalr varya, hah işte onlara bu adam gelseydi bundan haberleri olmadan kesin alırlardı, almadım yahu yazıyı iyi okuyun :mrgreen:

tubis
18 Eylül 2009, 17:47
Yahu benim 10 TL yi verdiğimi sanan arkadaşalr varya, hah işte onlara bu adam gelseydi bundan haberleri olmadan kesin alırlardı, almadım yahu yazıyı iyi okuyun :mrgreen:

Hayır almam. Biz iyi okuyoruz, sen iyi yazmayı dene bence. :bounce: Bu anlamı biz çıkarıyorsak senin sayendedir. :cherry:

Olcay Avşar
18 Eylül 2009, 18:02
Biz derken, ya teksin ya iki kişi :mrgreen:

Neden herkez senin gibi anlamıyor :)

tubis
18 Eylül 2009, 18:03
Biz derken, ya teksin ya iki kişi :mrgreen:

Neden herkez senin gibi anlamıyor :)

Benimle beraber bir kişi daha o parayı verdiğini düşündü o yüzden biz dedim.

Ayrıca herkez değil, herkes. :cherry:

Olcay Avşar
18 Eylül 2009, 18:08
Kaçmış aradan işte idare et :P

COQ
18 Eylül 2009, 19:22
Kültür kültürsünüz masallah.
Ayni anda hem maliye hem hukuk, hem de dilbilgisi tartisabiliyorsunuz.:P

tubis
18 Eylül 2009, 19:29
Biz böyle bir forumuz işte kahretsin :mrgreen:

KUVVETMİRA
18 Eylül 2009, 22:48
sürpriz yumurtaya 10 lirayı basardım ben olsam.

halis
19 Eylül 2009, 20:16
güncel yazcam olmayacak bari hemşerime catayım bahaneyle tuba almışmi ögrendinmi :mrgreen::P

iptaluyelik02
19 Eylül 2009, 20:39
Maliye postası cartı curtu pek gelmez benim büroya.Onlar kime gideceklerini bilirler
Ama Cuma sabahı istisnasız bütün dilenciler,yardım isteyenler,elinde sargı, reçete,doktor raporu,kolunda çocuğu olanlar damlar.Çoğunu yıllardır tanırım geçimi dilenmektendir.
Kapımızı alacaklı gibi çalarlar.
"Mübarek günün,mübarek saatin yüzü suyu hürmetine" diye başlar.
Hatta geçen gün bir tanesi elinde orak ile gelmişti,iftara yakın bir saatte.Cahil olsak tırsacağız.
"Abi orak biçmeye geldik iş bulamadık,mübarek günde oruçluyuz" diye
dellendim,
"Ulan Trakya'da biçerdöverler boşta yatıyor,buğday biçileli 2 ay olmuş,neyi biçeceksin?"
deyip postaladım.
3-Düzce Yığılca .... köyü'nün cami yaptırma dernekleri çok meşhurdur bu arada.
Köy 30 hane cami 4 tane,dernek sayısız,% 30 komisyon+yemek+yol ücretiyle çalışan aile
dernekleri mevcuttur.Minibüsle gezerler.
4-Pazarlamacıları saymıyorum bile.Geçenlerde biri telefon ediyor diyalog aynen bu
-Ankara ...şirketinden arıyorum.Çorlu esnaf odası tarafından adı belirlenmiş 10 değerli esnaf kişiye sınırlı sayıdaki ürünümüzden gönderiyoruz,diye başlar ve sonunda ağzından baklayı çıkarır:Sattığı nane para kontrol kalemi.
-Kardeş benim esnaf odasıyla alakam yok,zaten öyle bir oda da yok,ben de esnaf değilim. rastgele aradınız di mi?
-A özür dileriz beyefendi.
-kaç para o kalem?
-120 Tl.
-tövbe estafurullah
-Çat diye kapandı.
Bir başka kerizleme taktiği de şudur.Son derece beyefendi giyimli bir erkek ve alımlı bir kadın gelir.
-Beyefendi ......nın referansı ile geliyoruz(referans verdiği kişiyi öylesine tanırsınız,alakanız sınırlıdır)Biz sağlık kitapları satıyoruz
Tezgah iyi yerde,30 küsur senedir sigara içmiş bir adam aniden sıhhat hidayetine erip
kitaplardan sağlık öğrenecek.
-iyi o zaman ben o referans şahıstan alır okurum.Hayırlı işler size.

