PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dün aldığım motorum Freewind XF650

Sayfa : [1] 2

sakinseytan
06 Haziran 2009, 12:22
Bir hafta on günlük araştırmalar sonuçu dün suzuki xf650 aldım kle 500 alcaktım ama olmadı bundan önce tvs apachem vardı kuryemisin diye artık kimse sormaz sanırım :) dün gece 2 ye kadar benim ustamda motora bakım yaptık sonar test için boş sokaga çıktım ve beni görüp gaza gelen bi scuter yarışmak istedi gece gece işimi yok sonra kaza yaptı hızını alamiyip dürümcüye girdi hiç durmadım bile neyse sonra ona gülerken zaten bende düştüm oldugum yerde :) motora alışamadım zapdedemiyorum 150cc ye alışmıştım artık endurocuyum.motor hakkında malesef bilgim yok arka sispansiyon havalı nasıl kaldırıcam?motoru begenirsiniz umarım tekeriniz düz bassın nolur gaza gelip kaza yapanlardan olmuyalım.
http://img191.imageshack.us/img191/3479/dsc00060.jpg
http://img195.imageshack.us/i/dsc00061mgr.jpg
http://img195.imageshack.us/i/dsc00062p.jpg

praetorian
06 Haziran 2009, 12:26
masallah..
cok saglam bir motor oldugunu duymustum..
gostergelerini ayrica cok severim:)

muzaffer1968
06 Haziran 2009, 12:28
Hayırlı olsun, allah kaza bela göstermesin :cat:

KyCd
06 Haziran 2009, 12:30
Hayırlı olsun.. Allah kaza bela vermesin...

Ramazan Can
06 Haziran 2009, 12:30
çok güzel bir seçim yapmıssınız... bu motor her yola geliyoır ama çok sıkışık trafiğe gelmiyor... tam bi uzun yol motoru... bende arkadaşımdan duyduğumu söylüyoruım....

scuderia06
06 Haziran 2009, 12:33
güle güle kullan arkadasım

sakinseytan
06 Haziran 2009, 12:34
saolun arkadaşlar ama motorla ilgili nette bilgi yok motor enteresan tek silindirli motor ama çift karbiratör ve cift bujili:S

mete_han
06 Haziran 2009, 12:40
harika bir seçim...hayırlı olsun...gerçekten er5 veya gs 500 alacağına bu makinayı almışsın...helal olsun...

sakinseytan
06 Haziran 2009, 12:43
harika bir seçim...hayırlı olsun...gerçekten er5 veya gs 500 alacağına bu makinayı almışsın...helal olsun...

Allah razı olsun saolasın benim boyum uzun ve racerlerı sevmem benim daga taşa heryere gidicek motora ihtiyacım var.inşallah herkez kalbinden gecen motora sahip olup tabi hayırlısıysa

banistercaq
06 Haziran 2009, 12:44
Hayırlı olsun gülegüle ve kazasız belasız bin

sey_47
06 Haziran 2009, 12:49
hayırlı olsun birader
millet yazının tamamını okumamış sanırım...
scooter cıyada geçmiş olsun ve sanada geçmiş olsun
kazasız belasız nice km'ler...
ilk ve son kazan olur inş. bu motorda:)

siyahatmaca
06 Haziran 2009, 12:49
Hayırlı, uğurlu olsun, bol keyifle bin inşallah....

