PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apaçi midibüsün altına girdi...

ÇinLee
12 Şubat 2013, 23:23
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir seyahat firmasına ait midibüs, motosikletle çarpıştı. Midibüsün altında sürüklenen motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Başlık için kusura bakmayın ama ehliyet yok,kask yok,kurallara uymak yok, sadece son sürat hız var...(Yazık gencecik insanlar kendi canlarına kıymet vermedikleri gibi başkalarının canını da hiçe sayıyorlar...)

http://www.iha.com.tr/kaza-ani-guvenlik-kamerasinda-263211-haber

serdar37100
12 Şubat 2013, 23:30
allah acil şifalar versin zor bir durum ya hem ona hem ailesine

ÇinLee
12 Şubat 2013, 23:34
allah acil şifalar versin zor bir durum ya hem ona hem ailesine

İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz...

haojin2005
12 Şubat 2013, 23:37
Ne diyelim,Allah acil şifalar versin ama önce tedbir ve dikkat demekten dilimizde tüy bitti!

İHTİYAR
13 Şubat 2013, 00:21
Burada motorcu arkadaşın maruz kaldığı ''saldırıda'' kılıç ve kalkanının olup olmamasını değil, objektif bir bakış ile görüntüleri değerlendirmemiz gerekiyor.

Anlaşıldığı kadarıyla midibüs sürücüsü aracıyla motorcuyu olmasa dahi yürüyen yayaları ve kavşaktaki araçları altına almaya karar vermiş zaten.

Belli ki midibüse kırmızı ışık vs bir uyarı var ve bu budaklı kereste kütüklüğünün (değerli üyemiz Khutuckü tenzih ederim) verdiği umursamazlıkla kavşağa kakıtmaya niyetlenmiş. (damacana ördek köpek ve eşşekten sonra pek şaşırmıyorum)

O motor sürücüsüne 3mm 304 kalite paslanmaz çelikten elbise bile yapsanız 8-10 tonluk aracın altında pek bir şansı yok.

Heeey motor sürücüsü sakın buradan kendine pay çıkarıp bakın ihtiyar bile bana kaynamadı demeyesin,

Sen hele bir iyileş ilaveten sana kaynayacak çooook kişi var bu forumda bilesin.

Senin hesabını ayrıca görürüz.

Serk21
13 Şubat 2013, 00:57
direk çarpıyor ağır darbe yiyor işi zor. bu atlet don gaz basma olayının önüne polisler geçecek yapacak başka birşey yok, nefes aldırmayacaklar ki daha fazla can yanmasın.

Birde devlet el atmalı, kask,mont,eldiven vs nin fiyatları bu kadar kazık olmamalı! yurt dışında 30 dolar olan eldiven burda 250 lira arkadaş!

alp_tunay
13 Şubat 2013, 01:13
Midübüsçü o an başka bişeyle ilgili gibi...
Hızlı olmamasına rağmen frene basmakta da gecikiyor...
Eli işte gözü oynaşta derler ya....

Motorcuya denecek kelime yok zaten....:pr:

yasin_942
13 Şubat 2013, 02:35
motosikletinizi sürerken bir başka aracın gaz yada fren pedalına göre sürmeyin. yok duracaktı yok geçiçekti.... karşımızdaki aracın neler yapabileceğini tahmin etmeden biniyorsak hiç binmeyelim şu alete

Chronix
13 Şubat 2013, 02:47
adam frene basmak için baya düşünmüş olacakki nerdeyse bi araç boyu kadar frene basmadan gitti..

tr100a
13 Şubat 2013, 03:00
bu olayın farklı bir boyutu var trafik kurallarına göre burda yayaların geçiş üstünlüğü var o otobüs durmalı yayalara yol vermeli eğer böyle olsaydı kaza olmazda ama motorda çok hızlı kavşağa da bukar hızlı girilmez neyine güveniyorsun

