PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam: 250cc karşılaştırma için motor aranıyor

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6

acemi60
23 Şubat 2013, 18:21
Temin edilenler: Suzuki Inazuma, Hyosung GTR250, SYM Wolf 250, Honda CBR 250R, Kawasaki Ninja 250, KTM Duke 200, Daelim Roadwin 250 (Cuma geliyor).

Bumoto'yla, Megelli halen yok ortada.

Eh hani çok istiyordunuz çekilmesini?

Slmlr
Brkn
Megelli hakkında bilgim yok. Fakat Bumoto'yu getiren firma İstanbul'da. Motorlarına güvenseler bir test motoru temin ederlerdi.

hisvarlar
23 Şubat 2013, 20:51
O değilde biraz araştırsaydın megelli 250R ın ülkeye henüz gelmediğini bilirdin.
Birde bu altyapıyla 250CC karşılaştırması bekliyoruz ama ŞÜKÜR diyelim

Seni banlamadılar mı daha ? Ne kadar zararlı bir insansın, zerre faydan yok kimseye birde iş yapanları eleştirirsin.

ero__
24 Şubat 2013, 14:37
O değilde biraz araştırsaydın megelli 250R ın ülkeye henüz gelmediğini bilirdin.
Birde bu altyapıyla 250CC karşılaştırması bekliyoruz ama ŞÜKÜR diyelim

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/112557-megelli-sport-250r.html

Okuma yazman vardır herhalde?

eren özer
24 Şubat 2013, 15:02
Seni banlamadılar mı daha ? Ne kadar zararlı bir insansın, zerre faydan yok kimseye birde iş yapanları eleştirirsin.
Aynen Forumda sadece muhalefet olmak ve Hyosungu Kötülemek için Hesap açmış heralde hep Argo içerikli ve hakaret edici yorumlar paylaşıyor daha önce Mt nin büyüklerine Gerizekalı demişti Şimdide Başka bir Kondua beyinsizler diyor
Buradan yazdığım cevaba bakabilirsiniz
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/112557-megelli-sport-250r-3.html

phradrel
25 Şubat 2013, 00:55
dr da gezerken gördüm cycle World diye bir dergis gt250r cbr250 ve Ninja 300 karşılaştırması vardı. bildiğimiz şeyler; hyo kasası büyük diyor, honda tatmin etmiyor kawa harika mikemmel :) bu testin sonucu da benzer çıkar

Shrieker
25 Şubat 2013, 01:19
Bu testte ninja 300 yok ki ama :silent: 250 var. CBR 250 ve Ninja 250'nin de birbirlerine karşı üstün/zayıf yanları var, eminim Barkın abi testte gayet nesnel bir şekilde irdeleyecektir hepsini.

eren özer
25 Şubat 2013, 01:36
Bu testte ninja 300 yok ki ama :silent: 250 var. CBR 250 ve Ninja 250'nin de birbirlerine karşı üstün/zayıf yanları var, eminim Barkın abi testte gayet nesnel bir şekilde irdeleyecektir hepsini.
Ninjanın ah bi yeni Kasası olsaydı varya; tahminim kimse Hyomu cbr mi demezdi yazık oldu Tr ye Kahrolsun Euro 3 Yaşasın Asya Euro 2 kardeşliği :jocolor:[COLOR="Silver"]

samsam
25 Şubat 2013, 01:43
Tarikat kur müridin olalım, öl de ölelim

:)

Shrieker
25 Şubat 2013, 01:47
@eren,

Evet harika görünen bi motor, sırf 50cc fazlası var diye bizde haketmediği bi fiyata maruz kaldı :) Dediğin gibi Asya için çıkardıkları 250'de de Euro 3 olmayınca yeni kasa hepten yalan oldu bizde.

GP500-1st
25 Şubat 2013, 06:22
@eren,

Evet harika görünen bi motor, sırf 50cc fazlası var diye bizde haketmediği bi fiyata maruz kaldı :) Dediğin gibi Asya için çıkardıkları 250'de de Euro 3 olmayınca yeni kasa hepten yalan oldu bizde.

Adamalar en iyi cc'yi en iyi silindir sayısını en iyi tasarımlı küçük japon spor motosikletinin içine koydular biz yine babayı aldık:)

çıkalı bir yıl olmadı youtube de kullanıcı videoları kaynıyor o derece sevildi. Göya Avrupalı 600cc nin altına bakmaz derler.