DARKDIAMOND
06 Haziran 2009, 12:54
Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

sakinseytan
06 Haziran 2009, 12:59
hayırlı olsun birader
millet yazının tamamını okumamış sanırım...
scooter cıyada geçmiş olsun ve sanada geçmiş olsun
kazasız belasız nice km'ler...
ilk ve son kazan olur inş. bu motorda:)

:) dün çok güldüm ya ama adama bişi olmadı masalara girdi neyse iyi dileklerin için saol :=)

Pitm@n
06 Haziran 2009, 13:37
way be :)
gülme komsuna gelır basına:)
gecmiş olsun hayırlı ugurlu olsun ALLAH beterınden saklasın en guzel gunlerde kullan

jeansatar
06 Haziran 2009, 13:38
hayırlı ugurlu olsun gülegüle kullan arkadaşım...
bir ara ben de niyetlenmiş internette bilgi toparlamaya çalişmiştim oldukça rahat,dayanıklı ve periyodik bakımları dişinda da kronik problemleri olmayan bir enduro oldugu söyleniyor.tek silindir makinelerin hepsinde oldugu gibi yüksek devirde titreşim sözkonusu ama küçük cc.den geçiş yaptiğimda aldiğin tork hissi yanında hiçte rahatsızlık vermez bana kalırsa şehiriçinde.kullanıcı bir abim yedek parça problemi olmadıgını söylemişti,hatta kendisi hatırladiğim kadarıyla suzuki türkiye ile ilgili bir kişiydi forumlarda tanişip fikrini almiştim.bu yaz sana bol bol şehirlerarası yollar gözüküyor mis gibi dere tepe nehir orman yolları.....kolay gelsin

not...bu arada plakası motorun 34ERE.. mi gaziosmanpasalı bir arkasdaştan mı aldınız?meak ettim de

sakinseytan
06 Haziran 2009, 13:47
way be :)
gülme komsuna gelır basına:)
gecmiş olsun hayırlı ugurlu olsun ALLAH beterınden saklasın en guzel gunlerde kullan

ya ben oldugum yere yatırdım motoru ondan bişi olmaz bişiye ne kdr deger verirsen o kdr göze geliyo :) ya adamı görsen sende gülerdin arkadaşlar flnda yolda beni izliyodu onlar kırıldı ya bide adam alkollümüymüş ne:D. iyi dileklerin için saol:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:42 PM ----------

hayırlı ugurlu olsun gülegüle kullan arkadaşım...
bir ara ben de niyetlenmiş internette bilgi toparlamaya çalişmiştim oldukça rahat,dayanıklı ve periyodik bakımları dişinda da kronik problemleri olmayan bir enduro oldugu söyleniyor.tek silindir makinelerin hepsinde oldugu gibi yüksek devirde titreşim sözkonusu ama küçük cc.den geçiş yaptiğimda aldiğin tork hissi yanında hiçte rahatsızlık vermez bana kalırsa şehiriçinde.kullanıcı bir abim yedek parça problemi olmadıgını söylemişti,hatta kendisi hatırladiğim kadarıyla suzuki türkiye ile ilgili bir kişiydi forumlarda tanişip fikrini almiştim.bu yaz sana bol bol şehirlerarası yollar gözüküyor mis gibi dere tepe nehir orman yolları.....kolay gelsin

not...bu arada plakası motorun 34ERE.. mi gaziosmanpasalı bir arkasdaştan mı aldınız?meak ettim de

ewet tek silindirya devri yükseltince vibrasyon yapıyo ama çok güzel bişi durduramıyorum hızlanınca:D alışıcam ben karşıdan aldım motoru kadıköyden plakayıda bilmiyom:) motoru aldığım sahış yatırmış buji yag fln değiştirdim ama karbiratörü fln pis aküdede sorun var vaktim olduğu için uğraşabiliyorum bugünde karbiratörü sökerim artık :) ya sen şimdi böle dag taş dedin ben biraz turliyim şunla olur mu:) motor çok heybetli inşallah herkeze kalbindeki motor nasip olur

sero35
06 Haziran 2009, 14:14
hayırlısı olsun,ıyı bır tercıh yapmıssın.enduro kullanmak tamamen bol km demektır.tekerın hep duz bassın.Şeref

bassy_bolu
06 Haziran 2009, 14:38
hayırlı uğurlu olsun..iyi sürüşler dilerim..kaç model? ne kadara aldın? bilgi verirsen belki bu motordan almak isteyen arkadaşlara yardımın dokunabilir..:)

