PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ücretli motosiklet parklarını boykot

Sayfa : [1] 2 3 4

songiden
04 Ağustos 2009, 12:47
Arkadaşlar selam...

Haftasonu evimin yakınındaki Cevahir AVM'ye yarım saat için motorumla girdim. Motosikletler için ücret uygulaması olmayan otoparkta, geçtiğimiz hafta itibarıyle motorlar için de ücret uygulaması başlamış. Girişteki görevliler hiçbir şekilde uyarmadılar. Çıkışta ücret sonran görevliyle de bir süre münakaşa ettikten sonra ücret vermeden otopartan çıktım.

Bugün Cevahir yönetimini aradım ve motosikletler için ücret tarifesini öğrendim. Motorlar için, otomobillerle aynı tarifeyi uyguluyorlarmış.

Bunu duyduktan sonra, alışveriş merkezini kişisel olarak boykot etmeye karar verdim. Bir otomobilin yaklaşık üçte biri kadar yer kaplayan bir taşıttan, hangi mantıkla otomobil parası alınır merak ediyorum. Üstelik, bisiklet ve motosiklet, desteklenmesi gereken ulaşım araçları. Bunlardan otopark parası tahsil etmeye çalışmak, ayrı bir çağdışı uygulama.

Ben şahsen bundan sonra alışveriş ihtiyaçlarımı motosikletler için ücret istemeyen diğer alışveriş merkezlerinden ve Cevahir etrafındaki süpermarketlerden sağlayacağım. Siz de aynı duyarlılığı motorcu olmak adına göstermenizi diliyorum. Otoparkın ücretsiz değil de, en azından otomobillerin yarısı ücretine olmasını sağlamamız gerekiyor bence...

Sevgiler

ashitaka
04 Ağustos 2009, 12:56
Cevahir yönetimi saçmalamış, bu nasıl bi mantıktır. Şahsen bende bu uygulama devam ettiği sürece gitmem birdaha.

avare rulman
04 Ağustos 2009, 13:08
ben de aynen ücreti odemeden bastım geçtim.

icad çıkarıyorlar.

lucky
04 Ağustos 2009, 13:17
arabaların içine park ettiği çizgilerin tam ortasına park edin gidince...o zmn keyifle izleyin...nasıl olsa araba kadar para istiyorlar...o kadar da yer versinler...

Gültekin
04 Ağustos 2009, 13:23
Ben şahsen bundan sonra alışveriş ihtiyaçlarımı motosikletler için ücret istemeyen diğer alışveriş merkezlerinden ve Cevahir etrafındaki süpermarketlerden sağlayacağım. Siz de aynı duyarlılığı motorcu olmak adına göstermenizi diliyorum.

Kuryelerin çok yoğun olduğu bir bölge.
Muhtemelen motorlardan bıktıkları için böyle bir uygulama yapmışlardır.
Sizde boykot yapayım derken, amaca hizmet etmiş oluyorsunuz. :wiinkk:

storm150_mmk
04 Ağustos 2009, 13:43
ne iş ya ispark ta bile para vermiyorum ben oradamı vericem döverler para isteyen adamı ya :D

OGLUMVE BEN
04 Ağustos 2009, 13:49
arabaların içine park ettiği çizgilerin tam ortasına park edin gidince...o zmn keyifle izleyin...nasıl olsa araba kadar para istiyorlar...o kadar da yer versinler...

demedi deme motorun başından ayrılınca kenara cekip arabasını park eder ler:wiinkk:

lucky
04 Ağustos 2009, 13:53
demedi deme motorun başından ayrılınca kenara cekip arabasını park eder ler:wiinkk:

evet aynen öle...:)ama en azından gitmeyip,onların istediklerini yapmak yerine,bunu yapmalarını seyredip,başlarına salça olmak;) ben yapmıştım bunu...

