PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam: 250cc karşılaştırma için motor aranıyor

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

Carl Gustav
20 Şubat 2013, 20:41
Uzun süredir vatandaşın 250cc karşılaştırma sorularına cevap vermek için bir karşılaştırma çekeceğiz.

Inazuma 250, CBR 250, 250 Ninja, Daelim Roadwin 250'yi bulduk.

Motosikletinizi çekime getirmeyi düşünüyorsanız, renklerinin ve hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.

İhtiyacımız olanlar:

KTM Duke 200,

Hyosung GTR 250,

Bumoto Calibre 250 (bunun için mesaj yağıyor),

Megelli 250,

Sym Wolf 250,

Çekim günü hava durumuna göre ya 23 (Cumartesi) veya 24 Şubat (Pazar) olacak.

Çekim sabahın erken saatlerinden akşama kadar sürebilir.

Eğer haftasonu programınız varsa uymayacaktır.

İletişim için
Facebook'taki Altın Elbiseli Adam sayfasından mesaj atınız.

Hemen, "filanca motoru da ekleyin" nidaları yükselmeden uyaralım, sadece bu motorları çekeceğiz.

Slmlr,
Brkn

saturn
20 Şubat 2013, 20:51
Merakla bekliyorum bu incelemeyi. Teşekkürler.

Alper Kaya
20 Şubat 2013, 21:02
ben gt250r ımla gelebilirm :D

haojin2005
20 Şubat 2013, 21:24
Bu motorsikletlerden herhangi biri bende olsa hiç düşünmeden verebilirdim.Ama malesef :(

tomass
20 Şubat 2013, 21:27
Hepsinin bir arada olması ile güzel bir karşılaştırma olacağa benziyor.
Sabırsızlıkla bekliyoruz.
Umarım montaj süresi cok uzun olmaz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Bu motorsikletlerden herhangi biri bende olsa hiç düşünmeden verebilirdim.Ama malesef :(

Olsa dükkan senin diyosun yani hocam :)

haojin2005
20 Şubat 2013, 21:32
[/COLOR]

Olsa dükkan senin diyosun yani hocam :)
Aynen öyle :queen:

M.balibey
20 Şubat 2013, 21:35
sabırsızlıkla bekliyorum çok güzel bir iş çıkacak yine:)

Zippo's
20 Şubat 2013, 21:42
Barkın abiyle cbr 125 çekimini yapmıştık çok keyifliydi.Bu motorlardan birini kullananlar bence düşünsün çok keyifli geçmişti çekimler.Keşke olsa da bidaha çekebilsek böyle bişey :)
Bu motorların hepsinin karşılaştırıldığı bi program gerçekten efsane olur.Dört gözle bekliyoruz.

ben gt250r ımla gelebilirm :D

Alper senin hyo da tertemiz zaten.Bu sefer kimse eski hyoyu gösterdi demez :)

mc-hot
20 Şubat 2013, 21:49
Barkın abi çeksin yeter ki ne motor gerekiyorsa alırız ya :)

Tsubasa
20 Şubat 2013, 22:10
bu kıyaslamanın cevabını cok merak ediyorum ..

tr100a
20 Şubat 2013, 22:12
sonucu merakla bekliyorum

Sinan Er
20 Şubat 2013, 22:45
Bukadar motorun bir arada test edilmesi geçekten doğrumu? Bir kişinin bütün motorlara tek tek binip aynı yolda kullanacağını varsayıyorum. Biraz sakıncalı gibi duruyor. Yani insanın kafası karışır.

Yanyana koyup malzeme kalitesi üzerine konuşmak işin kolay tarafı.

Madem bu kadar motor bir araya toplacak o halde hepsini DYNO uygulansın. Önce değerler karşılaştırılsın. Sonrada yol ve viraj performansı.

Çünkü motorların bir kısmı japon ve fabrika verilerine güven duyuluyor diğerleri ne derece doğru bunuda hep birlikte görmüş oluruz.