Lucas
06 Haziran 2009, 14:39
Tarzım olmamasına rağmen bir ara ciddi ciddi almayı düşündüğüm bir aletti. ALLAH kaza bela göstermesin, hayırlı olsun :)

everlasting
06 Haziran 2009, 14:43
hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela vermesin arkadaşım.

sakinseytan
06 Haziran 2009, 14:50
hayırlı uğurlu olsun..iyi sürüşler dilerim..kaç model? ne kadara aldın? bilgi verirsen belki bu motordan almak isteyen arkadaşlara yardımın dokunabilir..:)

98 model 3,700 e aldım problemleri var ama eger yaptırıp verirsem üçretini eklerim dedi bende ölece aldım ustam var cünkü bedavaya yaptırıyom bugün akü alcam ön sispansiyonları değişmem lazım ama bu tarz modeli düşük motor almak gerçekten zor iş 10 gün boyunca pek çok kişinin motorunu gördüm hiç acele etmedim temiz motor neredeyse yok!motoru ölmüş olanları güzel bir abart egsozla gizliyolar!veya size motoru kullandırtmiyip satmak istiyenler oluyo zor yani benim imkanım varki aldım sırtını dayıcan motorcu fln olucak.ben nerdeyse sıfır olan motorumu satıp bu motoru aldım bütün arkadaşlarım kızdı ama olsun sonunda motora bindigimde içim kıpır kıpır oluyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 PM ----------

hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela vermesin arkadaşım.

saolun arkadaşlar, amin cümlemiz kazaya maruz kalmasın sağlık geri gelmez mal önemli değil birini alır ötekini satarsın iyi dilekleriniz için saolun

everlasting
06 Haziran 2009, 14:54
Make Model Suzuki XF 650 Freewind
Year 2000-
Engine Oil/air cooled, four stroke, single cylinder, SOHC, 4 valves per cylinder
Capacity 644
Bore x Stroke 100 x 82 mm
Compression Ratio 9.5 :1
Induction 2 x 32 mm Mikuni
Ignition / Starting CDI / electric
Max Power 48 hp 35 kW @ 7000 rpm
Max Torque 52 Nm 5.3 kg-m @ 5500 rpm
Transmission / Drive 5 Speed / chain
Front Suspension Oil-damped front fork
Rear Suspension Full Floater with adjustable spring preload and damping
Front Brakes Single 300mm disc
Rear Brakes Single 240mm disc
Front Tyre 100/90-19
Rear Tyre 130/80-17
Seat Height 830mm
Dry-Weight / Wet-Weight 162 kg
Fuel Capacity 18.5 Litres
Reviews Motorcycle.com / Topmoto.it / Motorbox

bassy_bolu
06 Haziran 2009, 14:57
bu motor 3.700 rahat eder sanırım..iyi bir alışveriş yapmışsın.. tekrar hayırlı olsun

nankör
06 Haziran 2009, 14:57
hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela vermesin

sakinseytan
06 Haziran 2009, 15:02
Make Model Suzuki XF 650 Freewind
Year 2000-
Engine Oil/air cooled, four stroke, single cylinder, SOHC, 4 valves per cylinder
Capacity 644
Bore x Stroke 100 x 82 mm
Compression Ratio 9.5 :1
Induction 2 x 32 mm Mikuni
Ignition / Starting CDI / electric
Max Power 48 hp 35 kW @ 7000 rpm
Max Torque 52 Nm 5.3 kg-m @ 5500 rpm
Transmission / Drive 5 Speed / chain
Front Suspension Oil-damped front fork
Rear Suspension Full Floater with adjustable spring preload and damping
Front Brakes Single 300mm disc
Rear Brakes Single 240mm disc
Front Tyre 100/90-19
Rear Tyre 130/80-17
Seat Height 830mm
Dry-Weight / Wet-Weight 162 kg
Fuel Capacity 18.5 Litres
Reviews Motorcycle.com / Topmoto.it / Motorbox

keşke ingilizcem olsa :D
dijital gösterge
hava basınclı arka sispansiyon (nasıl yükselticem:pale: )
çift buji çift karbiratör tek silindirli
yağ sogutmalı tezavantajı çok ısınıyo motor
konforlu sele geniş ekran:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 PM ----------

bu motor 3.700 rahat eder sanırım..iyi bir alışveriş yapmışsın.. tekrar hayırlı olsun

saolasın sanırım öle oldu zaman göstericek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 PM ----------

hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela vermesin

amin amin cümlemize

brody
06 Haziran 2009, 15:08
kazasız belasız hayırlı olsun . . .

tubejh
06 Haziran 2009, 15:08
hayırlı olsun, güle güle kullan. Allah kaza bela göstermesin.

sakinseytan
06 Haziran 2009, 17:17
amin tşk ederim yaşasın enduro:)

Ömercik
06 Haziran 2009, 17:44
Hayırlı olsun.Allah kazasız sorunsuz kullanmayı nasip etsin.

endex41
06 Haziran 2009, 17:53
HAYIRLI OLSUN GERÇEKTEN İYİ Bİ SEÇİM ... Allah kaza bela vermesin daha yeni almışsın hemen yarışa dalma ... :d geçmiş olsun...

hasanpinar0537
06 Haziran 2009, 18:00
ALLAH kaza bela vermesin...

vlad1462
06 Haziran 2009, 18:05
motoru kadıköyde görmüştüm,yanına parketmiştim. yanlış hatırlamıyorsam biraz hırpalanmış bi görüntüsü vardı ama yavaş yavaş toplayacaksın. yaşı biraz fazla ama fiyatı ona göre makul. hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız kullan diyecem ama sanırım biraz geç kalmış olurum. :)

Gökhan
06 Haziran 2009, 18:07
Hayırlı olsun .Kazasız belesız kullanman dilegiyle.

Bu arada can alıcı soruyu soruyum . 100/ kaç lt yakıyor :)

vlad1462
06 Haziran 2009, 18:14
Hayırlı olsun .Kazasız belesız kullanman dilegiyle.

Bu arada can alıcı soruyu soruyum . 100/ kaç lt yakıyor :)

valla 6 lt den az yakıyo derse benzin döküp yakarım benim er-5 i:)

mete_han
06 Haziran 2009, 18:16

demedii demee vlad...:cherry:

adanalı
06 Haziran 2009, 18:17
Hayırlı olsun.. Allah kaza bela vermesin...

Motör
06 Haziran 2009, 18:42
hayırlı olsun kardeşim

mesut78
06 Haziran 2009, 19:03
hayırlı olsun

Gökhan
06 Haziran 2009, 19:34

vlad er-5 in depodan 2-3 litre benzini şimdiden çekmeye başla.Yakarken vakit kaybetmezsin

Bu motor hakkında bir sitede şunları buldum

Benden çok daha iyi anlatabilecek arkadaşlar var Freewind'i ama bende biraz bahsedeyim.
Geçen yıl Nisan ayında aldığım 2002 model Freewind'im ile 22000 km.yi aştı beraberliğimiz.
Freewind bir enduro, tek silindirli... Rakibi BMW F650 ve Aprilla'dan çok daha titreşimsiz, selesi çok rahat. Önde 19 arkada 17" cantlara sahip. Sele yüksekliği ayarlanabilen, digital göstergesi olan bir enduro...
*Hava ve yağ soğutmalı
*7000 devirde 48 hp gücü ve 5500 devirde 52 Nm torku vardır.
*Tek silindirli 4 valfli, (çift) karbüratörlü,
*Alt devirlerde gücünden ödün vermemek için çift bujili,
*Sünger(yıkanabilir) hava filtreli
*168 kg boş ağırlığıyla rakiplerinden hafif
*Ön ve arka disk frenler
*18,5 litre alan benzin deposu, digital göstergede çok doğru çalışan bir benzin durumu vardır.
*Ortalama yakıt tüketimi 100kmde 5 litredir. Bunu arttırmak veya azaltmak elinizde...
*Benzin deposu plastik olduğu için pas, küf problemi olmaz
*Egzosu krom olduğundan sorun çıkarmaz...

Yazık oldu er-5'e:)
Hazır ekledim tam ekleyim.

Teknik özellikleri böyledir. Gelelim kullanımı ve geçmişine; Suzuki, Freewind'i ilk çıkardığında Avrupa "işte budur" demiştir. F650'ye rakip ve bazı özellikleriyle ondan daha iyi... Kendini kanıtlamış Dr 650 motorunun titreşimi yok edilip asfalt versiyonu diyebiliriz kendisine.
Yapılan ilk testinde sadece asfaltta kullanılıp çok beğenilmiş ve toprakta kullanmak için sabırsızlanıyorum yorumu yapılmış test pilotu tarafından.
Elbette ki ağır arazi koşullarına uygun değil 650 cc sınıfı ama amaç ana yoldan sapıp köy yollarında gazlamak ise, karşınıza çıkan derelerden geçmek veya bir çamur birikintisini geride bırakmaksa çok rahat bunları yapabilirsiniz.

Kendi tecrübelerime göre ise kullandığım 22000 km boyunca beni hiç üzmedi, yolda bırakmadı. Özellikle eşimle çıktığım ve bir hayli yüklediğim uzun metrajlı gezilerde dahi hiç bir problem yaşamadım. İhtiyacım olan herhangi bir parçayı bulamadığım da olmadı. Her türlü parçası bulunabiliyor.
Ben şu ana kadar fren balatasına ve gidon bilyasına ihtiyaç duydum onlarıda çok rahat bir şekilde temin ettim.
Freewind'in aydınlatması da çok iyidir. 2000'den sonra ki modellerde uzun far için mercek kullanılmıştır, merceğin etkiside bir hayli iyidir.

M'ARRENTZIEH
06 Haziran 2009, 19:49
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin inşallah. Benim de hayalimdeki motor.. Darısı başıma:)

satoyama
06 Haziran 2009, 19:49
hayırlı uğurlu olsun daha önce test ettiğim güzel bi enduro modeli allah kaza bela vermesin 15w-50 tam sentetik motul bulmaya gayret et ısınmasından korkma hiç bişey olmaz

Whitehair
06 Haziran 2009, 20:47
Hayırlı olsun kardeşim. Benimde uzun süredir izlediğim bir ilandı. siteden bir arkadaşa gitti iyi oldu. :queen:

satıcının sahibinden deki ilanının linkide buydu.

http://www.sahibinden.com/kriz_dolayiosiyla_acil_pazarliksiz-99WQQaXQQ14525838WQQpXQQdisplayitem

Enduromania
06 Haziran 2009, 20:52
Hayırlı olsun.Darısı benim başıma (kısmetse dr)

m.s
06 Haziran 2009, 20:54
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin...

vlad1462
06 Haziran 2009, 21:35
vlad er-5 in depodan 2-3 litre benzini şimdiden çekmeye başla.Yakarken vakit kaybetmezsin
Yazık oldu er-5'e:)

okadar benzin kalmadıki, son benzini işten eve gelirken bitirdi vicdansız motor. yoksa yakarım canım sorun değil:P

arslanfb
06 Haziran 2009, 21:36
Hayırlı olsun keyifle kullanmanı dilerim.

Gültekin
06 Haziran 2009, 21:46
Hayırlı olsun.
Kaç km.'de bu motor?

stunt_rider_35
06 Haziran 2009, 21:52
hayırlısı olsun. kazasız belasız binersin insallah:) kendi motorum diye demiyorum freewind güzel motordur :)

Sovereign_Kh
06 Haziran 2009, 21:55
Hayırlı olsun kardeş Allah kaza bela vermesin...