OGLUMVE BEN
04 Ağustos 2009, 14:03
evet aynen öle...:)ama en azından gitmeyip,onların istediklerini yapmak yerine,bunu yapmalarını seyredip,başlarına salça olmak;) ben yapmıştım bunu...

sen don kişotu tanıyormusun bi hatırlatayım dedim :wiinkk::)

lucky
04 Ağustos 2009, 14:09
kral lear olurum daha güzel;)

kalbimm
04 Ağustos 2009, 14:18
alışveriş merkezi bu adı üstünde her alışveriş yapmaya gelen için ücret alınırmı yahu
zira fulya'da evim vardı cevahire arada bi ugruyordum otoparkina dikkat etmedim ( sağlam mekan :) )

erm
04 Ağustos 2009, 14:44
bunların yaptıgı ticari ahlaka uymuyor :farao: avm lerin otoparkları bedava olmalı. bunlar otopark alanını da kiralıyolar sanırım. bazı avm lerin otoparkları tüm araçlara ücretsiz. ücret almayanlar enayi mi :silent:

aya
04 Ağustos 2009, 14:53
nasıl yaaa? siz otomobillerden para alınıyor, bu normal ama motorlardan para alınması anormal diyorsunuz yani... yav orası alışveriş merkezi, gelenler de müşteri. otoparkından otomobil olsun, motosiklet olsun, isterse uçak olsun, para alınan alışveriş merkezini hayatımda ilk defa duyuyorum. bunlar cami duvarına mı işiyorlar, yoksa kendi bindikleri dalı mı kesiyorlar?

ama bence kabahat onlarda değil. bence sonuna kadar, yerden göğe haklılar. onlar müşteriye bu muameleyi yaparken, bunu kendine layık görüp hala oraya gidenler olduktan sonra bence az bile yapıyorlar... hatta 2 katına çıkarsınlar otopark parasını ve hatta yetmez, sadece otopark için değil, kapıdan geçen herkesten de metal dedektörünün yaktığı elektrik için giriş ve ayakbastı parası alsınlar. bu millete bu müstehak. bak bu uygulamayı da yapsınlar, giden sayısında artış olmazsa ben de bi şey bilmiyorum...

BIYIKLI
04 Ağustos 2009, 15:24
info@istanbulcevahir.com

Şuraya eposta atın ve bu uygulamayı protesto ettiğinizi, her ortamda tüm tanıdıklarınıza Cevahir AlışVeriş Merkezini boykot etmeye çağırdığınız yazın. Birkaç yüz eposta gitsin bakın nasıl yola geliyorlar, bu şekilde pekçok firmanın yola geldiğini gördüm. Toplu tepkiyi, organize olmayı hafife almayalım.

m1t0
06 Ağustos 2009, 01:19
Dün attığım mailin cevabı.. yorum yapmadan yapıştırıyorum...

Sayın .....................................

Öncelikle mailiniz için size çok teşekkür ederim, sizin gibi duyarlı misafirlerimizin değerli yorum ve görüşlerini İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi yönetimi olarak son derece titizlikle ele alıyor ve değerlendiriyoruz.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nin tam 2500 araç kapasiteli bir otoparkı mevcuttur. Şehrin ve hayatın tam merkezinde yer alan alışveriş merkezimizin böylesine büyük bir otoparka sahip olması, ziyaretçilerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otopark yönetimi, mal sahibi tarafından bir başka yönetime devredilmiştir. Kısacası otopark yönetimi de kiracılarımızdan biridir. Mal sahibini temsil eden yönetim ofisinin, kiracının tarifeleri, buna bağlı abonelikleri ve uygulamaları konusunda bir yaptırımı yoktur.

Bu durumda yönetim ofisi olarak bizler sizlerden gelen bu tarz talep ve şikayetleri mal sahibinin direkt kiracısı olan ilgili firmaya iletip mevcut durumda bir iyileştirme yada yeni bir düzenleme yapmaları için tavsiyede bulunabiliriz. Ancak otopark yönetimi AVM gelenindeki onlarca kiracıdan biri olduğundan söz konusu konuyla ilgili , yönetim olarak bizlerin herhangi bir yasal yaptırımız olamayacağını üzülerek size bildirmek isterim.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz mail ve ekindeki yazı ilgili kiracımıza ivedilikle gönderilecek ve tarafımızdan konu takip edilecektir.

Bilgilerinize sunarım,

Müge Küçüköner

murat_34
06 Ağustos 2009, 01:29
motordan ayrı oldugumuz zaman aklımız onda kalmayacaksa verecegimiz 3-5 tl nin önemi yok. ancak motosikletlere ayrı bir yer ayrılması ve işgal ettigi alana göre (1/3 otomobil) ücret alınması çok uygun olacaktır.

songiden
06 Ağustos 2009, 11:07
aynı maili geçen gün ben de aldım. süpermiş. herkese copy paste aynı maili yolluyorlar anlaşılan.

