PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enduro ile başlangıç...

Sayfa : [1] 2

any
07 Ağustos 2009, 18:21
Öncelikle merhaba...
Forumun yeni üyelerindenim.1-2 haftadır geceli gündüzlü forumu okuyorum.Enduro motorlara çok büyük ilgim var ve artık ciddi manada bir enduro sahibi olmanın vakti geldi.Motor kullanmayı biliyorum ama pek bir tecrübem yok.
Motorumda aradığım özellikleri kafamda sıralayınca beni tatmin edecek motor enduro sanırım.Ama markalar ve modeller konusunda kafamda çok ciddi handikaplar var.
Çok çok okudum ama kafamdaki karışıklığı giderebilmiş değilim.
Öncelikle motorumla dağ,bayır,orman,arazi vs vs.. gezmek isterim.Tabi asfaltta da:)
Aynı zamanda motoruma atlayıp 4-5 saatlik yollara gidebilmek isterim ki bu en büyük zevklerin başında gelir benim için.
Güvenilirlik de ayrı bir unsur.Mekanik ve motordan da anlamadığım için motor bana min problem çıkartmalı(mümkünse hiç çıkartmamalı) ve teknik servis sıkıntısı çekmemeliyim.Kullanıcıların görüşlerinden tecrübelerinden alabileceğimi düşündüğüm 1-2 motor var kafamda ama sizin görüşleriniz çok değerli benim için dediğim gibi motor konusunda çok acemiyim.
Olabileceğini düşündüğüm aletler şunlar:

Yamaha XT 125R (En beğendiğim diyebilirim.Sonuçta yamaha:).Ama 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir durum konusunda düşündürüyor.)
Skyteam S200(Aklımda bu var görüntüsü ve yorumlar mükemmel ama çin malı:pale:)
Honda XL200(ama görüntüsünü çok beğenmedim)
Kanuni Enduro 200(bunda pek emin değilim bir de çin malı)
Sıfır almaktan yanayım ama görüşlerinize göre de şekillenecek kafamdakiler.
Unutmadan bütcem en fazla 3000TL
Sonuç olarak ciddi manada yardıma ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla...

Tequ
07 Ağustos 2009, 18:24
Bunları okurken içimden "işte tam bir XT kullanıcısı" dedim ama bütçeyi görünce hayal kırıklığına uğradım :)

Eğer bütçene 1500 2000 TL daha ekleme imkanın varsa 99 yada civarı bir KLR650 tavsiye ederim.XT kadar atak olmasa da torku tatminkar.Ve 10yaşında olmasına rağmen yakışıklı diyebilirim :wiinkk:

any
07 Ağustos 2009, 18:27
Öğrenciyim ve 3000'i bile toplamak o kadar zor ki.Ailem pek sıcak bakmıyor motor sevdama bu nedenle 4-5bin lira gibi bir bütcem olursa mümkünü yok alamam bu paraya motor.O nedenle bütçeme göre modeller seçtim aslında:pale:

MOSKVICH
07 Ağustos 2009, 18:30
seçenekler arasından benim tavsiyem kesinlikle xt 125.hem başlangıç için çok ideal hemde fiyat kalite bazında benzersiz.sahibinden com da 3500 tlye xt 125 ler görmüştüm.ama 4-5 saatlik uzun yolda rahatsız edebilir.ben şuan xt 660 r kullanıyorum.ve çok memnunum.tercih sizin.

Tequ
07 Ağustos 2009, 18:31
Ozaman o yazdıklarının arasından bir seçim yapayım.Ben olsam skyteam alırdım.Tamam çin motor ama her araziden sonra bakımını yaparsan üzmez seni.Japon makineler gibi haftalık değilde günlük bakım :) Ve emin ol bir XL200den çok daha hoş bir görüntüsü var.
2 sene önce zealsun krosum vardı.Her türlü araziye girdim.Bakımını hiç aksatmadan yaptım , hiç bir sorun yaşamadım.Ama 4-5 saatlik yolculuklar gerçekten çok yorucu olur..

any
07 Ağustos 2009, 18:36
Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.Honda Xl'ye benim de kanım ısınmadı zaten.Günlük bakım olayı olabilir yani çok iyi bakarım ama mekanikten motordan anlamam malesef pek.O nedenle japon malı düşünüyorum ama bütçem çok kısıtlı bu konuda farkındayım.Aradığım özelliklere uyabilecek farklı motor tavsiyeleriniz varsa onlar da olabilir.Bunlar 2 haftalık okuma sürecinden sonra kafamda oluşan modeller.
Saygılarımla...

