PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam: 250cc karşılaştırma için motor aranıyor

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6

Chronix
25 Şubat 2013, 23:33
muhtemelen daelim sınıfta kaldı. Carl Gustav'ın yorumundan çok belli oluyor.( duyum aldım) onun arkasından bumoto girdimi bilmiyorum ama yine kalite yüzünden baya düşük not almıştır. sym,hyosung ve ktm arasında bir çekişme olmuştur. sym,ktm parça kalitesi ile öne çıkmış olsada hyosung performans açısından 2 markayı da geride bırakır. kawasaki'de gerek aşırı hassas arka freni ve yakıt tüketimi ile honda'nın gerisinde kalır. sonuç olarak honda hayat onda demeye devam edeceğiz gibi geliyor bana=)

COQ
25 Şubat 2013, 23:40
Siralamayi vereyim mi?
Yoksa Barkin'in videoyu mu beklemeyi tercih edersiniz?

metci
25 Şubat 2013, 23:41
Siralamayi vereyim mi?

Barkın Bey'e ayıp olmazsa neden olmasın :)

eren özer
25 Şubat 2013, 23:54
Siralamayi vereyim mi?
Sıralama belli aga
Cbr
Ninja
Zamazuma
Daelim Roadwin ( dalga amaçlımı ciddi anlamdamı yazdı O belli değil )
Sym Wolf
Hyosung
Ve Duke
Muhtemelen böyle bir sıralama olcak

COQ
25 Şubat 2013, 23:56
Barkın Bey'e ayıp olmazsa neden olmasın :)
Yok ayip olmaz.
Yalniz ben postu atinca,
biz AEA mafyasiyiz, topuklarindan sorunun mu var diye bir mesaj aldim.
Sanirim videoyu beklemek lazim.:pale:

Phantom264
26 Şubat 2013, 00:00
bence sıralama hepimizi şaşırtacak arkadaşlar :)

cesur509
26 Şubat 2013, 00:24
Video izlenildiğinde ak koyun , kara koyun belli olur heralde :sunny:

Ben daha çok inazuma ile wolfun karşılaştırmasını merak ediyorum :rendeer:

Bekleyelim bakalım :)

Seko
26 Şubat 2013, 00:36
Bakıyorum kimse Inazuma'yı sallamıyor.

Syanur
26 Şubat 2013, 00:38
Bir sıralama olacağını kim söyledi ki? Duke ile ninjayı nasıl sıralamaya sokarsın, en basitinden bunu düşünün. Şehir içi kullanıcak olsam direk duke alırım ninja yerine ama niyetim daha başka, sürat, heyecan, SS havası ise ninja hepsinden önde gelir.

Sıralamaya takılamyın bence, tüm modeller hakkında +'ları ve -'leri anlatsın, herkesin farkedemeyeceği bilgiler versin, önemli olan bu değil mi? Yoksa ne olacak, herkes gidip Barkın beyin 1.seçtiği motoru mu alacak sanki...

Sıralama, ne istediğini bilmeyen adamların ilgi alanıdır.

mhmtesk
26 Şubat 2013, 00:41
Fuara kadar izleyebilsek bari hiç bi fikri olmayanlar için aydınlatıcı olabilir:bestmt:

xawa
26 Şubat 2013, 01:19
Bir sıralama olacağını kim söyledi ki? Duke ile ninjayı nasıl sıralamaya sokarsın, en basitinden bunu düşünün. Şehir içi kullanıcak olsam direk duke alırım ninja yerine ama niyetim daha başka, sürat, heyecan, SS havası ise ninja hepsinden önde gelir.

Sıralamaya takılamyın bence, tüm modeller hakkında +'ları ve -'leri anlatsın, herkesin farkedemeyeceği bilgiler versin, önemli olan bu değil mi? Yoksa ne olacak, herkes gidip Barkın beyin 1.seçtiği motoru mu alacak sanki...

çok haklısın mesela bana üstte parada versen ss tarzı bir motora para verip alıp binmem.fırsat olursa 1 tur atarım ama :cherry: fazlası olmaz.

Phantom264
26 Şubat 2013, 01:22

Öyle bişey olacak zaten. Suzuki hepimizin hoşuna gitti ama tabi formlara kim ne yazdı bilinmez :)

Syanur
26 Şubat 2013, 01:27
çok haklısın mesela bana üstte parada versen ss tarzı bir motora para verip alıp binmem.fırsat olursa 1 tur atarım ama :cherry: fazlası olmaz.

:) Aynen. Belki Hyo-kawa, SYM-Duke-Suzuki, Daelim-CBR arasında tarzları gereği biraz daha yakın kıyaslama ve karşılaştırma yorumları yapılabilir yada testin açık ara 1. veya sonucusu olabilir ama bütün bu motorları bir sıralamaya dizmek iyice çorba eder olayı :)

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

Öyle bişey olacak zaten. Suzuki hepimizin hoşuna gitti ama tabi formlara kim ne yazdı bilinmez :)

Vay halimize ozaman :)

1. ciyi neye göre belirleyecekler acaba? Mesela Kawasaki bana göre bu segmentteki en özel ve güzel ve güçlü ve hızlı motor ama bana göre hiç birzaman 1. olamaz. Yani 1. ilan edilmesi hiç bir anlam ifade etmez diyelim :wiinkk:

DarkKnight
26 Şubat 2013, 01:55
Bence birincilikten ziyade umarım Barkın abi fiyat ve o fiyata ne verdiği olayına unutmamıştır ve çok ezmemiştir motorları.Sonuçta bunların çoğu başlangıç seviyesi ve giriş sınıfı motorlar.Birde inşallah hangisi en iyi başlangıç motoru olur en kolay hangisi en ekonomik olan bu gibi farkındalıklar yaratılmıştır neyse merakla bekliyoruz.

COQ
26 Şubat 2013, 01:59
Beklentilere bakinca Barkin'in isi çok zor.
Ben olsam vazgeçerim videoyu yayinlamaktan.:pl:

Alper Kaya
26 Şubat 2013, 02:10
Beklentilere bakinca Barkin'in isi çok zor.
Ben olsam vazgeçerim videoyu yayinlamaktan.:pl:
Aynen katılıyorum bu ne böle ya arkadaşlar 1-2-3 yok her motora binildi kimisi için cbr250r birincidir cünkü onun isteklerini o karşılıyordur onu almıştır benim için hyodur hyo almışımdır yok öle1-2-3 olayının olduğu bi dünya burda sadece 250cc segmentinde 7 ayrı model ve bu modellerin sahiplerinin kendi motorları haricinde kullandıkları 6 motorla ilgili yorumları beğendikleri beğenmedikleri + barkın abinin yorumları ve son olarakta sürücülere yöneltilen sorular ve verilen cevaplar var Herkez şöle olsaydı böle olsaydı bilmem nasıl olsaydı diyorda kimse ellerine sağlık demiyor siz biliyomusunuz o 5-10dk lık video ne kadar zor çekiliyor kaç saatın kısatması nasıl yapılırsa yapılsın biraz taktir edelim yapıcı olalım bakıyorum paso bi akıl verme paso bi şöle olsaydı böle yapılsaydı tavrı anlamadım bu işi arkadaş ben

DarkKnight
26 Şubat 2013, 02:23
Takdir zaten ediliyor kendisi Türkiyede tek ve rakipsiz ancak videoyu önceki sayfalarda bir arkadaşın da dediği gibi Barkın abi bu motorların hepsini biliyordur ortalama ne düzeyde olduğunu.Çekme amacıda belli alıcı adayları ve kullanıcalara zenginlik katmak nasıl reklamlar,televizyonlar katkılarla vizyon değiştiriyorsa Barkın abininde duyumlara ve fikirlere karşı kendi omurgasını kaybetmeden eklentiler yapması gerekli ve doğal bu kadar motora eğer standart bir video çektiyse havada çok soru kalır videoda olmasa bile Barkın abi güzel bir yazı yazıcaktır diye düşünüyorum o yüzdende soruları sormakta fayda var.

BLaCK_j.W.a
26 Şubat 2013, 03:00
Aynen katılıyorum bu ne böle ya arkadaşlar 1-2-3 yok her motora binildi kimisi için cbr250r birincidir cünkü onun isteklerini o karşılıyordur onu almıştır benim için hyodur hyo almışımdır yok öle1-2-3 olayının olduğu bi dünya burda sadece 250cc segmentinde 7 ayrı model ve bu modellerin sahiplerinin kendi motorları haricinde kullandıkları 6 motorla ilgili yorumları beğendikleri beğenmedikleri + barkın abinin yorumları ve son olarakta sürücülere yöneltilen sorular ve verilen cevaplar var Herkez şöle olsaydı böle olsaydı bilmem nasıl olsaydı diyorda kimse ellerine sağlık demiyor siz biliyomusunuz o 5-10dk lık video ne kadar zor çekiliyor kaç saatın kısatması nasıl yapılırsa yapılsın biraz taktir edelim yapıcı olalım bakıyorum paso bi akıl verme paso bi şöle olsaydı böle yapılsaydı tavrı anlamadım bu işi arkadaş ben

bide barkin abiyi dusun cok zor bi isi var coook insanlarin on yargilarini kirmak vede memnun edebilmek hakikaten zor Allah kolaylik veersin abi..

yapimda ve yayinda emegi gecenler adamsinizzz :) ellerinize saglik

Carl Gustav
26 Şubat 2013, 04:54
Arkadaşlar,

Pazar günkü çekime katılan herkes çok yoruldu.

Bize güvenip motorunu getiren ve diğer sürücülere teslim eden arkadaşlara:

Alper Kaya (Hyosung GT250R)

Orhan Atak (Honda CBR 250)

Övünç Erdem (SYM Wolf 250)

Önder Taşkıran (Kawasaki Ninja 250)

Serap Bozkurt (KTM Duke 200)

Ege Muallaoğlu (Daelim Roadwin 250R)

Çooook teşekkürler.

Çekim ekibimiz:

1 yönetmen, 4 kamera, 3 yedek motorlu rehber, 1 otomobille ulaştırmacı, genel işleyiş için 2 asistanla epey kalabalıktı.

Şimdiye kadar yaptığımız en kalabalık ve zor çekim oldu.

Bence fuarda alış-veriş yapmadan önce bu karşılaştırmada peşpeşe bütün motorları sürenlerle konuşun.

Epey fikir vereceklerdir.

O kadar bitmişiz ki, çekim ertesi (Pazartesi) herkes haşattı.

Bir daha Pazar günü çekim mi?

Asla.

Bizim halkımız hava güzelleşince tatil günü deliriyor.

Slmlr
Brkn

ateserol
26 Şubat 2013, 05:05
Arkadaşlar,

Pazar günkü çekime katılan herkes çok yoruldu.

Bize güvenip motorunu getiren ve diğer sürücülere teslim eden arkadaşlara:

Alper Kaya (Hyosung GT250R)

Orhan Atak (Honda CBR 250)

Övünç Erdem (SYM Wolf 250)

Önder Taşkıran (Kawasaki Ninja 250)

Serap Bozkurt (KTM Duke 200)

Ege Muallaoğlu (Daelim Roadwin 250R)

Çooook teşekkürler.

Çekim ekibimiz:

1 yönetmen, 4 kamera, 3 yedek motorlu rehber, 1 otomobille ulaştırmacı, genel işleyiş için 2 asistanla epey kalabalıktı.

Şimdiye kadar yaptığımız en kalabalık ve zor çekim oldu.

Bence fuarda alış-veriş yapmadan önce bu karşılaştırmada peşpeşe bütün motorları sürenlerle konuşun.

Epey fikir vereceklerdir.

O kadar bitmişiz ki, çekim ertesi (Pazartesi) herkes haşattı.

Bir daha Pazar günü çekim mi?

Asla.

Bizim halkımız hava güzelleşince tatil günü deliriyor.

Slmlr
Brkn

Tüm emegi geçenlerin ellerine sağlık.

izmirian
26 Şubat 2013, 08:35

Budur.....

phradrel
26 Şubat 2013, 17:16
Tüm emegi geçenlerin ellerine sağlık.

iyi de hani o arakdaşalr da gelip bir şey yazmıyor :) yazmasınlar önce VIDEO!

cihangir151
26 Şubat 2013, 17:45
demek ki bumoto temin edilemedi. gerçekten merak edilen bir motordu. hayırlısı artık :)

motoseyyah
26 Şubat 2013, 18:47

Bu tespit çok doğru.Hatırladığım kadarıyla bir konu hususunda sana serzenişte bulunmuştum ama bu tesbitin tam isabet olmuş.
Barkın'ın "hangi motosiklet daha uzağa çiş yapar" anlayışından ziyade 250 cc kategorisinde bu motorların artı ve eksilerini ,kullanım özelliklerini,fiyat/eder orantısını,sürüş özelliklerini,yakıt/performans,güvenli sürüş,kozmetik ve aksesuar kalitesini gözönüne alarak hangi motorun, kime ,en doğru bir şekilde hitap edeceği ve beklentisine karşılık geleceğini ortaya koyacaktır.Bu karşılaştırma beklentisini ve ne istediğini bilip beklentilerini maksimum oranda karşılayacak kişilere rehber olacaktır.

pistolpitt
26 Şubat 2013, 19:00
bu kadar profesyonel bir iş çıkardığınız için tebrik ederim, videolar için ben de sabırsızlanıyorum. emeğinize sağlık

Ufuk İnkaya
26 Şubat 2013, 20:04
Barkın Abi sabırsızlanıyoruz

dftuzlu
26 Şubat 2013, 20:20
şimdi işin en güzel kısmı heyecan ile beklemek kaldı. :)

Phantom264
26 Şubat 2013, 22:00
Çekimler cidden baya yorucuydu ama emeğimize deydiğini düşünüyorum.
Tesekkürler :)

acayüp
26 Şubat 2013, 22:17
Bu nasil bir mahalle baskisidir :)

Sepetçioğlu
26 Şubat 2013, 22:27
Çekimler cidden baya yorucuydu ama emeğimize deydiğini düşünüyorum.
Tesekkürler :)

Orhan hocam herkes bütün motorlara bindi mi?

Phantom264
26 Şubat 2013, 22:28
Evet elbette hepimiz bütün motorlara bindik ortalama 10 km bi yolculuk yaptık tabi bu sırada fren, yol tutuş, viraj, malzeme kalitesi, tork, vb. şeyleri canlı canlı görmüş olduk :)

ero__
26 Şubat 2013, 22:31
demek ki bumoto temin edilemedi. gerçekten merak edilen bir motordu. hayırlısı artık :)

Alan ortaya çıkarmaya korkuyor desem sahipleri nasıl dökülür ama ... :P

Barkın'ın kendi yorumunu katmasının çiş yapmak olarak adlandırılması biraz saçma bence. Zira adam televizyonda program yapmıyor. Hoş yapsa da farketmez. Yorum onundur. Nasıl dersek ki; kötü söz sahibine aittir, bu da o hesap. Yorum onun fikir onun. Bizim değil. Bize diretmiyor ki? Yoksa diretiyor mu (sunuz) ? :)