Boykota devam öyleyse... Kanyon ve Profilo'yu destekliyoruz.... En azından yemek yemek istediğimizde, elimizde tepsi, 4 karısı olan arap turistlerin işgal ettiği yemek katında yer aramamış oluruz..:)

duymazay11
06 Ağustos 2009, 11:55
Kiralamışlar anladığım kadarıyla,artık düzenleme yapmadıkları sürece ödeme ye devam.Yada gitmeye son.

matpcy
06 Ağustos 2009, 11:56
her motorcu ben ücret vermiyorum diye basıp gitsin alabilen alsın bakalım:)

Tequ
06 Ağustos 2009, 12:00
Hikaye bunlar yav.. Ne demek yaptırımımız yok.Adamların otopark ücreti yüzünden senin müşterilerin azalacak ve sen yaptırım uygulayamayacaksın..Şunu unutmayın.Mal sahibi ile kiracı arasında patron olması gerektiği gibi mal sahibidir.Sözleşmeler hep mal sahibine açık bir kapı bırakacak şekildedir.Gerekli görüldüğü takdirde sözleşme feshi gibi..

Grakul
06 Ağustos 2009, 12:09
Şaşkınlık ıcerısındeyım Alısverıs Merkezlerının otoparklarında ucretmı alınıyor :farao:?? İzmirde boyle bır sey yok en azından su zamana kadar benım gıttıklerımde boyle bırsey yoktu nasıl ıs anlamadım ? Neyse konu burda kapansın barıde burdakılerde duymasın :queen:

istanbulccc
06 Ağustos 2009, 13:32
Demek sadece ben değilmişim, geçen gün tam çıkarken otoparktaki güvenlik otoparkımız ücretlidir dedi suratına bile bakmadan bariyerlerden çıktım arkadan da düdük çalıyor :)

Yakında bariyerleri uzatırlar, utanmadan saat ne olursa olsun 5Tl alıyorlar. Bir daha işim düşürse motosiklet park alanına değil arabaların arasına çaprazlama park ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 PM ----------

aynı maili geçen gün ben de aldım. süpermiş. herkese copy paste aynı maili yolluyorlar anlaşılan.

Boykota devam öyleyse... Kanyon ve Profilo'yu destekliyoruz.... En azından yemek yemek istediğimizde, elimizde tepsi, 4 karısı olan arap turistlerin işgal ettiği yemek katında yer aramamış oluruz..:)

Kanyon'da ücretli değil mi?, gerçi ben birkaç defa para vermeden arabaların çıkışından çıktım.

songiden
06 Ağustos 2009, 13:53
Demek sadece ben değilmişim, geçen gün tam çıkarken otoparktaki güvenlik otoparkımız ücretlidir dedi suratına bile bakmadan bariyerlerden çıktım arkadan da düdük çalıyor :)

Yakında bariyerleri uzatırlar, utanmadan saat ne olursa olsun 5Tl alıyorlar. Bir daha işim düşürse motosiklet park alanına değil arabaların arasına çaprazlama park ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 PM ----------

Kanyon'da ücretli değil mi?, gerçi ben birkaç defa para vermeden arabaların çıkışından çıktım.

hayır değil... motorunu gece bırakmıyorsan tabi. ofis otopark girişinden (ana girişin solunda) girip, ordan çıkacaksın.

askon
06 Ağustos 2009, 14:31
tamam boykot edelim bu gün boykot edelim günü hadi hayırlısı :cat:

emrello
06 Ağustos 2009, 15:00
Boykot! Boykot! Boykot!!!

Mail zinciri de başlatalım!.. :farao:

emin_arikoglu
06 Ağustos 2009, 15:24
Hikaye bunlar yav.. Ne demek yaptırımımız yok.Adamların otopark ücreti yüzünden senin müşterilerin azalacak ve sen yaptırım uygulayamayacaksın..Şunu unutmayın.Mal sahibi ile kiracı arasında patron olması gerektiği gibi mal sahibidir.Sözleşmeler hep mal sahibine açık bir kapı bırakacak şekildedir.Gerekli görüldüğü takdirde sözleşme feshi gibi..

bi kere mal sahibi bu otoparkı başkasına kiraladı diyosun hemde cevahir yönetiminin diğer kiracıları gibi bir kiracı yaptırım uygulayamam diyosun, kelime oyunu yapmışlar, kiralamasaydın o zaman bize ne? dün 10 lira verdim oranın otoparkına, içerde harcanılan paranında haddi hesabı yok, astoria ya müşteri gelmiyomuş diye duymuştum acaba ordada böyle saçma bi uygulama mı var? eğer yoksa cevahir yerine astoria ya giderim..