-

-

halis
20 Eylül 2009, 20:59
Maliye postası cartı curtu pek gelmez benim büroya.Onlar kime gideceklerini bilirler
Ama Cuma sabahı istisnasız bütün dilenciler,yardım isteyenler,elinde sargı, reçete,doktor raporu,kolunda çocuğu olanlar damlar.Çoğunu yıllardır tanırım geçimi dilenmektendir.
Kapımızı alacaklı gibi çalarlar.
"Mübarek günün,mübarek saatin yüzü suyu hürmetine" diye başlar.
Hatta geçen gün bir tanesi elinde orak ile gelmişti,iftara yakın bir saatte.Cahil olsak tırsacağız.
"Abi orak biçmeye geldik iş bulamadık,mübarek günde oruçluyuz" diye
dellendim,
"Ulan Trakya'da biçerdöverler boşta yatıyor,buğday biçileli 2 ay olmuş,neyi biçeceksin?"
deyip postaladım.
3-Düzce Yığılca .... köyü'nün cami yaptırma dernekleri çok meşhurdur bu arada.
Köy 30 hane cami 4 tane,dernek sayısız,% 30 komisyon+yemek+yol ücretiyle çalışan aile
dernekleri mevcuttur.Minibüsle gezerler.
4-Pazarlamacıları saymıyorum bile.Geçenlerde biri telefon ediyor diyalog aynen bu
-Ankara ...şirketinden arıyorum.Çorlu esnaf odası tarafından adı belirlenmiş 10 değerli esnaf kişiye sınırlı sayıdaki ürünümüzden gönderiyoruz,diye başlar ve sonunda ağzından baklayı çıkarır:Sattığı nane para kontrol kalemi.
-Kardeş benim esnaf odasıyla alakam yok,zaten öyle bir oda da yok,ben de esnaf değilim. rastgele aradınız di mi?
-A özür dileriz beyefendi.
-kaç para o kalem?
-120 Tl.
-tövbe estafurullah
-Çat diye kapandı.
Bir başka kerizleme taktiği de şudur.Son derece beyefendi giyimli bir erkek ve alımlı bir kadın gelir.
-Beyefendi ......nın referansı ile geliyoruz(referans verdiği kişiyi öylesine tanırsınız,alakanız sınırlıdır)Biz sağlık kitapları satıyoruz
Tezgah iyi yerde,30 küsur senedir sigara içmiş bir adam aniden sıhhat hidayetine erip
kitaplardan sağlık öğrenecek.
-iyi o zaman ben o referans şahıstan alır okurum.Hayırlı işler size.

-

-
:queen::queen:bizede dilenciler gelmez gelemezler :queen:tubiş ögrendinmi bak merak ediyorum :P

iptaluyelik02
20 Eylül 2009, 21:40
:queen::queen:bizede dilenciler gelmez gelemezler :queen:tubiş ögrendinmi bak merak ediyorum :P

biz taşra mütesebbisiyiz kapımızda guvenlik gorevlimiz yok :)
PLazalara taşınınca sosyetik dilencilerle muhatap olacagız.

Barış Şuşut
20 Eylül 2009, 22:03
aslında bu aynı zamanda bi suç duyurusu niteliği taşıyo olabilir .. :P çünki vergilendirilmeyen kazanç milyonlarca tl .. merak ettiniz dimi :) okuyun ..

Benim peder emekli albaydır .. İlkokul sonrası kuleliye kaydolmuş bi fiil 40 yıl sırtta üniforma ile dolaşmış biridir :)

bu yıl (2009) giderler x marka bir katalitik soba alırlar. bu sobaların şöle bi özelliği vardır ortamda oksijen azalınca soba otamatik söner (nasıl bi sensör varsa artık içinde) .. Oksijen azalsada oda buz gibidir ve bu özelliği bilmeyen emekli abayın kafası atar..

tabi haliyle arar yetkili servisi.. şikayetini dile getirir .. servis yarın gelecez der.. ancak akşam ben evlat olarak üstüme düşeni yapar nedeni anlatırım ..neyse ertesi gün servis ziyarete gelir. sobaya 1 m kadar uzaktan bakar peder dün benim ona aktardığım bilgiyi aktarınca evet der bu arıza değil bir özelliktir.. nese servis sobaya elini sürmediği halde 15 tl servis ücreti talep eder.. peder derki olm elini sürmedin alah rızası için bi vida sıkmadın bu 15 tl nedir ..

