PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam: 250cc karşılaştırma için motor aranıyor

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6

cesur509
21 Şubat 2013, 14:22
Bende inazuma ile wolf testini çok merak edenlerdenim . Bakalım sonuç ne olacak :)

Barkın Abide olmasa test edecek kimse yok koskoca Türkiye'de . Teşekkürler Abi 1 numarasın.

engin_deniz
21 Şubat 2013, 14:43
engin abi, yakalayabilirsen izle.. adam wolf test edecek.. tork canavarı tork :P

Yakalamaya çalışırım artık. Çekimler nerede olacak bilgisi olan varmı acaba ?

UNdocab
21 Şubat 2013, 14:55
bende izlemek isterim fakat. rahat çekim ve kafa sakinliği açısından çekim ortamını ferah tutmak lazım.

xawa
21 Şubat 2013, 15:03
ktm duke 200 benden demiştim ama ( Motosikletinizi çekime getirmeyi düşünüyorsanız, renklerinin ve hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.) bu tarafı benim motora uymadı model yılı uygun ama renkler uymadı :pale:

Syanur
21 Şubat 2013, 15:14
ktm duke 200 benden demiştim ama ( Motosikletinizi çekime getirmeyi düşünüyorsanız, renklerinin ve hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.) bu tarafı benim motora uymadı model yılı uygun ama renkler uymadı :pale:

Jantların vs, rengi değişti diye incelemeye alınmaması biraz garip olmamış mı??

ugrgnr
21 Şubat 2013, 15:37
Jantların vs, rengi değişti diye incelemeye alınmaması biraz garip olmamış mı??

motorları orjinal haliyle incelemk istiyor barkın abimiz. başka bi nedeni yok

bassturbin
21 Şubat 2013, 15:51
Kawasaki 250 r için 33 hp diyor özelliklerinde demekki yalanmış.

acayüp
21 Şubat 2013, 16:00

http://forum.donanimhaber.com/m_31545468/tm.htm

Ek olarak ta aynı motoru iki farklı dyno da test etseniz ikisinde birebir aynı sonuç çıkmaz. Hatta dyno ların bile marka modeli anı olsa yine aynı sonuç çıkmaz... Yazıyı anlayarak okuyun kafanızdaki bütün sorular cevaplanır.

bassturbin
21 Şubat 2013, 16:09
http://forum.donanimhaber.com/m_31545468/tm.htm

Ek olarak ta aynı motoru iki farklı dyno da test etseniz ikisinde birebir aynı sonuç çıkmaz. Hatta dyno ların bile marka modeli anı olsa yine aynı sonuç çıkmaz... Yazıyı anlayarak okuyun kafanızdaki bütün sorular cevaplanır.

Banane abi ben isterim 7 beygir farkımı :salut: :mrgreen: :mrgreen:

acaüp teşekkür ederim bilgin için anladım olayı :cat:

Slayerrr
21 Şubat 2013, 16:12

Dyno cihazlarının kusursuz bir şekilde kalibre edilmemiş olma ihtimalinden hariç teknik verilerde yazılan değerler kranktaki gücü belirtir ve bu tüm araçlar için (motosiklet, otomobil vs.) geçerlidir. Yani krankta 33 HP üreten 250R'ın gücünün şanzuman, zincir ve lastikte kayba uğrayarak 26,3 HP'ye düşmesi anormal bir şey değil.

Carl Gustav
21 Şubat 2013, 19:51
Temin edilenler: Suzuki Inazuma, Hyosung GTR250, SYM Wolf 250, Honda CBR 250R, Kawasaki Ninja 250, KTM Duke 200, Daelim Roadwin 250 (Cuma geliyor).

Bumoto'yla, Megelli halen yok ortada.

Eh hani çok istiyordunuz çekilmesini?

Slmlr
Brkn

Murat 48/30
21 Şubat 2013, 20:02
Ne marka ve model olursa olsun, +1 video +1 yorum yapın şahsen bana yeter.Dört gözle bekliyoruz lütfen o kendinize özgü yorumlarınızı eksik etmeyin.R1 in girişide çok etkileyici idi elinize sağlık.

Sel0
21 Şubat 2013, 20:58
bumoto calibre yi merak ediyor herkes ama kimseden ses çıkmıyor :silent: nerede bu calibreciler

GaCCaLL
21 Şubat 2013, 21:01
takipte olalım :bounce:
barkın abinin başarılarının devamını diliyorum bu arada..

