PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha wr125r almaya karar verdim

tndgu
13 Aralık 2015, 20:56
Uzun ugraslar sonucu sanirim bu motorda karar kildim arkadaslar. Bulundugum ulkede cok cok daha ucuza temiz ktmler var ki gorunus olarak daha cok hosuma gidiyor ama ktm racing motorlari oldugu icin -lc4 VEYA ECX gibi - fikrimi yamaha ya kaydirdimm. Cogunlukla asfaltta kullanacagim ama rutin olarak asfaltta da gidicek. Merak ettigim nokta canim istesiginde alp daglarinin eteklerinde costurabilir miyim bu motoru?

http://tramino.s3.amazonaws.com/s/oberstdorf/10009/500x350.jpg

Burada yasiyorum kafama estikce isten kacip vurmak istiyorum kendimi daglara. Baslangic motoru olarakta 600 ile falan baslamak istemedigim icin aklim 125 e kaydi ama gercekten cok mu gucsuz kalir ?

mchi
13 Aralık 2015, 21:01
Ora nire kardaş

tndgu
13 Aralık 2015, 21:19
Oberstdorf , almanya.

AhmetCan1903
13 Aralık 2015, 22:17
Ekipmanlar onemli ozellikle crossta motor ne olursa olsun armor alin wr125 gayet yeterlidir baslangic icin ekipmanlariniza dikkat edin tedbir kuldan takdir allahtan iyi geceler
Bu arada guzel yerlermis evler ne kadar orda :)

lostmymindd
13 Aralık 2015, 22:40
Uzun ugraslar sonucu sanirim bu motorda karar kildim arkadaslar. Bulundugum ulkede cok cok daha ucuza temiz ktmler var ki gorunus olarak daha cok hosuma gidiyor ama ktm racing motorlari oldugu icin -lc4 VEYA ECX gibi - fikrimi yamaha ya kaydirdimm. Cogunlukla asfaltta kullanacagim ama rutin olarak asfaltta da gidicek. Merak ettigim nokta canim istesiginde alp daglarinin eteklerinde costurabilir miyim bu motoru?

http://tramino.s3.amazonaws.com/s/oberstdorf/10009/500x350.jpg

Burada yasiyorum kafama estikce isten kacip vurmak istiyorum kendimi daglara. Baslangic motoru olarakta 600 ile falan baslamak istemedigim icin aklim 125 e kaydi ama gercekten cok mu gucsuz kalir ?

Ne kadar güzel bir yermiş orası ya :)

tndgu
14 Aralık 2015, 00:07
Ne kadar güzel bir yermiş orası ya :)

Abi valla oyle gercekten. Uniyi dondurdum calismaya geldim okul param ciksin diye ama ayrilamiyorum bir turlu. Okulu falan bosverip ev mi alsam diye dusunuyorum buralardan. :D havasida guzel alp daglarijin muazzam goruntusune karsi balkonda cay sigara yapmak ayri bir zevk kisin yapilan kayak olaylarini birebir izlemek ayri birsey. Restorantta bulasikci olmak apayri birsey orasina hic girmiyorum konu cok dagilmasin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Ekipmanlar onemli ozellikle crossta motor ne olursa olsun armor alin wr125 gayet yeterlidir baslangic icin ekipmanlariniza dikkat edin tedbir kuldan takdir allahtan iyi geceler
Bu arada guzel yerlermis evler ne kadar orda :)

Ekipmanlar tabikide hocam motoru almadan alicam zaten sonra ugrasmayayim diye hatta motor parasi kadar butcem olucak almisken en iyisini almak istiyorum.

Gercekten 125cc yeterli olucaksa dusunmeden alicam ama 125cc commuterler mesela bana cok yetersiz geliyor motorum yok ama motor tecrubem var ordan burdan. Yani bir motorun 60 dan sonra zorlanmaya baslamasi biraz tuhaf geliyor bana yani max hiz 140 falan olsa daha ideal. Sonucta motor dedigin incd kivrak ve hizli bir arac ama 125 te bu boyle olmuyor. Commuter alicak olsam hic dusunmeden 500cc alirim ama olay enduroya gelince yabanci forumlarda da 125cc isini gorur sadece otobanda sorun cikar 90 anca gorursun demeleri biraz kafami kurcaliyor.

Selçuk Keleş
15 Aralık 2015, 15:12
125 cc eğer çoğunlukla arazide olucaksan işini görür, alışınca, tekniğini geliştirince daha güçlü bir modele geçersin.
Asfaltta daha çok kullanacaksan pek uygun bir seçim olmayacaktır.

BatuhanK
15 Aralık 2015, 16:21
lc4 ''race'' mantığıyla yapılan bir motosiklet değil. Bu yüzden parça değişimi ve bakım aralığı exc ler gibi kısa değildir. Uygun fiyata ve temiz varsa, ki vardır orada biraz daha güçlü bir alternatif olabilir

motorcu adam
15 Aralık 2015, 17:19
işini görür daha büyüğüne gerek yok.