ÖTV dangalaklığı olmasa 5.500 euro(13 bin) fiyatıyla 10 binlik cbr 250 nin yanında dizayn, güç ve estetiği ile fazlasıyla fiyat farkının içini dolduran bir model olacaktı. Ve ben kesin alıp 1-2 sezon binerdim:)

Arabada normal gelirli vatandaşa 1.600 cc üstünü motorda da 250cc+ cc yi mundar ettiler namızsızlar

Seko
25 Şubat 2013, 10:58
Genel değerlendirme tahminlerim şöyle :

Duke 200, Inazuma ve Ninja en iyiler... Yalnız Ninja eski kasa ise orada olmasının tek sebebi yol performansı olacak yoksa tipten kaybediyor zaten. Sonrasında Wolf burun farkıyla CBR'ın önünde. En sonda da Daelim, Hyosung ve Bumoto. İşçilik ve detaylarda en kötü Hyosung. Daelim 6 vites olsa daha yukarda olabilirdi. Sınıfında en güzel tasarım Bumoto...

Önceki sayfalardaki dyno testleri hakkında da düşüncem, kafa karıştırıp göz boyamaktan başka bir anlam ifade etmedikleri... Bir motorun tekerlek gücünü ve torkunu ölçmenin pek bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Merak edenler oturup bilgi sahibi olabilirler ama motoru kullanan kişinin cüssesi bile motorun performansını orada ölçülen 1 - 2 BG'lik düşüşlerden daha fazla etkiler (bu sınıf için). Artı, yol performansı rakibine kıyasla iyi olduktan sonra gücü ölçmenin ne anlamı olabilir ? Ancak belki aralarında önemli derecede güç farkı olan iki motordan, güçsüz olan daha iyi performans sunuyorsa o zaman durumu incelemek için böyle testler yapılabilir. En doğru değerlendirme sayılara boğulmadan, tecrübeli bir sürücünün tarafsız görüşleridir.

Syanur
25 Şubat 2013, 11:51
Bu çok tutarsa 250 Supermoto - 250 Cross- kıyaslamalarıda gelir mi?

Bunu ben de isterim biraz ama şuanda düşünüyorum, nasıl test edilecek, çinliler dahil edilmezse zaten model yok, edilirse işin sonu nereye varacak, test için temiz ve düzgün motor nereden bulunacak vs, vs,. Şuanki testten çok daha zor olacaktır ve çoğunluğu çinli motorlar oluşturacaktır.

Onun yerine biraz daha beklenip KLX250 - CRF250L karşılaştırılması yapılabilir. (WR250 yi de katabilirsek daha iyi olur tabi)

Ninja 300 ü bu teste sokmaya gerek yok. Buradaki motorlar arasında ona rakip olarak üretilen bir motor yok çünkü. Kendi başına test edilebilir ama. Bu teste sokarsan zaten açık ara 1 olur ve Ninja 300'ün de SYM'den(misal) bariz üstün olduğunn test edilmesinin de bir anlamı olmaz zaten.

phradrel
25 Şubat 2013, 12:51
klx250 crf250 ve wr250r karşılaştırması yine ecnebi dergilerden birinde vardı. d&r gördüm yine of yaa 25-30 lira 5 dolarlık dergiler. para verip alamıyoruz anasını satayım. sırf ucuz e-dergi için ipad alasım var.

Carl Gustav
25 Şubat 2013, 13:12
Daelim herkesin favorisi oldu. :P

Duke 200 hiç hayal ettiğimiz gibi bir şey değilmiş.

Diğerlerini de videodan izlersiniz.

Pazar trafiğinde o kadar çok motosikleti aynı anda çekmeye çalışırken çok tehlikeler atlatıldı.

Slmlr,
Brkn

Shrieker
25 Şubat 2013, 13:31
Ne zamana hazır olur usta :P

Not: 'Hazır olunca'yı cevap olarak kabul etmiyoz :)

Syanur
25 Şubat 2013, 13:39

Daelimi bir türlü süremediğim için bişey diyemeyeceğim ama Duke için benzer şeyleri düşünüyorum.

Yaklaşık olarak kaç dakikalık bir video hazırlamanız söz konusu?

puser
25 Şubat 2013, 13:40
Brkn

umduğunuzdan daha kıpır kıpır ve yaramaz çıktı galiba : )

Seko
25 Şubat 2013, 15:02
Duke 200 beklentinin üzerinde mi çıktı yoksa altında mı ?

ateserol

Diğerlerini de videodan izlersiniz.