Tequ
06 Ağustos 2009, 15:29
bi kere mal sahibi bu otoparkı başkasına kiraladı diyosun hemde cevahir yönetiminin diğer kiracıları gibi bir kiracı yaptırım uygulayamam diyosun, kelime oyunu yapmışlar, kiralamasaydın o zaman bize ne? dün 10 lira verdim oranın otoparkına, içerde harcanılan paranında haddi hesabı yok, astoria ya müşteri gelmiyomuş diye duymuştum acaba ordada böyle saçma bi uygulama mı var? eğer yoksa cevahir yerine astoria ya giderim..

Düşünsene ev sahibisin, kiracın kendi oturmak yerine pansiyona çeviriyor evi.Her gece yada hafta başka bir insan.Bunu kabullenir misin ? Ya da yaptırım gücün olamaz mı kiracına ?

BIYIKLI
06 Ağustos 2009, 15:53
Şimdi biraz kafa yordum aslında alışveriş merkezleri de çok haksız değil. Ülkemizde uyanık çoktur. Sadece otopark olarak kullananlar, girip avare avare dolaşanlar vs. Bunun çözümü aslında şöyle olabilir. Örnek veriyorum en az 20 TL alışveriş yapan otopark çıkışında fişini gösterip ücretsiz çıkar. Böylece gerçek müşteriler alınmaz, başka yerlere kaçmaz.

Olcay Avşar
06 Ağustos 2009, 16:25
Ben olaya biraz daa gerçekci yaklaşayım.

Hoşumuza gitmiyorsa , gitmeyiz olur biter.

Yani adamın mülkü orası, isterse 100 tl ister otopark parası olarak.

Gitmek zorunda değiliz ki :)

Konu bir kamu hizmeti olsa, zaruri bir kullanım söz konusu olsa eyvallah. Yani köprü ücretlerini protesto edebiliriz, boykot yapabiliriz.

Çünkü mecbur kullanmak zorundayız, başka alternatifi yok.

Ama alışveriş merkezinin otoparkını kullanmak zorunda değiliz, hatta alışveriş merkezinide kullanmak zorunda değiliz.

Nasıl ki aynı AVM de ki bir mağazada satılan penye bir tişört için 50 TL istendiğinde "yahu kardeşim altı üstü 1 metre penye, pazarda aynısı 5 TL" diyemiyorsak, otopark içinde aynı şeyi diyemeyiz.

Belki kızacaksınız bana ama maaalesef kapitalizm böyle birşey, faydalanmak istiyorsanız bedelini ödemelisiniz.

Ödemek istemiyorsanız eğer, bedel istemeyen bir AVM ye gidersiniz.

songiden
06 Ağustos 2009, 17:10
evet kapitalizm böyle birşey. hiçbirimiz de bu otoparkı ya da alışveriş merkezini kullanmak mecburiyetinde değiliz.

ama kapitalizm aynı zamanda, asıl patronun müşteri olduğu bir ekonomik düzen. yani patron benim. ben ne dersem o olur.

eğer ben, bu alışveriş merkezine gitmezsem, bu alışveriş merkezi batar. düzenin bana verdiği seçim özgürlüğünü kullanırım ve burayı batırırım.

bu seçim hakkını kullanmak da oldukça önemli bence. bunun için kamuoyu yaratmak oldukça isabetli bir hareket. çünkü bazen sermaye sahipleri, konumlarını şaşırıp patronun kendileri olduklarını sanabiliyorlar. arada sırada, onlara gerçek patronun kim olduğunu göstermek gerekiyor.

sıradışıbiri
06 Ağustos 2009, 17:29
gönderilen mail hem terbiyesizlik hem alay içeriyor.Müge hanım şunu diyor biz paramızı ihaleye giren taşarondan aldık.Sizi onun kucağına bırakıyoruz bizi alakadar etmez.Güzel laf cambazlığı ve siyaseten klasik bir mail yazmış ama unutmasın artık motora binenlerde yüksek öğrenim yapmış insanlar böyle ucuz ayak oyunlarına karnımız tok...!Sonuna kadar boykot diyorum..!