Tequ
07 Ağustos 2009, 18:38
Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.Honda Xl'ye benim de kanım ısınmadı zaten.Günlük bakım olayı olabilir yani çok iyi bakarım ama mekanikten motordan anlamam malesef pek.O nedenle japon malı düşünüyorum ama bütçem çok kısıtlı bu konuda farkındayım.Aradığım özelliklere uyabilecek farklı motor tavsiyeleriniz varsa onlar da olabilir.Bunlar 2 haftalık okuma sürecinden sonra kafamda oluşan modeller.
Saygılarımla...
Bende anlamazdım başlarda.Mecbur kaldığında çok şey öğreniyorsun emin ol :)

Bu arada arkadaşın dediği gibi 3500 e bir XT125 bulabilirsen temizinden, kaçırma.Tüm istediklerine cevap verebilir.Duruşu güzel,motoru sağlam.Sadece klasmanındaki diğer motorlar gibi uzun yolda yorucu olacaktır :)

Çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası.
motosiklet.net farkı :P

any
07 Ağustos 2009, 18:46
Bende anlamazdım başlarda.Mecbur kaldığında çok şey öğreniyorsun emin ol :)
İşte sık sık mecbur kalmak da istemiyorum.Çok şey istiyorum değil mi:)

Tequ
07 Ağustos 2009, 18:49
İşte sık sık mecbur kalmak da istemiyorum.Çok şey istiyorum değil mi:)

Aslında çözmen gereken bir problemde olsa motorunla uğraşmak çok zevklidir :)
O zaman sen XT125 e doğru yönelt araştırmalarını

any
07 Ağustos 2009, 18:54
Peki bu kategoride bu bütçeye uygun başka marka sağlam bir alet var mı?
Bir de SKYteam'ın 0' ı hala piyasada bulunabilir mi?

Tequ
07 Ağustos 2009, 18:57
Valla var mı sıfırı varsa neresi satar hiç bilmiyorum

any
07 Ağustos 2009, 19:17
Sanırım XT125 olacak.Uygun bulamazsam Skyteam düşünebilirim.Şu an için kafamdaki düşünce bu.Lakin 2.el alacağımı düşünürsek bu aletleri elbette bir ustaya gösterip alırım ama genel olarak benim ne gibi şeylere dikkat etmem gerekir 2. el motor alırken?
125 cc olması ilerisi için yetersiz gelebilir mi acaba ne dersiniz?Bir de yakıt durumları nedir bu motorların.Diğerleri hakkında az çok bilgim var ama yamaha'da nasıl bilmiyorum.
Çok soru sordum biliyorum ama çok meraklıyım heyecanımı mazur görün lütfen.
Saygılarımla...

Tequ
07 Ağustos 2009, 19:29
Aslına bakarsan anlayabileceğin çok birşey yok.Sen duruşuna bak.İçine sinmesi en önemli olanı.Kalanı zaten usta halleder :)

1 sene kadar kullandıktan sonra yetersiz gelmeye başlayacak.Arkadaşların uzayıp giderken sen dipgaz yetişemeyeceksin :P Ozamana kadar ailen motor fikrine alışır ısınır hatta destekleyebilir.Ve umarım zamanı gelince XT125 in abisi olan 660 a geçersin :)

any
07 Ağustos 2009, 19:41
İşte benim problemim bu:(.Yeni girdiğim için bu motor işine aldığım alet en az 4-5 yıl götürsün beni istiyorum.Zaten hız merakım yok ama güçlü bir motora sahip olmak da isterim örneğin 200-250 cc bir motor beni 7-8 sene götürür diye düşünüyorum.Ama xt125 çok güzel alet.Bütçeyi biraz kasmam gerekecek sanırım:(Offf off yine aç kalacaz bir süre:pale:

Kumsal41
07 Ağustos 2009, 22:24
xl200 den şaşma derim başkada bişe demem.....

polo34
07 Ağustos 2009, 23:51
hyosung da düşünebilirsin, çinlilerle japonlar arasında bir motordur, bende yamaha xt125x bakıyordum ama hyo aldım, benim motor daha iri görünüyor, daha güçlü, arkasında kolay kolay batmayacak kanuni var, parça bulamama sorunu ben yaşamadım, ilk gelen global motorun modellerinde parça bulamıyorum diyenleri okumuştum özellikle rt125 modeli için, kanuninin getirdiği modelleri (rt125 de getirdi ama motoru değişti) 2.el olarak seçmek lazım, sıfırları çok pahalı, sen rx 125 sm ye de bak 3500 e bulursun, sıfırı 6000 küsür ...

skyteam st200, balansörlü titreşimsiz zealsun'a da bakmıştım ama ithalatçıları problemli, motorların ithalatı durmuş, gelmiyor, yoksa yakışıklı motorlar ...

any
08 Ağustos 2009, 01:34
Hyosung RX 125 SM güzel motormuş.2009 modelleri de çok güzel görünüyor.Kanuni enduro 200 de çok iyi görüntü olarak.Elimdeki parayla çin malına kaldım sanırım.Kanuni kalite,yedek parça,servis kısaca fiyat performans açısından alınabilir bir alet mi acaba?
Hyosung çin malı değil fiyatları da motor da güzel özellikle 2007 ve üst modelleri.Lakin 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir problem yaratır mı onu bilmiyorum.Hyosung kanuni firmasına bağlı bir marka sanırım.Hyosung'un arkasında Kanuni varsa 125 cc hyosung almaktansa 200 cc 2009 model kanuni enduro almak daha mantıklı değil mi peki?Yoksa kalite farkı mı var?

