PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sürekli kan ihtiyacımız var...

Samet Ağır
17 Haziran 2015, 19:44
Arkadaşlar hepinize selamlar...

Marmara eğitim araştırma hastanesinde yatmakta olan eniştem için sürekli olarak kan ihtiyacımız bulunmaktadır..

son zamanlarda çektiği tüm sıkıntıların üzerine yaklaşık 10 gün kadar önce mide kanaması ile hastaneye yatırıldı..zaten adam 50 kilo gelmez ciddi şekilde kan kaybı mevcuttu..
hastaneden gerekli kanı sağladılar ama yerine koymamız gerekiyordu..kolaylık olarakta (kendi kanı A(+) bu arada)0 (+) hariç diğer tüm kanları kabul ederiz dediler..ve biz bir çok yerden seferber olarak gerekli kanı tamamladık.

ancak kan verme olayı aralıklarla devam ediyordu..en son dün akşam yine çok ciddi bir kanama geçirdi ve bu kanama sonucu kendisine 7 ünite kan ve 3 ünite trombosit verildi...olayın ciddiyeti bu noktada daha iyi ortaya çıkıyor...

bu kanı da yerine koyabildik ama kaynaklarımız neredeyse tükendi...40 kişi götürüyoruz bazen sadece 5-6 tanesinden alıyorlar kanı..hepsine bir kulp bulunuyor...

sizlerden ricam;

gün belirtemiyorum,doktor ihtiyaç halinde biz veririz siz 2 gün içinde yerine koyarsınız diyor,
ihtiyaç olduğunda alınmak üzere kan verebilecek arkadaşların Pendik Marmara eğitim ve araştırma hastanesine (Ramazan ayında 22:00 ile 02:30 saatleri arasında kan alacaklarmış)

ya giderim veririm yada gelir beni alırsınız kanı verir eve bırakırsınız dersiniz (ona da razıyız)

bu durumda olan arkadaşların acilen ihtiyaç olduğu anda 1-2 gün içinde hastaneye ulaşarak kan bağışında bulunmaları,beni yada yeğenimi arayarak müsait olduğu anda ulaşımı konuşmak üzere buraya bir liste halinde isim ve telefonlarını yazarlarsa sevinirim...

Konu ile ilgili asıl olarak yeğenim Ali Öztürk: 0 505 823 37 03 Ben samet Ağır: 0 535 302 44 24
numaralarımız bu şekildedir..
İnşallah İhtiyaç kalmaz ama...

Buradaki listeye adını yazan arkadaşların kan verebileceklerini bilmek bize güven ve rahatlama sağlayacaktır..

Hepimizin Ramazan ayı mübarek olsun,Rabbim kimseye dert verip derman aratmasın....

İhtiyaç halinde kan verebilecekler...

1:
2:
3:

bektanist
17 Haziran 2015, 19:50
bir hafta önce kan verdim sametim genede etrafımda kan vermek isteyen olursa sana yönlendiricem kardeşim geçmiş olsun.

Samet Ağır
17 Haziran 2015, 19:51
Sağolasın Bekir..Durum yeterince açıklayıcı olmuşmu acaba??

Yoksa ben olayı bildiğimden mi bana tamammış gibi geliyor??

bektanist
17 Haziran 2015, 19:54
tam anlatmışsın kardeşim karşıda oturan arkadaşlar var sana yakın onlarla temasa geçicem. sana yazarım özelden tellerini ve adlarını.

Samet Ağır
17 Haziran 2015, 20:00
kendilerininde konudan haberi olsun ama...hatta burayı okusunlar bence..
sonradan hoop kardeşim noluyor demesinler bize... :salut::rendeer:

Teşekkür ederim ilgin için....

yasdal
17 Haziran 2015, 20:10

1: Gökhan YAŞDAL (Telefon numaramı özelden gönderdim)
2:
3:

Mertcan39
17 Haziran 2015, 20:14
Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Samet Ağır
17 Haziran 2015, 20:14
Allah razı olsun Gökhan....gerektiğinde arayacağım..

Teşekkürler Mertcan....

MetinK.
17 Haziran 2015, 21:25
Kanım uymuyor,yoksa hemen gelirdim.

Sinan Er
17 Haziran 2015, 21:45
Kardeşim geçmiş olsun. Allah acil şifalar ihsan eylesin inşallah.

Kanım 0 + 7-8 yıl önce birkaçkez trombosit vermiştim. Şimdi de olurmu bilemiyorum. İhtiyaç varsa ben gelir trombosit veremek isterim.

yasdal
17 Haziran 2015, 22:08
0+ haric butun gruplar uyumluymus yanlis anlasilma olmasin

Samet Ağır
17 Haziran 2015, 22:19
Allah razi olsun arkadaslar....
Gokhanin dedigi gibi 0 rh + haric diger tum guruplardan aliyorlar...takas yapiliyor saniyorum...
Ama trombosit icin sadece A rh + kan gerekli...

Son aldigim habere gore 0 rh + icinde kolaylik saglariz demisler..ellerinde fazla miktarda oldugu icin almak istemiyorlardi ama sanirim caresizligimizi gorunce biraz yumusadilar...
İhtiyac halinde ararim arkadaslar...

MetinK.
17 Haziran 2015, 23:39
Allah razi olsun arkadaslar....
Gokhanin dedigi gibi 0 rh + haric diger tum guruplardan aliyorlar...takas yapiliyor saniyorum...
Ama trombosit icin sadece A rh + kan gerekli...

Son aldigim habere gore 0 rh + icinde kolaylik saglariz demisler..ellerinde fazla miktarda oldugu icin almak istemiyorlardi ama sanirim caresizligimizi gorunce biraz yumusadilar...
İhtiyac halinde ararim arkadaslar...
Haber Bekliyorum Kardeşim Özelden Mesaj Atıyorum Numaramı,Gece Falan Farketmez Atlar Gelirim Hemen.

KaanD
18 Haziran 2015, 00:04
Verilen kanın geri istendiğini ilk kez duyuyorum resmen saçmalık.izmirde olduğum için maalesef yardımcı olamıyorum :( Allah şifa versin

computeus
18 Haziran 2015, 00:49

1: Gökhan YAŞDAL (Telefon numaramı özelden gönderdim)
2: Fatih AYTAÇ (Telefon numaramı özelden gönderdim)
3:

EneS_Turker
18 Haziran 2015, 01:49
bende vermek isterdim kanımda uyuyor en son 3 ay önce vermiştim ancak.. sahurdan sonra memlekete yola çıkıcam istanbulda olmıcam maalesef..
Geçmiş olsn dileklerimi ileteyim..acil şifalar..
En azından mesajı üstte tutarız..

shooter1
18 Haziran 2015, 02:40
daha bugün öğlen kızılaya bağışta bulundum
geçmiş olsun
kan bağışı ihtiyaç halinde değil süreklidir

Samet Ağır
18 Haziran 2015, 03:07
Hepinizden Allah razı olsun arkadaşlar....

Dusty
18 Haziran 2015, 09:48
Verilen kanın geri istendiğini ilk kez duyuyorum resmen saçmalık.izmirde olduğum için maalesef yardımcı olamıyorum :( Allah şifa versin

Öncelikle geçmiş olsun.

Meseleye gelirsek, malesef saçmalık değil arkadaşlar. Kan, kaynağı insan olan bir tedavi aracı. Başka bir şekilde,parayla-teknolojiyle-başka bir hayvandan vs. üretimi söz konusu değil. Ülkemizde de kan bağışı yeter sayının yakınında bile değil. Olan bağış da büyük oranda bu şekilde, hasta yakınlarından sağlanıyor.

Şu an arkadaşımızın yakınına verilen kan, bir başka hastanın yakınlarının bulduğu kan sayesinde bulunabiyor. Hiç kimse mağdur olmuyor böylece ancak etik olmasa da bu uygulama ortaya çıkmak zorunda kalıyor.

Umarım fazlaca kan bulunabilir. Umarım, bu gibi durumlar dışında da kan bağışı yaparız ve lazım olduğunda kimse zor durumda kalmaz.

*Heka
18 Haziran 2015, 21:01
İhtiyaç durumunda kan verebilirim.
Hamza KAYNAK. (A Rh+ )
Numaramı özelden ilettim.

Samet Ağır
18 Haziran 2015, 21:33
Hepinizden Allah razı olsun...

shooter1
18 Haziran 2015, 22:51
Öncelikle geçmiş olsun.

Meseleye gelirsek, malesef saçmalık değil arkadaşlar. Kan, kaynağı insan olan bir tedavi aracı. Başka bir şekilde,parayla-teknolojiyle-başka bir hayvandan vs. üretimi söz konusu değil. Ülkemizde de kan bağışı yeter sayının yakınında bile değil. Olan bağış da büyük oranda bu şekilde, hasta yakınlarından sağlanıyor.

Şu an arkadaşımızın yakınına verilen kan, bir başka hastanın yakınlarının bulduğu kan sayesinde bulunabiyor. Hiç kimse mağdur olmuyor böylece ancak etik olmasa da bu uygulama ortaya çıkmak zorunda kalıyor.

Umarım fazlaca kan bulunabilir. Umarım, bu gibi durumlar dışında da kan bağışı yaparız ve lazım olduğunda kimse zor durumda kalmaz.
bu yüzden kızılaya bağışta bulunmalıyız, iğneye karşı korkum var demeyin setler fransadan özel olarak geliyor iğne uçları çok keskin can yakmıyor ve personel tecrübeli
lütfen duyarlı olalım

mehmetenis
19 Haziran 2015, 00:49
Kardeşim büyük geçmiş olsun,
Benim kan grubum
A Rh (-)
Mehmet Enis Üstündağ-05323180393

Eğer lazım olursam muhakkak arayın

Emreerol
19 Haziran 2015, 08:34
Emre EROL
A RH(+)
05311044756

Mesai saatlerim değişken ancak evim Pendik'de. Hastaneye yakınım. İhtiyaç anında 7/24 ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Samet Ağır
19 Haziran 2015, 18:20
Allah razı olsun arkadaşlar....

_oXXo_
23 Haziran 2015, 22:26
merhaba . ümraniye yukarı dudulluda oturuyorum . a+ kan grubum . kan ve trombosit ihtiyacınıza yardım etmek isterim . lakin kan verdikten sonra motor surmek nasıl olur bilemediğim için ( ilk kez kan vereceğim ) yardım talep etmekteyim. akşam 7 den sonra ve hafta sonları musait olurum

geçmiş olsun

Samet Ağır
23 Haziran 2015, 23:35
İhtiyaç halinde biz evinize kadar birakiriz arkadaslar..
Allah razi olsun,eksik olmayin..

oluroyle
24 Haziran 2015, 00:17
:( keşke sizin şehrinizde olsaydım

ilkadam
24 Haziran 2015, 15:49
Çok Çok geçmiş olsun Allah şifa versin.
Geçen hafta bi hastaya kan verdim üzgünüm ancak eşe dosta haber edeceğim.

Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Güncel tutalım..

Uğur
26 Haziran 2015, 12:06
Çok geçmiş olsun,Allah kimseyi sağlığı ile imtihan etmesin. Çok zor..

Güncel tutalım...

COQ
26 Haziran 2015, 12:15
Acil şifalar diliyorum.
Samet sen nasıl oldun?
Gelişmeleri yazmadın buraya ya da ben kaçırdım.
Merak ettim durumun nasıl?

victors43
26 Haziran 2015, 12:42
Arkadaşlar hepinize selamlar...

