PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ateizm ve Otizm arasındaki yakın akrabalık

Sayfa : 1 2 [3] 4

tigermbz
24 Nisan 2013, 13:59
Konumuza dönecek olursak o zaman bu araştırmayı yapanların boş işlerle uğraştığının kanıtı oluyor....
Önemli olan kafayı çalıştırabilmekse.... :wiinkk:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=364051037032379&set=a.150965871674231.24998.150922601678558&type=1&theater

konuya ilişkin açıklamayı tartışmaya bile gerek yok
adil bir bakış olsa, akli melekeleri kullanamayanla bunu kullanmayanın ayırılması lazım

NoMotorNoCry
24 Nisan 2013, 14:35
azıcıkta değişiklik olsun dedim..

ahzab:53-54

Maşşallah,
"ey inananlar! peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. sohbet etmek için de gidip oturmayın. bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. allah gerçeği söylemekten çekinmez. peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. bu sayede sizin kalplerinizde onların kalplerde daha temiz kalır. allah'ın peygamberini üzmeniz ve o'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. çünkü bu allah katında büyük bir günahtır."

ayse ana!miz da bos durur mu, yapistirmis cevabi.

ahzab suresinin 51. ayeti indikten sonra ayşe aynen şöyle diyor.“görüyorum ki,”, “senin allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (kaynak: buhari, tefsir/7; tecrid, hadis/1721; müslim, rıda/49,50-hadis/1464; ibni mace, nikah/57-hadis/200; ahmet ibn-i hanbel, 6/134, 158, 261)

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bunada bakıverin
https://www.facebook.com/photo.php?v=167571490073910&set=vb.423975384353022&type=2&theater

.

Yamuk baba , alıntı yaptığın ayet belki pek çok konuda yanlış anlaşılmaları giderecek bir ayet.İslam hukuku da böyle ayetler sayesinde oluşmuş.İnsanların liderlerine karşı nasıl bir davranış içinde bulunacaklarını anlatan bir ayet.Ayrıca bu ayet ilerideki gelecek liderlere karşı nasıl davranılacağı konusunda da yol gösterici olacaktır.Peygamberin evine çağırılmadan gelmeyin diyo.Bunun aksi olduğunu bi düşünsene.İpini koparan , kafasına bişey takılan kuyruk oluşturacak peygamberin evinin önünde.Allah'ın peygamberi kendine bodyguard tutup insanları kendine yaklaştırmayacak hali yok.Peygamber kendisi insanlara gelmeyin dese gücenecekler.Akıllarına belki fitne fesat girecek.İnsanların liderleriyle diyaloğu çok çok önemli bir konu.Sen şu an yaşadığın ülkede liderini görmek istesen üzerine benzin döküp kendini yakmadan kimsenin dikkatini çekemezsin.Yanına bile yaklaştırmazlar.Ama peygamber insanları evine davet edip onlara yemek veren ve ikramlarda bulunan , sohbet eden bir insan.

Bu ayet neden bu kadar zorunuza gitti anlamadım.Hz. Ayşe ile ilgili kısıma gelirsek eğer siz dininizi böyle uydurma bi hadisle sattıysanız yazık olmuş demekten başka yapacak bişey yok.Hadis uydurmaya ne var.Zaten şu an ortalıkta dolaşan gevur icadı hadisler olduğunun farkındayız.Ama gidip bu saçma hadislere ve uydurmalara inanacak kadar aptal olan müslümanlar çıkacaksa yapacak bişey yok.Allah akıl fikir vermiş insana , ama insan gidip iki tane fitneye inanırsa zaten kalbi bozuktur ki inançsızlığa meyillidir.Ateistliğini iki tane uydurma hadis üzerine kuran zavallılara acımaktan başka yapılacak bişey yok.

kurubuz
24 Nisan 2013, 15:19
Amaç otistiklere inanç aşılamak değil. Bu çabanın sonuç vermeyeceğini zaten kendileri söylüyorlar.
Amaç ateistlere " OTİSTİK " demek , onları aşağılamak, "eğer allaha inanmıyorsanız beyninizi kontrol ettirin otistik olabilirsiniz " demek.
Bu kadar sığ bu açıklamayı yapan salaklar.
Birçok ateist arkadaşım var. Son derece sosyal kişiler, hatta içlerinden bir tanesinin IQ su 150. Otizmle uzaktan yakında ilgileri yok. Hatta onlara göre inananlar beyinsiz.
Avrupanın yaklaşık %20 si ateisttir. Onlar da mı otistik ?

tigermbz
24 Nisan 2013, 15:30
bir diğer sakınca da var ki "inanmak" bahşedilmiş bir yetenek anlamına gelir tersten bakıldığında
inançsızlığın da bu yetenekten yoksunluk sebebiyle ortaya çıktığına ulaşılır böylece
bu da inaçsızlığı meşrulaştırır (kendini kandırmak manasında) bir anlamda

bütün insanlık için asıl tehlike, yaratıcı inancının yokedilmesi zaten. bir şekilde buna emareler aranıyor
insani disipline ilişkin her şey yokedilecek (hedef bu)
taşlar yerine otursun istiyorsanız Araf suresini baştan sona bir okuyun arkadaşlar

ReiZzZ
24 Nisan 2013, 18:13
Aslında saldırganlık dinlerdende değil,bu saldırganlık eğilimi insanın doğasında var normal karşılıyorum.Dinler insanlardaki saldırganlıgı törpüledği kadar Ahlaki öğretilerle,bir yandanda saldırganlıgı azdırabiliyor.Yöneticler dini kullnarak insanları yönlendiriyor.
Ben Ateistim dinlere inanmıyorum bu bir gerçek.Ama ben demiyorumki bir tanrı yok bir yaratan yok.Elbetteki kendi inancım var hernekadar ispatlıyamasakda tanrının varlıgını genede insan inanmak istiyor birşeylere.
Bir diğer gerçekte ateistlerin hiç savaş çıkarmaması :)
ve son gerçekte bir tanrı düşününki 3 tane peygamber yollasın ve bunun sonucunda dünyada öylebir karmaşa yaşansınki 2000 yıl boyunca insanlar birbirini öldürsün.Şimdi böyle bir tanrı olabilirmi?
Mantıgım derki tanrı mükemmeldir ve bir tane peygamber yollar ve böyle bir akıl karışıklıgına izin vermez.
Eğerki şeytanada inanıyorsak anca şeytanın aklına gelebilicek bir durum yaşanıyor dünya üzerinde.İnsanlar inanç için birbirlerni öldürüyorlar ve tahamülsüzlük hat safhada.Tanrı böyle birşey istemezdi bana göre.