Osbourne
08 Ağustos 2009, 03:48
İşte benim problemim bu:(.Yeni girdiğim için bu motor işine aldığım alet en az 4-5 yıl götürsün beni istiyorum.Zaten hız merakım yok ama güçlü bir motora sahip olmak da isterim örneğin 200-250 cc bir motor beni 7-8 sene götürür diye düşünüyorum.Ama xt125 çok güzel alet.Bütçeyi biraz kasmam gerekecek sanırım:(Offf off yine aç kalacaz bir süre:pale:

Emin ol motosiklet dünyasına girdikten sonra..4-5 yıl götürsün hele hele 7-8 yıl götürsün gibi bir olay olmadığını göreceksin..
her yaz motor değiştirmek isteyeceksin çünkü sana yetmemeye başlayacak..
büyük motor alınca da bu sefer model-marka değiştirme işine gireceksin vs.:cat:

KUVVETMİRA
08 Ağustos 2009, 03:52
beyaz XL 200 :cat:

any
09 Ağustos 2009, 18:33
Emin ol motosiklet dünyasına girdikten sonra..4-5 yıl götürsün hele hele 7-8 yıl götürsün gibi bir olay olmadığını göreceksin..
her yaz motor değiştirmek isteyeceksin çünkü sana yetmemeye başlayacak..
büyük motor alınca da bu sefer model-marka değiştirme işine gireceksin vs.:cat:

Belki haklısınız ama benim için istisna olabilir bu durum.Çünkü öğrenciyim.3-4 sene binerim en az aldığım alete.Sonrası için değiştirmeyi düşünürüm ama o arada çok zor en azından şu an için öyle.O yüzden öyle dedim.

Yamaha XT 125R
Skyteam s200
Hyosung RX 125 SM
Kanuni Enduro 200
Şu an için aklımda olanlar.Ama hala kararsızım:(:pale:

iptaluyelik02
09 Ağustos 2009, 19:31
Bunları okurken içimden "işte tam bir XT kullanıcısı" dedim ama bütçeyi görünce hayal kırıklığına uğradım :)

Eğer bütçene 1500 2000 TL daha ekleme imkanın varsa 99 yada civarı bir KLR650 tavsiye ederim.XT kadar atak olmasa da torku tatminkar.Ve 10yaşında olmasına rağmen yakışıklı diyebilirim :wiinkk:

dostum bu tavsiyeye uyarsa sonu da şöyle olur Allah korusun

başka bir forumda Aye yazmış

-aYe- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu karadeniz gezisinin yapıldığı siteye yazacak çok şeyim var aslında da oraya yazmak istemiyorum.

Gökçen'e geçen kış kartal'dan çengelköy'e kadar eşlik etmiştim, altında en fazla 150cc'lik bir motosiklet vardı, daha benzinlik çıkışında ışıklarda arabaların arasında düştü, inanılmaz tedirgin oldum ama acemilikten olacağı o an aklıma gelmedi sonra yola devam ettik.

Çengelköy'e geldiğimizde artık herşeyin farkındaydım, toplamı 25km olmayan bir yol.
Gökçenin bende oluşan 25km'lik karnesi;
Yetenek:0
Trafik bilgisi:0
Motosiklet tecrübesi:0

Şimdi 25km'de bu kadar bariz sırıtan bir durum varken, nasıl insan evlatları vesile olupta bu kıza f650 aldırtır, hadi aldırttınız, nasıl bu kızı karadeniz turuna çıkartırsınız, sırf yanınızda güzel bir hatunla gitmiş olmak için, bu cinayet işlenir mi?

Motorcu değil ölümüne sapıksınız!

Bu kaza felan değil resmen cinayet, o kişiler vesile olmasaydılar Gökçen asla böyle bir yolculuğa çıkmazdı, çıkamazdı, umarım Gökçen'in ailesi bu işin peşini bırakmaz.

any
10 Ağustos 2009, 00:46
Söyledikleriniz ve uyarı için teşekkürler.
Bu arada listeye Ramzey'i de eklemeye karar verdim.Bulunduğum ilde 4-5 servisi var.Parça sıkıntısı çekmezsem Ramzey 200 güçlü bir aday.
Ama kararsızlık devam ediyor.Biraz motordan anlasam bu kadar kararsız olmazdım heralde...:pale:

polo34
10 Ağustos 2009, 01:59
Hyosung RX 125 SM güzel motormuş.2009 modelleri de çok güzel görünüyor.Kanuni enduro 200 de çok iyi görüntü olarak.Elimdeki parayla çin malına kaldım sanırım.Kanuni kalite,yedek parça,servis kısaca fiyat performans açısından alınabilir bir alet mi acaba?
Hyosung çin malı değil fiyatları da motor da güzel özellikle 2007 ve üst modelleri.Lakin 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir problem yaratır mı onu bilmiyorum.Hyosung kanuni firmasına bağlı bir marka sanırım.Hyosung'un arkasında Kanuni varsa 125 cc hyosung almaktansa 200 cc 2009 model kanuni enduro almak daha mantıklı değil mi peki?Yoksa kalite farkı mı var?

