PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kardeşimizi daha kaybettik...

Sayfa : 1 [2] 3 4

emre xt125
04 Eylül 2015, 21:48
28 yasindayim onlarca motor kullandım sadece 1defa arkadaşin hyo gt250 yi 2km kullandım. Bu yaşta hala motorum 125 cc dir.. Ben anlam veremiyorum bir insan 600lük motoru niye kullanır? Adam altında arabası ile bile seyehat yaparken 110 ile gidiyor ortalama. Ama biz motosiklet ile 110hıza burun kıvıririz nedense. Bizde motosiklet araç değil, hava atmak için bir vesile, ego tatmin aracı, beğenilme yolunda bir alet.. Böyle olmamalı. Bu zihniyetle motor kullandığımiz sürece daha cook taziye mesaji yazarız. Allah rahmet eylesin. Adetten olduğu için söylüyorum bu lafı sadece. Kusura bakmayın ölüm herkese elbette. Yarın 125lik motorum ile 30km hız ile giderken ben de olebilirim. Arkadaşin profilini görünce kusura bakmasınlar ama zaten o yolun yolcusuymus, o yola da gitmiş diye düşündüm Allah in doğrusu şimdi.

Mr.Yldrmdmr
04 Eylül 2015, 21:55
Bence burası rahmetli arkadaşımızın yaptıkları için tartışmamız gereken bir yer değil.

Allah gani gani rahmet versin. Ailesine sabır versin.

cemmoto41
04 Eylül 2015, 22:07
Hızlı sürüp ölenlere pek üzülemiyorum , bunca insan eşek mi altında motor var hızlı gidenler ölüyor sadece , yavaş gidenler düşüyor omuzu çıkıyor kolu kırılıyor maksimum. hız yaparsan ölürsün bu ülkede yollar zaten Kireç taşı kıvamında , o yüzden yapacak bişey yok. Allah rahmet eylesin ama irade işi motosiklet , iradesine engel olamayan böyle ölüyor işte maalesef.

hocam hızlı sürmek ölmeyi hak ettirmez belki hocam yerine abi kullanmalıyım büyüksünüzdür herkes yüksek cc kullanıp ölmüyor ve eğer böyle bir şey olsa ölenlere adaletsizlik olurdu

atillatopal9
04 Eylül 2015, 22:07
bu tür konular göreceli hep.
bize baş sağlığı dilemek düşer.Allah rahmet eylesin.

barodi
04 Eylül 2015, 22:10
rahmetli iyi tek teker yapıyordu.
rahmetli baya hızlı sürerdi 260 !
rahmetliden geriye ne kaldı.
değermiydi aileni acınla parçalamaya!

demek istediğim asıl suç toplumdan kaynaklanıyor.
suçun çoğu bizlerde.
özellikle genç motosiklet sürücüleri 18.-25 yaş arası hep bir özenti içerisindeler.( bir ara bende bile bu tek teker özentisi vardı ama 3 gün sonra baktım ve düşündüm bunun bana pek faydası olmadığı gibi zararı olacaktı. ve hemen bıraktım) 18.-25 yaş arası insanları ne tarafa çekerseniz o tarafa çabuk giderler. yani kanları kaynar hırslırdır azimlidir gözü kördür. bu özentilerin en başında

1. racing olucak , ses olucak 600lük olucak, görüntü olucak
2.tek teker olmazsa olmaz
3.hız evet hız ; herkesi geçecek. kendisiyle yarışan 250 500 cc ve diğer racingleri geçecek illa geçecek ölene dek geçecek ama geçecek . geçemesse kendini ezik hissedecek.
4.yok yetmiyor deyip seneye 1000 lik alıp öbür seneye fatihası okunacak. hepsi bu.
şimdi sorarım:
gençler değdimi tek tekerinizi yaptınız ne geçti elinize ? (havan kime güzelim gideceğin yer 3 karış toprak) demiş yunus emre
herkesi geçtiniz ve yarışlarda birinci oldunuz hatta rossiyi bile geçip efsane oldunuz sorarım ne geçti elinize?
hiçbişey geçmez elinize ; ama ailenize ömür boyu kalıcı bir vicdan azabı geçmesi muhtemel bir kazada olasıdır.

