PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuki İzci 250CC Ön Amortisör Keçesi problemi

TuNeR_32
31 Ocak 2016, 01:06
Merhaba arkadaşlar 2012 yuki izci Cross motosiklet kullanıcısıyım yüksek bir tepeden atlamam nedeni ile ön amortisör keçesini patlattım şuan kaçırıyor servisi aradığımda keçe yok komple amortisör var dediler şaşırdım :santa: bu keçeyi değiştiren nereden temin edeceğimi bilen kaç ml amortisör yağı koymam gerek bilgilendirirseniz sevinirim. :cat: :rendeer:

Erdost
01 Şubat 2016, 00:41
Servisden keçelerin ölçüsünü öğren.Git bir parçaciya ver o ölçüleri yoksada getirir.O şekilde binme frenler iyi tutmaz, virajda gezme yapar çekme yapar vs vs.Sanırım 1 litre yağ yeterli olacaktır.

bursagsli
01 Şubat 2016, 00:48
Kullanım klavuzuna bak eğer fazla yağ koyarsan amortisör sertleşir amortisörlerin biri kaçırmıyorsa çıkan yağı ölçüp yeni yağ ekleyebilirsin

TuNeR_32
01 Şubat 2016, 20:43
aracın kullanım klavuzu kayıp bulamadım servistekiler ölçüsünü alabilmemiz için sökmemiz gerekli dedi numarasını bilmiyorlarmış yaşadığım şehir küçük olduğu için bulunmaması durumda motor sanayide dağınık bir şekilde duracak ustada yer sıkıntı olduğunu söylüyor önce bu keçeyi bulup alınıp öyle sökülmesi taraftarıyım yağ olarak 2t yağ kullanılıyor diyen de var 10 numara yağ kullananda amortsiör yağı kullananda bunlar hakkında bilgisi olan var mı?