Bunlar benim düşüncelerim.
bu akıl karışılığı bizim için bir sınav herkes doğruyu bulacak olsa dünyaya gönderilmemizin bir amacı olmazdı üniversite sınavı gibi düşünün herkes bildiği kadarını yapıyor buda öyle inanan kazanıyor ama tabi bu benim görüşüm siz inanırsınız ananmazsınız ona birşey diyemem

banro
24 Nisan 2013, 21:52
İnanan ile inanmayan arasındaki fark nedir??İnandığını söyleyip, veya inandığını sanıp etrafa zarar veren bir insanla, inanmadığını söyleyen veya inanmadığını sanan ama yaşadığı topluma yararlı bir insan arasından hangisini tercih etmek gerek??

jimpam
25 Nisan 2013, 02:07
öncelikle ''otizm'' bir eksiklik değildir.Bu tip insanlar dünya üzerindeki pek çok kişiden daha dikkatli gözlemci ve duygusal olabilirler.evet farklıdırlar, ama kesinlikle kötü bi fark değildir.Otizmli insanlar, belkide şuan çok dindar iman gücü kuvvetli görünen kişilerden çokçokçokçokçok daha üstünlerdir hem inanç hem de din konusunda bunu kimse bilemez.kalp bile kıramazlar, siz hiç otizm li bir çocuğun çıkıpta böyle gerizekalıca bile denilemicek bir açıklamada bulunduğunu gördünüz mü ben görmedim, önümüzdeki 12789132032.... sene de görmeyiz.Kaldı ki Allah, kendi kitabını peygamberini dinini sadece hoşgörü ile insanlara sunduruyorsa islamın temel amacı hoşgörüye dayanıyorsa imanına Allah bile bu dünyada karışmıyorsa beyin özürlü bu insanların müslümanlıktan soğutmaktaki bu amacı nedir.????
bence bu gerzekçe açıklamayı yapan bu gibi bunun gibi kişileri, Allah yanına alır gibi yapısın uzay boşluğuna bıraksın.amin.

laylow
25 Nisan 2013, 09:55
İslam hoşgörü dinidir deniliyor doğduğum gündn beri,lakin ben pek hoşgörü göremedim.Kafa kesmeler,recm etmeler,binalara uçak çakmalar,başka mehseptekileri arabalı bomba ile imha etmeler,soykırım yapmalar,karikatür çizdi diye insan öldürmeler,yazı yazdı diye adam öldürmeler.
Maşallah çok hoşgörülü.Birde hoşgörürüz olsaydı nasıl olucaktı merak etmiyorum bile.
Tabi şimdi islam yanlış anlaşılıyor falanda denilebilir.Diğer dinlerdede aynı şiddet varda diyeceksiniz.Doğru.
Ateistlerin yaptığı zulüm nedir?

tigermbz
25 Nisan 2013, 10:02
İslam hoşgörü dinidir deniliyor doğduğum gündn beri,lakin ben pek hoşgörü göremedim.Kafa kesmeler,recm etmeler,binalara uçak çakmalar,başka mehseptekileri arabalı bomba ile imha etmeler,soykırım yapmalar,karikatür çizdi diye insan öldürmeler,yazı yazdı diye adam öldürmeler.
Maşallah çok hoşgörülü.Birde hoşgörürüz olsaydı nasıl olucaktı merak etmiyorum bile.

bu adama ne anlatacaksın şimdi?
müslümanlar, kafa kesip uçak çarpıyormuş binalara

hatta amerikayı çağırıp kendilerini de bombalatıyorlar bunlar biliyor musun?

ÖZALTIN
25 Nisan 2013, 10:07
bu adama ne anlatacaksın şimdi?
müslümanlar, kafa kesip uçak çarpıyormuş binalara

hatta amerikayı çağırıp kendilerini de bombalatıyorlar bunlar biliyor musun?

Onlar gerçek müslüman değil de klasik cevap.

tigermbz
25 Nisan 2013, 10:12
Onlar gerçek müslüman değil de klasik cevap.
var istediğin gibi inan, senin sorunun

Cgty
25 Nisan 2013, 10:15
Kimse de çıkıp "otizm seçme şansının insanın elinde olmadığı , dogmatik bir olay, ben de otistik olabilirdim , sen de " dememiş.

phradrel
25 Nisan 2013, 10:38
Hangi endekste üstünlermiş?Kimi yakalamamız gerekiyomuş?Ne diyosun sen yahu?Dünyayı sömürmekte mi üstünler , ortadoğuya asker çıkarıp milyonlarca insanı öldürme endeksinde mi üstünler?Daha geçen gün 46 tane müslüman mynmarda yakıldı.Sizin ateist , tanrıya inanmayan budist rahipleriniz tarafından.Avrupalı ülkeler gelişmişmiş , onları yakalayamazmışız , onlar araba üretebiliyomuş , biz üretemiyomuşuz.Tamam o zaman hemen yarın avrupayı geçme yarışına başlıyalım.Nasıl yapıcaz bunu.Önce güçlü silahlar icat edip onları alt edicez.Bir dünya savaşı çıkarıp avrupa ve amerikayı yerle bir edicez.Onların birinci dünya savaşında Osmanlıyı 66 parçaya böldüğü gibi biz de onları 166 parçaya bölücez.Arkasından dünyanın her yerine donanmalarımızı yollayarak kolonileşmedik toprak parçası bırakmıyacaz.Oradaki yerli halkı kılıçtan geçirip hakimiyetimiz altına alıcaz.Onların sağlam olanlarını gemilere doldurup kendi ülkelerimize getirip köle yapıcaz.Kolonileştiğimiz topraklarda ne kadar kaynak varsa sömürüp sıkıp taşın suyunu çıkarıcaz.Petrol , altın , gümüş ne varsa kökünü kazıyacaz.Bütün dünya hammaddesini ve enerji kaynaklarını elimizde bulundurup üretimde rakipsiz olucaz.Hammadde ve enerji kaynaklarımızın bolluğu sayesinde en ucuza üretimi biz yapıcaz.Diğerlerinin hammadde ve enerji kaynaklarını elimizde bulundurduğumuzdan onlar sadece biz müsade ettiğimiz kadar üretim yapabilecek ve asla bizimle rekabet edemeyecek.Biz zenginleştikçe onlar bizle rekabet edemeyip fakirleştikçe fakirleşecek.Onlar fakirleştikçe biz onlara yüksek faizle borç para vericez.Onlar tabiki borcunu ödeyemiyecek.Battıkça batacaklar.Onlar battıkça biz daha çok borç vericez.Daha fazla kendimize borçlandırıcaz.Daha fazla faiz yükü altında ezdikçe ezicez.