Örnek olarak aşağıda birkaç dyno fotosu var.

http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/11_cbr250_ninja250.jpg

http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/11_cbr250_ninja250.jpg

http://www.surfsidemoto.com/images/11_Honda_CBR250R_Slip_Dyno.jpg

http://www.scorpion-exhausts.com/siteadmin/site_images/uploaded_documents/1209_02~_ktm%20duke%20200.jpg

http://www.scorpion-exhausts.com/siteadmin/site_images/uploaded_documents/580-02~_gt%20250.jpg

ysfist
20 Şubat 2013, 22:52
gtr temize çıkacak inşallah bu sefer :)

Sinan Er
20 Şubat 2013, 22:57
http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php/d/277411-2/2011-250cc-beginner-bike-shootout-torque-dyno2.jpg?g2_GALLERYSID=TMP_SESSION_ID_DI_NOISSES_ PMT

http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php/d/255169-2/2010-kawasaki-ninja-250r-vs-megelli-250r-hp-dyno.jpg

http://image.sportrider.com/f/36387900+w750+st0/146_1103+2011-250s-dyno-horsepower+.jpg

http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php/d/219855-2/2009_Magro250_Comparo_Dyno_Charts_ALLHP.jpg

http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php/d/219851-2/2009_Magro250_Comparo_Dyno_Charts_ALLTorque.jpg

http://www.alternativecruisers.com/images/dyno_comp2.gif

Google dan çıkanlar bu kadar.

Sel0
20 Şubat 2013, 23:04
gerçekten süper birşey olacak. en büyük sorulardan birine cevap aranacak böylece :thumleft: sabırsızlıkla bekliyorum :) istenen özelliklerde motorlara sahip arkadaşlara kesinlikle çekimlere katılmalarını tavsiye ediyorum bu fırsat kaçmaz :cat:

Pistolero_10
20 Şubat 2013, 23:18
İstanbul da olsaydım bende gt 250 r ı verirdim 2012 daha 2200 km de

Levsy
20 Şubat 2013, 23:21
Barkın abi benim motor 125'lik. İki tane versem olur mu? :)

SonpoL
20 Şubat 2013, 23:25
Uzun süredir vatandaşın 250cc karşılaştırma sorularına cevap vermek için bir karşılaştırma çekeceğiz.

Inazuma 250, CBR 250, 250 Ninja, Daelim Roadwin 250'yi bulduk.

Motosikletinizi çekime getirmeyi düşünüyorsanız, renklerinin ve hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.

İhtiyacımız olanlar:

KTM Duke 200,

Hyosung GTR 250,

Bumoto Calibre 250 (bunun için mesaj yağıyor),

Megelli 250,

Sym Wolf 250,

Çekim günü hava durumuna göre ya 23 (Cumartesi) veya 24 Şubat (Pazar) olacak.

Çekim sabahın erken saatlerinden akşama kadar sürebilir.

Eğer haftasonu programınız varsa uymayacaktır.

İletişim için
Facebook'taki Altın Elbiseli Adam sayfasından mesaj atınız.

Hemen, "filanca motoru da ekleyin" nidaları yükselmeden uyaralım, sadece bu motorları çekeceğiz.

Slmlr,
Brkn

Barkın ağabeycim merhaba,

Beni hatırlarsınız, testimi kişisel olarak incelemiştiniz. Ben motorumu size vermek isterim fakat nasıl yapacağız bilemiyorum. Çünkü ben İzmir'deyim. Bir de bir çok değişiklikler yaptım. Dişliden zincire, egzoz'dan, radyatöre kadar.... Yani stok bir model değil. Bu sebeple stok modele göre çok daha iyi bir durum da. Eğer bir şekilde test'e motorumu sokabilsek bile, sanırım bu haksızlığa sebep olacak.

Umarım motosikletine düzgün bakmış, duyarlı bir arkadaşımız denk gelir de, Calibre'yi hakettiği gibi test edersiniz...

Saygılarımla.

TATLIHIZ
20 Şubat 2013, 23:37
Barkın Abi bi ara Salcano Wolf ede bakarsan.. kullanıcısı cok fakat Tr nin bilmedigi bi model..Yeni kliplerini bekliyoruz

DarkKnight
20 Şubat 2013, 23:53
Dyno testlerini veren hocam barkın abi 250lik motorda temel olarak hangisi ucar kaçar demiyor onlarda parça kalitesine yakıta yol tutuşuna ve sürüş zevkini değerlendiriyor genelde kaldıki ben hiç bir zaman o onu yer dediğini görmedim.O yüzden bence gereksiz bir detay hepsini sürer sunun burası güzel burası eksik der kafalardaki merakları soruları siler.