Bu sebeple iyiki yeni kanunla 25 yaş altı 600 lükle başlayamayacak.
18-25 yaş arası 600 lük racing kullanmak isteyenleredir bu sözlerim.

Ertugyigit
04 Eylül 2015, 22:11
hocam hızlı sürmek ölmeyi hak ettirmez belki hocam yerine abi kullanmalıyım büyüksünüzdür herkes yüksek cc kullanıp ölmüyor ve eğer böyle bir şey olsa ölenlere adaletsizlik olurdu

Hocam abi demeniz sorun değil , burada hepimiz eşitiz motorcuyuz. evet herkes yüksek cc ile ölmüyor ama hızlı kullanan herkes eninde sonunda bir kaza bir sakatlık bir olay takip ediyor. Bu olay da böyle işte hız affetmiyor , yapmayacaksın yol boş bile olsa kötü asfalt çöp suyu vs derken taklaya gelir sabit duvara bariyere çarpar ölürsün. Maalesef hız affetmiyor , adam kayırmıyor.

A.Türker
04 Eylül 2015, 22:15
Arkadaşlar insanlar şekil için alıyorlar. O yaşta sizde de imkan olsa alıp gazlayacaktınız. Aman iyi olmuş diyenler zaten kibirli insanlar. Ölen genç çok masum değil evet herşeyi kitabına göre yapmamış hatta çizginin çok dışına çıkmış ama ÖLÜM ne demek bilmiyorsunuz. Boş boş konuşmayın o yüzden.

ZamboKage
04 Eylül 2015, 22:18
Kesinlikle suçlu aile neden şimdi diceksiniz çocuğun suçu yokmu var tabiki ama şöyle bir analiz ile yorum yapmak istiyorum tabiki herkesin kendi fikri ama benim demek istediğim hepimiz ss motor hastasıyız 4 silindir egzoz sesi duyduğumuz zaman bi dönüp bakarız ve gidene kadar arkasından bakarız ve iç geçiririz "hiçbir zaman binemiyeceğim" diye iç geçiririm en azından ben 18 yaşındayım ışıklarda yanımda 4 silindir makine durduğunda surucuye rica ediyorum biraz gaz ver diye 4 silindir sesi farklı kendine baktırıyor.
Şimdi arkadaşımız 18 yaşında motosiklet hastası cg ci olabirdi ama niye olmadı ? Çünkü ailesinin durumu var BMW binen 18 yaşındaki çocugun ailesi baya köklüdür ve 18 yaşındaki çocugun altına gsxr 600 lük makine veren aile oğlunu ölüme kendisi yollamıştır.Şuan yaptıklarından çok pişmanlar keşke almasaydıkk diyorlardır ama sormak var o motoru satan motorcudada hata 18 yaşındaki elemana ss satmam istediğim kadar paraya ihtiyacım olsun 18 yaşındaki gencecik elemana o motoru teslim edemem içim el vermez içim içimi yer acaba birşey olurmu diye 2 kat fazlasını versin motorun gene vermem benden alamaz.Ama artık insan hayatı düşünülmez oldu her satıcı bir an önce elimden çıksın diye yaş bakmaz etmez parayı verene satar motor komple kazalıdır "abi yıkarken düştü ya" lafları çok meşhurdur.İnsanların gözünü para hırsı bürümüş motoruna olan işgenceyi yapmıştır ama "hiç zorlanmadı tecrübeli motorcudan" diye koyarlar niyee ? çünkü gerçekleri dese fiyatı az yazmak zorunda kalcak ne anladı o satıştan dimi.
Konuyu çok saptırmak istemiyorum GENÇ ARKADAŞIMIZA ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN TOPRAĞI BOL OLSUN.

Aile %100 hatalı benim gözümde istediğin kadar paran olsun o cocuga öyle bir motor almak kefeni kendin giydirmektir.

İyi Forumlar

Ertugyigit
04 Eylül 2015, 22:20
Arkadaşlar insanlar şekil için alıyorlar. O yaşta sizde de imkan olsa alıp gazlayacaktınız. Aman iyi olmuş diyenler zaten kibirli insanlar. Ölen genç çok masum değil evet herşeyi kitabına göre yapmamış hatta çizginin çok dışına çıkmış ama ÖLÜM ne demek bilmiyorsunuz. Boş boş konuşmayın o yüzden.