Servis efenim bakın araba ile geliyoz benzin yakıyoz der.. oysa araba dizeldir ve servisten bizim pederin evine yakacağı ortalama yakıt 1 tl etmemektedir .. peder bayılır 15 tl yi ve bi servis fişi ister ..

neyse yine hayırlı evlat ben devreye girerim baba derim neden verdin neden itiraz etmedin .. neyse hemen x markanın 444 lü hattını arar konu hakkında bilgi talep ederim 444 lü hatta çıkan bayan bunun servisin insiyatifi olduğunu merkezin buna karışma olanağı olmadığını anlatır.

son umut servis fişini iyice bi inceler ve işte o an final vuruşunu yapacak biliye ulaşırım .. verilen servis fişinin hiçbir mali değer yoktur.. yani bir gelir elde edilmiş vearşılığında hiç bir mali belge verilmememiştir..:P

444 lü hattı arayıp bu sefer usülsüz kazan kozu oynanır ve maliyeye konu hakkında dilekçe ile başvurulacağı ifade edilir ..

444 lü hat 10 dakkada nereleri aradı ise benim cebe nasıl ulaşıldı ise :P beni cepten aralar ve efendim aman olmuş bi hata nası böle bi eşşeklik yapmışlar bizde şaşırdık . affedin hemen servis görevlisi gelip size 15 tlnizi iade edecek der .. tabi eğer kabul edersek. oysa ben bu 10 dakka içinde çoktan alo maliyeyi arayıp elimdeki servis fişindeki numaradan şikayet talebimi yapmışım .. teldeki bey aman bi aha arayın geri alın bi yanlışlık olmuş diyin der ..neyse amaç üzüm yemek bağcı dövmek değilki .. alo maliye bir daha tarafımdan aranır .. aman oda ne efendim der dileçe vermediğiniz için zaten işlem henüz aktif değil.. yani alo maliye hikaye..

servis 10 dakka sonra elde 15 tl gelir .. peder salona alır elemanları ve temiz ticaret nasıl olmalı konusunda 1 saatlik bir konferans sonrası serbest bırakır (bu eziyet zaten onlara yeter:cherry:)

uzun sözün kısası evinize gelip çeşitli beyaz eşyaya servis veren yetkili sewrvislerin iş bitimi aldıları para karşılığı size verdikleri kaatın hiçbir mali değeri yoktur. bu para direk kemiksiz bi şekilde lüp cebe gider.. olurda bi servis size ters yaparsa işte size silah .. hayırlı olsun .. yarın yine bi olay daha var onuda paylaşacam .. vaktim olursa tabi :cherry:

COQ
20 Eylül 2009, 22:29
Turkiye'de farkli bir dolandiriciliga ben de alet edilmistim.
Daha dogrusu radyom alet edilmisti.

Ama anlatsam mi anlatmasammi bilmiyorum.:P

hirkil
20 Eylül 2009, 23:25
bizim iş yerinde sürekli takım elbiseli adamlar geliyor maliyeden geliyoruz diyorlar, önce bi trısıyorum sonra maliye gazetesi alırmsınız diyor...bende maalesef patron yok diyor ve gönderiyorum....:queen: böyle bişey olursa da almam zarfı...teşk...bilgilendirdiğin için...

Onlar maliyeden geliyoruz diyorlar ama aslında yalan! emekli maliyeciler derneği gibi bir yerden geliyorlar aslında özellikle sorduğunuzda söylemek zorunda kalıyorlar. onlar emekli maliyeciler, derneğe bir şeyler koparmaya çalışıyorlar...:wiinkk:

tubis
21 Eylül 2009, 00:37

Almamış gıcık :mrgreen:

Merak ettim abi, anlatsana ??

Gültekin
21 Eylül 2009, 01:01
Yıllar önce lastik tükkanım varken ben de yutmuştum bu zokayı. :)
Laz bakkal Kemal çok gülmüştü bana.
Ama şişli belediyesi de ona zorla takvim satınca isyan etmişti. :mrgreen:
"Sayfaları azar azar yırtarsan, 4-5 sene kullanırsın bunu" demiştim. :queen:

Hey gidi günler...

halis
21 Eylül 2009, 11:57

isteruk isteruk :queen::queen:

mete_han
21 Eylül 2009, 12:27
Bir dolandırılma hikayeside benden olsun...1988 ler galiba...Küçükçekmeceye yeni taşınmışız...bıçkınım tabi o aralar çok kurnaz geçinirim...neyse Gülhanede Ferdi Tayfur Müslüm Baba konserleri dönemlerindeyiz...Halkalı-Sirkeci banliyö trenlerinde sarkan çocuklardan birine bendim...