Bu mu gelişmişlik endeksi.Bu mu üstünlük endeksi.Kalsın bi kenarda.Siz gelişmiş olun ama ben geri kalmış olarak devam etmeye kararlıyım.Kitapsız olup dünyayı sömürüp cehenneme çevirmektense inançlı olup yaradılanı yaradanda ötürü severim daha iyi.

ortadoğuyu işgal edenler falan hep iktidardaki hristiyan demokratlar, yani dinciler. ateistler değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

dinci derken bundan nemalananlardan bahsediyorum, yanlış anlaşılmasın

laylow
25 Nisan 2013, 10:50
budizmde bir din bu arada bunu unutmuyalım sevgili arkadaşlar.Yani allahsız kitapsız değiller :)

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 11:20
ortadoğuyu işgal edenler falan hep iktidardaki hristiyan demokratlar, yani dinciler. ateistler değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

dinci derken bundan nemalananlardan bahsediyorum, yanlış anlaşılmasın

Ne dincisi , ne dini kardeşim.Bunlarda din falan yok hala anlamıyo musunuz?Hristiyanlık diye bişey kalmadı.Protestanlık diye bişey icat ettiler.Bu protestanlıkta herşey serbest.Hiç bir yasak yok.Dinin bütün tabularını yıktılar.Kural yok , yasak yok.Şimdi bütün avrupa ülkeleri çatır çatır eşcinsel evlilik kanunlarını çıkarıyolar.Ufak bir hristiyan kesim itiraz ediyo ama sesleri çok cılız kalıyo.Şu an avrupada hristiyanlığa sahip çıkan kesim %10'u geçmez.Gerisi kendi oluşturdukları modern hristiyanlığı yaşıyo.Onun da ateizmden hiç bir farkı yok.Sadece adı hristiyanlık kalmış.4 tane kitapları var.Kendileri de bu kitaplarının insan eliyle yazıldığını gayet iyi biliyolar.Kutsal bir kitapları yok.İncil sadece temsili bir kitap.Vatikan sapık eşcinsel seks skandallarıyla çalkalanıyo.Adet , gelenek , görenek , hiçbirşey bırakmamışlar.Hristiyanlık adına tek yaşadıkları paskalya bayramları.O da olmasa hristiyanlığı hatırlayacakları bile yok.Geçen Vatikan'la yapılan bir röportajı dinledim televizyonda.Vatikan diyo ki avrupa halkı giderek ateistleşiyo.Hristiyanlık temsili olmaktan öteye gidemiyo.Tıpkı ingilteredeki kraliçe gibi.Hiç bir moka yaramadığı halde orda temsili olarak duruyo.Yönetimle falan hiçbişeyle alakası yok.

Yahudiliği desen adamlar biz şeytanın çocuklarıyız diyo.Haşa havva annemiz şeytanla ilişkiye girmiş , ondan da kabil dünyaya gelmiş.Kabil de Habili öldürmüş.Kendilerinin kabiloğulları olduğunu iddia edip onun işlediği cinayetle gurur duyuyolar.Kendilerini insan değil şeytanın çocukları olarak grüyolar ve hepsi insan düşmanı.Yani israiloğlu olmayan herkesi öldürmek onlar için sevap.

Bi yanda şeytana tapanlar , diğer yanda ateistler.İşte dünyayı kana bulayanlar bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

budizmde bir din bu arada bunu unutmuyalım sevgili arkadaşlar.Yani allahsız kitapsız değiller :)

Budizm bir din değil yaşam biçimidir.Bir yaratana inanmazlar.Budizmin kurucusu Buda insanların çektiği ızdırapları sona erdirebilmek için bir arayışa çıkmış ve meditasyon gibi saçma sapıldanalak şeyler icat edip huzura kavuştuğunu iddia etmiştir.Budizmde tanrı inancı yoktur.Tam bir ateist yaşam biçimidir.

laylow
25 Nisan 2013, 12:03
Buddhism is a religion indigenous to the Indian subcontinent that encompasses a variety of traditions, beliefs and practices largely based on teachings attributed to Siddhartha Gautama, who is commonly known as the Buddha, meaning "the awakened one". The Buddha lived and taught in the eastern part of the Indian subcontinent sometime between the 6th and 4th centuries BCE.[1] He is recognized by Buddhists as an awakened or enlightened teacher who shared his insights to help sentient beings end their suffering (dukkha) through the elimination of ignorance (avidyā) by way of understanding and the seeing of dependent origination (pratītyasamutpāda) and the elimination of craving (taṇhā), and thus the attainment of the cessation of all suffering, known as the sublime state of nirvāņa.[2]

FreeSoul
25 Nisan 2013, 12:12
Ne dincisi , ne dini kardeşim.Bunlarda din falan yok hala anlamıyo musunuz?Hristiyanlık diye bişey kalmadı.Protestanlık diye bişey icat ettiler.Bu protestanlıkta herşey serbest.Hiç bir yasak yok.Dinin bütün tabularını yıktılar.Kural yok , yasak yok.Şimdi bütün avrupa ülkeleri çatır çatır eşcinsel evlilik kanunlarını çıkarıyolar.Ufak bir hristiyan kesim itiraz ediyo ama sesleri çok cılız kalıyo.Şu an avrupada hristiyanlığa sahip çıkan kesim %10'u geçmez.Gerisi kendi oluşturdukları modern hristiyanlığı yaşıyo.Onun da ateizmden hiç bir farkı yok.Sadece adı hristiyanlık kalmış.4 tane kitapları var.Kendileri de bu kitaplarının insan eliyle yazıldığını gayet iyi biliyolar.Kutsal bir kitapları yok.İncil sadece temsili bir kitap.Vatikan sapık eşcinsel seks skandallarıyla çalkalanıyo.Adet , gelenek , görenek , hiçbirşey bırakmamışlar.Hristiyanlık adına tek yaşadıkları paskalya bayramları.O da olmasa hristiyanlığı hatırlayacakları bile yok.Geçen Vatikan'la yapılan bir röportajı dinledim televizyonda.Vatikan diyo ki avrupa halkı giderek ateistleşiyo.Hristiyanlık temsili olmaktan öteye gidemiyo.Tıpkı ingilteredeki kraliçe gibi.Hiç bir moka yaramadığı halde orda temsili olarak duruyo.Yönetimle falan hiçbişeyle alakası yok.

Yahudiliği desen adamlar biz şeytanın çocuklarıyız diyo.Haşa havva annemiz şeytanla ilişkiye girmiş , ondan da kabil dünyaya gelmiş.Kabil de Habili öldürmüş.Kendilerinin kabiloğulları olduğunu iddia edip onun işlediği cinayetle gurur duyuyolar.Kendilerini insan değil şeytanın çocukları olarak grüyolar ve hepsi insan düşmanı.Yani israiloğlu olmayan herkesi öldürmek onlar için sevap.

Bi yanda şeytana tapanlar , diğer yanda ateistler.İşte dünyayı kana bulayanlar bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Budizm bir din değil yaşam biçimidir.Bir yaratana inanmazlar.Budizmin kurucusu Buda insanların çektiği ızdırapları sona erdirebilmek için bir arayışa çıkmış ve meditasyon gibi saçma sapıldanalak şeyler icat edip huzura kavuştuğunu iddia etmiştir.Budizmde tanrı inancı yoktur.Tam bir ateist yaşam biçimidir.

Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları, habil kabil, İngilterede krallık hiç bir moka yaramıyor Budizm din falan değil saçmalıktan ibaret, ateistler ve şeytana tapanlar dünyayı kana bulayanlardır vs vs..

Yazdıklarını görünce dehşete kapıldım ve cevap yazmadan duramadım.Yazdıklarında çok ciddi problem var arkadaşım.Bu açık bir şekilde nefret suçudur ve ayrıca yazdıklarının tamamı yanlış. Olaylara biraz daha sakin ve akılcı bakmanda fayda var bence.

tigermbz
25 Nisan 2013, 12:14
Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları, habil kabil, İngilterede krallık hiç bir moka yaramıyor Budizm din falan değil saçmalıktan ibaret, ateistler ve şeytana tapanlar dünyayı kana bulayanlardır vs vs..