Kardeş imkan değil bu bilinç ve yaş meselesi, biraz da ailenin çocuğu boş bırakması. Ölüm ne demek bilmiyoruz çünkü henüz ölmedik , ölünce anlayacağız ne demekmiş. Ha ama akraba yakın çok ölen oldu , o anlamda biliyorum yaşattığı acıyı , esas siz bilmeden konuşmayın bence.

Karalı
04 Eylül 2015, 22:23
Allah rahmet eylesin.
Bu çocuk K.çekmece tarafındami oturuyordu

mete_han
04 Eylül 2015, 22:25
gençken bende kimseleri umursamazdım eden bulur derdim...ama 2004 de baba oldum ve kimsenin kusuruna acısına bir söz söyleyemiyorum eleştiremiyorum...Allah aynı acıyı bana da evladıma da yaşatırsa diye kimseyi ayıplayamıyorum...ateş düştüğü yeri yakar diyorum...

sizde öyle yapın Allah kınadığınız şeyi başınıza imtihan amacıyla verirse diye düşünürüm hep..Allah rahmet eylesin...ha bu genç kardeşimiz başka bir cana mı ksatetmiş..bilincsizce kullanmışda bir masumun katilimi olmuş...kimin canını yakmış kimin ocağını söndürmüş...anne ve babasına yeteri kadar acı çekmek düşerbizde acıyı paylaşalım...genç bir çiçek solmuş ötesi yok...

MotoGlock
04 Eylül 2015, 22:28
Düşünemedim kardeş çünkü benim altımda 160 yapabilen makina varken e-5te 70 i bile geçmiyorum , çünkü beni bekleyenler olduğunu biliyorum , çünkü hayat bir anlık zevk için çöpe atamayacak kadar değerli, çünkü daha çok Plan'ım ve hayalim var.

Bilinçli olman çok güzel ama ortada ölüm var o yüzden biraz sağduyu :( her ne kadar yaptıklarıyla şansını fazla zorlasa da bize düşmez be kardeş.

ARçİL
04 Eylül 2015, 22:33
Allah rahmet etsin, ailesine Allah sabırlar versin. Çok genç kardeşlerimiz ss motorlardan uzak durun.

Ertugyigit
04 Eylül 2015, 22:34
Bilinçli olman çok güzel ama ortada ölüm var o yüzden biraz sağduyu :( her ne kadar yaptıklarıyla şansını fazla zorlasa da bize düşmez be kardeş.

Haklısın ilk mesajımda çok sert çıktım yumuşamadım hiç kardeş ama böyle sapır sapır ölen gençleri gördükçe sinirleniyor insan bu gencecik canların aptallığına. Bu yüzden üzülmeyi bıraktım çünkü insan doğası değişmez , hep ölen oldu hızdan hep de olacak.

MotoGlock
04 Eylül 2015, 22:39
Haklısın ilk mesajımda çok sert çıktım yumuşamadım hiç kardeş ama böyle sapır sapır ölen gençleri gördükçe sinirleniyor insan bu gencecik canların aptallığına. Bu yüzden üzülmeyi bıraktım çünkü insan doğası değişmez , hep ölen oldu hızdan hep de olacak.

Sert olması tepki çekti zaten dostum. Ya babası anası gözümde canlanıyor, kendimi onun yerine koyuyorum o yüzden üzülüyorum ve üzülmekle elimize bir şey geçmese de üzülüyorum.

Üzülmek, burada en kral üzülenin max. 10 dakika sonra aklından çıkıcak. Hocam diyecek söz yok malesef..

ZamboKage
04 Eylül 2015, 22:40
Kaza haberini buldum arkadaşlar bakmak isteyene ;
http://arnavutkoyhaber.com.tr/arnavutkoyde-motosikletli-genc-feci-sekilde-can-verdi.html

Bıraktım abicim nasıl vurdun ya koca motoru 2 ye bölmüssün ya kaçla vurdun off canım sıkıldı benimle aynı yaşta çocuk ya gencecik daha ne gördü ki öldü gitti işte.

bilginozi
04 Eylül 2015, 22:40
Bence de ailede kusur buyuk. Zira vefat eden arkadas neredeyse cocuk denilebilecek bir yasta. Ve muhtemelen 100km hizla bir yere carpmasinin onu oldurecegini bile bilmiyordu. 50km carpma hizi olumculdur bu arada.