Mengu16
13 Şubat 2013, 03:07
Çocuğun ağır yaralı olması otobüs onu altına aldı diye değil, üzerinden teker geçse tamam da sadece asfalta sürttürmüş fazladan bikaç metre. Keşke o da olmasaydı ama zaten asıl öldürücü darbeye ilk temas halinde motorcunun aşırı sürati neden olmuş.

yamyamaha
13 Şubat 2013, 03:09
bu gün bizim gurup arkadaşlarından biride kaza yapdı. mont ve kask olası buyuk yaralanmaları önledi. kaza yapan arkadaşın tek bir şey söyledi "keşke üşenmeyip pantolonumuda giyseydim "
Allah kimseye kaza yaşatmasın.

hello_moto
13 Şubat 2013, 09:58
Allah şifa versin.

Kimse kazaya karışmak istemez. Midibüs cü de hatalı vs. vs.

İşin bir de şu boyutu var. ABD de bir çok yerde kask takmak zorunlu değil. İstediğin gibi git. Ama kaza yaparsan, sadece cenazeni kaldırılar. Arkandan kimse bir şey demez. Kask takmamanın sorumluluğu vardır. Onu da kendin alırsın ve sonuçlarına katlanırsın.

Yani, devlet zorunlu tutsun, polisler baksın bir yere kadar. Kazalar olmaya devam edecek, böyle motosiklet kullananlar oldukça.

Ama, hepsine yazık o da ayrı konu.

sabiht
13 Şubat 2013, 10:24
Değerli arkadaşlarım; Bu forum girdiğimden beri, kaza haberleri denk geldikçe sürekli okuyor ve izliyorum...Öncelikle motor eğitimlerinde ilk önce öğretilen kurallardan bir tanesi; motor kullanan kişinin kendisini görünmez olarak kabul etmesi kuralıdır...İkincisi ise, tüm emniyet ekipmanlarımızı giymemizdir....Kavşaklara yaklaşırken yavaşlamıyorsak, üstümüzde uygun kıyafetimiz yoksa, motor ile ilgili gereken eğitimleri almadıysak....

Size yüzde yüz hak veriyorum; kesinlikle, ama kesinlikle suçlu olan karşımızda ki insandır...Bizim hiç bir suçumuz yoktur....

Daha yazsam sayfalar dolusu yazarım ama; Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az....Saygılarımla...

NecatMurat
13 Şubat 2013, 10:36
Yazik cok yazik...
motosikletli arkadas cok hizli gidiyomus dolayisiyla duramamis ve kacinilmaz son :(
dikkat etmek gerek, motorun sakasi yok, hafife almayin, tedbirinizi koruma ekipmanlari vs, emniyetli surus kurallari vs. cok iyi alin arkadaslar..
Allah acil sifa versin kazazede arkadasa,saygilar..

scooboy
13 Şubat 2013, 11:01
Bir motor kullancısı hiç bir zaman diğer araçlara güvenip insiyatifi onlara bırakmamalı. Arkadaş inş. iyileşir ama
bu kadar hız yapmamalıydı bence.

leons
13 Şubat 2013, 14:09
Arkadaşlar yorumları okudumda bazı arkadaşlarımız olayı yanlış değerlendirmiş. Evet motorcu arkadaş genç ehliyetsiz, kasksız veya korumasız doğrudur.

Motorun gittiği yöne doğru ters yönde paralel giden yayalar var ki demekki geçiş üstünlüğü motosiklete ait, zaten motosiklet yayalara yakın bölgedeydi. Motora çarpmasaydı devam edecekti frene basmadan bu seferde yoldan geçen yayaları ezme riski çok fazlaydı. Yayaların öyle yoğun bir bölgede karşıya geçmelerinin muhtemelen onlara yeşil ışık yandığının göstergesidir. Bu şekilde otobüs şöförüde suçlu gözüküyor. Her ne olursa olsun can söz konusu.