Neyse Sirkecide geziniyorum Üsküdar Vapuru iskelesi önünde yürürken biri önüme atlıyor ve abi bu saat altın kaplama paraya ihtiyacım var şu kadar verirsen senindir...

o kadar para var tabi cebimde...

başka biri daha atılıyor önce ben gördüm bana sat diyor...

saati elinde tutan adamlar biraderler bi küçük kura çekelim saatin kimde kalacağını belirleyelim...etrafımda 5 kişi...hepsi kürt...biri gözetlemeci...tipler yamuk at hırsızları...:P

neyse başlanıyor tombalaya...ya saat almak için neden tombala oynuyorum farkında değilim taktım o saati kafaya alıcam onu...:P

neyse tombalada ben kaybediyorum bütün paralar yalan oluyor...ve şaşkın bir şekilde evin yolunu tutuyorum...:P

Bir zamanlar çoktu bu kekorolardan..hepsi 40-45 yaşlarında küçük sevimmli dolandırıcılarımız...:P Bul karayı al parayıda hatırlarsınız değilmi....sonu hep kavgayla biterdi ama...:P

halis
21 Eylül 2009, 13:41
Bir dolandırılma hikayeside benden olsun...1988 ler galiba...Küçükçekmeceye yeni taşınmışız...bıçkınım tabi o aralar çok kurnaz geçinirim...neyse Gülhanede Ferdi Tayfur Müslüm Baba konserleri dönemlerindeyiz...Halkalı-Sirkeci banliyö trenlerinde sarkan çocuklardan birine bendim...

Neyse Sirkecide geziniyorum Üsküdar Vapuru iskelesi önünde yürürken biri önüme atlıyor ve abi bu saat altın kaplama paraya ihtiyacım var şu kadar verirsen senindir...

o kadar para var tabi cebimde...

başka biri daha atılıyor önce ben gördüm bana sat diyor...

saati elinde tutan adamlar biraderler bi küçük kura çekelim saatin kimde kalacağını belirleyelim...etrafımda 5 kişi...hepsi kürt...biri gözetlemeci...tipler yamuk at hırsızları...:P

neyse başlanıyor tombalaya...ya saat almak için neden tombala oynuyorum farkında değilim taktım o saati kafaya alıcam onu...:P

neyse tombalada ben kaybediyorum bütün paralar yalan oluyor...ve şaşkın bir şekilde evin yolunu tutuyorum...:P

Bir zamanlar çoktu bu kekorolardan..hepsi 40-45 yaşlarında küçük sevimmli dolandırıcılarımız...:P Bul karayı al parayıda hatırlarsınız değilmi....sonu hep kavgayla biterdi ama...:P

eee sanada böylesi yaraşır uyanık seni :queen::queen::queen:

KUVVETMİRA
21 Eylül 2009, 13:57
tıfılken pis tokatladılar beni

o yaşlarda tokatlanmak cesaret göstergesidir ve iyidir muhterem :cat:
laboratuar şartlarında yetişmemişin, takdir ettik :wiinkk:
çok pis kemal sunal gibi bakarım, bentderesindeki bulkarayıcılar hala ellerini ovuşturur beni görünce, :cherry:

COQ
21 Eylül 2009, 14:06
bentderesindeki bulkarayıcılar hala ellerini ovuşturur beni görünce, :cherry:

Eh!
Hepimiz bekardik bir zamanlar tabi.::blusssh:

Ankara'da bul karayi al parayi zarfçilari meshurdu hakikaten.
Ben universitedeyken garaj eski yerindeydi.
Garaj'da otobusten inip, Kizilaya dogru yururdum.
Yolda en az on uç kagitçi onumu çevirirdi.
Ulem ben ogrenci adamim, param olsa, burdan yurumem minibuse binerim.
Neyimi alacan?:P

Biz simitçi arkasini donse de bir tane simit asirsak diye bakiyoruz.:cherry:

mete_han
21 Eylül 2009, 14:08
eee sanada böylesi yaraşır uyanık seni :queen::queen::queen:

Böle böle gözümüz açıldı dabi...:P

çok pis kemal sunal gibi bakarım, bentderesindeki bulkarayıcılar hala ellerini ovuşturur beni görünce, :cherry:

Bu Organize İşler film senaryosundaki gibi bir zamanlar eski İstanbulda efsane dolandırıcılar varmış dostum...Düşünsene şu zamanda bile Elin Afrikasından Zıncı geliyor ve özel sıvı ile kağıdı dolar yapıyorum diye özellikle Eyong tarzı esnafı dolandırılıyor yıl 2009...:P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 PM ----------

Bu arada ben Basınevler Meteorolojide doğdum...En Ankaralıyım galiba...:P

KUVVETMİRA
21 Eylül 2009, 14:18
Eh!
Hepimiz bekardik bir zamanlar tabi.::blusssh:

bi tokatta orda yemişliğim var onlu yaşların sonlarında :cherry:
etlik dolmuşları ordan kalkıyo konuyu saptırmayalım bre :cherry:

Bu Organize İşler film senaryosundaki gibi bir zamanlar eski İstanbulda efsane dolandırıcılar varmış dostum...Düşünsene şu zamanda bile Elin Afrikasından Zıncı geliyor ve özel sıvı ile kağıdı dolar yapıyorum diye özellikle Eyong tarzı esnafı dolandırılıyor yıl 2009...:P

burda bi dostumuz var zıncı olmasada epey esmer, bi mct250'si var, Eyong kardeşimin açık adresini bilen varsa harley çaks.. satsak ona bi tane 2008 :)

Deli Çerkes
21 Eylül 2009, 17:16
iki köylü kurnalığı hikayeside ben ekleyeyim

90' lı yıllar.toptan et ticereti yapıyordum o zamanlar , işte dönen para anormal büyük olduğu için mecruben silah taşıdığım günler.

Karaköy meydanda bir bankada , çek provizyonu için beklerken , sıkılıp volta atarken başıma şöyle bir iş geldi.

Bir ayakkabı boyacısı , yanında bir çingene mangalı , içinde akkor olmuş uzunca bir demir parçası. bu demirle ara sıra korları düzeltiyor. sigara içiyordum,boyacı siftah yapamadığını , sigarada alamadığını belirterek bir tane sigara istiyor benden , bende verdim bir tane.
sonra verdiğim sigaranın hatırına ücretsiz olarak ayakkabımın tozlarını silmeyi teklif ediyor olur diye ayağımı koyuyorum ayakkabıcı sandığına , adam bir yandan siliyor bir yandan da memleketimi soruyor. Balıkesirliyim diyorum. adam bir başlıyor konuşmaya, güya o da Balıkesirliymiş.nerdeyse akraba çıkacağız. yok eşi evi terketmiş , yok 5 çocuğu varmış. vay bu muhhaç , hemşeri abiye bir güzellik yapmam lazımmış. o zamanın en büyük kağıt parasını istedi. S... Lan dedim.aldı demiri eline , yüzüme doğru tutuyor.sanki saplayacakmış gibi hareketler. deri montumun önünü açtım. Berattanın kabzasını gördü.birden yumuşadı . abi bu gerçekmi demeye başladı. bende istersen kıçında bir deneyelim dedim.aman abim , arslan abim , sen beni yanlış anladın abim. canın sağolsun abim. artık yersen. hoş silah olmasada yemem o ayrı ama , sindirebildiğinin alıyor parasını
çakal.

Yine 90' lı yıllar. validemin rahminde bir kanser oluşumu olduğundan ameliyatla aldılar, Şişli etfal hastanesinde yeterli yer olmadığı için kadın doğum bölümünde yatıyor. o zamanlar değil ,cep telefonu , kartlı telefon bile yok.Annem , boş özel oda olmadığı için , mecburen koğuşta kalıyor , bende refakatçıyım ama , servisin dışında , kapıda bekliyorum.gelen sarılıyor oğlum oldu , giden sarılıyor kızım oldu. servisin girişindede bir jetonlu telefon var. o sevinçle akrabalarını arıyorlar.bende de , ne olur ne olmaz diye sıkı jeton stoğu var , sevabına isteyene ücretsiz veriyorum.

Neyse bir adam zıpladı yine abi oğlum oldu.Allah bağışlasın dedim. abi jetonun varmı ? buyur. arıyor bir yerleri " dayı , oğlum oldu ama çok masraf çıkarttılar , borç verirmisin dayı ? dayı , Allah belanı vere " çat kapatıyor , abi bir jetonun daha varmı. ? buyur "Amca oğlum oldu , bana borç verirmisin , Amca Allah belanı vere " çat kapatıyor.