Alper Kaya
20 Şubat 2013, 23:54
Barkın abiyle cbr 125 çekimini yapmıştık çok keyifliydi.Bu motorlardan birini kullananlar bence düşünsün çok keyifli geçmişti çekimler.Keşke olsa da bidaha çekebilsek böyle bişey :)
Bu motorların hepsinin karşılaştırıldığı bi program gerçekten efsane olur.Dört gözle bekliyoruz.

Alper senin hyo da tertemiz zaten.Bu sefer kimse eski hyoyu gösterdi demez :)lan barkın abiyle konuştuk benim motor hyosung u temsil edicek eğer buda geçer not alamazsa barkın abinin gözünde hyo kötü yapcak bişey yok :D Korelilerin sözcüsü olarak ben ordayım :D

hisvarlar
20 Şubat 2013, 23:57
Sadece Türkiye' de değil, yurt dışında da oldukça iş yapacak bir video olacaktır. Bakalım bir önceki gt250r faciasından sonra AEA bizim motorlara şanını iade edecek mi :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

lan barkın abiyle konuştuk benim motor hyosung u temsil edicek eğer buda geçer not alamazsa barkın abinin gözünde hyo kötü yapcak bişey yok :D Korelilerin sözcüsü olarak ben ordayım :D

Kore, Türkiye temsilcisi olarak başarılarının devamını bekliyoruz :)

Panter38
21 Şubat 2013, 01:13
yardir be kim tutar seni :)

Sinan Er
21 Şubat 2013, 01:16
Dyno testlerini veren hocam barkın abi 250lik motorda temel olarak hangisi ucar kaçar demiyor onlarda parça kalitesine yakıta yol tutuşuna ve sürüş zevkini değerlendiriyor genelde kaldıki ben hiç bir zaman o onu yer dediğini görmedim.O yüzden bence gereksiz bir detay hepsini sürer sunun burası güzel burası eksik der kafalardaki merakları soruları siler.

Mesajı tam okusaydın dyno konusunun uçan kaçan meselesi değil güvenilirlik-doğruluk olduğunu anlayabilirdin.

COQ
21 Şubat 2013, 01:31
Valla ne diyecegimi bilemedim.:)
Sen onca sene motosikletle yat-kalk.
Kendi motosikletini yap.
Test yapabilmek için, ecnebi memleketlerinde test pilotlugu dersleri al.
Gel memlekete,
dergilere, televizyonlara testler yap,yayinla.
Hatta sanal aleme uzan.
Yaptigin iste bir numara ol.
Ondan sonra gel sanal aleme,
test yapacagiz motor lazim de.
Sonra millet sana nasil test yapacagini tarif eden postlar yollasin.:P
Valla Allah sabir versin Barkin.
Ben bile gerildim.::sas::

DarkKnight
21 Şubat 2013, 01:39
Mesajı tam okusaydın dyno konusunun uçan kaçan meselesi değil güvenilirlik-doğruluk olduğunu anlayabilirdin.

Hocam ben anladım zaten onuda 250lik motorda neyin dynosu yani çok detaycılık bu markaların verdiği dyno verilerinin bile kaç kere sahte olduğu kanıtlandı oynanmış dyno verileri sadece motordan cıkan tekere gitmeyen veriler falan Barkın abinin teknik detaya kaymaması benim çok daha fazla hoşuma gidiyor.Zaten bizim millete teknik değilde gidiyomu,yakıyomu servisi ucuz mu lazım öyle ntvdeki gibi aman azizim porsche bi araç yapmış 0 100ü şukadar inanmassın 3 çeşit süspansiyon var fiyatıda uygun 200 bin euro gibi şeyler anlatıyolar giden kitle belli :D amacım sana karşı olmak değil görüşüne saygı duyuyorum.