hyo rx 125 cc sm 14.5 hp, kanuni enduro 200 cc 12.74 hp, arada teknoloji farkı var:) hyo da yağ soğutma da var, ileride güçlü bir enduro alacaksan iyi bir alternatif pişmek için... honda xl200 17 hp idi galiba, ama işte epey yol yapmış ve kullanılmış olacak, iyi bir ustadan sıfırlanmış bir xl200 ben olsam 1. sıraya koyardım sonra hyo gelirdi, 3. xt125, ybr 125 motoruna sahip, parçası ucuz:)

bu üçlüden az km yapmış sıfır gibi bütçene yeten bir motor bulursan sıralamayı boşver, kapa gözünü al, yamaha ve hyo düzde 110 km/h yaparlar, çok zorlarsan 120, honda da google a baktım 135 km/h yazan olmuş ama tork ataklık bariz honda da çok daha iyidir heralde ...

sıfır olsun ilk kullanan ben olayım diyorsan parça sıkıntısı distribütör sağlamlığı açısından ramzey ve kanuni kalıyor ...onlarda da bakımını yaptırırsan çok sıkıştırmazsan sorun çıkaracaklarını sanmıyorum, istanbul tekirdağ ağva gezilerine katıldım, hep otoban sürüşü oldu, 90-100 le pekçok çinli sorunsuz gidip geldi ...

KUVVETMİRA
10 Ağustos 2009, 02:05
beyaz XL200'de ısrarlıyım :)

KUVVETMİRA
10 Ağustos 2009, 15:55
http://www.sahibinden.com/2004_model_40000_km_honda_xl_200-10WQQaXQQ10312800WQQpXQQdisplayitem

Tequ
10 Ağustos 2009, 16:05
dostum bu tavsiyeye uyarsa sonu da şöyle olur Allah korusun

başka bir forumda Aye yazmış

-aYe- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu karadeniz gezisinin yapıldığı siteye yazacak çok şeyim var aslında da oraya yazmak istemiyorum.

Gökçen'e geçen kış kartal'dan çengelköy'e kadar eşlik etmiştim, altında en fazla 150cc'lik bir motosiklet vardı, daha benzinlik çıkışında ışıklarda arabaların arasında düştü, inanılmaz tedirgin oldum ama acemilikten olacağı o an aklıma gelmedi sonra yola devam ettik.

Çengelköy'e geldiğimizde artık herşeyin farkındaydım, toplamı 25km olmayan bir yol.
Gökçenin bende oluşan 25km'lik karnesi;
Yetenek:0
Trafik bilgisi:0
Motosiklet tecrübesi:0

Şimdi 25km'de bu kadar bariz sırıtan bir durum varken, nasıl insan evlatları vesile olupta bu kıza f650 aldırtır, hadi aldırttınız, nasıl bu kızı karadeniz turuna çıkartırsınız, sırf yanınızda güzel bir hatunla gitmiş olmak için, bu cinayet işlenir mi?

Motorcu değil ölümüne sapıksınız!

Bu kaza felan değil resmen cinayet, o kişiler vesile olmasaydılar Gökçen asla böyle bir yolculuğa çıkmazdı, çıkamazdı, umarım Gökçen'in ailesi bu işin peşini bırakmaz.

Savaş abi üzücü bir konu fakat bu konuda sana katılmıyorum.Her olayın bir istisnası yada yaşanmışlığı vardır.Gökçen arkadaşımızın başına gelen bu arkadaşımızın da başına gelecek diye bir kaide yok.Ayrıca bir istatistiklere bakılırsa eğer küçük motosikletler ile yapılan kazalar büyük motosikletlere oranla çok daha fazla.

any
10 Ağustos 2009, 21:13
beyaz XL200'de ısrarlıyım :)

İlginize çok çok teşekkür ederim ama hala ısınamadım Xl200'e.Görüntü itici geliyor:(Bir de o parayı vermem zor.Üstüne alma vs.kaskı,dizliği derken:(((
Hysoung'un 2008 modelleri çok hoşuma gitti.Ama üstünde kanuni yazıyor onu anlayamadım.İki firmanın ortak ürünü falan mı acaba?
Bir de yedek parça servis vs bulamadım sitesinde de bişey yazmıyor.Acaba bu konuda sıkıntı çeker miyim?Bayi adresi telefonu vs hiçbir şey bulamadım.