Sepetçioğlu
26 Şubat 2013, 22:32
Bu çok iyi olmuş işte, herkes objektif olarak fikirlerini söylerse bu çok daha bilgilendirici olur :cat:
Gerçi üç aşağı beş yukarı tahmin ediyoruz ama bu değerlendirme güzel olacak.

emrb
26 Şubat 2013, 22:42
Hangi moto :silent:

http://inciswf.com/77m4l5xg.swf

motoseyyah
26 Şubat 2013, 23:15
Barkın'ın kendi yorumunu katmasının çiş yapmak olarak adlandırılması biraz saçma bence. Zira adam televizyonda program yapmıyor. Hoş yapsa da farketmez. Yorum onundur. Nasıl dersek ki; kötü söz sahibine aittir, bu da o hesap. Yorum onun fikir onun. Bizim değil. Bize diretmiyor ki? Yoksa diretiyor mu (sunuz) ? :)

Çiş konusu yanlış anlaşılmışa benziyor. Barkın'ın motorlararası bir sidik yarışından ziyade , artısıyla eksisiyle motosikletlerin tüm özelliklerini ön plana çıkarması olarak (ki en doğru olanı yapıyor)test yaptığını yazmışım, nasıl yanlış anlaşılmış ben de anlamadım.

ero__
26 Şubat 2013, 23:22
Yok hocam direkt sizin dediğinizden değil genel söylenilenlerden bu sonucu çıkardım kendimce. Daha önce de böyle kelamlar edilmişti...

Syanur
27 Şubat 2013, 03:16
Yok hocam direkt sizin dediğinizden değil genel söylenilenlerden bu sonucu çıkardım kendimce. Daha önce de böyle kelamlar edilmişti...

Onu da ben etmiştim ve motoseyyah bey ile aynı şeyi kastetmiştim :) Ve yeterince açıktı.

Genel olarak yorumları okursan bu işi yapan kişinin yorumlarını o şekilde benzetecek birisini de göremezsin zaten.

ero__
27 Şubat 2013, 03:53
Ben de tek tek çetele tutmadığım için zaten şu bu söyledi söylemedi demedim farkındaysan...

mali_181
27 Şubat 2013, 19:39
Meraktan çatlamak üzereyim :) fuardan sonramı yayınlanacakmış ??

[Turan]
27 Şubat 2013, 20:21
Aynen şu video hakkında bir bilgilendirme yapılsa güzel olur.

ReiZzZ
27 Şubat 2013, 20:26
fuardan önce yayınlanacak ama tam olarak ne zaman bilmiyorum

metci
28 Şubat 2013, 10:50
Ee fuar yarın başlıyor, bugün yayınlanacak mı o zaman? :silent: :cherry:

Eagle7
28 Şubat 2013, 12:14
Barkın beyin evinin önünde toplanıp videoyu yayınlaması için baskı yapalım :)

htmetin
28 Şubat 2013, 12:38
Barkın beyin evinin önünde toplanıp videoyu yayınlaması için baskı yapalım :)

Yok artık :)

acayüp
28 Şubat 2013, 12:48
Videoyu fuardan sonra yayınlayıp en sonada NANİK yapıcak herkese :)

cool113
01 Mart 2013, 00:42
şimdilik bu yabancı scooter testiyle idare edin :)

http://youtu.be/tp6LNWjV5ho

Shrieker
01 Mart 2013, 01:14
Fridolin ::rantinp:

foto_sentez
01 Mart 2013, 01:54
Barkın hocam sabırsızlıkla bekliyoruz, bizi daha fazla bekletme nolur... :)

ateserol
01 Mart 2013, 04:16
keşke bu video ve kullanıcı yorumları fuar öncesi yayınlanmış olsaydı fuara gidenler motorları daha bilinçli inceler ve karar verirlerdi.

DarkKnight
01 Mart 2013, 19:35
Fuardan sonra yayınlanması daha doğru bence kafa karıştırmaz :)