Zippo's
21 Şubat 2013, 21:07
Temin edilenler: Suzuki Inazuma, Hyosung GTR250, SYM Wolf 250, Honda CBR 250R, Kawasaki Ninja 250, KTM Duke 200, Daelim Roadwin 250 (Cuma geliyor).

Slmlr
Brkn

İyi de abi,megelli 250 zaten girmedi Türkiye'ye.Eminim bumoto sunu veren biri çıkar :)

Tsubasa
21 Şubat 2013, 21:37

Slmlr
Brkn

sonerin motor orjinal değil diye mi istemiyorsunuz bu motoyu
megelli zaten dedikleri gibi piyasaya giremedi

LeFwicked3
21 Şubat 2013, 21:40
Sonunda beklenen video geliyo anlaşılan :D :D Şimdiden güzel bir video olucak gibi bir his var :D

ferdinandd
21 Şubat 2013, 23:46
Valla ne diyecegimi bilemedim :)

Sen onca sene motosikletle yat-kalk. Kendi motosikletini yap.

Test yapabilmek için, ecnebi memleketlerinde test pilotlugu dersleri al.

Gel memlekete, dergilere, televizyonlara testler yap, yayinla. Hatta sanal aleme uzan.

Yaptigin iste bir numara ol. Ondan sonra gel sanal aleme, test yapacagiz motor lazim de.

Sonra millet sana nasil test yapacagini tarif eden postlar yollasin.

Valla Allah sabir versin Barkin.

Ben bile gerildim.::sas::

Abi ne güzel özetlemişsin, kimseyi kırmadan "kime ne anlatıyorsunuz arkadaşlar?" mesajını vermek için yazdım yazdım, yazarken gerildim ve sonucunda hepsi bi şekilde kırıcı oldu diye sildim :pale:

Ellerin dert görmesin :rendeer:

phradrel
22 Şubat 2013, 00:15
yaa boşverin onu bunu konudan sapmayalım. adam iş yapıyorki birileri beğeniyor birileri beğenmiyor. eleştiri iyidir. hem ben dahil türk moturcu camiasından çok kaliteli eleştiriler beklememek lazım. motor piyasası ortada, kültürümüz ortada. herneyse.

bumoto aranıyor :) yoksa bumotocular testten mi kaçıyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

haa bir de 8 dakika yetmez. baştan söyleyelim :)

DarkKnight
22 Şubat 2013, 01:59
Bu video 8 dakika olmaz ya olmamalı bi 20 dakika sürmeli bence en azından her motora 4 5 dakika ayırılmalı.

Sepetçioğlu
22 Şubat 2013, 02:37
Cidden çok güzel bir test olacak, şimdiden teşekkürler :cat:

Yalnız Barkın bey çoook düşman edinecek şimdiden söyleyeyim :farao:
Mutlaka her motorun kötü yanı (yanları) olacaktır ama sürücüleri eleştiriye açık mı göreceğiz. Hadi hayırlısı.

Syanur
22 Şubat 2013, 02:46
motorları orjinal haliyle incelemk istiyor barkın abimiz. başka bi nedeni yok

Şayet ki incelemeye motor bulunamamış iken sadece renginden ötürü kabul görmemesi çok saçma olurdu. Öyle mi oldu bilmiyorum ama cevabım size yani, teski yapacak kişiye değil şuanda.

Neyse zaten Duke200 de bulunmuş.

sonerin motor orjinal değil diye mi istemiyorsunuz bu motoyu
megelli zaten dedikleri gibi piyasaya giremedi

Soner izmirde. Ve okadar teknik değişiklik üzerine incelemeye adil olarak katılması zor aslında.

Phantom264
22 Şubat 2013, 03:36
Arkadaşlar pazar günü kısmetse çok güzel bi çekim olacak kurgu falan müthiş şimdiden söyleyeyim :) Barkın abi bu arada öğlen yemeği için çok sağol :) :rendeer:

zenon
22 Şubat 2013, 10:48
Bu çok tutarsa 250 Supermoto - 250 Cross- kıyaslamalarıda gelir mi?

acayüp
22 Şubat 2013, 15:27
Heyecan dorukta. Hyocular heyecanla ve odunla bu kıyaslamayı bekliyor olmalılar :)
http://www.youtube.com/watch?v=nb8t3Lt8iJw

phradrel
22 Şubat 2013, 15:58
Bu çok tutarsa 250 Supermoto - 250 Cross- kıyaslamalarıda gelir mi?