Yüce Allah acil şifalar versin.

ugrgnr
13 Şubat 2013, 21:45
'apaçi midibusun altına girdi' konu baslıgını sonuna kadar kınıyorum. o da insan sende insansın. sonucta kaza olmus bıtmıs. kısa mesafeler ıcın sehiriçinde kask vs takmayan onlarca insan tanıyorum. bu koruma vs işi bu forumda gözüktügü gibi degil. ınsanlar kaza yapıcak ki biyerleri kırılacak ki koruma vs'ye para ayırıp alıcaklar. insanlarımız boyle yapılacak bırsey yok.

kaza yapan kişi belki de kısa mesafe için çıkmıstır. belki de bi iki tur atayım canım sıkıldı demıstır 10 dakalıgına cıkmıstır. belkide markete gıtmek ıcın cıkmıstır. altındaki aletin oyununa gelıp gaza dokunmustur azıcık adrenalın ıcın. neden direk koruması yok kaskı yok dıyoruz ?

orada, midibus soforu de hatalı. o midibus zaten o yayaları da altına almak ıcın gırmıs o yola. belki de motosikletli sürücü degıl bi yaya kalıcaktı o midibusun altında. ne sacma yorumlar goruyorum. adam frene basmak ıcın cok dusunmus olmalı dıyo mesela biri. freni patlamıstır belki? adama ne kastın varda boyle bı yorum yapıyorsun. adam gram dokunmamıs frene. video'yu dıkkatlı ızlersen adam hızı hıc kesmıyor. hıc mı dokunmamıs frene ? benım dusuncem frenlerı tutmuyordu o adamın.

tekrar tekrar bu baslıgı kınıyorum ve konunun kapatılıp sılınmesı gerektıgını dusunuyorum. duzgun bı baslık altında konu acılabılır tekrar.

allah acil şifalar versin. bundan sonra korumasız motora bınmez, binsede bu hızlara cıkmaz umarım. tabi binebilirse.. ailesine de allah yardım etsin.

cbf 150
13 Şubat 2013, 21:55
[QUOTE=İHTİYAR;2933474]Burada motorcu arkadaşın maruz kaldığı ''saldırıda'' kılıç ve kalkanının olup olmamasını değil, objektif bir bakış ile görüntüleri değerlendirmemiz gerekiyor.

Anlaşıldığı kadarıyla midibüs sürücüsü aracıyla motorcuyu olmasa dahi yürüyen yayaları ve kavşaktaki araçları altına almaya karar vermiş zaten.

Belli ki midibüse kırmızı ışık vs bir uyarı var ve bu budaklı kereste kütüklüğünün (değerli üyemiz Khutuckü tenzih ederim) verdiği umursamazlıkla kavşağa kakıtmaya niyetlenmiş. (damacana ördek köpek ve eşşekten sonra pek şaşırmıyorum)

O motor sürücüsüne 3mm 304 kalite paslanmaz çelikten elbise bile yapsanız 8-10 tonluk aracın altında pek bir şansı yok.

Heeey motor sürücüsü sakın buradan kendine pay çıkarıp bakın ihtiyar bile bana kaynamadı demeyesin,

Sen hele bir iyileş ilaveten sana kaynayacak çooook kişi var bu forumda bilesin.

Senin hesabını ayrıca görürüz.[/QUOT

süper

Akhisarli
14 Şubat 2013, 00:18
Acil şifalar diliyorum.inşallah iyileşir. Ailesi mutlu olur.

