PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ktm rc 390 hakkında!

lordsenyor
17 Şubat 2015, 21:25
arkadaşlar motoru çok beğendim fakat fiyatını siz nasıl buluyorsunuz? (7.500euro)

hakikiteker
17 Şubat 2015, 23:39
Her motosiklet pahalı ama bu daha da pahalı, kalite olarak mukayese edilirse fiyatı olması gerekenden sadece bir tık yukarıda ama normal bence. Kaldı ki bu ay test edilmiş ve viraja taşıyabildiği hızdan, viraj dengesinden övgüyle bahsedilmiş. Son hız olarak yüksek olmayan ama seri hızlanıp o hızı koruyan bir yapısı varmış ve bol virajlı, az düzlüklü pistlerde büyük motosikletleri alt edebileceğini söylemişler.

ELque
17 Şubat 2015, 23:58
https://www.youtube.com/watch?v=DaKWX3h3XM4

videodaki hız eğer doğruysa bence biraz hız konusunda eksik gibi rc serisi.Kalitede çok iyi Şekil olarak da çok güzel bir motor ama elbetteki şekil insanı beklentiye sokuyor.(Videodan yola çıkarak)Eğer uzun yolda bir r25'i yakalayamazsa bence iyi olmaz gibi.

emre xt125
17 Şubat 2015, 23:59
ben canlı olarak gördüm uzun boyluysan küçük gelir motoru ufak yapmışlar ama karenaj kalitesi filan kendini belli ediyor kalite belli yani. başlada bi fikrim yok benim :-)

ozhanhrmann2
18 Şubat 2015, 00:09
44 hp ve şekil muhteşem. kaçırmamak lazım

lordsenyor
18 Şubat 2015, 00:26
https://www.youtube.com/watch?v=DaKWX3h3XM4

videodaki hız eğer doğruysa bence biraz hız konusunda eksik gibi rc serisi.Kalitede çok iyi Şekil olarak da çok güzel bir motor ama elbetteki şekil insanı beklentiye sokuyor.(Videodan yola çıkarak)Eğer uzun yolda bir r25'i yakalayamazsa bence iyi olmaz gibi.

bende hız testlerine baktım birisi 179 birisi 176 sanırım ortalama bu hızlarda gidiyor bana yeter düşüneceğim herkeze teşekkürler.

ozhanhrmann2
18 Şubat 2015, 00:30
alabileceğin en farklı en güzel motor bence :)

4Vaqrant
18 Şubat 2015, 00:35
44 beygir makine 176 mi yapiyor bide bunlar 140 kilo felan diyilmi sasirtici geldi bana . Barkin beye versek ove ove bitiremez cok iyi gidiyo felan der. Gel gelelim ninja iyi gidiyo ama kardesinden beygir olarak farki yok 33 34 beygir der neyse niye sinirlendiysem:D bana sorarsaniz ninja 300 bakin o paralari gozdende cikardiysaniz absli modelini alabilirsiniz. Biraz cok yakabilir belki ama cift silindir son hiz sizin icin onemli değilmiş ama ninja 185 190lari rahat goruyor. iki kisi 175yaptim motor gidiyordu ben basmadim. Hesab edin iste hizlanma olarakda rc390 ilk 50 60 kmsi cok hizli geldi bana yani bilmiyorum pek kendi motorumub ibresine bakmiyorum ama sanirim kalkista ninjadan iyi kalkiyor ama oyle ahim sahim bi fark yok. Kalite felan pek karsilastirmiyorum guzellik derseniz. Gercekten ikiside guzel farkli farkli havalari var ama o paralar tek silindir.. yani ninja dururken niçin alinir benim bilgilerim yetmiyo açıklamasına. Arkadaslarda yorum yapsib ogreniriz birliktr

beko12345
18 Şubat 2015, 00:54
44 beygir makine 176 mi yapiyor bide bunlar 140 kilo felan diyilmi sasirtici geldi bana . Barkin beye versek ove ove bitiremez cok iyi gidiyo felan der. Gel gelelim ninja iyi gidiyo ama kardesinden beygir olarak farki yok 33 34 beygir der neyse niye sinirlendiysem:D bana sorarsaniz ninja 300 bakin o paralari gozdende cikardiysaniz absli modelini alabilirsiniz. Biraz cok yakabilir belki ama cift silindir son hiz sizin icin onemli değilmiş ama ninja 185 190lari rahat goruyor. iki kisi 175yaptim motor gidiyordu ben basmadim. Hesab edin iste hizlanma olarakda rc390 ilk 50 60 kmsi cok hizli geldi bana yani bilmiyorum pek kendi motorumub ibresine bakmiyorum ama sanirim kalkista ninjadan iyi kalkiyor ama oyle ahim sahim bi fark yok. Kalite felan pek karsilastirmiyorum guzellik derseniz. Gercekten ikiside guzel farkli farkli havalari var ama o paralar tek silindir.. yani ninja dururken niçin alinir benim bilgilerim yetmiyo açıklamasına. Arkadaslarda yorum yapsib ogreniriz birliktr

Herşey silindir mi ?
Tek silindir olunca tü kaka o para ona.
Çift olunca hak ediyor.