Neyse geldi yanıma , ben yine bir jeton uzattım. abi dedi ,

ben denizciyim.
eeee ?
kendime çok güzel bir saat almıştım. Türkiyede yok bundan.
eeee ?
bunu sana satayım.
İhtiyacım yok , sağol.
Abi bu altın kaplama.
Olsun , ihtiyaç yok.
Abi ama bu çok güzel
Bende de rolex var. şimdi ben ne yapayım senin saatini.
Abi , değerinin çok çok altına , ucuza vereceğim.
Senin karın nerde yatıyor şu an ?
Adamın tarif ettiği yatakta, annem yatıyor. tarif ettiğin kadın benim annem dedim

Adam kaçarak uzaklaştı , bende ne oluyor ilk önce anlamadım. sonra yolum tahtakaleye düştü. o adamın türkiyede bulunmaz dediği saati nerdeyse her seyyar satıyor. merak edip fiyatını sordum. Hastanedeki adam aynı saati 10 katına bana kakalamaya çalışmış meğer..

Tezgah güzel. doğum hane , adamın oğlu oldu , çok masraf çıkarttılar.parası olmadığından ambalajında sıfır saati satacak , artık yersen. Balıklama atlayan illaki olmuştur.

halis
21 Eylül 2009, 17:20
iki köylü kurnalığı hikayeside ben ekleyeyim

90' lı yıllar.toptan et ticereti yapıyordum o zamanlar , işte dönen para anormal büyük olduğu için mecruben silah taşıdığım günler.

Karaköy meydanda bir bankada , çek provizyonu için beklerken , sıkılıp volta atarken başıma şöyle bir iş geldi.

Bir ayakkabı boyacısı , yanında bir çingene mangalı , içinde akkor olmuş uzunca bir demir parçası. bu demirle ara sıra korları düzeltiyor. sigara içiyordum,boyacı siftah yapamadığını , sigarada alamadığını belirterek bir tane sigara istiyor benden , bende verdim bir tane.
sonra verdiğim sigaranın hatırına ücretsiz olarak ayakkabımın tozlarını silmeyi teklif ediyor olur diye ayağımı koyuyorum ayakkabıcı sandığına , adam bir yandan siliyor bir yandan da memleketimi soruyor. Balıkesirliyim diyorum. adam bir başlıyor konuşmaya, güya o da Balıkesirliymiş.nerdeyse akraba çıkacağız. yok eşi evi terketmiş , yok 5 çocuğu varmış. vay bu muhhaç , hemşeri abiye bir güzellik yapmam lazımmış. o zamanın en büyük kağıt parasını istedi. S... Lan dedim.aldı demiri eline , yüzüme doğru tutuyor.sanki saplayacakmış gibi hareketler. deri montumun önünü açtım. Berattanın kabzasını gördü.birden yumuşadı . abi bu gerçekmi demeye başladı. bende istersen kıçında bir deneyelim dedim.aman abim , arslan abim , sen beni yanlış anladın abim. canın sağolsun abim. artık yersen. hoş silah olmasada yemem o ayrı ama , sindirebildiğinin alıyor parasını
çakal.

Yine 90' lı yıllar. validemin rahminde bir kanser oluşumu olduğundan ameliyatla aldılar, Şişli etfal hastanesinde yeterli yer olmadığı için kadın doğum bölümünde yatıyor. o zamanlar değil ,cep telefonu , kartlı telefon bile yok.Annem , boş özel oda olmadığı için , mecburen koğuşta kalıyor , bende refakatçıyım ama , servisin dışında , kapıda bekliyorum.gelen sarılıyor oğlum oldu , giden sarılıyor kızım oldu. servisin girişindede bir jetonlu telefon var. o sevinçle akrabalarını arıyorlar.bende de , ne olur ne olmaz diye sıkı jeton stoğu var , sevabına isteyene ücretsiz veriyorum.

Neyse bir adam zıpladı yine abi oğlum oldu.Allah bağışlasın dedim. abi jetonun varmı ? buyur. arıyor bir yerleri " dayı , oğlum oldu ama çok masraf çıkarttılar , borç verirmisin dayı ? dayı , Allah belanı vere " çat kapatıyor , abi bir jetonun daha varmı. ? buyur "Amca oğlum oldu , bana borç verirmisin , Amca Allah belanı vere " çat kapatıyor.