Marmara eğitim araştırma hastanesinde yatmakta olan eniştem için sürekli olarak kan ihtiyacımız bulunmaktadır..

son zamanlarda çektiği tüm sıkıntıların üzerine yaklaşık 10 gün kadar önce mide kanaması ile hastaneye yatırıldı..zaten adam 50 kilo gelmez ciddi şekilde kan kaybı mevcuttu..
hastaneden gerekli kanı sağladılar ama yerine koymamız gerekiyordu..kolaylık olarakta (kendi kanı A(+) bu arada)0 (+) hariç diğer tüm kanları kabul ederiz dediler..ve biz bir çok yerden seferber olarak gerekli kanı tamamladık.

ancak kan verme olayı aralıklarla devam ediyordu..en son dün akşam yine çok ciddi bir kanama geçirdi ve bu kanama sonucu kendisine 7 ünite kan ve 3 ünite trombosit verildi...olayın ciddiyeti bu noktada daha iyi ortaya çıkıyor...

bu kanı da yerine koyabildik ama kaynaklarımız neredeyse tükendi...40 kişi götürüyoruz bazen sadece 5-6 tanesinden alıyorlar kanı..hepsine bir kulp bulunuyor...

sizlerden ricam;

gün belirtemiyorum,doktor ihtiyaç halinde biz veririz siz 2 gün içinde yerine koyarsınız diyor,
ihtiyaç olduğunda alınmak üzere kan verebilecek arkadaşların Pendik Marmara eğitim ve araştırma hastanesine (Ramazan ayında 22:00 ile 02:30 saatleri arasında kan alacaklarmış)

ya giderim veririm yada gelir beni alırsınız kanı verir eve bırakırsınız dersiniz (ona da razıyız)

bu durumda olan arkadaşların acilen ihtiyaç olduğu anda 1-2 gün içinde hastaneye ulaşarak kan bağışında bulunmaları,beni yada yeğenimi arayarak müsait olduğu anda ulaşımı konuşmak üzere buraya bir liste halinde isim ve telefonlarını yazarlarsa sevinirim...

Konu ile ilgili asıl olarak yeğenim Ali Öztürk: 0 505 823 37 03 Ben samet Ağır: 0 535 302 44 24
numaralarımız bu şekildedir..
İnşallah İhtiyaç kalmaz ama...

Buradaki listeye adını yazan arkadaşların kan verebileceklerini bilmek bize güven ve rahatlama sağlayacaktır..

Hepimizin Ramazan ayı mübarek olsun,Rabbim kimseye dert verip derman aratmasın....

1:
2:
3:

ihtiyac aninda Burak Orhan (ARh + ) 05070722834
Cok gecmis olsun

Samet Ağır
26 Haziran 2015, 19:06
Acil şifalar diliyorum.
Samet sen nasıl oldun?
Gelişmeleri yazmadın buraya ya da ben kaçırdım.
Merak ettim durumun nasıl?

abi ben olayın haftasına ameliyat olacaktım.Ancak bu kadar kolay olmamalı dedim ve bir kaç değişik şey kullandım..
Gileburu denen bir meyve var onu ve eşkina balığından çıkan bir taş var,limon suyunun içinde eritiliyor onu kullandım...
ameliyat günümüm üzerinden bir ay geçti ve ben bugün senelik izine ayrıldım...
önümüzdeki günlerde hastaneye gidip tekrar film tomografi v.s ne gerekli ise çektirip taşın ufalıp ufalmadığını ufaldıysa ne kadar ufaldığını öğreneceğim..
duruma göre ameliyattan yırtma şansım da var..bir aydır ilk bir haftada ki gibi deli sancılarım olmadı hiç...
ama ufalma da olmadıysa eğer sancıların tekrarını beklemeden uygun bir vakitte yatarım masaya....