kkorhann34
06 Ağustos 2009, 18:08
devir devir değil ibrahim :) benim kapımın önünde bile motosikletimin yerini değiştirip araba park edenler var onu bırak motora vurmuş motor yan yattı yatacak şeklinde bile bırakan var ama çözümü buldum alıyorum elime anahtarı şöle güzel bir tablo bırakıyorum arabanın kaportasına tamamdır git gide azalmaya başladı bu olaylar.. yaptığım kötü bir şey ama bizim milletimiz bundan anlıyor...

xterkan
06 Ağustos 2009, 18:54
meselenin farklı yönleri var ilk açıldığında bile akmerkezde ücret alıyorlardı avm ler belirli tanıtıma müşteriye kavuşunca yan gelirlere yöneliyorlar olay bu zaten gelenimiz var otoparktanda alalım tuvalettende alalım v.s v.s motor olayı tabi karışık az yer kaplıyor alınsada az alınması gerekir makul olan budur birde hiç avm ye bile uğramayıp sabahtan akşama otopark gibi kullananlar var ise onlarda bu tarz işe yönelmişlerdir bence kısaca para kazanmaya başlayınca bu tarz yerler hemen otopark parası alıyorlar avm leri geçin hastahaneler bile böyle acile hasta götürüyorsun yok fiş al yok para öde dalga dümen işleri devlet devletliğini yapabilse ekonomiyi düzeltse bu kadar sağa sola saldıran olmaz kanaatimce

kundo
06 Ağustos 2009, 19:12
artık ayak basmam oraya...

Sadık1453
06 Ağustos 2009, 20:03
Haklısın bu benim başımada geldi ama ben ücret ödeme şeklini toplumda ayıp karşılanan bir el hareketi ile yapmak zorunda kaldım. Ama Cevahirin motosikletlere karşı genel bir gıcığı var sanırım kesinlikle etrafında taksicilerin bile rahatlıkla girip çıkabildikleri hatta bekleme yapabildikleri yerlere motorları sokmuyorlar. En son çınarcıkta bir otoparkçı motoru park ettiğim yere gelip otopark ücreti istemişti, sonra bakışlarımdaki (kafana güneş mi geçti koçum rahatsızmısın) edası korkutmuş olacakki sonra uzaklaştı benden :)...
Böyle saçmalık olmaz, tepkiniz gösterin elinizin dilinizn yettiği her yere bu konuda şikayetlerinizi ulaştırın arkadaşlar. Yada toplanıp tek bir ağızdan söyleyelim.

aya
06 Ağustos 2009, 23:06
çok güzel cevap. demek istiyorlar ki : "biz bir alışveriş merkeziyiz ama otoparkımız yoktur. geleceksniz ya yaya olarak gelin, ya da aracınızı bir yerlere bırakıp gelin".

buna rağmen gidenleri anlamak mümkün değil. acaba içeride altın filan mı dağıtıyorlar? bir insan, adam yerine oyulmadığını bile bile bir yere niye gider? "kapıdan kovduk, bacadan girdiler" dedirtmek için mi? neyse deli dumrul'ların hala var olduğunu görmek de ilginç bu devirde...

bu arada bence zatı muhteremlerine mail atıp, kopya cevap almak yerine, kendilerine bu topicin linkini gönderin de okusunlar. rakip AVM'ler ne seviniyorlardır kim bilir...

Ramazan Can
06 Ağustos 2009, 23:11
Cevahir yönetimi saçmalamış, bu nasıl bi mantıktır. Şahsen bende bu uygulama devam ettiği sürece gitmem birdaha.

bende katılıyorum sizlere arkadaşlar...:cat::cat:

aya
06 Ağustos 2009, 23:12
Ama Cevahirin motosikletlere karşı genel bir gıcığı var sanırım kesinlikle etrafında taksicilerin bile rahatlıkla girip çıkabildikleri hatta bekleme yapabildikleri yerlere motorları sokmuyorlar.