Ertugyigit
04 Eylül 2015, 22:44
Sert olması tepki çekti zaten dostum. Ya babası anası gözümde canlanıyor, kendimi onun yerine koyuyorum o yüzden üzülüyorum ve üzülmekle elimize bir şey geçmese de üzülüyorum.

Üzülmek, burada en kral üzülenin max. 10 dakika sonra aklından çıkıcak. Hocam diyecek söz yok malesef..

Maalesef ötesi yok işte ölüm bu. 50 kmden üstü bile tehlikeli bu merette.

A.Volkan
04 Eylül 2015, 23:19
Allah rahmet eylesin !

barodi
04 Eylül 2015, 23:36
rahmi barutçu hoca eğitimde motosiklet kazasını 70 km hızla çarptığınızda hayatta kalma şansı sadece % 10 olduğunu açıkladı.

Muhammed911
04 Eylül 2015, 23:37
Bağcılarda oturuyor.Arkadaşları ailesi herkes çok üzgün kaşınmış ölmesi normal vs diyen arkadaşların bu evlat acısını birde anne babasının gözünden görmesini isterdim o zaman belki biraz daha sagduyulu olabilirdiniz.

Ezio41
04 Eylül 2015, 23:39
Allah rahmet eylesin .

newmoto76
04 Eylül 2015, 23:57
Bu uzucu hadise sadece bu genc arkadasimizla ilgili degil.Bu milletimizin cehaleti, gorgusu, egitimi, yasam bicimi ve neye deger verdiginin sonucu..

Sadece motosiklet kazasinda insanlarimiz olmuyor..Araba ile rekor sayida kaza yapip Allah in takdiri diyip cenaze namazi kilan bir miletiz biz..

Altindaki arana 20 yasinda ,kabak lastikle uzun yola cikan emniyet kemeri takmayan bir millet..

Babasinin parasiyla hizli spor arabalar alip 20 yasinda babadinin cehaleti ile masum yayalari bicen yada yanindaki arkadasini olduren pasif katillerin memlekwti burasi..

Bu cocuk bu toplumun deger verdigi kiymet verdigi gosterisi , kendini araba yada motoruyla var eden gelismemis kimligi ve buna prim veren o cocuga bak bu yasta ne sansli bmw ye suzukiye biniyor diyen sadece paraya ve sahip olunan mala gore deger veren cahil kalmis ruhu erozyona ugramis milletin evladidir bu cocuk..

Trafik kazalarina bu kadar kurban veren arabasinin motorunun teknik detaylarini hicmi hic bilmeyen kendini harika surucu olarak goren bir zihniyetin sonucudur bu..

Hindistanda boyle..Cinde boyle..Yani bizim gibi..

30 yas alti Bu ne ilk nede son..

Ben diyorumki bu cocuga bu motoru kullanmaya izin veren DEVLET,AİLE,ARKADAS VE BU FORUMDA AL KULLAN BİSEY OLMAZ BENDE 600 LUKLE BASLADİM DİYEN BUTUN CAHİL İNSANLAR SUCLUDUR....

mozgur
05 Eylül 2015, 00:09
Açıkçası her ölüm üzücüdür ama 18 yaşında altında o makinalarla yolda benim ölümüme de sebep olabilirdi. O yüzden altına o yaşta o makinaları verenler benim yerime de üzülsünler....

mhmtesk
05 Eylül 2015, 00:20
Allah rahmet eylesin.

DeliDolu'MT
05 Eylül 2015, 00:21
Allah rahmet eylesin. Çok üzücü gerçekten. 18 yaşındaki bir çocuğun eline oyuncak diye bomba vermişler resmen şahsen aileninde suçlu olduğunu düşünüyorum. 18 yaşındaki kime verseniz o aleti istemem demez ki. Yazık olmuş gencecik kardeşimize..

topgun1111
05 Eylül 2015, 00:23
allah rahmet eylesin bu genç arkadaşa.super sport motor olayını hiç anlamıyorum.şu top güllesi gibi motorlara insanlar neden biner anlamak zor.100 km hız neyine yetmiyor illa 250 yapacak hava atmak uğruna.hele ergenlik çağındaki gençler için direk ölüme davetiye.O yaşlarda kanı kaynıyor insanın ben ölmem diyor ama sonuç bu.trilyonlarım olsa asla şöyle bir motor almam alsam da yine yavaş sürerim.yollarımız ök*zlerle dolu olduğundan ana yollar yerine yolu uzatmak pahasına ara yollardan gidiyorum hep ve kamyonlardan uzak durmaya çalışıyorum en küçük hatanın sonu böyle korkunç olabilir.

Lucas
05 Eylül 2015, 10:40
Allah rahmet eylesin, sevenlerine, ana babasına sabırlar versin.
Hangimiz gençken, o yaşlardayken çılgınlıklar yapmadık ki. Şimdi bize mantıksız, aptalca gelen şeyler o yaşlardayken ne kadar da normal geliyordu oysaki.

MoKo777
05 Eylül 2015, 10:55
Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-gsx-r600-227361563/detay

23 Ağustos'ta motorunu satmak için ilan vermiş sanıyorum bu arkadaş keşke bir an önce satabilseymiş.

serkany
05 Eylül 2015, 11:16
Allah rahmet eylesin kalanlara baş sağlı ve Cenabı Allahdan sabırlar dilerim... Her ölüm biraz erkendir ama 18 yaşında bir çocuğun ölümü çok acı.. Sonuçta alacak nefesi bu kadarmış allah verdi allha aldı. Ama birde işin tetbir boyutu var, ciddi aile ihmali..Aile için bundan sonrası çok çok zor..Allah kimseyi o ailenin düştügü pozisyona düşürmesin..

Sonuçta her ölüm geride kalanlar için bir hesaplaşma , bir hesap muhakemesi , bu da üç türülüdür,

1 İnsanın yakını hasta olur yavaş yavaş ölür, burdaki hesaplaşmada geride kalanlar yakınım son günlerinde yanında oldum hasalıgında ilgilendim v.s v.s acısı 1-2 yılda gider.

2 tür ani ölümler ,terör saldırısı , trafik kazası ,cinayet v.s v.s gibi burda ki hesaplaşmalarda , Geride kalanlar ölen kişi ile iyi günlerini hatırlamaya çalışır hesaplaşma süresi 5-10 yıl gibi zaman alır,

3üncü tür ölümler yakınlarının ihmali ile olan ölümler, İntihar, veya burdaki gibi 18 yaşındaki çocuğa 100 Hp lik makine alınması gibi, Geride kalanlar bu içsel hesaplaşmayı hiç bir zaman denkleştiremez, en kötü ölüm türüde budur, Düşünsenize babası intihar etmiş birisini aradan 40 yıl geçiyor babasını hatırlıyor ve kendi kendine şunu diyor, babam benden memnun olsa idi tutunacak tek dalı bile ben olsam intihar etmezdi, Şimdi aynı durum bu çocugun ana babası içinde geçerli aradan 20 yıl geçse bile Baba düşünecek para vermeseydim de bu aleti aldırmasaydım...Ne Acı allah düşmanım başına bile bu üçüncü tür ölüm getirmesin...Çok zor

ccc67
05 Eylül 2015, 11:49
Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun

eroceto
05 Eylül 2015, 11:50
KAMYON ŞOFÖRÜ KAÇTI

Görgü tanıklarının ifadesine göre Metehan Çelik’in kullandığı motosiklet Fenertepe’de bulunan Kayaşehir kavşağındaki trafik ışıklarından kalkış yaptıktan yaklaşık 150 metre sonra karşı yönden gelen kamyona ortadan çarptı. Kamyonun dönüş yasağı olmasına rağmen dönüş yapmaya çalıştığını ifade eden görgü tanıkları, kaza sonrası Çelik’in hayatını kaybettiğini, kamyon şoförünün ise durmadan kaçtığını söylediler.

http://www.haberaktivite.net/fenertepe-de-feci-kaza-1-olu/330/

Şeref yoksunu kaçmış! Adi insan

KOÇOĞLU 61
05 Eylül 2015, 11:53
ALLAH c.c rahmet eylesin kalanlara sabır ecil versin kolay degil büyüt ne zorluklarla bu hale getir ..
hayat işte allah ne derse o ....inna ileyhi ve inna ileyhi raciun.....

Alper_tim
05 Eylül 2015, 12:33
Başlığı okuduğum anki düşüncelerim ve şu an sosyal medya hesaplarını inceledikten sonraki düşüncelerim arasında dağlar kadar fark var.

kesinlikle aynı fikirdeyim

kızıl şeytan
05 Eylül 2015, 13:19
bir insan motosiklet kullanıcı diye hatasız olmaz bir insan hayvansever diye kusursuz olmaz bu hobiler birer alt kültür kimlikleridir ve homojen bir yapıya sahip değildir silah kullanan arabayla motoruyla hız yapıp bunu paylaşan bir "motorcu" zaten benimle aynı motosiklet kültürüne sahip değildir haa ölmüş evet allah rahmet eylesin günahlarını affetsin belki o silahla bir kedi öldürdü belki motoruyla kuş ezdi cezasını allah verir ama üzülüp üzülmemek bireysel bir tercihtir benimle aynı dili konuşmayan aynı kültürü paylaşmayan yarı yaşımdaki birinin bu hayatına saygı duymam allah affetsin

tunahan2626
05 Eylül 2015, 13:59
HIZ=ÖLÜM ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET TOPRAĞI BOL OLSUN

TR_96
05 Eylül 2015, 14:14
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Race_Blue
05 Eylül 2015, 17:36
Allah rahmet eylesin. Motosiklet kullanan arkadaşlar aman dikkat !

Yazmış ya arkadaş ; KAMYON - HATALI SOLLAMA vb diye. Önemli noktalar burası.
Motorun üstünde isterse Valentino Rossi olsun, isterse Marquez ; hatalı sollayan kamyona yapılacak birşey kal-mı-yor...

Genç arkadaşlar otomobil ve diğer motorlu araç sürücüleri her türlü potansiyel hatayı yapar.
Her an herşey olur ; önce kendinizi emniyete alın.
Güvenli sürüş teknikleri ve emniyetli sürüş bilgisi hayatta kalmak için ö-nem-li !

Bence önce Kamyon ve Ağır Vasıta Sürücülerine düzenleme gelmeli. Psikolojik ve ehiliyet açısından acilen denetlenmeli.
Yaşı ve modeli geçmiş ticari faaaliyet gösteren ağır vasıtalar da trafikten men edilmeli.

Hız denetimleri de yapılmalı. Gençler ve hız severler için amatör kulüp vb ile pist sürüşleri artırılmalı.
Unutmayalım, şehir içi ya da diğer yollar pist ( gibi ) değil.

Onurhan D
05 Eylül 2015, 18:13
Bu çocuğun ölümünde en büyük suç anne ve babasında bence.Bu yaşta çocuğun bu motoru almasına izin verirsen olacağı budur.Her ne olursa olsun 18 yaşında Allah rahmet eylesin.

Acil112
05 Eylül 2015, 19:53
Aile önemli...

bursagsli
05 Eylül 2015, 21:05
Allah rahmet eylesin
Her ne kadar iyi kullanırsan kullan sonuçta iki teker üzerindesin her zaman tetikte olman gerekir memlekette arabayı kaldırana ehliyeti veriyorlar

Siyah&Beyaz
05 Eylül 2015, 21:08
Allah rahmet eylesin ve mekani cennet olsun. Ilk mesajdaki motoru ve merhumun yasini karsilastirdigimizda bir uyumsuzluk oldugu o kadar bariz ki maalesef. Yas 18 ancak altindaki motor belli ki cok hizli. Sonuc....

isuzuki
05 Eylül 2015, 21:16
"insan kaderini kendi çizer,Rabbi ona müsade eder"
Allah ailesine sabır versin, aslında bazı insanlar için kırıklı çıkıklı hafif motor kazaları cidden iyidir, neyin üzerinde yol aldığının farkında olur ve birçok kaza yapan kişi daha temkinli giderler. Ego patlaması yaşayanları ise tek birşey durdurur malumunuz.

yukarıda birisi yazmış marquez rossi olsaydı hatalı sollamadaki kamyonda birşey yapamazdı diye.
o adamlar bizim bu tımarhane gibi olan otoyollarımızda 80km yi geçmezler emin olun.. motor üzerindeki reflekslerimiz hayatta kalma sebebimizdir hayatta kalmak için diğer sürücülerin hatalarından sıyrılmamız lazım, birde egomuzu öldürmemiz...

