PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet tavsiyesi

tyfn46
28 Kasım 2015, 20:01
İyi akşamlar değerli abilerim ablalarım ve kardeşlerim.motor macerama yaklasık 1 sene kadar once basladım motosiklet kullanmak ıcın en temelınden baslayıp kademe kademe gıdecegım ınsallah oncelıkle 15500 km kadar scooter kullandım temel faktorlerı ogrenmek trafıgı ogrenmek ıcın sımdı ıse yaklalsık 3000 ve 4000 tl arası bı motor ıstıyorum bu lımıtın uzerıne su anda cıkamam sıfır takıntım yok bakımlı ve temız olması benı memnun etmesı yeterlı sımdıden yardımlarda bulunan herkeze tesekkur edıyorum :)

Ranay
28 Kasım 2015, 20:31
2750-3000 gibi güzel bir ybr
700 civarı kask
Ali Expres den de 300 tl civarı diger güvenlik malzemelerini temin edebilirsiniz diye düşünüyorum toplam 4000 olur.
Yalnız kilit devir parası ve Sigorta maliyetini aman ihmal etmeyin hesaplara eklemeyi

tyfn46
28 Kasım 2015, 20:46
cevabınız ıcın teşekkurler zaten hersey usulune gore olucak ve motoru kısında kullanacagım ve hız derdımde yok amacım her sene bı ustu olarak ve en son 600 luk bı motor dusunuyorum ınsallah pekı fazla km sorun oluyormu yanı 30k km uzerı

Ranay
28 Kasım 2015, 21:01
Km fazlalığı hakkında fazla birsey diyemiyorum ama bakımlı olmasi önemli ve hangi marka model yaş olursa olsun ekspertiz yapmanız önemli

Kişisel olarak 30k üstü bir ybr istemezdim galiba, tabi bakımı da önemli

tyfn46
28 Kasım 2015, 21:07
Anladım degerlı cevaplarınız ıcın ve vakıt ayırdıgınız için teşekkurler bı arastırma yapayım belkı daha farklı tavsıyelerde gelebılır :)

Ranay
28 Kasım 2015, 21:19
Anladım degerlı cevaplarınız ıcın ve vakıt ayırdıgınız için teşekkurler bı arastırma yapayım belkı daha farklı tavsıyelerde gelebılır :)

Umarim güzel fikir ve öneriler gelir.
Rica ederim :-)
Ayrıca ybr ile öğrendiğim için onu önerdim farklı alternatifler de muhakkak çıkicakdir.

Güncel, şimdiden hayırlı olsun.

tyfn46
28 Kasım 2015, 23:48
iyi dilekleriniz için teşekkurler bakalım nasıl bısı cıkacak karsımıza :)

Sti
29 Kasım 2015, 00:24
Scooter i okudum,dedim aha 15k km yol yapmis,kesin 600 luk motor tavsiyesi istemistir,r6 lar 600rr lar havada ucusuyodur bende daytona 675r yazarim diycektimki,fazla bilincli ciktiniz :D ,aradiginiz butceye bajaj 125st olabilir,cross isterseniz xtreme-max olabilir,cbf,ybr zaten klasik,belirli bi tarz olmadigindan tavsiyede bulunmak cok zor,ama genel olarak ybr veya cbf sizin butun derdinizi cozer (bence),simdiden hayirli olsun kazasiz belasiz :)

tyfn46
29 Kasım 2015, 00:33
600 luk motor bana gore yeni başlayan birisinin olum makınesıdır yavas yavas sındıre sındıre hayatımız soz konusu sonucta ne acelemız var dımı :) tarz belıtmedım ama cbr 125 tarzı bısıler olabılır yada dedıgınız gıbı ybr gıbı bısılerde olabılır bu arada motosıklet hayat ıle butunlesmektır kendınızı en ozgur bıcımde ıfade etmektır :) teşekkur ederım tavsıyelerınız ıcın :)

berkankost
12 Aralık 2015, 14:50
hoşlandığın motor türünü ve ileride ne tür kullanmak istediğini söylersen yardımcı olabilirim.