PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Extreme max 150 cc ile uzun yol ANTALYA/İSTANBUL

wingchun
12 Kasım 2015, 22:14
Herkese Slm extreme max ile cumartesi sabah uzun yola çıkıyorum Belek'ten Şişli:) sabah saat altıda çıkıcam yola arkadaşlar.motorum 6.500 km'de yağımı değiştirdim 15.50 motul kullanıyorum ve motul zincir yağı hiç şaşmam.bujimi değiştirdim ngk ile lastik havalarım tam sadece yarın gaz teli ve debriyaj teli lastik köpüğü alıcam yanıma ne olur ne olmaz.sağlıcakla kalın...

neoazrael
12 Kasım 2015, 22:33
Herkese Slm extreme max ile cumartesi sabah uzun yola çıkıyorum Belek'ten Şişli:) sabah saat altıda çıkıcam yola arkadaşlar.motorum 6.500 km'de yağımı değiştirdim 15.50 motul kullanıyorum ve motul zincir yağı hiç şaşmam.bujimi değiştirdim ngk ile lastik havalarım tam sadece yarın gaz teli ve debriyaj teli lastik köpüğü alıcam yanıma ne olur ne olmaz.sağlıcakla kalın...

Takipteyim hocam tecrubelerinizi merak ediyorum iyi yolculuklar tekeriniz duz bassin

07DFB18
12 Kasım 2015, 22:34

felaket tellallığı yapmak istemiyorum ama dayanamayacağım hemşerim.
Hayatının HATASINI yapmak üzeresin

macremmm
12 Kasım 2015, 22:37
felaket tellallığı yapmak istemiyorum ama dayanamayacağım hemşerim.
Hayatının HATASINI yapmak üzeresin

Neden boyle bi yorum yaptiniz biraz daha acabilirmisiniz

farcob
12 Kasım 2015, 22:42
G20 zirvesi var Antalya da.

07DFB18
12 Kasım 2015, 22:42
Neden boyle bi yorum yaptiniz biraz daha acabilirmisiniz

en baştaki sıkıntı mevsimsel malum kasım ayındayız maalesef her yer antalya deyil.
arkadaşın motoru mondial beni yanlış anlamasın lütfen hemde 150 cc bir motor olmaz abi olmazz bile bile lades yapacak

uday.31
12 Kasım 2015, 22:59
en baştaki sıkıntı mevsimsel malum kasım ayındayız maalesef her yer antalya deyil.
arkadaşın motoru mondial beni yanlış anlamasın lütfen hemde 150 cc bir motor olmaz abi olmazz bile bile lades yapacak

2 Ay kadar önce aynı model motosiklet ile bandırma-hatay arası 1200 km yol gttim ben hiçbir problem yaşamadım. Sadece stop sinyal yerlerini ve egzozumu degstirdgmden egzozdan çıkan sıcak hava sag sinyali hafif buruşturdu. ha top speed bazen az daha yüksek olsaydı dedgm zaman oldu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

yolculuk maceranı bekliyorum eglenceli sıkıntsız bir yolculuk olur umarım :)

07DFB18
12 Kasım 2015, 23:04
2 Ay kadar önce aynı model motosiklet ile bandırma-hatay arası 1200 km yol gttim ben hiçbir problem yaşamadım. Sadece stop sinyal yerlerini ve egzozumu degstirdgmden egzozdan çıkan sıcak hava sag sinyali hafif buruşturdu. ha top speed bazen az daha yüksek olsaydı dedgm zaman oldu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

yolculuk maceranı bekliyorum eglenceli sıkıntsız bir yolculuk olur umarım :)

sıkıntılardan bir tanesi
sizin yolculuğunuz iki ay önce idi.
ben sekizinci ayda kızımla ve buna bir sırt cantam yan canta ve cadırımda dahil olmak üzere 1450 km yol kat ettim o aylarda bile sabah saatlerinde üşümekten dişlerimin zangırdadığını bilirim kızımın da ayazdan ayak bilekleri yandı.

uday.31
12 Kasım 2015, 23:17
sıkıntılardan bir tanesi
sizin yolculuğunuz iki ay önce idi.
ben sekizinci ayda kızımla ve buna bir sırt cantam yan canta ve cadırımda dahil olmak üzere 1450 km yol kat ettim o aylarda bile sabah saatlerinde üşümekten dişlerimin zangırdadığını bilirim kızımın da ayazdan ayak bilekleri yandı.

soğuk olduğu dogrudur, ama dogru ekipmanla aşılabilecek bir durum. Bende öyle yaptım. Şu an içinde öyle olacağını düşünüyorum.

