PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Önerisi (Yeni bir başlangıç...)

canpahali
01 Mayıs 2018, 11:39
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle buradaki güzel ortam için herkese teşekkür ederim.

Motor dünyasına yeni girmeyi planlıyorum, sıkıcı şehir yaşantısından bir nebze kopmak ve biraz doğa içerisine kaçmak istiyorum.
Daha önceki motor deneyimlerim scooter'dan öteye gitmedi (ehliyetim dahi yok). Şuan üniversiteyi bitirdim, işe girdim ve artık kendi paramı kazanabiliyorum...
Şehir içinde (kötü yollar ve sıkışık trafik) ve şehir dışında (çok extreme olmayacak şekilde dağ-bayır gezintisi)kullanabileceğim bir motor arıyorum (Enduro?!, Cross?!, Süpermotor!? :silent:). Bütçem 4.000 - 7.000 TL arasında, önerileriniz benim için çok önemli. KKTC.'de ikamet ediyorum fakat motoru TC.'den almayı planlıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
İyi forumlar.:king:

Angrypower
01 Mayıs 2018, 11:45
https://www.rksmotor.com.tr/model/winner-200/

Naban sen be gardaş? Yada kavga esnasında karagöz die bağıran olursa tekere getir ağızlarına yapıştır. 5Parmak dağlarının her parmağına gider bu motor. Zaten bir ucundan diğer ucu kaç km ki :P

canpahali
01 Mayıs 2018, 12:03
Ahaha :mrgreen:
Görsellik açısından çok hoşuma gitti motor, performans olarak yorumlardan okuduğum kadarıyla dediğiniz gibi her parmağa gider :cat: Ancak... 10.000 TL gördüm ben orada :salut:
Yine de listeme öncelikli olarak ekledim. Bir de merak ettiğim, daha önce hiç vitesli motor kullanmamış birisi böyle bir aleti kullanabilir mi :cherry: ?

Angrypower
01 Mayıs 2018, 12:08
Neden kullanamayasın? Vitesli motor da vitesli araba gibi. Kullandıkça hafızana kazayıp otomatik olarak sürüyorsun. Harsh die gazı açmadığğın sürece yavaş yavaş alışırsın. Harsh die açarsan zaten ya yanlar yada ön kaldırır :flower:

canpahali
01 Mayıs 2018, 12:25
Neden kullanamayasın? Vitesli motor da vitesli araba gibi. Kullandıkça hafızana kazayıp otomatik olarak sürüyorsun. Harsh die gazı açmadığğın sürece yavaş yavaş alışırsın. Harsh die açarsan zaten ya yanlar yada ön kaldırır :flower:

Eyvah :cherry:

Mlhbl07
01 Mayıs 2018, 12:38
Bence yaşadığın yeri analiz et. usta servis sorunu elbet vardır bazı firmalarda yada bazı firmalar daha güvenilirdir. bence sen alabileceğin markaları söyle biz bütçene göre farklı görüşler bildirelim

canpahali
01 Mayıs 2018, 14:13
Bence yaşadığın yeri analiz et. usta servis sorunu elbet vardır bazı firmalarda yada bazı firmalar daha güvenilirdir. bence sen alabileceğin markaları söyle biz bütçene göre farklı görüşler bildirelim

Olaya bu açından bakmamıştım, birkaç arkadaşa ulaştım bile. Doğrudur motoru almakla bitmiyor :) Bilgi aldığımda ileteceğim size.

selocukrtl
01 Mayıs 2018, 14:43
bence önce ehliyet alın derim

Angrypower
01 Mayıs 2018, 15:43
En kötü ihtimal taşucuna geçip tamir ettirip geri getirebilir kanımca. Sorun olmaz herhalde.

canpahali
01 Mayıs 2018, 19:05
bence önce ehliyet alın derim

Motoru direkt almayacağım için (para biriktireceğim bir süre) o arada ehliyet işini de hallederim diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Tekrardan Selamlar arkadaşlar,

Bir kaç tanıdığa sordum. Servis açısından en rahat olan markalar Honda, Yamaha ve Suzuki... Giriş seviyesinde (:)) önereceğiniz modeller nelerdir?

Teşekkürler.

Angrypower
01 Mayıs 2018, 19:08
Arkadaş ben sana öneririm YBR125’i lakin sen KKTC de sürer misin? Orası hep refah düzeyi yüksek insanların yaşadığı yer. 3 kişilik evde 4 araba oluyordu eskiden. 10k bandına maddi çıkamam çok para diyorsun. Eee ne önereceğiz biz sana? :)

canpahali
01 Mayıs 2018, 19:58
10K verir miyim, veririm zannedersem... Fakat şimdi servis konusu gündeme geldi. Önerdiğiniz RKS Winner200 için servis sıkıntısı yaşarım diye düşünüyorum. Bu arada YBR125'i Türkiye'de de sürmem, hiç tarzım değil :mrgreen:

canpahali
03 Mayıs 2018, 22:01
Selamlar, kuba black cat ile ilgili görüşleriniz nelerdir peki?

https://www.kubamotor.com.tr/model/black-cat/

Angrypower
03 Mayıs 2018, 22:05
Bir farkları yok. Küba’nın montaj fabrikası Gaziantep’te. Parça sorunu yaşamazsın. Biri bir tık daha hızlı gider. 4beygire 4000₺ verilmez. Bu tam sana göre. Girne’ye basar, maden yolundan magosaya geçer, oradaydı Lefkoşa’ya geri döndün mü zaten tmm dır.

canpahali
05 Mayıs 2018, 19:01
Bir farkları yok. Küba’nın montaj fabrikası Gaziantep’te. Parça sorunu yaşamazsın. Biri bir tık daha hızlı gider. 4beygire 4000₺ verilmez. Bu tam sana göre. Girne’ye basar, maden yolundan magosaya geçer, oradaydı Lefkoşa’ya geri döndün mü zaten tmm dır.

Yanıt için teşekkürler. Sıfır mı, 2. el mi önerirsiniz peki?

Selçuk Keleş
05 Mayıs 2018, 23:31
bütçeyi denkleştirerek CRF 250 düşünebilirsin

Angrypower
05 Mayıs 2018, 23:34
Yanıt için teşekkürler. Sıfır mı, 2. el mi önerirsiniz peki?

2.elini bulamazsın kanımca.

srdrrr
07 Ağustos 2018, 19:42
Merhaba.
Winner 200 ile Mondial RX1 ' i karşılaştırabilir öi tecrübeli arkadaşlar.Fiyatı bir kenara bırakarak.