PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda(yeni) 125E mi yoksa Mondial 125 Drift mi ?

Şahin 001
12 Nisan 2015, 00:47
Arkadaşlar 5 vites 125 cc grubunda hangisini almaliyim. Bütçe kısıtlı , gönlüm elbette honda dan yana.aradaki fark 1500 TL. tavsiyeleriniz nedir ve neden.ortalama 100-150km uzun yolu nadirde olsa YOL yapacam.Mondi beni yarı yolda bırakır mi. ilk motor olacağı için 2.el düşünmüyorum.saygilar

Zuzuuw
12 Nisan 2015, 01:51
Mondial al, kalan 1500 TL ile iyi bir kask, kaliteli bir eldiven ve mont da alırsın.

Drift daha güçlüdür, daha seridir. Motor bloğu onun kadar dayanıklı olur mu dersen, pek sanmam. Ama forumda 30 bini gören bir sürü eleman var. 2 senede 30 bin yapamazsın, zaten daha sonra büyütürsün motoru. Gerek yok Honda'ya.

Ben tek marşla kayseri izmir gittim ve geri döndüm. 2500 km üzeri 3 tane gezim var forumda. Seni asla yarı yolda bırakmaz. Ama sende gidip litresi 7,5 lira olan açık yağ koymayacaksın motora.

LynXMaSTeR
12 Nisan 2015, 03:22
başım ağrımasın diyosan japondan şaşma derim.

DKN
12 Nisan 2015, 08:47
en ucuz çin malı olmayan 2.el hangisiyse onu al. ben olsam gidipte sıfırına o kadar para gömmezdim

mehmet__26
12 Nisan 2015, 09:07
3250 tl'ye Honda cb125e aldım, aldığımda 3.000 km falan yapmıştı motosiklet. Şimdi 32.000 civarı oldu. Sadece yağını, fren balatalarını ve zincir dişli setini değiştirdim. Bunlarda olması gereken bakımlar zaten. 2 tane de çinçon var biri hiç çalışmıyor yatıyor, diğeri çalışıyor ama kesinlikle keyifsiz ve yürüdüğünde arıza çıkarıyor. Benim fikrim yeni başlayacaksan 2. el temiz az km yapmış japon olsun. İlerleyen zamanlarda biraz motorun dilinden anlayınca istediğini alırsın.

MD.Murat
12 Nisan 2015, 09:08
2. El ybr al. Satarken zarar etmezsin

kong
12 Nisan 2015, 15:45
valla bende mondial cup var parçaları yolda dökülüyo :pr: mondialmi ? bidaha asla paran varsa honda al birader

Egee22
12 Nisan 2015, 16:19
Her çinliyide bir tutmamak gerek.Drift çinliler arasında kendisini kanıtlamış bi model ben olsam drift alırdım.Sırf üstünde honda yazdığı için daha güçsüz bi motora 1500tl fazladan vereceksen kendin bilirsin.

LynXMaSTeR
13 Nisan 2015, 10:37
Her çinliyide bir tutmamak gerek.Drift çinliler arasında kendisini kanıtlamış bi model ben olsam drift alırdım.Sırf üstünde honda yazdığı için daha güçsüz bi motora 1500tl fazladan vereceksen kendin bilirsin.

ikisi de 125 lik

abeciMotoru
13 Nisan 2015, 11:02

Sırf 10 kilometre hızlı gidiyo diyo çinli alacağına japon al rahat et derler adama :D

linkinpark20
13 Nisan 2015, 11:40
honda derim.

EnesBeyter
13 Nisan 2015, 12:33
ikisi de 125 lik
Öyle değil işte "125 Mh-Drift" diye geçer ama 135cc motor bloğuna sahip. Gidişi cb den iyi bunda şüphe yok.
http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring/125-mh-drift-495

Motor seçimi olarak marka takıntın varsa 2.el ybr al. Yoksa drift al paşa paşa bin üste paran artar koruma alırsın. Öyle elinde ptlayacak motor da değil iyi kötü piyasası da var.

free13
13 Nisan 2015, 12:55
Bende çinlilere karşı ön yargılıydım hiç kullanmadığım halde , yamaha ve honda kullanmıştım.Kısa bir süreliğine ayağımı yerden kesecek bir motor lazım oldu çok fazlada para vermek istemiyordum drifti gördüm araştırdım gözümü kararttım 2013 model temiz bir tane aldım yaklaşık 5 ay haftanın 2-3 günü 60 km işe git gel her hafta sonu da Isparta-Antalya , Antalya-Isparta gidip geldim hiç bir sorun çıkarmadı 1500 km de bir yağını değiştirip bakımlarını yaptırdım 5 ay sonra satılığa çıkardım 2 gün sonra satıldı.
Bazı ön yargıları kırmamız gerekli bence,desen ki japonla aynı kalitede mi kesinlikle değil kullanınca anlıyorsun bunu zaten ona göre davranıyosun japon gibi kullanırsan sorun çıkartabilir biraz daha narinler diyelim.
Bir daha Çinli alır mıyım uzun süre kullanmayı düşünüyorsam maddi imkanım da varsa almam japon alırım.

LynXMaSTeR
13 Nisan 2015, 16:48
Öyle değil işte "125 Mh-Drift" diye geçer ama 135cc motor bloğuna sahip. Gidişi cb den iyi bunda şüphe yok.
http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring/125-mh-drift-495

Motor seçimi olarak marka takıntın varsa 2.el ybr al. Yoksa drift al paşa paşa bin üste paran artar koruma alırsın. Öyle elinde ptlayacak motor da değil iyi kötü piyasası da var.

usta sen o 10 cc lik gücü hissedebileceğini düşünüyosan mondial al, ama konuyu açan arkadaşın o farkı anlayabileceğini sanmıyorum, ki anlıyor olsaydı böyle bir başlık açmaz direkt mondial alırdı.
sonuçta sağlamlık olarak, servis ağı olarak, yedek parça olarak, bir çok noktada honda daha kaliteli hizmet sunuyor.
benim tercihim honda olurdu.

Egee22
13 Nisan 2015, 17:38
Mondial de yedek parça sıkıntısı yaşayacagina inanmiyorum ben.Drift in parçaları rahatlikla bulunabilir sağlamlık konusundada 30 40 bin km çok rahat görür.Daha fazlada yapar ama son karar arkadaşın drift i görmeden binmeden karar vermesin derim ben :)

dadas607
13 Nisan 2015, 18:25
Honda ya verme o kadar para hele ki 125e için 300 km yol yaptım 70 km si arazide geçti dik yokuş çamurlu yol bir kere bile bir arıza vermedi bir yeride dökülmedi zaten 2 gün sonra gezi konusu açıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

ikisi de 125 lik

125 mh drift i sürdükten sonra yorumunu tekrar yap üstüne binmediğiniz motosikletler hakkında yorum yapmayınız yol gösterici olmuyor

Pisman
13 Nisan 2015, 18:47
50km tecrübesi olan bir arkadaşımla birlikte bende ilk motor olarak birer mondial mash aldık.
belki abartıldığı kadar sorun çıkarmadı ama sürekli servise götürmemize, serviste sorunlarına çözüm aramamıza rağmen, ikisinde de aynı arıza belirdi,
50-60 km lik yola bile giderken acaba yolda kalırmıyız diye düşünüyordum. iki defa da kaldık.
üçüncü aynı yerden arızasında orjinalinden daha sağlam bir çözüm uydurup sattım, adamlara da söyledim onlarda daha ilçeye varmadan yolda kalmışlardı.
bu arada 1300 km de motor üst kapak hariç komple garantiden değişti, servisin iyi yaklaşımı olmasa garanti dışı da bırakılabilirdi.
çinli vitesli modellerinin, scooterlara göre daha sağlam dayanıklı olduğu söyleniyor.
ama ben mondial den sonra iki farklı kymco scooter aldım, hiç benzer sorun yaşamadım. honda, yamaha kadar olmasa da 200-300 km lik turlarda hiç yolda kalır mı diye düşünmüyorum.
çinli olmayan bir marka, takıntılı değilsen 2. el 3-5 bin km de alman mantıklı bence. hem satarken fiyat kaybı olmaz, hem de sağlam güvenilir bir motora binmiş olursun. ayrıca 125 cc bi süre sonra yetmeyeceğinden değiştireceğini de hesaba kat.

Şahin 001
13 Nisan 2015, 22:50
Cub modelini kaç yıldır kullaniyorsun.şikayet ettiğin şeyler nedir
paylaşır misin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Arkadaş lar yorumlarınız için teşekkürler. Kararımi deneyip verecem artık.

rebel_punto
13 Nisan 2015, 22:58
İkisinide sürdüm: imkanın varsa cb125 al.

LynXMaSTeR
13 Nisan 2015, 23:30
Honda ya verme o kadar para hele ki 125e için 300 km yol yaptım 70 km si arazide geçti dik yokuş çamurlu yol bir kere bile bir arıza vermedi bir yeride dökülmedi zaten 2 gün sonra gezi konusu açıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

125 mh drift i sürdükten sonra yorumunu tekrar yap üstüne binmediğiniz motosikletler hakkında yorum yapmayınız yol gösterici olmuyor

drift kullandığım için bu şekilde yorum yapıyorum.
siz de tanımadan bilmeden yorum yapmayın bence..

F54
13 Nisan 2015, 23:52
Honda cbf150 ybr 125 ve 2 tane Çin malı cub kullandım şuan da da cub var
Hiç biri yolda bırakmadı fakat ybr gibi sağlam Honda gibi konforlu değildiler
Ben olsam 2 el ybr alırdım
2011 de aldım 20000 km gezdim tık demedi yolda bırakmadı masraf açmadı kendi klasmanın da tek geçerim tabi cbf te aynı 2 dinden birini al arkana bakma
Çin mallarını şehir içi için al ama uzun yollar da aklında hep soru işareti
Ybr ile günde 820 km Yaptım Sıfır sıkıntı Sıfır sorun

jrbatu
14 Nisan 2015, 00:03
kesinlikle drift.

Şahin 001
15 Nisan 2015, 21:57
şunuda eklemek istedim.ybr ve honda nin parçalarının üzerinde China ibaresi var.mondial de zaten var.buna ne diyeceksiniz.

abeciMotoru
16 Nisan 2015, 02:59
şunuda eklemek istedim.ybr ve honda nin parçalarının üzerinde China ibaresi var.mondial de zaten var.buna ne diyeceksiniz.

o zaman drift alın abicim tutan mı var :) bu çin malı japonlar nasıl daha sağlam oluyolar, buna ne diceksin, böle uzar gider.

cx571
16 Nisan 2015, 08:33
Paran Varsa Alırsın Japon.... 2 motoruda test edersen ancak o zaman karar verebilirsin ne alacağına. Şahsi Fikrim .Yamaha YBR 125 ESD alabilirsen zorla biraz bütçeyi. Alamıyorsan Honda için zorlıcaksın. Bırak Çin işini.

spil
16 Nisan 2015, 09:28
Önemli olan üzerinde chine yazması değil önemli olan honda yamaha yazması nerde yapılırsa yapılsın sonuçta honda veya yamahanin istediği şekilde yapılır.sadece yapanlar japon olsaydı daha iyi olurdu denilebilir,kardesim 2.el japon al binerken zevk alırsın, veya çinli al sinir olma ihtimalin yuksek iyiside denk gelebilir ama ya gelmezse?

gogo10
16 Nisan 2015, 09:44
birini 10 bin de eline alırsın birini 100 bin de... zaten hangisini alırsan al en kısa sürede değiştirmek için çalışacaksın...

EnesBeyter
16 Nisan 2015, 16:41
usta sen o 10 cc lik gücü hissedebileceğini düşünüyosan mondial al, ama konuyu açan arkadaşın o farkı anlayabileceğini sanmıyorum, ki anlıyor olsaydı böyle bir başlık açmaz direkt mondial alırdı.
sonuçta sağlamlık olarak, servis ağı olarak, yedek parça olarak, bir çok noktada honda daha kaliteli hizmet sunuyor.
benim tercihim honda olurdu.
Usta ben seçimimi yaptım gidişine değil rahatlığına baktım wolf aldım o ayrı mevzu
İşin diğer yanı üstünde Honda yazıyo diyede 125lik motora 5bin verene kadar gider Derbi stx, bajaj discover 150f filan bakardım ben.

moturmotur
16 Nisan 2015, 16:49
2011 model 150 mc kullanıyorum 19 binde aldığımda 15 binde idi çok şükür bir sıkıntı çıkarmadı.

alitezz
16 Nisan 2015, 16:55
her ikisini de sür önce sonra karar ver bence ama bana soracak olursan japondan şaşılmaz.

LynXMaSTeR
17 Nisan 2015, 11:47
Usta ben seçimimi yaptım gidişine değil rahatlığına baktım wolf aldım o ayrı mevzu
İşin diğer yanı üstünde Honda yazıyo diyede 125lik motora 5bin verene kadar gider Derbi stx, bajaj discover 150f filan bakardım ben.

işin sadece alım kısmını düşünürsen evet mantıklı, ancak alıştan sonra yapacağın masrafları düşünürsen honda almak daha mantıklı geliyor bana.

spil
23 Nisan 2015, 10:06
Japon cin dede yapılsa mühendisi japon markası japon hile bilmezler aynı fabrikada honda blogu dokulurken kullanılan malzeme farklı concinçan markaninki farklı olabilir çinli mühendis veya ticaret yapanların mantığı olaya bakış açısı araştırmak lazım.ben hiç cinlilerde başarısız oldum harakiri yapacağım diyen duymadım.kısacası japon al kymco al hintli al

snappy x
09 Haziran 2015, 21:51
valla bende mondial cup var parçaları yolda dökülüyo :pr: mondialmi ? bidaha asla paran varsa honda al birader

kardeş hem koyun ezdim hem tavuk ezdim hiçbir parçası dökülmedi

Mertcan39
09 Haziran 2015, 22:02
hahaha :) cub lar koyunlardan sağlam işin şakası biride 10 binde motoru eline alırsın diyor benim drifti japonlar yapmış galiba 10 binde elime almadığıma göre :) bu arada konuyu hortlatmışın

Gamelot
09 Haziran 2015, 22:04
Hondadan şaşma, ilk motorum hondaydı hiç beni üzmedi :-) yoldada bırakmadı... ;-)

tozluklu
09 Haziran 2015, 22:14
Mondial alma almadıysan..Her tür motor kullanmış biri olarak söylüyorum. kıyaslamak bile yanlış. İmkanı olmayan çinli alır. paranvarsa sormaz gider japon alırsın.

Panashira
26 Haziran 2015, 12:50
:) şaka mı? yapıyorsun... cb125e tabiki de..

Tİme_shİft42
26 Haziran 2015, 12:55
Honda iyi olsada performansı gidişide sizi mutlu etmeyecektir çinlidede durum aynı 2 liraya drift al 1 sezon eşşek niyetine kullan kır dök sonra aldığın paraya sat en az 250 cc çinli olmayan bi şeyler al

rynith
26 Haziran 2015, 13:18
bende mondial driftle baslamayi dusunuyodum hevesim seyoldu :( uzun yol yapabilirsin drdiler istsnbul ankara gibi yollarda yolda birakmasin beni :/ butcem kısıtlı zaten birde öyle cigerini sokmem iyi bakarim drift iyidir ya degilmidir. iyidir ya iyi

Tsubasa
26 Haziran 2015, 13:41
birini 10 bin de eline alırsın birini 100 bin de... zaten hangisini alırsan al en kısa sürede değiştirmek için çalışacaksın...
dostum balıkesirdesin sanırım. bende balıkesirdeyim. ikinci motor olarak kullanıyorum drifti şuan 10 bin km de gel bakalım bi elimize almışmıyız
drifti savunmak için söylemiyorum bunu (cok ucuza denk geldi diye almıştım)
çin motorlarından nefret ediyorum. bunu herkes biliyor.
şuan cbe safkan çin malıdır. sundiro diye bir firmaya yaptırıyor satış fiyatları yurt dışında 700 800 dolar bandında.
ikisini kıyas edersek drift öndedir

bende mondial driftle baslamayi dusunuyodum hevesim seyoldu :( uzun yol yapabilirsin drdiler istsnbul ankara gibi yollarda yolda birakmasin beni :/ butcem kısıtlı zaten birde öyle cigerini sokmem iyi bakarim drift iyidir ya degilmidir. iyidir ya iyi

dostum sen bu bilgi kirliliği yapanlara aldırma. sıfır alırsan sıkıntı olmaz düzgün bakarsan yolda filanda bırakmaz. iyidir
en azından en iyi çinli olabilir. 1 dirft desek 2 extreme max derim

:) şaka mı? yapıyorsun... cb125e tabiki de..
şu cevabı verecek kadar hepiniz şakasınız bence =)

rynith
26 Haziran 2015, 13:49
dostum sen bu bilgi kirliliði yapanlara aldýrma. sýfýr alýrsan sýkýntý olmaz düzgün bakarsan yolda filanda býrakmaz. iyidir
en azýndan en iyi çinli olabilir. 1 dirft desek 2 extreme max derim

abi bende öyle düşünüyorum 2 3 tanidigimda var drift adam motoruna aşık zaten 0 almayı düşünüyorum ucuz hem bide faha yaşım 17 apaci gibi hızda yapma gibi bi hevesim yok 90 100 hayli hayli yeter daha ilk motorum olucak . driftle başlamak güzel olucak gibime geliyor ya

oguzkaan_27
26 Haziran 2015, 18:21
Ben 2012 drift kullandım geçen ay sattım
2. 3gezi yaptım forumda var düzce çorum
Birde düzce ankara nevşehir niğde bide dönüş 2 yıl kullandım masraf olarak fren balata yağ bide far ampülü değiştim tek mola 300 km gittim oğlum 14 yaşında ben arka bagaj bide kocaman depo ustu çanta ortalama 80. 90 gittim ama Ankara otoyolda 130 görmüş oğlum meraklı o söyledi az tiyreşim var ama yuksrk devir alın kullanın eşşek gibi motor koltugu rahat değildi kaplatyım hiç yolda kalmadım parasına gore gore iyi 3 gunde sattım drift zorlamassan 80km gibi 100 km2,5lt gibi ben diplersen 3 lt geçiyor kısıtlı butçe ile alınıcak en iyi motor 17 000 km sattım satmadam 50 000. Km binerdim sıkıntı yoktı