Yazdıklarını görünce dehşete kapıldım ve cevap yazmadan duramadım.Yazdıklarında çok ciddi problem var arkadaşım.Bu açık bir şekilde nefret suçudur ve ayrıca yazdıklarının tamamı yanlış. Olaylara biraz daha sakin ve akılcı bakmanda fayda var bence.

hangisinin neden yanlış olduğunu söylesene

phradrel
25 Nisan 2013, 12:25
nomotornocry kardeş ama sen öyle dedin diye öyle olmazki, adam hristiyanım diyor, budistim diyor ve buna din diyor. neyin din olup olmayacağına bırakalım da kendileri karar versinler. ayrıca diğerleri hakkında iddia ettiklerin rahatsız edici, hatta bariz bir şekilde nefret içeriyor. aynı şeyi de bizim için düşündüklerin de rahatsız olmuyor musun?

ayrıca orada belirttim dinci derken siyaseten ve ekonomik olarak bundan faydalanan güç sahibi adamlardan bahsediyorum ben.

alp_tunay
25 Nisan 2013, 12:28
Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları,
.

Bildiğine eminmisin bu konuları....
Kaldı ki yahudilik te Allahtan gelen , kitabı ve peygamberi olan bir din....
Şeytanla ne alakası var....
Hiristiyanlık için dediklerin de tamamıyle yanlış....

Ayrıca arkadaşın dediklerinde yanlış nerde göremedim...

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 12:31

Benim yazdıklarımda mı problem var yoksa sizin gözlerinizde mi problem var.Kör müsün kardeşim göremiyo musun?Adamlar canlı yayında dünyanın en eski şehirlerinden birini yerle bir etti.Masum sivil ayırt etmeden Bağdat'ı haftalarca bombaladılar.Hepinize de canlı yayında izlettiler.Hayatı felç ettiler , susuz aç bıraktılar.Ülkeyi komaya soktular ondan sonra ordularını gönderip fetihlerini kutladılar.Böyle kalleşçe savaş olabilir mi?Ama yine de onlar haklılar demi?Bu kadar gözünüz kararmış , göremez olmuşsunuz.Onların yaptıkları suç değil de bizim bu yaptıklarından nefret etmemiz suç.Hey Allah'ım ya ne dangalak bi memlekette yaşıyoruz.Dangalaklık ya bende ya da sizde.Benim artık aklım almıyo.Niye bu kitapsızların bu kadar savunuculuğunu yaparsınız anlamak mümkün değil.Adamların dini yok diyoruz anlamıyosunuz.Onların dinden anladıkları haftada bir kiliseye gidip papazların bi tarafından uydurduğu vaazları dinlemek , şarkı söylemek.Onu da yapan kalmadı artık.İyice uzaklaştılar.Dinin onların hayatlarında hiçbir yeri yok.Kitapları uydurma.Senede bi kere paskalya bayramında akıllarına geliyo din.Onda da maksat eğlence olsun.Saçmalık.

laylow
25 Nisan 2013, 12:32
Görüldüğü üzere sorgulamadan herşeyi körü körüne kabul etmenin ne gibi sonuçlar ortaya koyduğu apaçık ortada.
Kardeşimiz tipik bir militan akıl yapısına sahip,kısaca beline bağla tntyi çocukları hava uçurur.Çünkü o çocuklar yahudide(şeytan),hristiyandır(ateist)
Kendiside Müslümandır(CEnnete gidicek 70 huri onun olucak)
İşte din dediğimiz olguyu militanlığa çevirdiğimiz zaman ortaya bu sonuç çıkar.Ama aklısalim insanlara ve başka fikirlere saygılı olunsa.Dinlerden düyaya bir problem çıkmaz.Ama insanın yapısı şiddet eğilimli.Nasıl olur bilemem tabi 10 000 senedir olmamış olmasını beklemekde enayilik.
Toplu reform gerekli....

acayüp
25 Nisan 2013, 12:44
Htristiyanlık gerçek değil , yahudiler zaten şeytanın çocukları , müslümanlarda gerçek müslüman değil. Ne oluyor böyle gerçek olan ne ozaman.
Gerçek din müslümanlık ama gerçek müslüman yok. Bunuda söyleyen yine müslümanlar. Hakikaten içinden çıkılması zor hale geldi iyice.
Müslümanlık Kuran dan öğrenilir en güzeli , onada bi müsade etseler bi rahat bıraksalar bi karışmasalar süper olucak.
Kuranda öğrenmeye kalkıncada yok okuyarak anlaymazsın , kafan basmaz , arapçada öğrenemeyeceğine göre meal var tefsir var . Bu seferde hangisi kiminki sorunu ? Arada ciddi yorum farkları var. Kendimize en yakın bulduğumuzu mu (nasıl olucaksa bu yakınlık ) bir başkasının önerdiğinimi ? oda bir handikap. Ne zor oldu dinimizi öğrenmek. Gün geçtikçe de zorlaşıyor.
Daha mezhep ler varki o konuya girsen çıkamazsın.

Ha birde bu otistiklerin oy kullanabiliyormu çok merak ettim. Oy kullanamayacaklarsa neden bu adamlar uğraşıyor böyle şeylerle yada hemen peşinden oy kullanabilmeleri yönünde düzenlememi gelecek. Konu hakkında tek kafama takılan bu aslında. Nedense? iyi niyetli düşünemiyorum.
Gerçi bu Fehmi Kaya akp de tutunamamış zamanında , şimdi bu kanaldan yol yapmaya çalışıyor galiba .

FreeSoul
25 Nisan 2013, 12:48
hangisinin neden yanlış olduğunu söylesene

Önce sen ispatla diyorsun yani? Genel olarak şu an ülkemizdeki adalet sisteminin artık tüm bireylere yansımasını görmeye başlıyoruz sanırım. Önce suçu delilleştirmeden araştırmadan incelemeden suçlamak istediğin üstüne at sonra da onun kendisini suçsuz olduğunu ispatlamasını bekle. Neden doğru düzgün araştırmadan bilmeden kulaktan dolma bilgilerle bu inanç sistemini kendinizde kemikleştiriyorsunuz? Müslümanlığa inanabilirsiniz, başka bir mezhebe, tarikata ve dine de inanabilirsiniz.Ya da hiç bir dine ve Tanrıya ya da Allah'a da inanmayabilirsiniz.Benim anlayamadığım sadece benim dinim ve inancım doğrudur geri kalanların canı cehenneme düşüncesi nasıl oluşuyor.Aklı evvel adamın biri çıkıp otistik çocuklar üzerinden ateistlere vurmaya çalışıyor sonra da bunu bilimsel çalışma böyle falan diye saçmalayarak durumu kurtarmaya çalışıyor.Kalbi vicdanı yok hadi kendinden olmayandan nefret ediyorsun o engelli çocukları niye işin içine katıyorsun? Biri bir başka kanserli kızın eline para tutuşturur E yardım yaptık ya evladım elindeki büyük para daha ne istiyorsun diye bir de üste çıkar.Aklı vicdanı kalbi olmayan insanların yapacağı şeyler bunlar.İyilikten ahlaktan yardımseverlikten ama en önemlisi ADALET ten bahsediyoruz.Mevlanın torunlarıyız, hoşgörünün merkeziyiz, kim olursa ol gel dedik diyoruz ama şu içinde bulunduğumuz duruma bakın bir de.Herşeyin yasak olması çok hoşumuza gidiyor ama sosyal adaletsizlikte, rüşvette, cinayette, ırkçılıkta, kadın şiddetinde, tecavüzde, dolandırıcılıkta, hırsızlıkta, vurgunda, açgözlülükte dünyada bir numarayız.Maşşallah ne ahlaklı toplumuşuz biz böyle!? HEP BİZ MELEĞİZ BAŞKASI ŞEYTAN en iyisini biz biliriz.Bol keseden sallarız ama olsun ya tutarsa, tutmazsa da birileni inandırırız zaten...