Pazar trafiğinde o kadar çok motosikleti aynı anda çekmeye çalışırken çok tehlikeler atlatıldı.

Slmlr,
Brkn

programın yayın tarihi veya videoyu daha önce seyretme imkanımız nezaman belli olur?

esparo
al işte şimdi uyu bakalım uyuyabilirsen
zaten ne zaman çıkar? ne zaman izleriz? diye düşünürken , iyice meraklandırma zor duruyoruz zaten :)

(özellikle 250 cc alma arefesinde olan benim gibi birisi)

acayüp
25 Şubat 2013, 15:11
Fuardan sonra yayınlayıp doğal gidişatı bozmak istemiyormuş :P

engin_deniz
25 Şubat 2013, 15:14
Geri sayım başladı :)

eren özer
25 Şubat 2013, 15:28
Lütfen 20 Dk ve + Olsun YFZ R1 gibi one öyle göz açtım kapadım bitti
Burada 4,5 adet motor test edilecek bence ortalama 30,40 dk olması lazım:king:

[Turan]
25 Şubat 2013, 15:38
Fridolin Marti ::rantinp:

O anladı bizi :cherry:

eren özer
25 Şubat 2013, 15:41
;2943954']Fridolin Marti ::rantinp:

O anladı bizi :cherry:
Şu Montajı yapan Ecnebi değelmi o :pl:
Ecnebi derken Dalga maksatlı Yoksa Tüm İnsanlar Gözümde Eşittir :rendeer:

[Turan]
25 Şubat 2013, 15:45
Şu Montajı yapan Ecnebi değelmi o :pl:

Hani şu kurguyu aylar sonra yapan yokmu, hani sagını solunu kesip biçip 5dklık video hazırlayan. Ha işte o Fridolin Marti :cherry:

tigermbz
25 Şubat 2013, 15:46
pıroğramın korsanı çıkmış torrent sitelerinde, yumulun...
sinema çekimi :P

ateserol
25 Şubat 2013, 16:36
pıroğramın korsanı çıkmış torrent sitelerinde, yumulun...
sinema çekimi :P

hangi başlıklaaaaaa:pale::pale::pale::pale::pale:

Okan Sinan Ocan
25 Şubat 2013, 17:43
................................

GaCCaLL
25 Şubat 2013, 18:42
................................

okan abi buraya yazılanlar e-posta ile haberdar edilmek isteyenlere geliyor yani düzeltsenizde ::winkwink

phradrel
25 Şubat 2013, 18:42
daha video çıkmadan bu kadar geyik döndü ise videodan sonrasını düşünemiyorum.

saturn
25 Şubat 2013, 18:43
Bumoto test edildi mi? Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.

ferdinandd
25 Şubat 2013, 18:47
Bu moto test edildi mi?

Hangi moto :silent:

[Turan]
25 Şubat 2013, 18:53

http://img152.imageshack.us/img152/9487/11867714.jpg

seigen
25 Şubat 2013, 18:58
okan abi buraya yazılanlar e-posta ile haberdar edilmek isteyenlere geliyor yani düzeltsenizde ::winkwink
Bu fenaymış :mrgreen:, söylediğin iyi oldu. Ben de yazıp çok düzeltiyorum, siliyorum vs.

htmetin
25 Şubat 2013, 19:07

omoto bumoto orama goma burama goo

DarkKnight
25 Şubat 2013, 20:08
Ben daelimin akıp gidicegini düşünmüştüm tahmin ettigim gibi oldu sanırım barkın abininde favorimiz oldu demesiyle hyosungcu arkadaşlar vardı kale almayan o motoru aynı memleketin motoru olmasına rağmen genel anlamdada bir beğenmeme vardır testten sora oda hyosung gibi türkiye macerasına başlar gibime geliyor...

htmetin
25 Şubat 2013, 20:15
Evet; an itibari ile meraktan çatlayan 100'lerce kişi var ben gibi, hissedebiliyorum. Şu montaj bitse de bünyemize yapılan şantaj son bulsa.

GP500-1st
25 Şubat 2013, 20:49
AEA bize şaka yapmıyorsa daelim 250 nin boyut şürüş pozisyonu, su soğutması gibi özellikleri atlaması ile japonlara bende bu sınıfta varım diyebilecek kapasitede olduğunu düşünüyordum.