tabii haklılar, onlar için motorcu dediğin, araba alacak parası olmadığı için ucuzundan bir motor sahibi olmuş, benzin parası az gelsin diye ulaşımını taksimetreli taksi ile değil motorla yapan beş parasız adamlar. dolayısıyla bu adamlar zaten motor almakla züğürtlüklerini göstermişler. züğürt adamı AVM'ye sokup boşuna yer mi kaplatacaklar. bu admlar zaten pinti, alış veriş yapıp para da bırakmayacaklar, belki de ordaki soyulmaya hazır müşterileri işkillendirip AVM'den kaçırtacaklar. ne işi var motorcuların AVM'de. onlar gitsin eminönünde balık-ekmek yesin, mahmutpaşa'dan ucuz alışveriş yapsın. Cevahir gibi bir yere gelip elit müşterileri rahatsız etmesin. baksanıza zaten hemen otopark ücretine bile bir sürü laf ettik burda...

tamam da peki otomobil sahiplerine ne oluyor. onlar alışveriş için gittikleri yerde park parası ödemeyi niye kabulleniyor? aslında bununla ilgili de bir yorumum var ama bu da bana kalsın, yazmayacağım...

_alp_
06 Ağustos 2009, 23:35
Beni de Ankara Atakule'nin otoparkindan cikarmaya calismislardi (motosiklet yasakmis :pr:) ... Isin komigi, cikmam diyince guvenlik diye oraya koyduklari eleman telsizden bir kod soyledi bir anda 8 kisi oldular :) Ben de mudurunuzle konuscam falan dedim... Zannediyorum ki mudur duzgun bir adam cikacak da derdimi anlatacagim... Mudur de 70'li yillarin turk sinemasinin kotu adamlari gibi birsey... Yetmezmis gibi, aksamdan kalmis, gozler kan canagi gibi... Arabayla gelen arkadaslarimla yemek yiycez falan dedik de, yarim saat izin verdi eksik olmasin... Bir daha da Atakule'ye ugramadim :)

okan_style
06 Ağustos 2009, 23:40
motor ıcın haytta odemedım odememde park parası madem aractan saymıyolar parada odemeye gerek yok arac deilizya bız o bakımdan

KUVVETMİRA
06 Ağustos 2009, 23:43
serbest piyasa bence, motosiklet parkının bedava yada nisbeten daha ucuz olmasını isterim tabii ama ticari bir hadise, adamın arazisinede zorla giremeyiz sonuçta.

Beni de Ankara Atakule'nin otoparkindan cikarmaya calismislardi (motosiklet yasakmis :pr:) ... Isin komigi, cikmam diyince guvenlik diye oraya koyduklari eleman telsizden bir kod soyledi bir anda 8 kisi oldular :) Ben de mudurunuzle konuscam falan dedim... Zannediyorum ki mudur duzgun bir adam cikacak da derdimi anlatacagim... Mudur de 70'li yillarin turk sinemasinin kotu adamlari gibi birsey... Yetmezmis gibi, aksamdan kalmis, gozler kan canagi gibi... Arabayla gelen arkadaslarimla yemek yiycez falan dedik de, yarim saat izin verdi eksik olmasin... Bir daha da Atakule'ye ugramadim :)

abi seninkide bir hayli ada vapuru yahu :)

aya
06 Ağustos 2009, 23:52
motor ıcın haytta odemedım odememde park parası madem aractan saymıyolar parada odemeye gerek yok arac deilizya bız o bakımdan

ödenmesi gereken yer olursa ödenir, niye ödenmesin ama alışveriş merkezlerinin otoparkları ücretli olmaz. oraya giden insan zaten alışveriş yapmaya gidiyor. otoparkı bile ücretsiz sunmayacaksan insanları oraya çekmek için takla mı atacaksın. anlamadıkları bu galiba ve bu zamanda bu kadar basit bir şeyi anlamayacak kadar beyinleri küçük adamların, ekmek yemeye hakkı yok bu memlekette...

serbest piyasa bence, motosiklet parkının bedava yada nisbeten daha ucuz olmasını isterim tabii ama ticari bir hadise, adamın arazisinede zorla giremeyiz sonuçta.

zaten mesele de bu. adam o araziyi para kazanmak için kullanıyor ve bunun için de insanlara ihtiyacı varsa onları oraya bir şekilde çekmek zorunda. başkaları otoparkı bedava yaparken bunların paralı yapması ya da gelen müşteriyi kapıdan kovması," motosikletliysen giremezsin, eşofmanla gelinmez, kravatsız olmak lazım, damsız girilmez" gibi saçma sapan mantıkla 2 günde topu dikerler ki, diktiler zaten. atakule esnafını yakından tanırım, kan ağlıyorlar, "kimse gelmiyor" diye. en son sırf insanlar gelsin diye "tansaş" gibi bir perakendeciyi nerdeyse zorla davet ederek ve AVM'deki en kıyak yeri onlara vererek, her türlü imkanı sağlayarak mağaza açtırdılar ama anlaşılan o ki bir işe yaramadı. kafalar bu mantıkla çalıştığı sürece de hiç bir işe yaramaz. atakule, ankara'daki en eski ciddi AVM'dir ve üstelik ankara'daki sayıları nerdeyse onlarca olmuş olan AVM'ler içinde tek türkçe isme sahip AVM'dir ama halini görüyoruz işte...

KUVVETMİRA
07 Ağustos 2009, 02:54
aynı şeyi söylüyoruz aya.
aldığı ticari bi kararsa sonuçlarına katlansın diyorum.
milyonlarca liralık yatırımı yapan sermayeye ticareti öğretecek değiliz.
boykottan ziyade ambargodan yanayım yani.
gitmem, alışveriş yapmam, tavsiye etmem, dolmuşta sorsalar tarif etmem.
ha boykot yapsam çözülür amma biz söyledikten sonra ne kıymeti var kardeşim :)

Shrieker
07 Ağustos 2009, 03:21
Protesto iletisi gönderdim info@istanbulcevahir.com adresine. Herkese de tavsiye ederim çok zevkli :P

groteks
07 Ağustos 2009, 03:35
Dün attığım mailin cevabı.. yorum yapmadan yapıştırıyorum...

Sayın .....................................

Öncelikle mailiniz için size çok teşekkür ederim, sizin gibi duyarlı misafirlerimizin değerli yorum ve görüşlerini İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi yönetimi olarak son derece titizlikle ele alıyor ve değerlendiriyoruz.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nin tam 2500 araç kapasiteli bir otoparkı mevcuttur. Şehrin ve hayatın tam merkezinde yer alan alışveriş merkezimizin böylesine büyük bir otoparka sahip olması, ziyaretçilerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otopark yönetimi, mal sahibi tarafından bir başka yönetime devredilmiştir. Kısacası otopark yönetimi de kiracılarımızdan biridir. Mal sahibini temsil eden yönetim ofisinin, kiracının tarifeleri, buna bağlı abonelikleri ve uygulamaları konusunda bir yaptırımı yoktur.

Bu durumda yönetim ofisi olarak bizler sizlerden gelen bu tarz talep ve şikayetleri mal sahibinin direkt kiracısı olan ilgili firmaya iletip mevcut durumda bir iyileştirme yada yeni bir düzenleme yapmaları için tavsiyede bulunabiliriz. Ancak otopark yönetimi AVM gelenindeki onlarca kiracıdan biri olduğundan söz konusu konuyla ilgili , yönetim olarak bizlerin herhangi bir yasal yaptırımız olamayacağını üzülerek size bildirmek isterim.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz mail ve ekindeki yazı ilgili kiracımıza ivedilikle gönderilecek ve tarafımızdan konu takip edilecektir.

Bilgilerinize sunarım,

Müge Küçüköner

kardeşim anlayın işte bu işletmeyi açmadan önce düşündüğümüz parayı kazanamıyor ve söğüşleyebilecemiz herkesin ümüğünü sıkmaya çalışıyoruz... uzatmadan otopark ücretini ödeyin ve bizim yolumuza baktığımız gibi yolunuza bakın:)
hayırlı işler:)

kızılbere
07 Ağustos 2009, 09:45
hepberaber toplaşıp otoparkı satın alalım :queen:

emrello
07 Ağustos 2009, 11:00
Toplayabildiğimiz kadar motosikletliyle gidip, en yoğun saatte, Cts. günü araba yerlerine park edelim. Çıkışta da paramızı öderiz. Mesela birkaç yüz motor. Otopark iptal!

Szman!
07 Ağustos 2009, 11:18
Anti cevahir.

Burhansefa
07 Ağustos 2009, 12:23
çarşı cevahir e karşı :mrgreen:

dreamdark
07 Ağustos 2009, 17:04
Ben de bugün sabah 10:45'de protesto mailimi ve bu başlığın linkini gönderdim Cevahir AVM'ne.

Ses seda yok..