Khutuck
25 Nisan 2013, 12:50
Aptalca bir konu...

"Müslümanlar çocukluktaki hayali arkadaşlarını yetişkinliğe taşıyorlar, İslam ile şizofreni arasında bir bağ olabilir" desem dini değerlere hakaretten hapse düşerim.

Aptalca bir dünya...

tigermbz
25 Nisan 2013, 12:56
Müslümanlık Kuran dan öğrenilir en güzeli , onada bi müsade etseler bi rahat bıraksalar bi karışmasalar süper olucak.
Kuranda öğrenmeye kalkıncada yok okuyarak anlaymazsın , kafan basmaz , arapçada öğrenemeyeceğine göre meal var tefsir var . Bu seferde hangisi kiminki sorunu ? Arada ciddi yorum farkları var.

bu çok önemli
kim söylüyorsa bilerek veya bilmeyerek ihanet ediyor dine
kesinlikle Kurana bakacaksınız, önce meal, çünkü pek fark olmuyor mealler arasında. tefsir işini geçelim, elbet Allah rızası gözetilerek yapılanı de vardır da orda büyük tuzaklar var
özellikle yahudilik böyle bozuldu, hristiyanlığı da bu yahudiler bozdu
şimdi talmutu (tevratın tefsiri) kitap edindiler ve ordaki bir çok sapıklık yaşam biçimleri oldu
hedef islam
Kuranı terkettiğimiz an yokoluruz

FreeSoul
25 Nisan 2013, 13:07
Benim yazdıklarımda mı problem var yoksa sizin gözlerinizde mi problem var.Kör müsün kardeşim göremiyo musun?Adamlar canlı yayında dünyanın en eski şehirlerinden birini yerle bir etti.Masum sivil ayırt etmeden Bağdat'ı haftalarca bombaladılar.Hepinize de canlı yayında izlettiler.Hayatı felç ettiler , susuz aç bıraktılar.Ülkeyi komaya soktular ondan sonra ordularını gönderip fetihlerini kutladılar.Böyle kalleşçe savaş olabilir mi?Ama yine de onlar haklılar demi?Bu kadar gözünüz kararmış , göremez olmuşsunuz.Onların yaptıkları suç değil de bizim bu yaptıklarından nefret etmemiz suç.Hey Allah'ım ya ne dangalak bi memlekette yaşıyoruz.Dangalaklık ya bende ya da sizde.Benim artık aklım almıyo.Niye bu kitapsızların bu kadar savunuculuğunu yaparsınız anlamak mümkün değil.Adamların dini yok diyoruz anlamıyosunuz.Onların dinden anladıkları haftada bir kiliseye gidip papazların bi tarafından uydurduğu vaazları dinlemek , şarkı söylemek.Onu da yapan kalmadı artık.İyice uzaklaştılar.Dinin onların hayatlarında hiçbir yeri yok.Kitapları uydurma.Senede bi kere paskalya bayramında akıllarına geliyo din.Onda da maksat eğlence olsun.Saçmalık.

Bir defa kesinlikle saygı problemin var onu söyleyeyim.Bu da üslubu bu seviyeye çekiyor.Öncelikle Irak işgalini savunduğumu nerden çıkardın onu anlayamadım.Masum insanların bombalanmasını, savaşları ve savaş çıkaran egemen güçleri savunmam için aklımı kaybetmiş olmam lazım.Benim anlayamadığım senin bunu, ateistler müslümanları katlediyor fikrine çekme çabaların. G. BUSH bu savaş için HAÇLI SEFERİdir cümlesini ağzından kaçırmıştır desem onun da kafa yapısının hangi seviyede olduğunu oldukça koyu dindar bir bölge olan Teksastan çıktığını anlatmam eminim senin için birşey ifade etmeyecektir.Çünkü senin için senin inancın dışındaki yaşayan yaşamayan her türlü varlık kötü, saçma, anlamsız...

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 13:26
Görüldüğü üzere sorgulamadan herşeyi körü körüne kabul etmenin ne gibi sonuçlar ortaya koyduğu apaçık ortada.
Kardeşimiz tipik bir militan akıl yapısına sahip,kısaca beline bağla tntyi çocukları hava uçurur.Çünkü o çocuklar yahudide(şeytan),hristiyandır(ateist)
Kendiside Müslümandır(CEnnete gidicek 70 huri onun olucak)
İşte din dediğimiz olguyu militanlığa çevirdiğimiz zaman ortaya bu sonuç çıkar.Ama aklısalim insanlara ve başka fikirlere saygılı olunsa.Dinlerden düyaya bir problem çıkmaz.Ama insanın yapısı şiddet eğilimli.Nasıl olur bilemem tabi 10 000 senedir olmamış olmasını beklemekde enayilik.
Toplu reform gerekli....

Ulen adamlar göz göre göre şehirleri bombalayıp milyonlarca insanı öldürüyo , göğüs göğüse çarpışmayı göze alamıyo , biz buna tepki gösterince militan oluyoruz.Nasıl beyniniz yıkanmış sizin.Gözünüze öyle bir perde çekmişler ki kaldırmak imkansız.İcabında militanlığa da çeviririz yani sıkıntı yok.Hattab gibi mücahitler varken biz neyiz ki onların yanında.Hattabın babası arabistanın petrol zenginiyken , cariyelerle gününü gün edebilecek bir hayat sürecekken neden üniversiteyi yarıda bırakıp savaşmaya gitti.Afganistan çeçenistan , nerde cihat varsa oraya gitti.Irk ayırmadan kendi arap olduğu halde nerde müslümanlar savaştaysa orada savaştı.Bi avuç çeçenin koskoca rusyayı dize getirmesini böyle insanlar sağladı.Hattab el bombasıyla eli parçalandığı halde eline bal sürüp savaşa devam etti.Karnına zırh delici uçaksavar mermisi isabet ettiği halde ben iyiyim deyip düşmeden savaşa devam etti.Türkiyeden de bir çok mücahit işini gücünü memleketini bırakıp bu cihadlara katılmıştır.Ne yalan söylüyeyim zamanında hayat boş geldiğinde ben de gitmeyi düşünmedim değil.Bu dünyada işçi olup onun bunun köleliğini yapacağıma gider katledilen müslüman kardeşlerime yardım ederim savaşa katılır şehit olurum diye düşündüğüm zamanlar olmuştu.