iptaluyelik02
10 Ağustos 2009, 23:00
Savaş abi üzücü bir konu fakat bu konuda sana katılmıyorum.Her olayın bir istisnası yada yaşanmışlığı vardır.Gökçen arkadaşımızın başına gelen bu arkadaşımızın da başına gelecek diye bir kaide yok.Ayrıca bir istatistiklere bakılırsa eğer küçük motosikletler ile yapılan kazalar büyük motosikletlere oranla çok daha fazla.

arkadaş ''acemiyim'' diyor sen de ondan istatistikleri haklı cıkarmasını bekliyorsun :pale:

Rahmetli Gokcen'in olayı da istisna degildi.Onun gibi motor sevdalısı bir kıza kim üzülmez ama başına gelen ;olması en muhtemel sonuclardan biriydi.

200 kg ve 50 hp bir motor acemiyi marşa basarken bile tanır
hataları,yorgunlukları,tecrübesizlikleri asla affetmez. en iyi gununde yere vurur.

polo34
11 Ağustos 2009, 10:01
İlginize çok çok teşekkür ederim ama hala ısınamadım Xl200'e.Görüntü itici geliyor:(Bir de o parayı vermem zor.Üstüne alma vs.kaskı,dizliği derken:(((
Hysoung'un 2008 modelleri çok hoşuma gitti.Ama üstünde kanuni yazıyor onu anlayamadım.İki firmanın ortak ürünü falan mı acaba?
Bir de yedek parça servis vs bulamadım sitesinde de bişey yazmıyor.Acaba bu konuda sıkıntı çeker miyim?Bayi adresi telefonu vs hiçbir şey bulamadım.

http://www.stkanuni.com.tr/
https://www.kuralkan.net/SiteLogin.aspx?ReturnUrl=%2fDefault.aspx

kuralkanın getirdiği modellerde sıkıntı çekeceğini sanmıyorum, kuralkanın getirmediği eski distribütör globalin getirdği modellerde (yağ soğutması olmayan rt125 gibi) parça sıkıntısı ileride olabilir, parçaları ucuz olmayabilir, gerçi getirdiği modellerin parçaları da kanuni dahil pahalı diyorlar ama benimki henüz bozulmadı:) bilemeyeceğim ...

Tequ
11 Ağustos 2009, 11:36
arkadaş ''acemiyim'' diyor sen de ondan istatistikleri haklı cıkarmasını bekliyorsun :pale:

Rahmetli Gokcen'in olayı da istisna degildi.Onun gibi motor sevdalısı bir kıza kim üzülmez ama başına gelen ;olması en muhtemel sonuclardan biriydi.

200 kg ve 50 hp bir motor acemiyi marşa basarken bile tanır
hataları,yorgunlukları,tecrübesizlikleri asla affetmez. en iyi gununde yere vurur.

Eğer Gökçenin vefatı olmasaydı bu konuyu enine boyuna konuşurduk ama şimdi bu konu hakkında 2 laf edesim gelmiyor :(

iptaluyelik02
11 Ağustos 2009, 12:28
Eğer Gökçenin vefatı olmasaydı bu konuyu enine boyuna konuşurduk ama şimdi bu konu hakkında 2 laf edesim gelmiyor :(

ben de de aynı sekilde.
Aklıma geldikçe icim acıyor.
Maalesef en yakın ve bariz örnek olduğu için bu konuda da hatırladık ister istemez.

any
11 Ağustos 2009, 13:14
Yanıtlar için teşekkür ederim.Gökçen arkadaşımız için gerçekten ben de çok üzüldüm tanımasam da.Allah yakınlarına sabır versin.

RX125 SM çok güzel.Lakin süper moto.Ben arazide de kullanmak istiyorum.Lastikleri değiştirmek bunun için yeterli mi yoksa st olmayan bir motor mu almalı?
3000 km'de 1300tl'ye bir skyteam buldum.Bir ustaya vs götürmedim henüz ama parça sıkıntısı vs gibi konular düşündürüyor beni.Artık netleşti kafamda RX125 almayı düşünüyorum.
3000-4000 liralık motor için amma soru sordu diyebilirsiniz haklısınız da ama ilk motorum olunca biraz heyecanlıyım:) ve yanlış birşey yapmaktan çekiniyorum.Pişman olmamak için.
Sabrınıza ve ilginize sonsuz teşekkürler.
Saygılarımla...