4Vaqrant
18 Şubat 2015, 01:45
Gercekten onca mesajtan onumu çıkardınız? begendigim cogu enduro tek silindir atalim o zaman çöpe kendimlemi celisiyorum ben. Öyle bi mantigim yok tabikide ama cift silindir daha iyi giden daha ucuz ve iscilik farkindada daglar kadar fark olmayan iki makine onume koysalar cift silindir secerim yani. Ayrica tu kaka o para ona meselesine gelirsek ninja 300 icinde tu kaka o para derim ben gayet iki makinede pahali bağımsız düşünürsek.

berkcigdem
18 Şubat 2015, 07:23
ktm nın kalıtesını tartısmam bıle. ben ss sevmedıgım ıcın fıkır beyan etmem pek hoş olmaz. ama motorun tipini beğeniyorum bende. çok uzun suredır ktm kullanıyorum evet bıraz pahalıdır ama sahıbını asla üzmez. ve her zaman yakısıklı motorlar uretmıstır. bence performansıda ıyı bır motor. tek sılındırın avantajlarını net bır bıcımde barındırıyor. bide anlamıyorum ben insanların 176 mı yapıyor vs yorumlarını ya zaten sehır ıcınde kullanıyoruz yapsa nolur yapmasa nolur. 176 ya kadar nınja 300 falan yetısemez rc 390 a.

mudix
18 Şubat 2015, 10:18
test sürüsüne katıldım .ivmelenmesi gayet güzel bi makine....

Murat.K.
18 Şubat 2015, 12:13
o kadar yanlış bir yerde o kadar yanlış bir soru sormuşsun ki... forumdaki fiyat "guru"ları, guru gürültü yaparlar adamı soğuturlar...
Allahtan ktm hakkında bilgisi olan adam az... diğer arkadaşları bilemem ama ben o motora 7500€ veririm.aslan gibi alet hemde abs li. diğer arkadaşların aksine ben motor kocaman olsun, sumo güreşçisi gibi dursundan hoşlanmıyorum çünkü. istanbul trafiğinde kaldım mı, bitişik nizam giden araçların yanında daha rahat manevra yapabilmek benim nazarımda önemli bir fark.

Serk21
18 Şubat 2015, 13:35
Ben duke 390 kullanıyorum. bana da etraftan alma alma çok pahalı diyen zongşen,borşen,yuki,yaki,çaki,çuki yada M.Ö. 500 yılında trafiğe çıkmış 4 silindir sahibi arkadaşlar oldu. Sanane ulan dedim dinlemedim gittim aldım ve iyikide almışım. Kimseyi dinleme hangisini istersen git al bence

scooboy
18 Şubat 2015, 15:19
Test sürüşünyaptım. Kadıköy KTM de. Motor şekil olarak 10 numara. İvmelenme ve fren çok güzel.
Trafikten çıkamadığım için yüksek hızları göremedim. Malzeme işçilik süper değil ama kötü de değil.
Aynalar çok açıkta.Trafikte bir doblonun stopunu parçaladım test sürüşü 180tl ye maloldu. :)
Fakat malzemenin kaliteli olduğunu anladım. En sevmediğim yanı klasikleşmiş hesap makinesi tadındaki gösterge tablosu.
Altımda ufak kalmasa almayı düşünüyordum.Boy 182 kilo 75 Bacak boyum uzun.
390rc den inip kendi motoruma binince inanılmaz rahat geldi xj6 enduro gibi.
Benim 390rc serüvenim kısa sürdü ama almayı çok istediğim bir motordu o ayrı.

lordsenyor
18 Şubat 2015, 15:30
Test sürüşünyaptım. Kadıköy KTM de. Motor şekil olarak 10 numara. İvmelenme ve fren çok güzel.
Trafikten çıkamadığım için yüksek hızları göremedim. Malzeme işçilik süper değil ama kötü de değil.
Aynalar çok açıkta.Trafikte bir doblonun stopunu parçaladım test sürüşü 180tl ye maloldu. :)
Fakat malzemenin kaliteli olduğunu anladım. En sevmediğim yanı klasikleşmiş hesap makinesi tadındaki gösterge tablosu.
Altımda ufak kalmasa almayı düşünüyordum.Boy 182 kilo 75 Bacak boyum uzun.
390rc den inip kendi motoruma binince inanılmaz rahat geldi xj6 enduro gibi.
Benim 390rc serüvenim kısa sürdü ama almayı çok istediğim bir motordu o ayrı.

sele çok sertmiş sen nasıl buldun?

Kara35
18 Şubat 2015, 16:15
Arkadasim biraz arastirmaci olun, armut pis agzima dus, arama butonu diye birsey var, onlarca konu var rc ile ilgili, bunlarin hepsi tartisildi, sn zahmet etme sor bize, biz essegiz ya cevaplariz.

Hemde 2 ayri konu ac, her soruya bir konu. Barindirmayin boyle tembel , 2 gun sonra foruma ugramaz, herseyi hazir bekleyen tipleri.

ozhanhrmann2
18 Şubat 2015, 16:28
altın elbiseli adam rc 390 videosunu izlemeni öneririm

scooboy
18 Şubat 2015, 16:43
sele çok sertmiş sen nasıl buldun?

Evet sele sert ve rahatsız. Uzun yolda benim için eksilerden biri.
Kaldıki kendi motorumun selesini sert buluyordum.

Yalnız eklemeliyim. Trafikte müthiş ilgi çekiyor. Camı açıp soru soran yolda hayran hayran bakan vb...:)

Nikkfurie
18 Şubat 2015, 16:59
o paraya çok daha fazlasını veren japonlar yok mu ?