** Bu arada eğer Barkın abi onay verirse bu videoya kendi çapımda ingilizce alt yazı desteği vermek isterim deneyimim yok ancak çok zor bir şey olacagını düşünmüyorum.

mustafaferah
21 Şubat 2013, 01:40
Herkes gıbı bende merakla beklıyorum cekımlerı coook guzell olacak coookkkk...

izmirian
21 Şubat 2013, 01:41
Tam hah bu diyordum hatta yukselise gittim honda icin ama simdi Barkin Reyiz in incelemesini izlemeden almayacagiz belli

haojin2005
21 Şubat 2013, 01:48
Barkın abi cup motosikletlere de baksan talibi çok onların da şöyle Yamaha Crypton-Honda Wave-Modenas GT135 kıyaslaması yaparsan bir programda çok iyi olur.Saygılar...

Zippo's
21 Şubat 2013, 02:22
lan barkın abiyle konuştuk benim motor hyosung u temsil edicek eğer buda geçer not alamazsa barkın abinin gözünde hyo kötü yapcak bişey yok :D Korelilerin sözcüsü olarak ben ordayım :D

Benide gotur la cekimlere :)

erro
21 Şubat 2013, 02:43
Barkın abi cup motosikletlere de baksan talibi çok onların da şöyle Yamaha Crypton-Honda Wave-Modenas GT135 kıyaslaması yaparsan bir programda çok iyi olur.Saygılar...

abi bisikletleri de test etsen..carraro 419, kron xc500 ve sedona 711, başlangıç bisikletleri abi bunlar..bunları da test eder misin...

Pain
21 Şubat 2013, 02:56
bende artıj gt250r ın aklanmasını istiyorum,çekim yeri hakkında bilgi verirseniz müsait olursam gelmeye çalışırım,atraksiyon olur.Hatta zippo's kaskın duruyorsa seni de alırım:) bir haber verirsiniz.

haojin2005
21 Şubat 2013, 03:07
abi bisikletleri de test etsen..carraro 419, kron xc500 ve sedona 711, başlangıç bisikletleri abi bunlar..bunları da test eder misin...
Ne alaka şimdi o motosikletlere binen birçok kişi var honda pcx tvs wego test eder onlar scooter onları test ediyorsa cup motosikletleri niye test etmesin :)

GP500-1st
21 Şubat 2013, 03:37

Dur japonları bırak daha daelim pataklıcak hyosungu... Takke düşüp kel görünecek:P

Alper Kaya
21 Şubat 2013, 07:05
Benide gotur la cekimlere :)

bende artıj gt250r ın aklanmasını istiyorum,çekim yeri hakkında bilgi verirseniz müsait olursam gelmeye çalışırım,atraksiyon olur.Hatta zippo's kaskın duruyorsa seni de alırım:) bir haber verirsiniz. yer belli olsun özelden yazarım henüz belli değil ekremi alır gelirsin inşallah :)

Dur japonları bırak daha daelim pataklıcak hyosungu... Takke düşüp kel görünecek:Püstat güldürdün beni gece gece daelim önce benim çavuşu tokatlasın zuahahaha :D ben tek silindiri tek yumurtalıklı erkeğe çift silindiri çift yumurtalıklı erkeğe benzetiyorum 4 silindiri sorma :D

GorkeM
21 Şubat 2013, 07:18
Megelli'yi merak etmekteyim. Fakat bu kadar kısa sürede bulmanız çok zor olacaktır.

tahsins
21 Şubat 2013, 08:58
aea ya, kurcalanmış olduğunu bildiği halde "ön freni yok" dediği hyosung gt250r inceleme faciasını temizlemek için güzel bir fırsat..
doğrusu insanların ekmeğiyle oynamak, tutupta motoru apaçilere tavsiye etmek..? fren yok demek. hyosung firması olsam kesinlikle dava açardım, kazanamazsam tetikçi tutardım.
bir nesli gt250r dan soğuttun be aea..

Zippo's
21 Şubat 2013, 09:41
bende artıj gt250r ın aklanmasını istiyorum,çekim yeri hakkında bilgi verirseniz müsait olursam gelmeye çalışırım,atraksiyon olur.Hatta zippo's kaskın duruyorsa seni de alırım:) bir haber verirsiniz.

