PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet muayenesinde çalışanın davranışları tartışma konusu oldu

admin
08 Mayıs 2024, 17:01
Motosikletini muayene için TÜVTÜRK‘e götüren bir vatandaş çalışanın üslubu karşısında yaşadıklarını Youtube kanalında paylaştı.

1783927440391258297

https://x.com/srkntnyldz/status/1783927440391258297

https://www.youtube.com/watch?v=EK4A2Lo1CKA

arndiol
08 Mayıs 2024, 17:10
Çok ilginç, bende geçen götürdüğümde gereğinden fazla kibardı şaşırdım. hatta zam yaptılar diye kendi aramızda dalga geçtik :)

Osm@n
08 Mayıs 2024, 18:33
Motorcu dangalağın, yavşağın önde gidip bayrak sallayanı.
Orada hır çıkarıp "tıklanacak". Bütün derdi bu. Nokta.

degerk
08 Mayıs 2024, 19:53
Ben sadece sabrı taşmış bir çalışan görüyorum. Sökülü olan çamurluk için bile haklıymış gibi polemik yaratan adam öncesinde ne yapmıştır kim bilir. Videonun tam halini görmek lazım. paylaşan kişi işine geldiği kısmı paylaşmış

otopsici
09 Mayıs 2024, 07:53
Şimdi sorun tam olarak çalışanın diyalogları değil.
burada bir kaç problem var.
1. Motosiklet sürmeyi bilmeyen veya motosiklete özel olmayan muayene istasyonu.
2. olarak motosikletli şahsın kamera çekmesi
3. olarak araç üzerinde değişiklik yapmasına rağmen ne olmuş kardeşim tarzı tavırları.

Bu saydıklarım dışında ben halen tüvtürk denen ucube yere Devletin mecburi olarak yapması gerekn denetim için neden para veriyorum?
Arkadaşım ben aracı aldığımda bu devlete KDV, ÖTV, vermedim mi her sene 2 defa benden MTV almıyor mu? Halen kendisinin yapması gereken mecburi denetimi neden ben özel bir şirkete verdiğim MTV nin iki taı para verip yaptırıyorum.

Beto87
09 Mayıs 2024, 10:04
Muhtemelen izlenme kasmak için zorla mevzu çıkarmıştır kameralı. Sürekli aynı muayene istasyonuna giderim ve bir kere dahi en ufak saygısızlık ile karşılaşmadım. Gösterge kablosundaki temassızlık sebebiyle km'nin ilk sayısı görünmüyordu da adam başımda bekledi gıkını çıkarmadan sağ olsun. Sayı görününce km yazıp uğurladı beni. Tabi benim gittiğim yer motosikletlere özel istasyon. Tüvtürk soygundur orası ayrı.

Alman_
09 Mayıs 2024, 10:11
Akisyon kamerasını takan kendince atarlanmış bir motorcu görüyorum.

Punctum
09 Mayıs 2024, 11:00
Bisiklette de böyleydi, motosiklette de değişmedi...

2 teker kullananların bazılarında (çoğunda daha gerçekçi tanımlama), karşı konulamaz bir egoizm ve kibir seziliyor. Belki de trafikte (tabii bu coğrafyadan bahsediyorum) adam yerine konulmamanın getirdiği bir agresifleşme söz konusu. Bilmiş tavırlar, üstten bakışlar, gergin vücut dili, kural tanımaz hareketler, vs. Bir de video çeken ucuz kamera buldu mu, ondan fiyakalısı yok...

Sözüm forumdan dışarı ama bu algıyı yıkacak pek bir şey de yapmıyoruz sanki...

yaşlıveacemi
09 Mayıs 2024, 14:09
Şimdi sorun tam olarak çalışanın diyalogları değil.
burada bir kaç problem var.
1. Motosiklet sürmeyi bilmeyen veya motosiklete özel olmayan muayene istasyonu.
2. olarak motosikletli şahsın kamera çekmesi
3. olarak araç üzerinde değişiklik yapmasına rağmen ne olmuş kardeşim tarzı tavırları.

Bu saydıklarım dışında ben halen tüvtürk denen ucube yere Devletin mecburi olarak yapması gerekn denetim için neden para veriyorum?
Arkadaşım ben aracı aldığımda bu devlete KDV, ÖTV, vermedim mi her sene 2 defa benden MTV almıyor mu? Halen kendisinin yapması gereken mecburi denetimi neden ben özel bir şirkete verdiğim MTV nin iki taı para verip yaptırıyorum.