GezeGeze
05 Eylül 2015, 21:58
Kamyon sürücüsü hatalı dönüş yapmış, habere göre. Çocuk ışıklardan kalkıştan 150 m sonra kaza yapıyor. Ve haberde kamyon sürücüsünün kazadan sonra durmayıp kaçtığı yazıyor. Yakalandığının haberi yok.

Ne yani, şimdi, "karşı yönden gelen ve dönüş yasağının olduğu bir noktada otoyol inşaat sahasına dönüş yapan hafriyat kamyonu"nu bulmak mümkün değil mi?! Tanrı aşkına, kaç tane hafriyat kamyonu kayıtlı trafikte? Kaç tanesi kaza saatinde otoyol inşaatında çalışıyordu?

Bu kamyon sürücüsü mutlaka bulunmalı!

4frisby
05 Eylül 2015, 22:19
Daha sabah oradan geçtim vay be.. Habipler arnavutköy yolu bitişiğinde isfalt var. hergün onlarca isfalt kamyonları harfiyat taşır aşağısında ise taş ocaklarının harfiyat kamyonları, çocuk hatalı olmayabilir yani onlarca hatalı sollama ani frenleme gördüm o istikamette kamyonlar çok fena asılıyorlar gaza, alt yol var halbuki aynı güzergah için radarlı düzgün asfaltlı çok daha güvenli. işin garibi tam resmin olduğu yerde bugün kaza yapmış camları patlamış bir iett aracı da gördüm içimden acaba tanıdık falan varmıydı içinde birşey oldumu diye geçirmiştim, büyük ihtimalle o da karışmıştır kazaya. Çocuğa Allah rahmet eylesin, ailesine ne diyeceğimi bilemiyorum o çocuğun altına ölüm makinesi vermeden evvel düşüneceklerdi, Allah yine de sabır versin.

RuzgarSA
08 Eylül 2015, 12:05
http://www.haberaktivite.net/fenertepe-de-feci-kaza-1-olu/330/

Allah rahmet eylesin ailesine sevenlerine sabır diliyorum :(

kurubuz
08 Eylül 2015, 12:15
Gencecik bir fidan gitmiş. Allah rahmet eylesin. Ama bu çocuğu öldüren kamyon veya motordan önce onun bu motoru kullanmasına izin veren gerizekalı ailesidir.

ZümeR
08 Eylül 2015, 12:25
Hayatını kaybetmesine yardımcı olanlar:

onların dilinde qencliq qanka,
adrenalin,
imkanlar,
olanaklar,
bunları ona bu yaşta temin edenler,
ego..

Son söz
Allah rahmet eylesin..

Seko
08 Eylül 2015, 14:39
Yazmayayım diyordum ama tabancayı, 260 yazan göstergeyi görünce yazmaya karar verdim. Arkadaşa Allah rahmet eylesin. Şimdi bu tipte arkadaşlar normal şartlarda adam gibi motosiklet ve otomobil sürücülerinden küfür yiyerek gezerler. Sapına kadar apaçidirler, cahildirler. Bu arkadaş da cahilliğinden kendine güven patlaması yaşayan milyonlarca ergenden birisi... Hal böyleyken adam ölmüş diye burada yaptığı saçmalıkları mazur görecek değiliz. Birileri zamanında yakalayıp bir temiz dövseydi veya ailesi adam gibi bir insan olarak yetiştirseydi bu şekilde olmayacaktı. Şimdi kalkıp arkasından küfredin demiyorum ama yanlış yolda olduğunu da herkes görsün ve olayı dramatize etmesin. Su testisi su yolunda kırılır, görünen köy kılavuz istemez vs vs...

bilginozi
08 Eylül 2015, 14:52
Biraz ağır konuşmuşsunuz. Ölen arkadaşın hızını tam olarak bilmediğimiz için kesin aşırı hızdan ölmüştür demek doğru değil. Belki 70km ile giderken bir an için sol tarafı kontrol etti o anda kamyon dönüp çarptı. Böyle bir ihtimal de olabilir. Arkadaş racinge biniyor diye illaki aşırı hızdan kaza yapacak diye bir kaide yok.