Neyse geldi yanıma , ben yine bir jeton uzattım. abi dedi ,

ben denizciyim.
eeee ?
kendime çok güzel bir saat almıştım. Türkiyede yok bundan.
eeee ?
bunu sana satayım.
İhtiyacım yok , sağol.
Abi bu altın kaplama.
Olsun , ihtiyaç yok.
Abi ama bu çok güzel
Bende de rolex var. şimdi ben ne yapayım senin saatini.
Abi , değerinin çok çok altına , ucuza vereceğim.
Senin karın nerde yatıyor şu an ?
Adamın tarif ettiği yatakta, annem yatıyor. tarif ettiğin kadın benim annem dedim

Adam kaçarak uzaklaştı , bende ne oluyor ilk önce anlamadım. sonra yolum tahtakaleye düştü. o adamın türkiyede bulunmaz dediği saati nerdeyse her seyyar satıyor. merak edip fiyatını sordum. Hastanedeki adam aynı saati 10 katına bana kakalamaya çalışmış meğer..

Tezgah güzel. doğum hane , adamın oğlu oldu , çok masraf çıkarttılar.parası olmadığından ambalajında sıfır saati satacak , artık yersen. Balıklama atlayan illaki olmuştur.

metehana gönder o alırdı :queen::queen:

aYe
21 Eylül 2009, 17:40
Halis abimin eski mesleği, tahtakalede çaktığı altın saatlerden buldu parayı.:mrgreen:

COQ
21 Eylül 2009, 17:44
Maliye uzerinden dolandiricilik hadisesi burada bile var.

Kuçuk isletmeler defterlerini genellikle bireysel çalisan muhasebecilere tutturuyorlar.
Ya da kagit basina çalisiyorlar.

Sonuçta nasil çalisirsan çalis, muhasebecinin bazi yukumlulukleri var.
Hazirlanmasi gereken bazi evraklari onlar hazirlayip sisteme gonderiyorlar.
Tabii bu evraklardan isletmecinin genellikle haberi olmuyor.

5-6 ay kadar once bana boyle bir kagit geldi.
Uzerinde bilmem ne yasasinin bilmem kaç numarali maddesine gore doldurmakla yukumlu oldugunuz bilmem ne kagidini gondermediginiz tespit edilmistir.
Bu evragi doldurmazsaniz cezali duruma dusersiniz, cart-curt...

Ilisikteki evragi doldurup, 730kusur euroluk sirket çekinizle birlikte bir an once bize gondermeniz gerekmektedir.
Lutfen nakit para gondermeyiniz.
Kartla odeme seçenegimiz mevcuttur.

Ben profesyonel bir muhasebe sirketiyle çalisiyorum.
Hemen muhasebecimi arayip boyle bir evrak doldurma zorunlulugumuz varmi? diye sordum.
Var cevabini alinca gozlerim yuvalarindan firladi.

Muhasebeciye basladim firçayi atmaya.
Size bir servet oduyorum, bir kagit parçasi yuzunden cezali duruma dusecegim, siz ne ise yararsiniz diye açtim agzimi yumdum gozumu.
Kizcagiz bana biseyler anlatmaya çalisiyor ama bende sinir tavan yapmis dinlemiyorum ki.

En sonunda ben hemen oraya geliyorum sakin hiçbir sey doldurmayin dedi kapatti.
Az sonra yanima gelip kagidi inceledi.
Efendim bunlar dolandirici dedi.
Evet siz bu evragi doldurmakla mukellefsiniz ama biz muhasebeciler bu tur evraklari otomatik olarak yapar gerekli yerlere iletiriz.
Sizin bisey yapmaniza gerek yok. Dedi.
Peki bu ne? dedim.
Adamlar genelin ucuza mal etmek için bireysel muhasebecilerle çalistigini biliyorlar, guzel tezgah açmislar dedi.:)

Ben bunlari yasal takibe aldiracagim deyip,kagidi aldi gitti.
Ne oldu bitti bir daha sormadim ama Fransa hukumeti boyle seyleri affetmez.
muhtemelen paketlemislerdir herifleri.:cherry:

halis
21 Eylül 2009, 21:10
yanlış anlamayın amacım sadece güncel tutup millet belki birşeyler ogrenir diye :mrgreen:

COQ
21 Eylül 2009, 21:32
yanlış anlamayın amacım sadece güncel tutup millet belki birşeyler ogrenir diye :mrgreen:

Ogreniyoruz hocam.
Disardan egitim boyle bisey oluyor iste.:cherry:

Bir de boylesi var.:P

http://img42.imageshack.us/img42/443/egitim.png

mete_han
22 Eylül 2009, 01:48
metehana gönder o alırdı :queen::queen:

Abi saat dedinmi ben alırım valla...hep ilgimi çekmiştir saat ambiansı...:P saat gördümmü testesteronlarım 1500 oluyo..saat fetişizmi var bende...

halis
22 Eylül 2009, 09:54
Abi saat dedinmi ben alırım valla...hep ilgimi çekmiştir saat ambiansı...:P saat gördümmü testesteronlarım 1500 oluyo..saat fetişizmi var bende...

he biliyoz anlatmışsın yukarda ama ne varki cepteki tüm parayı verip yinede saati alamamak:queen::queen:
hadi bende bir olay anlatayım gecen aylarda bir telefon caldı actım sekreter agırcaza savcısı arıyor dedi kimi dedim yetkiliyi dedi bagla dedim başladı anlatmaya savcı BEY şöyle böyle derken emekli oldum bir kitap albüm hazırladım ATATÜRK le ilgili dedi bende tecrübeli oldugum için bu gibi konularda tek başıma karar veremem lütfen bir telefon verin ben size döneyim dedim numarayı verdi genelikle verilen numaralar cevap vermez ama bu sefer acıldı neresi dedim kimi aradınız dedi bende neresi dedim bilmem ne yayın evi dedi kapattım sonra bizim savcı tekrar aradı bende almıyoruz dedim.... ama bu genelikle ya savcı ya hakim ya emniyet muduru konturolor vergi dairesi muduru tezgah aynı ya kıtap adı degişir yada konu farklı olur davatiye satmaya kalkarlar....

mete_han
22 Eylül 2009, 11:11
he biliyoz anlatmışsın yukarda ama ne varki cepteki tüm parayı verip yinede saati alamamak:queen::queen:
hadi bende bir olay anlatayım gecen aylarda bir telefon caldı actım sekreter agırcaza savcısı arıyor dedi kimi dedim yetkiliyi dedi bagla dedim başladı anlatmaya savcı BEY şöyle böyle derken emekli oldum bir kitap albüm hazırladım ATATÜRK le ilgili dedi bende tecrübeli oldugum için bu gibi konularda tek başıma karar veremem lütfen bir telefon verin ben size döneyim dedim numarayı verdi genelikle verilen numaralar cevap vermez ama bu sefer acıldı neresi dedim kimi aradınız dedi bende neresi dedim bilmem ne yayın evi dedi kapattım sonra bizim savcı tekrar aradı bende almıyoruz dedim.... ama bu genelikle ya savcı ya hakim ya emniyet muduru konturolor vergi dairesi muduru tezgah aynı ya kıtap adı degişir yada konu farklı olur davatiye satmaya kalkarlar....

ve heç unutmam galiba o gün 1500 liramı kaptırmıştım...evet 1500 liraydı...:P

o olay şu aralar kontör dolandırıcılığı için kullanılıyor galiba...Şey diyorlar sizin numaranızdan bilmem kimi tehdit ve taciz etmişler hemen 1000 kontör yollayın resmi işlemleri yapmak için gerekli falan...garibanlarda hemen yolluyorlar...

Bu tezgahı çeviren kişiler hep ŞANLIURFADAN çıkıyor...yanlış ata oynayınca polisde peşlerine düşmüş...savcılık serbest bırakmış hep...ve şebekeleride Vodafone...buda işin ilginc yönü...yani bne Avea ne Turkcel bu dolandırıcılık sisteminini yapanlar hep Vodafonu tercih ediyorlar...zamanında Telsimken çok yapılıyordu şimdi azaldı...

sonra bu kontörleri internet üzerinden satıyorlar...

halis
22 Eylül 2009, 21:36
hadi birtane daha anlatayım bu yeni oldu 2 ay ya var ya yok x vergi dairesinden arıyoruz deyip (bu sefer muasebe mürümüzle) özürlüler yararına yemek düzenledik diyorlar oda pek düşmez böyle tufaya ama özürlüler diye tamam 2 tane gönderin demiş biletler gelince bir baktık yazıcıdan cıkma biletler bariz allahtan lokantanın telefonu dogru orayı aradık yok kardeşim yemek memek dedi bende zaten canım burnumda bileti gönderen ablayı arayıp biraz konuştum sonra getirenin yanına cıktım sekreterin yanına adam ben kuryeyim falan derken adama sakın seni buralarda görmeyeyim hatta yakınına bile ugrama dedim gönderdim esasında polise vermek lazımda yogun bir gündü kim ugraşcak karakol adliye diye bıraktım :mrgreen: