PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorunuzu tekerlekten kitlemeyin

protesto
25 Haziran 2007, 15:26
Yoksa sonu boyle olabilir...

http://galeri.milliyet.com.tr/2007/6/23Bu_kareler_gulduruyor_24/5.jpg

siyahlimuzin
25 Haziran 2007, 15:34
bu ne yaaaa :silent: pes artık yani :pr:

ben de motosikletimi bahçe kapısına tekerlekten kilitliyorum.
büyük bir merakla açtım. ne sakıncası var ki diye ama sonuç ortada :cherry:

protesto
25 Haziran 2007, 15:36
bu ne yaaaa :silent: pes artık yani :pr:

ben de motosikletimi bahçe kapısına tekerlekten kilitliyorum.
büyük bir merakla açtım. ne sakıncası var ki diye ama sonuç ortada :cherry:

gerçi bu bisiklet tekeri ama olsun, azimle .ıçan taşı delermiş :cherry:

siyahlimuzin
25 Haziran 2007, 15:39
umarım o taşı delen bizim mahalleye uğramaz :cherry:
neyse ben sustum. yoksa bu geyik uzar. topik kilitlenir :P

talkie
25 Haziran 2007, 15:40
Hırsız kafaya koyduktan sonra mutlaka çalıyor demek ki!!!

DARKDIAMOND
25 Haziran 2007, 15:55
Tek tek jant teliyle uğraşacağına kilidi kesseymiş ya:cherry:... Alık bi hırsızmış kendisi:cherry:

zion1
25 Haziran 2007, 16:14
yok be abi yine en iyisi motosikleti ön tekerden kitlemek benim 130 kiloluk motosikletin ön tekeri olmadan nereye götürecekki:mrgreen:

efendy_iso
25 Haziran 2007, 16:23
ya beyler bu resim hikaye gibi sanki çünkü telleri kessede çıkaramaz çatıyı göbek var hı göbeğide söker diyceksiniz o zaman tellerini niye kesiyo direk göbeği çıkarsın hırsızda kazma olabilerrrrr tabiiii:queen:

34_AK_027
25 Haziran 2007, 19:07
Ya Bende Bisikleti Hep Arka Tekerden Kitlerdim...Zincir Filan War Daha Spesifik Dİye...Şimdide Motoru Arka Tekerden Kitliyorum...Ne Yapsak Acaba...Kasko Son Çare Sanırım... :)

tubis
25 Haziran 2007, 19:25
Valla bende tekerden kilitliyorum, Allah'a emanet artık... :pr:
Benim motoru çalmaya yürek ister, alırım o adamın yüreğini :mrgreen:

Gültekin
25 Haziran 2007, 19:34
gıcık bir kilit yüzünden 2 gündür motor yatıyor.
açılmıyor şerefsiz. hasta etti beni. ::rantinp:

kroscu01
25 Haziran 2007, 20:51
arkadaşlar kötüye bişey olmaz iyiyi alah korur otada kalanın canı çıkar tedbiri elden bırakmayalım iyi sürüşler

gupilya
25 Haziran 2007, 21:39
Bu mutlaka Hollanda'da çekilmiş bir fotoğraftır. Hırsızlar bu ülkede dur durak bilmiyor.

GorkeM
25 Haziran 2007, 21:44
yok be abi yine en iyisi motosikleti ön tekerden kitlemek benim 130 kiloluk motosikletin ön tekeri olmadan nereye götürecekki:mrgreen:

Bu gerçekten yanlış bir kanı... Ön teker arka tekerden kat kat kolay ve hızlı sökülebilir... Tekersiz nereye götürecek diyorsanız da , hırsızların altındaki kapalı van türü araçlarla goldwing bile kaçırılınabilir...

Yukarıdaki resme gelecek olursak , ben olsam telleri kesmek yerine lastiği sökerdim... yaklaşık 2 dakikada sökülebiliyor bi bisikletin lastiği :)

abal
25 Haziran 2007, 21:51
bu tekerin cantları telli.. bizim motorların büyük kısmında telli değil.. onunla uğraşacağına kilidi keser gerçi ama .. ben binanın içine bağladığım halde birde alarm taktırdım..

34_AK_027
26 Haziran 2007, 10:21
bu tekerin cantları telli.. bizim motorların büyük kısmında telli değil.. onunla uğraşacağına kilidi keser gerçi ama .. ben binanın içine bağladığım halde birde alarm taktırdım..

hehehehhehehhe...sende tam nasreddin hocaya çewirmişin olayı :) ya kaçarsa... :)

PIERzig
26 Haziran 2007, 10:44
Hırsız milleti kafaya koyduktan sonra kitlediginiz yerle bile götürür:pr:

taner_k
26 Haziran 2007, 10:54

hocam bi hırsız bul bi el atıversin:P:P:P

bathu
26 Haziran 2007, 12:42
he he cant tellerine kadar sökülmüş tam profosyonel thıef :)

Gültekin
26 Haziran 2007, 14:07
hocam bi hırsız bul bi el atıversin:P:P:P

demir kesme motoru buldum.
yarın alıp, icabına bakacağım.
diske zarar gelmesin diye fazla elleyemiyorum. yoksa baltayla saldırmıştım şimdiye kadar.:bounce:

GorkeM
26 Haziran 2007, 14:54
Hırsız milleti kafaya koyduktan sonra kitlediginiz yerle bile götürür:pr:

Doğru söylüyorsun... Kilitlediğiniz yeri de iyi seçmeniz gerekir... Eğer bağlantı noktaları çürük bir demire kitlemişseniz yanlışlıkla , bağladığınız yer ile birlikte götürebilir :cherry: Hırsızlıkta çareler tükenmez :P

zion1
26 Haziran 2007, 15:02
Bu gerçekten yanlış bir kanı... Ön teker arka tekerden kat kat kolay ve hızlı sökülebilir... Tekersiz nereye götürecek diyorsanız da , hırsızların altındaki kapalı van türü araçlarla goldwing bile kaçırılınabilir...

Yukarıdaki resme gelecek olursak , ben olsam telleri kesmek yerine lastiği sökerdim... yaklaşık 2 dakikada sökülebiliyor bi bisikletin lastiği :)

aslında haklısın dostum ama yinede parano yaya kapılmaktan iyidir hırsız kafaya koydumu götürür çare yok ..yaw bak şimdi yazarken aklıma geldi şimdi ben nasıl motorumu yanlız bırakacam yaw allah bu hırsız ların belasını versin.. (amiiinn)kurtdüştü şimdı yaw..

vampir112
27 Haziran 2007, 10:59
sadece sağolasın.................

mete_han
27 Haziran 2007, 11:14

vay şaşkın vayyyyy...neyine senin kilit ya...motorun gibi dandirik çin malı kilit alıyon tabi böle yatıyo makine...kıy paraya kardeşim biraz...

Yoksa sonu boyle olabilir...

http://galeri.milliyet.com.tr/2007/6/23Bu_kareler_gulduruyor_24/5.jpg

bu fotoda bir mantık hatası var....fotoşop ...nedeni jantında olması gerekirdi...motoru dış lastikden kilitlemek zaten mantık dışı bişey..

Gültekin
06 Temmuz 2007, 16:09
vay şaşkın vayyyyy...neyine senin kilit ya...motorun gibi dandirik çin malı kilit alıyon tabi böle yatıyo makine...kıy paraya kardeşim biraz...

paraya kıyıp, en bi galiteli disk şeyinden almıştım, bir ela gözlüye gaptırdım :salut:
sonrasında bir daha kıyamadım tabi, yeğenlerin bisiklet kilitlerine el koydum :cherry:

yukarıdaki son mesajımdan sonra aradım arkadaşı, taş motoru özetle yalan olmuş. kızdım, köpürdüm,
gittim kıyak bir demir terteresi buldum.
arabadan levyeyi de kaptığım gibi top kilide saldırdım. son bir şans vereyim deyu, anahtarı taktım ve son kez çevirdim.

o ne??? :silent:
"çıt" diye açılıverdi şeref fukarası...::rantinp:

anlıyacağın, motor 4 gün boşu boşuna yattı, aşağılık, basit bir topoğlu top kilit kafa buldu benimle. ::ranntign

bu fotoda bir mantık hatası var....fotoşop ...nedeni jantında olması gerekirdi...
iyi bak. hata sende olmasın?:cherry:

bi format atak sana... :queen:

Olcan138
06 Temmuz 2007, 16:51
http://img213.imageshack.us/img213/362/tekerlekkilitzx9.jpg

kimi
07 Temmuz 2007, 19:10
alarm ve kilit motoru korumada yeterli bence..

baris_43
21 Temmuz 2007, 20:03
arkadaşlar beş altı sene önce kütahya fuarındada böyle bi olay olmuştu motoru öntekerden direğe bağlayan sahibi geldiğinde sadece motorun ön tekeriyle karşı karşıya kalıyor adamlar adamlar tekerleği tutan göbek vidasını söküp çıkarmışlar oluyo böyle şeyler.benim motoruma bişey olmaz demeyin motorun ağırlık veya herhangi bişey hırsızları engellemeye yetmiyor dikkatli olun derim.