KUVVETMİRA
11 Ağustos 2009, 13:28
almadınki bi beyaz xl200 :(

Tequ
11 Ağustos 2009, 13:33
almadınki bi beyaz xl200 :(

Sen al beyaz xl200 :P

Lastik değişebilirsin ama SM ler ile de arazide dolaşabilirsin..Ha arazi lastiği kadar verimli olmaz ama motorun yapısından dolayı çok zorlanmassın

any
11 Ağustos 2009, 13:40
Mantıklı:P:P:P:P

Lastik değişebilirsin ama SM ler ile de arazide dolaşabilirsin..Ha arazi lastiği kadar verimli olmaz ama motorun yapısından dolayı çok zorlanmassın

Yukarıda yazmıştım skyteam için ne düşünüyorsunuz?Alınabilir mi şayet temizse?
Yoksa sabredip RX125 mi alsam:silent:

KUVVETMİRA
11 Ağustos 2009, 14:03
skyteam yapı itibariyle hard mı hard cross görüntüsünde, epey yüksek, yolda, asfaltta koltuk kullanıcıya saplanma eğiliminde. motoru tipik çinli, ibre 110, sesi kötü. yedek parçasında ufak tefenk sıkıntılar yaşayanlar mevcut. titreşim; eh işte.

ramzey çinlilerin bu sınıfta en övüleni; titreşim var, ama nisbeten daha dayanıklı olduğunu söyler kullanıcıları.

hyosung'un koca ayağı kalitesi ve tipiyle tatmin edici fekat gücü bi süre sonra yetersiz kalacaktır. o güce, o motora pahalı o fiyat.

beyaz xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir :) çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

kırmızı xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir :) çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 PM ----------

beni kesmez bu, daha yüksek ve güçlü bişey bakıyorum. forum duymasında, tekteker, stunt, kaldırımdan inme-çıkma, merdiven inme-çıkma hastasıyım. voleyi vurunca beyaz ktm duke ll alabilirim. sarıda olabilir.

Tequ
11 Ağustos 2009, 14:25
skyteam yapı itibariyle hard mı hard cross görüntüsünde, epey yüksek, yolda, asfaltta koltuk kullanıcıya saplanma eğiliminde. motoru tipik çinli, ibre 110, sesi kötü. yedek parçasında ufak tefenk sıkıntılar yaşayanlar mevcut. titreşim; eh işte.

ramzey çinlilerin bu sınıfta en övüleni; titreşim var, ama nisbeten daha dayanıklı olduğunu söyler kullanıcıları.

hyosung'un koca ayağı kalitesi ve tipiyle tatmin edici fekat gücü bi süre sonra yetersiz kalacaktır. o güce, o motora pahalı o fiyat.

beyaz xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir :) çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

kırmızı xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir :) çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 PM ----------

beni kesmez bu, daha yüksek ve güçlü bişey bakıyorum. forum duymasında, tekteker, stunt, kaldırımdan inme-çıkma, merdiven inme-çıkma hastasıyım. voleyi vurunca beyaz ktm duke ll alabilirim. sarıda olabilir.

o dediklerinin hepsini yaptım ben insana bi faydası olmuyor :P
Tercih meselesi evet ama ben xl200 alacağıma skyteam alırım, çok da mutlu olurum :P
hyo mu skyteam mı desen tabiki hyo.Parça olarak kafana takma.Piyasadaki tüm aynı tip motorların parçaları birbirine uyar.İşini bilen bir ustayla hiç bir sorun yaşamassın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 PM ----------

Çin malı motosikletlerden bahsettim birbirine uyar dğiye yanlış anlaşılmasın :P

KUVVETMİRA
11 Ağustos 2009, 14:32
skyteam'in arka fren disktir. oda bi artı tabi.
yapısı, yüksekliği, oturuşu tam bir off road.

Tequ
11 Ağustos 2009, 14:52
Türkiye zaten en kral offroad yollara sahip değil mi ? :)

KUVVETMİRA
11 Ağustos 2009, 15:06
Türkiye zaten en kral offroad yollara sahip değil mi ? :)

hah bak katıldım şimdi sana.

off-road, enduro seviyorum ama Tequ ile Prometheus gibi börtü böcek aşkından, tabiat sevgimden değil :P

dayanıklı, gıvrak, çizildi diye korkmayacağım, hoyrat kullanıma gelecek, bozuk yolda çukurda merdivende kaldırımda nisbeten üzmeyecek makineler bunlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 PM ----------

müşteriye bak Tequ, skyteam soruyolar :P

http://www.motosiklet.net/forum/almak-isteyenler/62324-125-250-cc-cross-enduro-supermoto-ariyorum.html

Tequ
11 Ağustos 2009, 15:08
Hemen ilgileniyorum :P

polo34
11 Ağustos 2009, 15:58
http://www.motovirus.com/forum/skyteam-200-tr-t508.html?t=508

linkte skyteam için tam 304 sayfa konuşmuşlar

Tequ
11 Ağustos 2009, 16:08
Ercü baba genemi mont aldın.bu kaçıncı mont Arkadaşlar Ercüment abinin ofiste ben gördüm istisnasız 20 mont var adam çıldırdı.mont kolleksiyonu yapıyor

ibrahim abi ben sakaryadan Hasan.şimdi Bonus karttan 24 ay çektirsek kartın limitini etklermibir türlü bütçeyi denkleştiremedik abi.

hasan kardesım kredı kartına maksımum 12 vade yaıyoruz elımde ımkanım olsa senı hıc uzmem ama benım durumları ercument abı bılıyo bı dukkan daha nasıpse acacagız o yuzden sıkısıgız ama dıstrıbutorumuz bu konuda calısmaları var dıye duydum

İbrahim abi ne olur ya zorla şu şartlarıda alalım şu motoru valla delirecem yoksa.Bu arada Tüm Arkadaşların yeni yılını kutlarım

304 sayfa konuşmalarına şaşırmadım :P

polo34
11 Ağustos 2009, 19:35
hyo nun sıfırı ile skyteam den 2-3 tane en az alırsın, arada fiyat farkı çok yüksek, vardır bir hikmeti :) o motor o paraya değmez densede sen zaten ikinci elini yarı fiyatına alıcan, ayrıca kaybolmayan bir distribütörün olacak:) supermoto alırsan otobanda da lastiklerden ötürü keyifli yolculuk yaparsın ama motorlar yüksek ve hafif olduğu için epey rüzgardan etkileniyorsun, eğer hyo rx 125 sm alırsan koy yanyana eski model bir kawa klr 650 ile yan yana cüsse olarak sırıtmıyor, epey dikkat çeken artistik bir motor :) yağ soğutma sayesinde uzun yolda güven veriyor ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 PM ----------

http://www.sahibinden.com/2006_model_4900_km_de_orjinal_2400lira_ya_sahibind en_pazarlikli-26WQQaXQQ16015391WQQpXQQdisplayitem

linkte çok temiz olduğu iddia edilen, 4900 km de, 2006 model, global motorun getirdiği, dijital kadranlı sm lerden olmayan, lastikleri araziye yönelik, yağ soğutmalı, hyo xrx 125, 2400 TL ...fiyat bana çok uygun geldi, pazarlıkla daha da iner belki, mutlaka sebep olmamak için bir ustaya göster derim, bende 2. el 2000 km de aldım, bir bisiklet satıcısından aldım, adam usta diye ona güvendim, 3600 km oldu şimdilik sorun yok, yağını değiştirdim sadece ... diğer pek çok çinlide periyodik olarak vidaları kontrol etmen lazım, düşüyorlarmış, titreşim sebebiyle haberin olsun :)

any
11 Ağustos 2009, 20:45
http://www.motovirus.com/forum/skyteam-200-tr-t508.html?t=508

linkte skyteam için tam 304 sayfa konuşmuşlar

O başlığı baştan sona her mesajı tek tek okudum.Sonlara doğru bir yerde bir arkadaş bu motordan almak istediğini söylemiş ve bu motoru en çok kullanan kişi(başlıkta en çok yazan kişi yanlış hatırlamıyorsam nicki endurocu) "yeni başlıyorsan ve motordan anlamıyorsan alma biz üzerinde sürekli oynadığımız için problem olmuyor" gibi bir şey söylemişti.O yüzden tereddüt etmiştim.

hyo nun sıfırı ile skyteam den 2-3 tane en az alırsın, arada fiyat farkı çok yüksek, vardır bir hikmeti :) o motor o paraya değmez densede sen zaten ikinci elini yarı fiyatına alıcan, ayrıca kaybolmayan bir distribütörün olacak:) supermoto alırsan otobanda da lastiklerden ötürü keyifli yolculuk yaparsın ama motorlar yüksek ve hafif olduğu için epey rüzgardan etkileniyorsun, eğer hyo rx 125 sm alırsan koy yanyana eski model bir kawa klr 650 ile yan yana cüsse olarak sırıtmıyor, epey dikkat çeken artistik bir motor :) yağ soğutma sayesinde uzun yolda güven veriyor ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 PM ----------

http://www.sahibinden.com/2006_model_4900_km_de_orjinal_2400lira_ya_sahibind en_pazarlikli-26WQQaXQQ16015391WQQpXQQdisplayitem

linkte çok temiz olduğu iddia edilen, 4900 km de, 2006 model, global motorun getirdiği, dijital kadranlı sm lerden olmayan, lastikleri araziye yönelik, yağ soğutmalı, hyo xrx 125, 2400 TL ...fiyat bana çok uygun geldi, pazarlıkla daha da iner belki, mutlaka sebep olmamak için bir ustaya göster derim, bende 2. el 2000 km de aldım, bir bisiklet satıcısından aldım, adam usta diye ona güvendim, 3600 km oldu şimdilik sorun yok, yağını değiştirdim sadece ... diğer pek çok çinlide periyodik olarak vidaları kontrol etmen lazım, düşüyorlarmış, titreşim sebebiyle haberin olsun :)