Niye alternatifi yok seve seve tüvtürk'e gidiyoruz.

Kapitalizm eşit şartlar da serbest rekabet değil mi?

xtrafrozen
09 Mayıs 2024, 14:23
Dur su cocugun kanalına gideyim de 2 dislayk atayım.

maximusti,
09 Mayıs 2024, 14:29
benim Tüvtürkle ilgili anlayamadığım tek nokta , Tüvtürkün radyoda vs. reklam vermesi,
abi zaten zorunlu şekilde seve seve size geliyoruz,
yıllardır sürücülerin tercih ettiği tek yer diyor, e alternatifin yok,
ve ciddi ciddi radyoda, web sitelerinde, tv de (galiba) sürekli reklam veriyorlar.
bir tık daha komiği uzunca bir süre kendi web sitelerine dışardan reklam almışlardı.
bugün reklam varmı diye kontrol etmek için girdiğimde aldıdığım uyarı da malumun ilanı :)

https://img.imgyukle.com/2024/05/09/yfb91p.png

yaşlıveacemi
09 Mayıs 2024, 14:44
benim Tüvtürkle ilgili anlayamadığım tek nokta , Tüvtürkün radyoda vs. reklam vermesi,
abi zaten zorunlu şekilde seve seve size geliyoruz,
yıllardır sürücülerin tercih ettiği tek yer diyor, e alternatifin yok,
ve ciddi ciddi radyoda, web sitelerinde, tv de (galiba) sürekli reklam veriyorlar.

Adamlar tek tabanca o kadar çok kazanıyorlar ki sevindirik olup ne yapacağını şaşırmışlar.

Tabi bu kadar parayı tek yedirmezler sağa sola reklam, bağış, sponsor falan olmaları lazım. Sen anladın onu. :) yusuf yusuf

AzÇok
09 Mayıs 2024, 22:15
Epey uğraşmış tıklanmak için. Görevli genç ise onun değirmenine su taşımış. Kanalına gidip tıklayın bari.

sinka251
20 Mayıs 2024, 19:44
Adamın sesi çok uyuz.

Birkannn
28 Haziran 2024, 12:04
TÜVTÜRK'ün geçtiğimiz yıllarda 767 milyon lira vergi borcunun silindiğini iddia ederek Meclis'e önerge veren CHP'ye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yanıt geldi. "TÜVTÜRK’ ait herhangi bir verginin affedilmesi söz konusu değildir" diyerek iddiayı yalanlayan bakanlık, "2008 ve 2009 yıllarında TÜVTÜRK’e yanlış hesaplanmış bir vergi cezası kesilmiştir. Yanlış hesaplanan vergi cezası Maliye Bakanlığınca iptal edilmiştir." açıklamasını yaptı.

Nasıl yanlış hesaplanmışsa ?
Bu kadar kazanıp vergisi yanlış hesaplanmış..

Ben muayenede ufacık bir ters konuşan gördüğümde feci şekilde bozuyorum.
Video da niye yapıştırdın?
Neden söktün?
Sen kimsin ki yanlış da olsa bu şekil konuşuyorsun.
Motorcu da zaten kalacaksın daha ne alttan alıp açıklama yapıyorsun.
İki laf et boz sen anlamıyorsun zaten bir dahakine takıp gelirim çamurluğu sana sen gelip bakarsın de..
Mecbur bırakıldığı için insanlara hayvan gibi davrananı çok gördüm.
Herkes işinden gücünden izin alıyor.
1 günü muayene istasyonunda geçiyor neredeyse.
Bunlar da bunu bilip ona göre davranıyorlar.
Adamına göre muamele.
Bu video ile ilgili değil dediklerim.
İyi olanlara lafım yok.

Punctum
28 Haziran 2024, 13:34
Motorcunun tavrı, çalışanın tutumu, vs. ayrı mesele de...

Şu araç muayene eziyeti artık gerçekten kabak tadı verdi. Hiç bir alternatifi olmayan ve fahiş fiyat alınan, aslında bir nevi vergi dairesi gibi çalışan acayip bir organizasyon...

Her muayene öncesinde acayip geriliyorum yahu...