wingchun
13 Kasım 2015, 00:29
Ekipmanlarım tam ceket bellik ayakkabı,he hawa durumunu takipteyim yol güzergahım iyi yağmur soğuk yok yani bir hafta boyunca. Sabah çıkacağım için Güneş'ten bolca faydalanacağım.g20 zirvesi Belek'te şuan bende bellekteyim bura fena gerçekten;)

kubi34
13 Kasım 2015, 02:24
anadolu nun ayazını yediğin zaman aklın başına gelir. :)
yapılamayacak iş değil, çünkü zamanında ben de 125 lik ile kemer den kuşadası'na; dağa sonra kuşadası'ndan çanakkale üzeri istanbul'a geldim. amma velakin motosiklette sıcak hava kaynağın olmadığı için rüzgardan dolayı sürekli ısı kaybedersin. istersen üstüne koyun postu bağla, fark etmez. bu sebeple bi zaman sonra ellerden başlarsın üşümeye. kendini fazla zorlamanı tavsiye etmem. üşüyen bedenin refleksi azalır. hata yapma riskin artar. vaktin ve paran varsa arada bir yerde kal bir gece. rahat rahat gel. afyon'un soğuğu yamultur valla adamı.
bu arada 150 likle dünyayı dolaşırsın. yeter ki iste. yolun açık olsun kardeş.

dalangıç
13 Kasım 2015, 10:17
Rota nasıl olacak acaba?

kyagmur
13 Kasım 2015, 10:27
bence her 1 saatte 15 dkk motordan inmeniz lazım fiziksel olarak rahatlamanız için yoksa sırt ağrıları dayanılmaz olur keyf alamazsınız, bol foto bekliyoruz ALLAH kaza bela vermesin

wingchun
13 Kasım 2015, 10:37
Sağolun arkadaşlar bol bol foto çekicem zaten.rotam Isparta üzerinden gitcem Kütahya Afyon Yalova feribot Yenikapı dan sonra 15 dakkikaya evde olurum:)yolda yazarım ellerim donmazsa😁😀

Brock07
13 Kasım 2015, 10:43
kendine yazık edeceksin yol yakınken vazgeç diyecemde hiç vazgeçecekmiş gibi bir havan yok :) kazasız belasız gider gelirsin inşallah

dalangıç
13 Kasım 2015, 10:48
Hocam Isparta ya dikkat soğuk oluyor, Kütahya ise fena yan rüzgar yiyorsun bizim motorlarda yan rüzgar çok yoruyor, geçen kaştan çıktım geldim sahilden ve mümkünse iç kısımlardan gitmemeye çalışıyorum, sahilden iki tur attım ama şimdi bunları okudukça canın çekiyor yine valla :)

wingchun
13 Kasım 2015, 11:09
Hava durumunu 1 haftadır cepten kayıt yaptım şuan için çok iyi soğuk yok gece bi ayaz oluyo oda sabah erken yola çıkıcam Güneş'ten faydalanmak için. Şimdi boyun bandaması almaya gidiyorum birde alyan takımım yok onu almaya çıkıyorum🤗

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Hava durumu cepten takip yapıyorum şuan için çok iyi bir hafta iyi gece ayaz sadece onun için sabah erken çıkıp Güneş'ten faydalanmak istiyorum ekipman sıkıntım birtek boyun bandaması yok birde Alyan takımı şimdi onları almaya çıkıyorum.cepten Nasıl resim siteye atılıyor arkadaşlar bi tarif eden olursa sevinirim🤗

yns_cbn
13 Kasım 2015, 11:36
Zor olacaktır ama imkansız değil Allah tekerlekli taş değdirmesin gerisi kolay yeter ki iste. Şimdiden hayırlı yolculuklar :)

CT.ATC
13 Kasım 2015, 12:03
Gaz sabitleyici al bence, arada bir sağ kolunu dinlendirmek istediğinde işine yarar kütük gibi gitmezsin hocam. Yolun açık olsun yol boyunca fotoğraflar bekliyoruz

macremmm
13 Kasım 2015, 12:09
Bende cok merak ediyorum hocam nasil bi yolculuk olacak yani resim atamasaniz bile yolculuk soyle gidiyor boyle gidiyor falan diye yazin lutfen cikmadan once bi resim atarsiniz ama motor ve malzemelerle birlikte :))

Mamba09
13 Kasım 2015, 12:20
Hocam başarılar diliyorum. Lütfen termal icliktir yedek çoraptır bir sürü kalın kıyafet al. Ayrıca üşüdüğünde çek kenara motora elini kolunu daya ve dinlen.

kindik
13 Kasım 2015, 12:36
antalya şu an güzel ama diğer yerlerde soğukluk hissedilir hayırlı yolculuklar olsun :)

c4gin
13 Kasım 2015, 12:54
Neden bu kadar yapılmaz birşeymiş gibi yaklaştınız anlamadım havalar zaten şu günlerde çok iyi gidiyor, ekipmanlarıda tammış bence keyifli bir şekilde gelir

Sadece ellerin üşüyebilir onun için süt şişesinin ortadan ikiye kesip yol için kendine geçici bir elcik koruma yapabilirsin kesinlikle çok faydası olur,

Birde belliği takarken belini iyice sardırıp sıkıca tak hem böbrekleri üsütmezsin hem belden rüzgar yemezsin hemde belini sıkıca sardığı için oradaki baskıyı azaltmış olursun daha az yorulursun hemde düşersen belini korumuş olur,