supermoto mu? yokki türkiyede supermoto :(

Heyecan dorukta. Hyocular heyecanla ve odunla bu kıyaslamayı bekliyor olmalılar :)
http://www.youtube.com/watch?v=nb8t3Lt8iJw

hyocular şu an psy konserinde :) konser çıkışı toplanıp gangnam yaparak barkın beyi porotosto edip hoşafları yola dökeceğiz :)

tigermbz
22 Şubat 2013, 16:08
hyoya laf yok.
hyo çok iyi motörmüş deyu pıroğram yapınız,
açıktan 10 kaat çalışır, aksi taktirde odun fikri değerlendirilecektir :P
sen seç AEOL adam

yürekçe
22 Şubat 2013, 16:14
hyoya laf yok.
hyo çok iyi motörmüş deyu pıroğram yapınız,
açıktan 10 kaat çalışır, aksi taktirde odun fikri değerlendirilecektir :P
sen seç AEOL adam

illimünatiyle bir bağıntısı yok de mi o odunun? :P

tigermbz
22 Şubat 2013, 16:16
illimünatiyle bir bağıntısı yok de mi o odunun? :P

yok ama meşeyle var :P

htmetin
22 Şubat 2013, 16:33
Çarşı karışacak

dreamkiller
22 Şubat 2013, 16:50
Vuuuu çok fena kavga çıkar o gün benden söylemesi :) nihayet ülkemde de elma ile elma yı kıyaslayabilecek biri çıktı.. Marka modellerin solo tanıtımları zaten tatmin edici iken, Barkın Bayoğlu üstad'ın kamerasından çoklu karşılaştırma testi izlemek çok harika olacak.. Çekimlere izleyici alıyor musunuz acaba? Peugeot Bipper Van arabam ile teknik ekipman taşınmasına seve seve yardımcı olurum..

Sinan Er
22 Şubat 2013, 18:50
Vuuuu çok fena kavga çıkar o gün benden söylemesi :) nihayet ülkemde de elma ile elma yı kıyaslayabilecek biri çıktı.. Marka modellerin solo tanıtımları zaten tatmin edici iken, Barkın Bayoğlu üstad'ın kamerasından çoklu karşılaştırma testi izlemek çok harika olacak.. Çekimlere izleyici alıyor musunuz acaba? Peugeot Bipper Van arabam ile teknik ekipman taşınmasına seve seve yardımcı olurum..

Güzel teklif

dreamkiller
22 Şubat 2013, 18:58
Memleketin motosiklet sektörüne bir katkımız olursa ne mutlu bize ne demek.. Sadece günü bilirsem işimi gücümü ona göre ayarlarım...

GP500-1st
22 Şubat 2013, 21:50
üstat güldürdün beni gece gece daelim önce benim çavuşu tokatlasın zuahahaha :D ben tek silindiri tek yumurtalıklı erkeğe çift silindiri çift yumurtalıklı erkeğe benzetiyorum 4 silindiri sorma :D

Kore malı motora biniyorsun kore malı motoru o benim çavuşu tokatlasın diye yerin dibine sokuyorsun, biraz tongaya geldin sanırım:flower:

Sen bile böyle yaparsan Japona binen niye sallamasın Hyosung'ya Daelim'e?

Ben daelimi de övmeni beklerdim Alper:)

Biz burda Hyocuları kızdıralım, AEA nasıl olsa Hyoculara şirin gözükeyim diye fazladan tölerans göstermeyektir GT250R nin varsa eğer fren,denge, konfor, kalite hissi gibi zayıflıklarına.

Hoşuna gitmeyeni pat diye söyler, darılmaca gücenmece yok, adam doğrucu davut:cherry: boşuna totoyu o kadar motora koymamış...

gogo yubari
22 Şubat 2013, 23:22
megelliyi çok merak ediyorum bu fiyata kaçrmamak gerek düzgün bir motorsa .ama şimdilk şansını kaybetti zamanlama ile, cbr250 alıcam inşlh

DarkKnight
23 Şubat 2013, 00:16
megelliyi çok merak ediyorum bu fiyata kaçrmamak gerek düzgün bir motorsa .ama şimdilk şansını kaybetti zamanlama ile, cbr250 alıcam inşlh

Megelliyi çok fazla hevesle beklemeyin marka nası bi kafayla öyle bir firmaya isim hakkı ve satış hakkı vermiş bende anlamadım hiçbiryerde bayisi yok servis de haliyle...