Kaski sattim ama es dost bulurum birinden :) paslasiriz

tigermbz
21 Şubat 2013, 10:26
filanca motoru da ekleyin!

phradrel
21 Şubat 2013, 10:37
firmalar AEA gibi kendi imkanları ile ya da çok küçük desteklerle test yapanları yermek ya da onlara dava açmak istiyorlarsa önce motor versinler test için, adamın asabını da bozmasınlar. müşteriyiz biz de sağılacak inek değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

ha bu arada test fuardan önce yayınlanabilirse bomba olur :)

K o r @ y
21 Şubat 2013, 10:52
Övünç arkadaşımız vermiş motorunu, sym wolf 250 test edilecek

Sinan Er
21 Şubat 2013, 11:15
Çok bilen çok yanılır. Atasözümüzüdür bu.

Amerikalı yememiş içmemiş bunu araştırmış. Neden çok bilen çok yanılır diye. Oldukça önemli sonuçlara ulaşmış. Araştıran bu sonuçlara ulaşabilir.

Herkesin bilgisinide bilgisizliğinede saygımız var elbet. Ama okuduğunuzda anlamadığınız konulara yorum yazmanız insanların kafasını karıştır, bilgi kirliliğine neden olur.

teknoali
21 Şubat 2013, 12:03
merakla bekliyorum sonucu ...

NoMotorNoCry
21 Şubat 2013, 12:15
Barkın bey bu arada hiç transalp inceleme videonuz yok.Efsaneleşmiş bu motoru incelememek sizin için büyük eksiklik.Eğer transalpi incelemek isterseniz benim motor emir ve görüşleriniz için hazırdır..

KeaSH-07
21 Şubat 2013, 12:39
çok güzel ve faydalı 1 inceleme olacağına inanıyorum.çünkü bahsettiğiniz motorlar hep karşılaştırılan kıyaslanan motorlar
bide yamaha xmax incelense harika olur

reverse
21 Şubat 2013, 13:05
Adam özellikle belirtmiş falanca filanca motoru da test edin, çekimini yapın diye şeylerle gelmeyin diye.
Hala ısrarla bunu yapıyosunuz.
Ben olsam: ''eeeeh, başlarım testinize de motorunuza da.. yapmıyorum çekim mekim'' der, giderim.

Anlıyorum, herkes kendi motorunun bir uzman tarafından incelenmesini ve bunun yorumunu almak istiyor. Ama Barkın bey'in de belirttiği gibi bu başlık bunun yeri değil.
Yoksa ben de istiyorum cb125e'nin incelemesini yapsın... Ama böyle olursa memlekette marka-model bitmez incelenecek.

Syanur
21 Şubat 2013, 13:24

Daha ne çekeceksiniz yahu :) Geçen ki konuda "şu-şu modelleri de ekleyebilirseniz daha güzel olur" demiştim, siz maşallah ne var ne yok toplamışsınız. Gerçekten hem mutlu oldum, hem de taktir ettim (bukadar iş-kişi ile uğraşmaya çabaladığınız için) :cat:

Bumoto tercihi de çok yerinde olmuş bence. Çünkü yeni nesil çinlilerin (eğer varsa)gelişimi ve değişimi hakkında fikir sahibi oluruz hep beraber.

Megelli'ler henüz TR ye gelmedi, satışı yapılmadı. Kaporaları toplanıyor şuanda. O yüzden bulma şansınız yok. Ama 250R modelini satışa çıktıktan sonra test etmenizi çok isterim çünkü anormal bir görsel ve şase tasarımı ve güç/ağırlık oranına sahip. 250S modeli ise daha da hafif.

Umarım haftasonuna kadar tüm modellere ulaşırsınız çünkü aynı anda en fazla sayıda modeli test etme dünya rekoruna sahip olmanızı çok isterim :)

Barkın ağabeycim merhaba,
Beni hatırlarsınız, testimi kişisel olarak incelemiştiniz. Ben motorumu size vermek isterim fakat...

Soner, senin motor kazana düşmüş, kabul olmaz :wiinkk:

KukLa13
21 Şubat 2013, 13:29
SYM wolf 250SB testini bekliyorum. Çok güzel bir video olacak

engin_deniz
21 Şubat 2013, 14:13
Çekimleri izleme şansımız yokmudur acaba ?

K o r @ y
21 Şubat 2013, 14:17
Çekimleri izleme şansımız yokmudur acaba ?

engin abi, yakalayabilirsen izle.. adam wolf test edecek.. tork canavarı tork :P