ÇinLee
14 Şubat 2013, 00:44
'apaçi midibusun altına girdi' konu baslıgını sonuna kadar kınıyorum. o da insan sende insansın. sonucta kaza olmus bıtmıs. kısa mesafeler ıcın sehiriçinde kask vs takmayan onlarca insan tanıyorum. bu koruma vs işi bu forumda gözüktügü gibi degil. ınsanlar kaza yapıcak ki biyerleri kırılacak ki koruma vs'ye para ayırıp alıcaklar. insanlarımız boyle yapılacak bırsey yok.

kaza yapan kişi belki de kısa mesafe için çıkmıstır. belki de bi iki tur atayım canım sıkıldı demıstır 10 dakalıgına cıkmıstır. belkide markete gıtmek ıcın cıkmıstır. altındaki aletin oyununa gelıp gaza dokunmustur azıcık adrenalın ıcın. neden direk koruması yok kaskı yok dıyoruz ?

orada, midibus soforu de hatalı. o midibus zaten o yayaları da altına almak ıcın gırmıs o yola. belki de motosikletli sürücü degıl bi yaya kalıcaktı o midibusun altında. ne sacma yorumlar goruyorum. adam frene basmak ıcın cok dusunmus olmalı dıyo mesela biri. freni patlamıstır belki? adama ne kastın varda boyle bı yorum yapıyorsun. adam gram dokunmamıs frene. video'yu dıkkatlı ızlersen adam hızı hıc kesmıyor. hıc mı dokunmamıs frene ? benım dusuncem frenlerı tutmuyordu o adamın.

tekrar tekrar bu baslıgı kınıyorum ve konunun kapatılıp sılınmesı gerektıgını dusunuyorum. duzgun bı baslık altında konu acılabılır tekrar.

allah acil şifalar versin. bundan sonra korumasız motora bınmez, binsede bu hızlara cıkmaz umarım. tabi binebilirse.. ailesine de allah yardım etsin.

Başlığı kınamışsınız;))Konu silinsin vs demişsiniz;))) Yazdığınız şeyleri okuyunca ciddiye alınıp uzun uzun yazmaya gerek yok dedim;)))

Sözün özü " Bu kafayla gidersen askere .zor. alırsın teskere ". diyorum;)))))))))

ugrgnr
14 Şubat 2013, 02:05
Başlığı kınamışsınız;))Konu silinsin vs demişsiniz;))) Yazdığınız şeyleri okuyunca ciddiye alınıp uzun uzun yazmaya gerek yok dedim;)))

Sözün özü " Bu kafayla gidersen askere .zor. alırsın teskere ". diyorum;)))))))))

gece gece tartışma çıkmasın iyi geceler. bu konuşma biçimin de forumda takdir edilir emin ol.

1000rrokns
14 Şubat 2013, 02:15
yazık olmuş gence,, keşke ekipman olsaymış :silent:

ÇinLee
14 Şubat 2013, 02:19
gece gece tartışma çıkmasın iyi geceler. bu konuşma biçimin de forumda takdir edilir emin ol.

Bence de ; keşke açtığım başlığı baştan itibaren okusaydınız o zaman belki de yukarıda ki şeyleri yazmayacaktınız...
Kimseden aferin beklediğim yok.Dolayısıyla herkes istediğini yazabilir.Size de iyi geceler.

ugrgnr
14 Şubat 2013, 17:10
Bence de ; keşke açtığım başlığı baştan itibaren okusaydınız o zaman belki de yukarıda ki şeyleri yazmayacaktınız...
Kimseden aferin beklediğim yok.Dolayısıyla herkes istediğini yazabilir.Size de iyi geceler.

dostum ben gerı adım atmadım. konunu da okudum. bu baslık ıcın kusura bakmayın ama.. falan diye yazmıssın. ben hala sozumun arkasındayım. neden tartısmaya calısyıosun ısrarla ? kapattım konuyu sen de bi zahmet kapatıver lütfen.

drtayfun
14 Şubat 2013, 17:45
Her şey belli, minibüs motoru görmüyor bile, o kadar ki çarptıktan sonra da neye çarptığını anlayamayıp devam ediyor yoluna. Kurallara göre hata minibüs şöföründe, adam ölürse hayatı kayar onun da, (Gerçi gene kaydı ama) umarım kurtarır paçayı da yaralandığıyla kalır. Yeni kanunlar çok sert, aman kurallara uyalım !!