Bindirimli hintli duke 200 de tork ve son sürat olarak kesmedi heralde barkın beyi... otobanda sürüşlerinde karenajlı ST ve SS lerden oldukça geri kalmış olmalı bu 200'lük şehir çocuğu... Yoksa beklediğimiz gibi çıkmadı derken:silent:

Alper Kaya
25 Şubat 2013, 21:00
Ben daelimin akıp gidicegini düşünmüştüm tahmin ettigim gibi oldu sanırım barkın abininde favorimiz oldu demesiyle hyosungcu arkadaşlar vardı kale almayan o motoru aynı memleketin motoru olmasına rağmen genel anlamdada bir beğenmeme vardır testten sora oda hyosung gibi türkiye macerasına başlar gibime geliyor...

AEA bize şaka yapmıyorsa daelim 250 nin boyut şürüş pozisyonu, su soğutması gibi özellikleri atlaması ile japonlara bende bu sınıfta varım diyebilecek kapasitede olduğunu düşünüyordum.

Bindirimli hintli duke 200 de tork ve son sürat olarak kesmedi heralde barkın beyi... otobanda sürüşlerinde karenajlı ST ve SS lerden oldukça geri kalmış olmalı bu 200'lük şehir çocuğu... Yoksa beklediğimiz gibi çıkmadı derken:silent:
Daelim müthişti öve öve bitiremedik zaten program sonunda herkez motoruna satılık ilanı açtı satar satmaz evkurdan senetle alıcam inşallah zuahah :D

cihangir151
25 Şubat 2013, 21:03
bırakın montajı öylece seyredelim kamera arkası filan :queen:

Zippo's
25 Şubat 2013, 21:05
Bence Barkın abi daelim yorumunu şakayla karışık gibi yaptı.Ben geldiği zamanda yazdım daelim topiğine bu motorun tipi olsun kalitesi olsun bence iyi değil diye.Hala aynı düşüncedeyim.Bakalım görücez inş dediklerimin tersi çıkar

ReiZzZ
25 Şubat 2013, 21:07
bırakın montajı öylece seyredelim kamera arkası filan :queen:
katılıyorum montajla ne işimiz var verin izleyelim :cherry:

Terapist
25 Şubat 2013, 21:26
Daelim müthişti öve öve bitiremedik zaten program sonunda herkez motoruna satılık ilanı açtı satar satmaz evkurdan senetle alıcam inşallah zuahah :D

Ya ciddimisiniz kafamı buluyosunuz :) hakkaten diğerlerinden çok mu üstün özellikleri var anlamadım:silent:

Bir de bumoto bulabildinizmi test için?

Reşit
25 Şubat 2013, 21:34
Bir de bumoto bulabildinizmi test için?

Hangi moto :P

Tamam tamam işsizim :bestmt:

GP500-1st
25 Şubat 2013, 22:24

Anlaşıldı:) hyo ya acımayan barkın bayoğlu Daelime iyice bastı kalayı...

Ama kore malı başka bir motor(taiwan da olur) adam gibi bir alternatif üretse kötümü olurdu? Olmamı çok iyi olurdu da, buyrun o zaman cenaze namazına:salut:

Al japonu, vur koreliye, böl Taiwanlıya:cherry: Yahu nedir bu 250cc kepazeliği arkadaş:queen:

Sel0
25 Şubat 2013, 23:11
biran önce yayınlasada izlesek diyoruz artık :queen:

psyche
25 Şubat 2013, 23:14
Herkes gibi heyecanla bekliyorum fakirin litreliğidir 250 cc segmenti :) Sanırım sadece biz internet kullanıcılarına özel yapılan bir video hale hazırda bir tv kanalında yayınlanmayacak ? Bu da kısıtlı imkan ve bütçe demek,tebrik ediyorum Barkın Bey sizi .

Pistolero_10
25 Şubat 2013, 23:17
şu daelimi ben de merak ediyorum ve malzemesinin hyosung tan kalitesiz olduğunu hiç sanmıyorum .Barkın abi ne diyecek bakalım

SonpoL
25 Şubat 2013, 23:29
Sonra benim bumotoyla kayıt alacağız :P. Şimdiden söyleyeyim çoğunu yerim şu haliyle :D. Sonra vay efendim bu nasıl gidiyor demeyin :P. EE ne yapalım, başka calibre'ci yokmuş baksana....