Htristiyanlık gerçek değil , yahudiler zaten şeytanın çocukları , müslümanlarda gerçek müslüman değil. Ne oluyor böyle gerçek olan ne ozaman.
Gerçek din müslümanlık ama gerçek müslüman yok. Bunuda söyleyen yine müslümanlar. Hakikaten içinden çıkılması zor hale geldi iyice.
Kuranda öğrenmeye kalkıncada yok okuyarak anlaymazsın , kafan basmaz , arapçada öğrenemeyeceğine göre meal var tefsir var . Bu seferde hangisi kiminki sorunu ? Arada ciddi yorum farkları var. Kendimize en yakın bulduğumuzu mu (nasıl olucaksa bu yakınlık ) bir başkasının önerdiğinimi ? oda bir handikap. Ne zor oldu dinimizi öğrenmek. Gün geçtikçe de zorlaşıyor.

Ha birde bu otistiklerin oy kullanabiliyormu çok merak ettim. Oy kullanamayacaklarsa neden bu adamlar uğraşıyor böyle şeylerle yada hemen peşinden oy kullanabilmeleri yönünde düzenlememi gelecek. Konu hakkında tek kafama takılan bu aslında. Nedense? iyi niyetli düşünemiyorum.
Gerçi bu Fehmi Kaya akp de tutunamamış zamanında , şimdi bu kanaldan yol yapmaya çalışıyor galiba .

Yahudilikte şeytana iman zaten kendilerinin söylediği şey.Apaçık itiraf ediyolar bunu.Dünyanın en ırkçı milleti.Onlar için insanlar ikiye ayrılır.Yahudi olanlar ve olmayanlar.Onlara göre yahudi olmayanlar hayvandan farksız.Sen nasıl bi sineği tepende dolaşıp canını sıktığı için öldürürsen onlarda aynı şekilde vicdan azabı duymadan diğer insanları rahatlıkla öldürür.Hristiyanlığa gelince aşırı derecede dinden uzaklaşma var.Zaten onların dini bizim ki gibi hayatlarını etkileyen bişey değil.Haftada bi kere kiliseye gidip şarkı söylerler onu da artık iyice yapmamaya başladılar.Aynı şekilde müslümanlıkta da uzaklaşma var.Eskiden müslüman demek günde 5 vakit camiye giden insan demekken şimdi namaz kılmayı bile bilmeyen , müslüman olduğunu iddia eden insanlarla doldu Türkiye.

laylow
25 Nisan 2013, 13:39
Dostum yazdıklarının hepsi nefret suçu,terrorizm destekleme ve sayamadığım binlerce suç.Dua etmelisin Türkiyede yaşıyorsun.Modern bir ülkede yaşasaydın seni hapse atarlardı.

Ve Hurafelerle beynini fazla yıkatmışsın.Karnına uçak savar mermisi yiyen kişi gerçek hayatta ikiye ayrılıyor.Birinin kolu kopuncada bal sürüp savaşmaya devam etmiyor canım.Kan kaybından öte dünyaya yolculuk başlıyor.
Neyse kısır döngü var yapıcı bir şey çıkartmak çok zor.

acayüp
25 Nisan 2013, 13:51
Bir defa kesinlikle saygı problemin var onu söyleyeyim.Bu da üslubu bu seviyeye çekiyor.Öncelikle Irak işgalini savunduğumu nerden çıkardın onu anlayamadım.Masum insanların bombalanmasını, savaşları ve savaş çıkaran egemen güçleri savunmam için aklımı kaybetmiş olmam lazım.Benim anlayamadığım senin bunu, ateistler müslümanları katlediyor fikrine çekme çabaların. G. BUSH bu savaş için HAÇLI SEFERİdir cümlesini ağzından kaçırmıştır desem onun da kafa yapısının hangi seviyede olduğunu oldukça koyu dindar bir bölge olan Teksastan çıktığını anlatmam eminim senin için birşey ifade etmeyecektir.Çünkü senin için senin inancın dışındaki yaşayan yaşamayan her türlü varlık kötü, saçma, anlamsız...

G. Bush o lafı bilerek kaçırmıştır ağzından.
Bir savaşa dini bir misyon kazandırmadan kitleleri ölüme götürmek çok zordur. İnsanları toplu olarak ölüme (hatta seve seve) götürebilmenin en kolay en etkili ve belkide tek yolu savaşa dini bir boyut katmaktır. . Dini bir dayanağı olmaksızın salt vatan millet sevgisi ile savaşanlar sadece japonlar var sanırım. Onlarda nedeyse taparcasına gelenekselci.

ReiZzZ
25 Nisan 2013, 14:05
Tabi şimdi islam yanlış anlaşılıyor falanda denilebilir.Diğer dinlerdede aynı şiddet varda diyeceksiniz.Doğru.
Ateistlerin yaptığı zulüm nedir?
islamı tam anlamıyla yaşa mükemmel insan profiline ulaşamazsan burada konuş

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 14:25
Dostum yazdıklarının hepsi nefret suçu,terrorizm destekleme ve sayamadığım binlerce suç.Dua etmelisin Türkiyede yaşıyorsun.Modern bir ülkede yaşasaydın seni hapse atarlardı.

Ve Hurafelerle beynini fazla yıkatmışsın.Karnına uçak savar mermisi yiyen kişi gerçek hayatta ikiye ayrılıyor.Birinin kolu kopuncada bal sürüp savaşmaya devam etmiyor canım.Kan kaybından öte dünyaya yolculuk başlıyor.
Neyse kısır döngü var yapıcı bir şey çıkartmak çok zor.

Rusya kalkıyo bizans oyunlarıyla çeçenistanın dini bütün liderini baştan indirmek için muhalefeti silahlandırıp iç savaş çıkartıyo.Kendine yakın lideri başa getirmek için ülkeyi kana buluyo.Bu işin içinde benim parmağım yok diye dünyayı kandırmaya çalışıyo.Ama iç savaşta ele geçirilen rus askerler sayesinde yalanları ortaya çıkıyo.Daha sonra rusya entrikalarla yenemiyeceğini anladığında ordusunu sokup büyük katliamlar yapsa da böyle kahramanlar sayesinde yenilmekten kurtulamıyo.