Şimdi kafam karıştı son kısımda biraz.2008 model s&t kanuni olanı almamalı mıyım?
http://www.sahibinden.com/satilik_rx125_s_t_2009-95WQQaXQQ13195052WQQpXQQdisplayitem
Örneğin bu motoru daha uygun bulabilirsem almayı düşünmüştüm.
Verdiğiniz linkteki model(2006) olanları daha mı iyi?

polo34
11 Ağustos 2009, 21:05
3 motor için maddi gücün hangisine yetiyorsa, hangisi içine siniyorsa, hangisi az kullanılmış sıfır gibiyse onu al demiştim, ben eğer bütçe düşükse o linkteki motoru önerdim, skyteamlere bakıyordun o yüzden, senin linkteki motor benimkinden, 2008 model 2000 km olanına 3-4 ay önce 3600 tl vermiştim, kafanda bir rayiç oluşsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 PM ----------

son olarak bu motorlar 125 cc, çok az benzin yakacaklar, 200 cc çinliler gibi gidiyorlar, görüntüleri güzel, dağa taşa lastikleri yarış motoru lastiği gibi olduklarından dikkat etmek lazım, cross gibi hoplama zıplama yapmaya pek geleceklerini sanmıyorum, seri motor değiller, araçları sollamak yerine yol vermeyi tercih edersen, hız tutkun yoksa keyifle gezersin, eğer motoru gezmek için alacak bir acemiysen al derim, süratte olsun 120 den 180e kadar bir gidişi olsun diyorsan zaten 600 cc alman gerekiyor ki pek de hata affetmiyor bu motor olayı, asla unutmaman gereken şey kaportanın kendi vucudun olduğu:) titreşim bende gidonda yok, 70-90 arası ayak bastığın yerde az var, 110-120 arası ki motorun maksimum limitidir, oturduğun selede de titreşim oluyor ama gene de en az 1 saat sorunsuz o yüksek süratle yol gidebiliyorsun, sonrasında uyuşma vs :) iki kişi binmek motorun performansını düşürmüyor, test ettik, yokuşa hangi süratle girersen o süratle çıkabiliyorsun ama tırmanırken hızını artırman kolay değil, çoğu 150 lik scooter otomatik vites olduğu için rampada hız kaybediyor

any
11 Ağustos 2009, 21:07
Çok teşekkür ederim.Skyteam'dan vazgeçtim.Hyosungda kararlıyım.Bir aksilik çıkmazsa şayet.Çok çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Saygılarımla...

navruz
29 Ağustos 2009, 14:09
hepinize merhabalar Benim 250 cc kanuni cros motorsikletim var ilk önce gördüm begendim herkes bir şeyler söyledi bazılar adi makina dedi tamirciden çıkmassın dediler ama 1 yıldır tamircide görmedim adiliğinide görmedim ileri günlerde sizlere videosunu göstereceğim tam bir arazi canavarı ne yazıkki çok uzun yol motorun yapısından dolayı rahat değil ama arazide ince yapısı mükemmel.yama 125 dt kullandım 4 yıl kawasaki 250 cc klr kullandım 650 yamaha 2 yıl kullandım sonra 250 cckanuni cros aldım şu anda onu kulanıyorum pişmanda değilim çok ögülen yamahalarda hondalarda çinde üretiliyor parası ile kalite ölçersek kanuninin çok pahalı motorları var saglamlık istiyorsanız buyrun hüsnüwarna ne kavasaki ne yamaha ile ugraşırsın ama parça pahalı ve zor sana uygun neise onu alırsın bakımını yaparsın neye bindiğinide bilirsen sorun olmaz tavşan yattıgı kadar koşar .tüm motorcu arkadaşlar kazası yolculuklar ve geziler dilerim

ozanzumrut
07 Eylül 2009, 04:57
yukarıda arkadaşında dediği gibi arazi de kanuni 250 kros ama her koşulda beni tatmin etsin sıkışırsam yüke gelsin oturaklı olsun ekonomik olsun parçası 2 günde gelsin arıza yapmasın düşsün kalksın ama beni yolda bırakmasın diyoranda kanuni enduro 200 al derim.ben 2007 mayıs ayından beri yaz kış hertürlü koşulda motorsiklete binerim.şu anda 22000 km deyim herhangibir parçası değişmedi defalarça kaza yaptım motorsiklet yatıyo kalkıyor.ama dağılmmıyor.torku mükemmel yokuşlarda düz yoldaki gibi hatta sürerken rahatlığıyla kendisine hayran bırakan bir motorsiklet.parasından çok daha fazlası bu sitedede her türlü parça ve sıkıntınla ilgili kanuni enduro kullanıcıları başlığı altında yazdığım çözüm ve önerileri okuyabilirsin.
doğru kararı vermen dileğiyle hayırlısını alırsın inşallah.

gemliklicasper
07 Eylül 2009, 06:44
evte bu kanuni 200 dagda bayırda nasıll titreme oranı filan son hız ne bileyim 100 ne yakar yazarsan sevinirim