ÇinLee
14 Şubat 2013, 18:18
dostum ben gerı adım atmadım. konunu da okudum. bu baslık ıcın kusura bakmayın ama.. falan diye yazmıssın. ben hala sozumun arkasındayım. neden tartısmaya calısyıosun ısrarla ? kapattım konuyu sen de bi zahmet kapatıver lütfen.

Konuyu okuyup da hala aynı şeyleri savunabiliyorsan hiçççç konuşmaya gerek yok;) Devam et;)))
Bu arada ben senin dostun falan da değilim. Senin gibi düşünen zihniyetlerle bırak dost olmayı aynı havayı teneffüs etmek benim için ziyandır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Yazdıklarının bir kısmını aşağıya yapıştırdım.

Kuralsızlığı bu kadar olağan birşeymiş gibi göstermek neyin kafasıdır ;))))

srhtsglm
14 Şubat 2013, 19:57
ÇinLee,

Ölüm döşeğinde biri için ki belkide aramızdan çoktan ayrıldı bu tarz bi başlık açman çok ayıp,Senin vicdan muhasebesi yapman lazım kendinle! ugrgnr arkadaşımızın sana dostum diye hitap etmesi bir erdemdir ki çok güzel bir hitap şeklidir senin bundan bile rahatsızlık duyup adamın zihniyetine laf söyleyip aldığı havayı teneffüs etmem vs.demen bile insanlıktan ne kadar nasiplendiğin yada nasiplenemediğinin kanıtıdır.

Kazaya gelince hatalar silsilesi.Kontrolsüz kavşak,dikkatsiz midibüs sürücüsü,yüksek sürat vs.vs...Üzücü içim cız etti :pale:

ugrgnr
14 Şubat 2013, 21:30
ÇinLee,

Ölüm döşeğinde biri için ki belkide aramızdan çoktan ayrıldı bu tarz bi başlık açman çok ayıp,Senin vicdan muhasebesi yapman lazım kendinle! ugrgnr arkadaşımızın sana dostum diye hitap etmesi bir erdemdir ki çok güzel bir hitap şeklidir senin bundan bile rahatsızlık duyup adamın zihniyetine laf söyleyip aldığı havayı teneffüs etmem vs.demen bile insanlıktan ne kadar nasiplendiğin yada nasiplenemediğinin kanıtıdır.

Kazaya gelince hatalar silsilesi.Kontrolsüz kavşak,dikkatsiz midibüs sürücüsü,yüksek sürat vs.vs...Üzücü içim cız etti :pale:

helal olsun. ÇinLee arkadasın yazdıgı yorumları gorunce kafam atıyor dogru duzgun yorum yazamıyorum. verılecek en guzel cevabı vermıssınız sagolun. ben dedıklerımın arkasındayım. olüm yatagında olan bir kişi veya daha kotusu belkı de olmus bır ınsan ıcın bu sekılde bı hıtap bıcımı ınsanlıga cok ters. boyle ınsanları gorunce uzuluyorum ve gercekten cok sınırlenıyorum. 2 gundur bu foruma gırıyorum can sıkıntısı atayım diye, bu CinLee arkadasımızın yazdıgı cevapları, cevaptan cok laf sokmaları gorunce daha da canım sıkılıyor. bu son yorumum. ısterse ardımdan kufur edılsın, bı daha bu baslıga gırmem. bu arada ÇinLee, 1 aylık uyesin. hosgeldın.