Şimdi bu çeçen kardeşlerimin mücadelesini desteklediğim için suç mu işliyorum , terörist mi oluyorum.Yuh size be.Ne kimlik kalmış , ne kardeşlik kalmış , ne ruh kalmış.Unutma ki çeçenistan bi zamanlar bizim bi vilayetimizdi.Şimdi nasıl amasya , çorum vilayetimizse çeçenistan da öyleydi.Aa adamlar bizden öyle bi koparmışlar ki onlara destek olacağımıza onları terörist olarak görür olmuşuz.Yazıklar olsun böyle geçmişiyle bağını koparan insanlara.

seigen
25 Nisan 2013, 14:59
islamı tam anlamıyla yaşa mükemmel insan profiline ulaşamazsan burada konuş
Bizim eski apartmandaki komşumuzun evi, bir odasının bütün duvarları kitaplık ve tamamı İslam üzerine kitaplarla dolu. Sorduğumuzda da 15 yılım bunları baştan sona okumakla geçti, bu süre sonunda kaybettiğim zamanıma üzüldüm diyor. Bu 15 senede İslam'ın bütün gerekliliklerini yapmış, hala da ikna olmamış demek ki, üzerine kitaplık dolusu kitap okumuş, yine ikna olmamış. Koyu ateist adam şu an. Kısacası öylesi de var. Bana mesela 15 yıl gerekmedi, Turan Dursun'un birkaç kitabını okumak yetti.

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 15:09
Bizim eski apartmandaki komşumuzun evi, bir odasının bütün duvarları kitaplık ve tamamı İslam üzerine kitaplarla dolu. Sorduğumuzda da 15 yılım bunları baştan sona okumakla geçti, bu süre sonunda kaybettiğim zamanıma üzüldüm diyor. Bu 15 senede İslam'ın bütün gerekliliklerini yapmış, hala da ikna olmamış demek ki, üzerine kitaplık dolusu kitap okumuş, yine ikna olmamış. Koyu ateist adam şu an. Kısacası öylesi de var. Bana mesela 15 yıl gerekmedi, Turan Dursun'un birkaç kitabını okumak yetti.

Sabahtan akşama kadar siyonistlerin , ateistlerin kanallarındaki dizileri izlersen böyle 2 kitapla ateist olursun işte.Ateist olmadan önce neydin ki bi onu sorgula bence.Hayatın boyunca islamı hiç tanıdın mı ki?

KUVVETMİRA
25 Nisan 2013, 15:14
http://i.imgur.com/tCp90.gif

tigermbz
25 Nisan 2013, 16:27
https://i.chzbgr.com/maxW500/3413058304/hCEFEA950/

laylow
25 Nisan 2013, 17:29
Ufak bir soru sorucam Elkaide ülkemizi bombaladığında sevindinizmi?
Veya sinagoklar havaya uçurulduğunda?

NoMotorNoCry
25 Nisan 2013, 18:02

Laylow sen nickini yanlış koymuşsun.Aslında laylaylom olsaymış daha iyi olurmuş.Bu hayatı o kadar lay lay lom yaşamışsın ki kimin gerçek terörist olduğunun farkında değilsin.

Soruna soruyla cevap vericem.Amerika Birleşik Terör Devletleri bağdatı bombalarken canlı yayında izlerken sevindiniz mi?Orada binlerce çocuk ölürken ne hissettiniz?Bi zamanlar bizim vilayetimiz olan toprakların bombalanması size neler hissettirdi?Ya da gazze'ye israilin yolladığı misket bombalarını nasıl buldunuz.Hoşunuza gitti mi?Ne güzel dimi havai fişek gibi :

http://youtu.be/TiNiJidc9dA

laylow
25 Nisan 2013, 18:17
Bizim vilayetimiz derken atalarımızın asyalı olduğunu unutuyorsun sanırım,biz de amerikalıar gibi zamanında gelip bu toprakları kılıç zorluyla işgal etmişiz.Eminki burada yaşayan haklar çok mutlu olmuştur bizim işgalimizden ötürü.Bu yüzde 1. dünya savaşında bizi arkadan vurdular.Ve tabi diğer olaylardan dolayı yunanlılar Azeriler gürcüler ermeniler ayrıldı.Herhalde hepsi bizden çok memnundu dimi.
Amerikada bizim yaptığımızı yapıyor bu süreç hep devam edicek güçlü olan güçsüzü yicek.

Benim anlamadığım ise masumları öldüren terroristleri kutsamak nasıl bir vahşi akıl yapısıdır?
Biz amerikanın savunucusuda değiliz bu arada.

phradrel
25 Nisan 2013, 18:29
nomotornocry ırkçı olman bir yana ayrıca da bir zamanlar bizim olan vilayetler derken aynı oranda da emperyalist, yayılmacısın. kime ne kadar kötü dediysen onalrdan hiçbir farkın yok, bilesin. bi dur ve düşün sadece.

ha bu arada abd orayı burayı bombaladığı için terörist devlet oluyor da türkiye kuzey ırakı bomabladığında ya da dersimi bombaladığında terörist devlet olmuyor mu? ya bırakalım bu laf kalabalığını da kendimize dönüp bakalım. müslümanım diyen adam yere içtüğü sigaranın paketini atıyor üstüne tükürüyor sonra da kendisi gibi düşünmeyen insanlarla ilgili fantezi kuruyor. e burada da kim gerçek müslüman sorusu ortaya çıkyıorki cevabını kimsenin bildiğini sanmıyorum.

tigermbz
25 Nisan 2013, 18:35

ya el-kaideyi el-cia kurmuşsa :)

tigermbz
25 Nisan 2013, 22:33
zamanın arap toplumunda evlilikte bir sınır yoktu
eğer Peygamber bu dini (haşa) kendi menfaati uğruna uydurmuş olsaydı, zaten süregelen bir adet hakkında neden bu sınırlamaları içeren emirleri verdi?
ve madem amacı kendine bir harem kurmaktı, gider zamanın zenginleri ve civarın sözü geçenleri (ki amcalarıdır ve çok zengindirler) onlara yamanır, işi bitirirdi
senin benim gibi de çirkin değildi ha, kadınlar uğruna köle olacak kadar da yakışıklıydı
oysa onlara, taptıklarına, tüm berbat düzene karşı geldi
türlü işkence ve zulmü karşısına alarak; aşağılandı, dövüldü, taşlandı, savaştı, yaralandı
ve asla davasından dönmedi
sadece zevk uğruna değil mi?
ve Kuranda sadece nefsani zevkler var değil mi? onu anladın
algıda seçicilik dedikleri bu olsa gerek :)

düzgünbaba
25 Nisan 2013, 23:49
))))

http://i.imgur.com/ohc4Rtf.jpg

Değerli nefeslerinizi boşa harcamayın mübarekler..

.

Khutuck
25 Nisan 2013, 23:54
))))

http://i.imgur.com/ohc4Rtf.jpg

Değerli nefeslerinizi boşa harcamayın mübarekler..
.