motoseyyah
23 Şubat 2013, 01:20
Barkın Bayoğlu'nun iyi bir ekspertiz olduğuna elbette kuşkum yok ama kısa bir zaman diliminde bu kadar çok motosikletin aynı anda ve eksiksiz karşılaştırabileceği ve sağlıklı sonuç alınabileceği hakkında tereddütlerim var. Bu kategorideki motosikletlerin karşılaştırılması bir kaç güne yayılsa sanki daha mı iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorum.

mezit
23 Şubat 2013, 01:22
Barkın Bayoğlu'nun iyi bir ekspertiz olduğuna elbette kuşkum yok ama kısa bir zaman diliminde bu kadar çok motosikletin aynı anda ve eksiksiz karşılaştırabileceği ve sağlıklı sonuç alınabileceği hakkında tereddütlerim var. Bu kategorideki motosikletlerin karşılaştırılması bir kaç güne yayılsa sanki daha mı iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorum.

Cok dogru soyledin abi.

Sel0
23 Şubat 2013, 13:33
bumoto calibre buldular mı :silent:

htmetin
23 Şubat 2013, 13:40

Adam zaten yalayıp yutmuş hepsini. Kendisi için yapmıyor ki bu testi bizim için yapıyor. Zaten şimdi gitsen yanına sorsan hangi motor diye? Cevabı hazırdır. maksat görsellik olsun, kayıt altına girsin..

sereye
23 Şubat 2013, 14:07
Böylesi bir hizmete şapka çıkarıyorum.

Keşke 250 CC. scooterlere de yapılsa.

izmirian
23 Şubat 2013, 14:27
Bence zaten bir cok motoru onceden calismistir kendisi sadece cekim icin hepsini ayni gunde topluyor diye dusunuyorum. Bu durumda yeterli sure olacaktir. Bence sadece cekimler bugun olacak kendisi zaten karsilastirmaya onceden baslamistir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Adam zaten yalayıp yutmuş hepsini. Kendisi için yapmıyor ki bu testi bizim için yapıyor. Zaten şimdi gitsen yanına sorsan hangi motor diye? Cevabı hazırdır. maksat görsellik olsun, kayıt altına girsin..
Ayni seyleri dusunuyormusuz

ero__
23 Şubat 2013, 14:28
Motosikletlerin sahipleri gaza gelip bir birine girmese bari. Kanlı biter bu günün sonu söylemedin demeyin :)

c3nk
23 Şubat 2013, 15:06
Motosiklet camiası için en ihtiyaç duyulan testlerden bitanesi de buydu, heyecanla bekliyoruz, öncelikle Barkın Bayoğlu olmak üzere emeği geçecek herkese teşekkürler..

ateserol
23 Şubat 2013, 15:08
Sabırsızlıkla yayını bekliyorum:)

possi
23 Şubat 2013, 17:04

Slmlr
Brkn

O değilde biraz araştırsaydın megelli 250R ın ülkeye henüz gelmediğini bilirdin.
Birde bu altyapıyla 250CC karşılaştırması bekliyoruz ama ŞÜKÜR diyelim

Thracian
23 Şubat 2013, 17:56
O değilde biraz araştırsaydın megelli 250R ın ülkeye henüz gelmediğini bilirdin.
Birde bu altyapıyla 250CC karşılaştırması bekliyoruz ama ŞÜKÜR diyelim
Barkın'ın avukatlığını yapmak gibi olmasın ama bir motosikletin Türkiye'de bulunması için illa distribütörler tarafından Türkiye'ye getirilmesi gerekmiyor.Bizzat kendi uğraşıp Türkiye'de olmayan modelleri Türkiye'ye getirenler var.Eğer bu şekilde 250 R getiren varsa test ederim düşüncesiyle listeye dahil etmiştir.Sonuçta adam bu testi keyfinden yapmıyor takip edenlerinden gelen yoğun talep üzerine hiç bir çıkarı olmadan yapıyor.Millet hala ne yapsam ne etsem bir kulp taksam,taş atsam derdinde.

Tsubasa
23 Şubat 2013, 18:00
şuan çekiliyor olması lazım .. noldu acaba bir bilen var mı

htmetin
23 Şubat 2013, 18:18
şuan çekiliyor olması lazım .. noldu acaba bir bilen var mı

Kawa hepsini tokatlamıştır :queen:

Tsubasa
23 Şubat 2013, 18:20
wolf e gereken deger verilmiyor.. çinli gözüyle bakılması cok yanlış.. bakalım akkoyun karakoyun cıkar piyasaya