şimdiden iyi yolculuklar arada durup motoru, manzarayı filan çekmeyi unutma

wingchun
13 Kasım 2015, 13:50
Arkadaşlar resim Nasıl atılıyor tarif alabilirmiyim

tamerozkul
13 Kasım 2015, 14:23
Sen istersen neden olmasın

dalangıç
13 Kasım 2015, 14:27
Hızlıresim diye bi site var orayı bi incele istersen oradan atıyoruz genelde yükleme bittiğinde direk link onu kopyala yapıştır yalnız mt de yayınlarken bi yer oraya tıklamak lazım nere diye sorma ben bilmiyorum atıyorum olmuyo sonra arkadaşlar açıyor fotoğrafı :)

wingchun
13 Kasım 2015, 15:47
Bellik takmadan hiç kullanmam motoru çok alıştım yormuyor insanı Zendona İtalyan bir bel ve omurga koruyucum var.eldivenim yarım ve tam olanı var elden sıkıntı olmaz herhalde.

uday.31
13 Kasım 2015, 16:07
Arkadaşlar resim Nasıl atılıyor tarif alabilirmiyim

hizliresim.com adlı siteye girersen direk çıkıyor zaten resim seçip yükle diyosun. sonra orada altta çeşitli linkler var FORUMLAR için olanı kopyalayıp buraya yapıştırdın mı tamamdır :)

wingchun
14 Kasım 2015, 20:45
Arkadaşlar motorum ve ben hazırım ama g20 den dolayı çıkamıyorum burda resmen sokağa çıkma yasağı bar.salı yada çarşamba yoldayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Arkadaşlar resimleri instagram hesabımdan talik edebilirsiniz ler.serdar Dunan

wingchun
18 Kasım 2015, 14:00
Ewt arkadaşlar yolculuk vakti geldi.perşembe sabah saat 9 gibi çıkıcam

crocodill
18 Kasım 2015, 14:13
Ewt arkadaşlar yolculuk vakti geldi.perşembe sabah saat 9 gibi çıkıcam

Çaylarımızı koyduk yerlerimizi aldık heyecanla bekliyoruz :bestmt:

velizrsln
18 Kasım 2015, 14:33
şehir içinde bile yetmiyodu o şey bana 1 ay durmadan sattım

wingchun
18 Kasım 2015, 17:06
Bende 250 cc başka binmezdim ama burda dağ taş çok diye aldım işte.istanbula gitmek zorundayım geze geze artık.ama extremax performansı çok iyi.acaba kaç saat te varıcam onu merak ediyorum

dalangıç
18 Kasım 2015, 18:02
Bende 250 cc baþka binmezdim ama burda dað taþ çok diye aldým iþte.istanbula gitmek zorundayým geze geze artýk.ama extremax performansý çok iyi.acaba kaç saat te varýcam onu merak ediyorum
Çok saat sürecek o kesin ama bence çok sıkı giyin yün içlik, dize kadar çorap, gazete ne bulursan sar en son bursadan istanbul Beykoza kadar bi yağmur yemişim allahım o ön çamurluk süs başka bisey degil nasıl bi ızdırap Allahım sen koru bizi amin.

wingchun
18 Kasım 2015, 18:20
:)aynen hepsi hazır motor montumun içinden gaste koyunca çok iyi oluyor.hava tahminlerini bir haftadır takipteyim şuan yağmur yok

denizsrkn
18 Kasım 2015, 19:09
Yazmak için geç oldu biraz ama muhakkak yedek buji bulundur hocam yanında. Eğer yoksa yarın yolda temin etmeye çalış. (Tecrube konuşuyo) şimdiden iyi yolculuklar kazasız belasız sürüşler.

wingchun
18 Kasım 2015, 20:56
Ewt bir eksik buji onuda almak lazım yoldan eywallah

wingchun
20 Kasım 2015, 01:48
Ewt arkadaşlar yolculuğum 800 km sorunsuz olarak bitirdim.dört sefer sigara molası verdim .toplam yakıt 110 lira yaktım.extreme max ım ile ilk uzun yol yapışım.hiç maşallah üzmedi.daha önceki motorum Honda cbf 250 mi aratmadı hiç.konfor çok iyi belmiş popo ağrısıymış yapmadı.sadece Kütahya'da bi üşüme geldi birde sakaryada,çok şükür geldim.teşekkürler extreme max teşekkürler motul 15/50��✌��

F54
20 Kasım 2015, 02:06
Kaza bela geçirmediğine sevindim
Ama sakarya soğuk olmaz ki hele hele o Eskişehir İnönü gibi hiç olmaz

dalangıç
20 Kasım 2015, 10:23
Geçmiş olsun, daha nice uzun yollara :)

wingchun
20 Kasım 2015, 12:56
Sakarya ve Kütahya unutulmaz:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Eywallah dostum,birazda yumuşak orman görelim:) Antalya çok sert zemine sahip ormanları.ama bugün biraz Nişantaşı da patırdatmak istiyorum egzosumu;)