Veya harcayın mı demek istedin?

http://theskepticarena.com/images/prayerVaction.png

Prayer: Dua
Gettin off your knees: Yerinden kalkıp gerçekten bir şey yapmak
Easy : Kolay
Quick : Hızlı
Free : Bedava
Absolves responsibility: Sorumluluk almaktan kaçınma
Fixes problem: Sorunu çözme

tigermbz
26 Nisan 2013, 00:25
şu dünyayı ve kendimizi düzeltmek için alınacak o kadar sorumluluk var ki
belki 10 da 1 i kaçırıyor insanları
hepsini anlatsak, kendinizi de inkar edebilirsiniz :)

Mengu16
26 Nisan 2013, 00:27
Otistler otçuldur, atistler atçıl.

düzgünbaba
26 Nisan 2013, 01:32
şu dünyayı ve kendimizi düzeltmek için alınacak o kadar sorumluluk var ki
belki 10 da 1 i kaçırıyor insanları
hepsini anlatsak, kendinizi de inkar edebilirsiniz :)

Boş sözler ne seni biryere çıkartır nede diğerlerini batırır,geç bunları
önce kendi sözünü yerine getirsin,her canı rızkıyla yaratıyormuşya hani hah o söz mesela,her yıl Afrikada 5,000,000 yazı ile beş milyon bebeni rızkını versin hani hatırlarsın daha yaşını doldurmadan açlıktan ölen BEŞMİLYON bebe, büyüklerinde sayısı ile ilgileniriz gerekiyorsa.
sonra bizlerden birşeyler istesin
ama tabi istekleride makul olmalı,devamlı kendisinden korkulmasını ve kendisine tapılmasını isteyen yüksek egolu v e birokadar hastalıklı istekleri olan ne olursa olsun işim olmaz.

Herneyse açılmış olan konunun özünden sapıyoruz,aslında derdim tartışmak yada dindar ateist tartışması yaratmak falana değil,
enteresan eyrtlerden yazmamın sebebi,senin herşeyin eüzibillahisi tavırlarla her konuda bir ayet patlatıp konuyu saptırmaya çaılışmandır.
okadar..

alp_tunay
26 Nisan 2013, 02:33
eğer Peygamber bu dini (haşa) kendi menfaati uğruna uydurmuş olsaydı, zaten süregelen bir adet hakkında neden bu sınırlamaları içeren emirleri verdi?
ve madem amacı kendine bir harem kurmaktı, gider zamanın zenginleri ve civarın sözü geçenleri (ki amcalarıdır ve çok zengindirler) onlara yamanır, işi bitirirdi
senin benim gibi de çirkin değildi ha, kadınlar uğruna köle olacak kadar da yakışıklıydı
türlü işkence ve zulmü karşısına alarak; aşağılandı, dövüldü, taşlandı, savaştı, yaralandı
Öyle bir anlatıyorsun ki o zamanları yaşamış gibisin...
Sende bu anlattıklarını okuyarak öğrendin...
Hangisi doğru, hangisi yanlış demeden...
Hatta sorgulamadan kabul edenlerdensin anladığım kadarıyla....

Bütün peygamberler davası için zulüm çekmedi mi?....
İsa çarmıhta ölmedi mi?...
Meryeme yapılanlar az mı?...

Müslümanlıkta tek anlamadığım şey diğer dinlerin neden inkar edildiği ve kesinlikle diğer dinlere mensup olanlara düşman gözüyle bakıldığı....
Hatta Ateistleri insan sınıfına bile sokmadıklarını herkes bilir...

Tuhaflıklar var...
Hz Ali ilk müslümanlardan ve Hz.Muhammedin sevdiği bir kişi...
Hatta Halifelik bile yapmış bir kişi...
Ama gel gelelim ki Sırf alevi diye müslümanlıktan dışlananıyorlar....
Eee , hani müslümanlık Allah ve Kul sevgisi idi....
Hoşgörü dini idi?....
Kolaylık dini idi....

Sen ne kadar okursan oku...
Diğer din ulemaları ne kadar anlatırlarsa anlatsınlar hep bir tezatlık olacak....
Herkes kafasına göre yontuyor...

E şimdi böyle bir müslümanlığa inanmaktansa Allaha inanır ,Kulları sever, kötülük değil,iyilik yaparsan en kıral müslümandan daha güzel bir insan olursun....:cat:
.
Nerdeyse benzini biten adamın konusuna bile bir hadis yapıştıracaksın yahu....:pr:
Bırak artık bu işleri....
Biraz da teknik konulara takıl....
Hatta gel beraber takılalım....:)
Bırak öte tarafı ,
Az da dünyada takıl yahu.... :P

MotorKafa
26 Nisan 2013, 05:58
Madem konu coşmuş gitmiş ben de yazayım artık.

Eğer Muhammed dini kendi menfaatleri için uydurmadıysa neden sadece kendisini, eşlerini ve sadece o dönemdeki insanları kapsayan bir çok ayet bulunuyor ?

Örn ; Azhab53 : Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber’i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah’ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikâhlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günahtır. (Diyanet İşleri Meali)

Yoksa o da mı dini gerçek müslüman değil ? Dini yanlış mı anladı acaba ?
Bunu da atayizler açıklamasın efenim siz açıklayın.

DEISIS
26 Nisan 2013, 09:35
Madem konu coşmuş gitmiş ben de yazayım artık.

Eğer Muhammed dini kendi menfaatleri için uydurmadıysa neden sadece kendisini, eşlerini ve sadece o dönemdeki insanları kapsayan bir çok ayet bulunuyor ?

Örn ; Azhab53 : Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber’i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah’ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikâhlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günahtır. (Diyanet İşleri Meali)

Yoksa o da mı dini gerçek müslüman değil ? Dini yanlış mı anladı acaba ?
Bunu da atayizler açıklamasın efenim siz açıklayın.

Bu ayete "Hicab" ayeti de denir. Anlamı örtünmedir.

Nitekim sonraki ayetlerde örtünme helallik/haramlık ilişkileri

ile ilgili emirler devam ediyor.

Unutmayın ki Allah'ın en sevgili kulu dediğimiz Peygamberimiz

çok küçük yaşında,babasız,annesiz,dedesiz kaldı.Ve ümmiydi,

okuma yazma bilmiyordu.Bunlar için, O na karşı Allah ın gazabı diyemeyiz.

Neden sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirilmesi gerekir.

Aynı şekilde ayeti de neden sonuç ilişkisinde sizin bakış açınızla

değerlendirirsek , nasıl ki şu an milletvekillerinin bile dokunulmazlık

hakkı varsa; bütün insan ve cin alemine gönderilmiş Peygamber 'in de

otoritesi için bazı sınırlara ihtiyaç vardı. Peygamberimiz çok yumuşak ve

nazik bir insandı. Ama otorite için herkese karşı gösterilen bu naziklik

maalesef zaaftır. Allah, Rasulu nün bu huyundan dolayı O nun bu tür durumlarda

sert bir şekilde diğerlerini uyarmayacağını bildiği için , bu ayeti O na saygının

OLMAZSA OLMAZ olduğunu belirtmek için gönderdi.

Kendisi diyemez miydi "Benim evime izinli izinsiz girmeyin vs..." ?

Allah-u Alim diyemezdi.Çünkü fazlasıyla yumuşak ve nazikti.

Ama Allah ın ayeti girince devreye O na da uyarı oldu, müslümanlara da .

Ve O elçi de ayeti tebliğ etmek zorundadır.

Ayetler de bazen anlayamadığımız kısımlar olur. Bunun için tavsiyem

"SEBEBİ NÜZUL" yani ayetin inme sebeplerini araştırın. Göreceksiniz ki

bir olayı sebep alarak genel bir ayet inmiştir. Neden? sorusu ise sebebi nüzul da saklıdır.