ÇinLee
14 Şubat 2013, 22:04
ÇinLee,

srhtsglm ve ugrgnr ikinize de yazacak çok şey var da buna değmezsiniz;))Yazdıklarınıza bakınca şıracı bozacı ilişkisi bariz belli;))O yüzden ciddiye alınıp uzun uzun cevap yazılacak tipler değilsiniz;))Çünkü ikiniz bir TAM bile etmiyorsunuz;))

aonal
14 Şubat 2013, 22:22
Bence yeşil yanıyordu motorlu arkadaş yetişmek için bastı yaklaşırken kırmızıya döndü artık iş işten geçmişti geçeyim dedi minibüsü gördü durur diye düşündü oda durmadı allah yardım etsin şifasını versin.. Ya arkadaş neden böyle yaparlar ya insan üzülüyor tak kaskını filan biraz kendini düşün, tamam basılcak yerde bas öyle şehir içinde kavşakta böyle gidilirmi ...

teknoali
14 Şubat 2013, 22:50
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir seyahat firmasına ait midibüs, motosikletle çarpıştı. Midibüsün altında sürüklenen motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Başlık için kusura bakmayın ama ehliyet yok,kask yok,kurallara uymak yok, sadece son sürat hız var...(Yazık gencecik insanlar kendi canlarına kıymet vermedikleri gibi başkalarının canını da hiçe sayıyorlar...)

http://www.iha.com.tr/kaza-ani-guvenlik-kamerasinda-263211-haber

Çinlee , cevap yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi , kaza yapan vatandaşın abisini tanıyorum. çocuğu da gördüm. kazanın olduğu yerde her gün işe gelip gittiğim yer.

Öncelikle bu nasıl bi başlık ve içindekiler nasıl bi yorum şeklidir. Eğer senin mantığın ile düşünürsem aklıma ne geliyor biliyor musun ? Bizde "Kübacılar" diye bi deyim vardır. Nerde ne olsa olayı "Kübacı'mısın sen la" deriz. Sende bi kübacı olarak senden mantıklı yorum yada düşünce beklemek saçma galiba. Sanırım burada açılması gereken başlık şöyle olsaydo hoşuna gidecekti, Kasklı ve montlu Küba STR 250ci midibüsün altına girdi. içerisinde de , kasklı ve montlu kübacı midibüsün altına girdi . bitti bu kadar .

Kaza olan kısımda trafik ışıkları yada benzeri bir şey yok , sadece petrol çıkışı olduğu için gidiş geliş tek şerit ortadan bölünmüş yolu ayıran iki kısım var. Otobüs şoförü sinyal vs vermeden ve yol hakkı motor sürücüsünde olduğu halde direk önüne çıkıyor ve bildiğin çarpıyor. Ha burada motor sürücünün kasksız yada ehliyetsiz yada çok hızlı gitmesi onu haklı yada haksız yapmıyor. O kaza mevkiinde ben çoğu zaman 100 - 120 arası geçiyorum araçlar 60 - 70 arası seyredebiliyor. Ama otobüs şoförü ani sinyalsiz ve hızlı dönüp daha gelen gidene bakmadığı gibi , birde o kadar sürükleyip , üstüne geri gidip bir daha zarar vermesine rağmen , sen kask takmadı otobüstü sonuna kadar haklı yarın hepimiz midibüs kamyon alıp kasksız ve ehliyetsiz motorcuları ezelim mantığında cevap atarsan bi çok kişi de acaba oradaki bi akraban olsaydı aynı şeyleri yazabilecek miydin diye sorar.

Üyelik tarihin daha 1 ay olmamış, yaşın kaç bilmiyorum. Ama hayatı hiçkimse yasalar gibi yaşayamıyor. İnşllah benzeri bir şekilde durum yaşamaz yada şahit olmazsın.

bu arada farklı bir videodan daha izlemek istersen buyur http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45311/0/1/fethiye-deki-feci-kaza-guvenlik-kamerasinda.aspx

ÇinLee
14 Şubat 2013, 23:24
Çinlee , cevap yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi , kaza yapan vatandaşın abisini tanıyorum. çocuğu da gördüm. kazanın olduğu yerde her gün işe gelip gittiğim yer.

Öncelikle bu nasıl bi başlık ve içindekiler nasıl bi yorum şeklidir. Eğer senin mantığın ile düşünürsem aklıma ne geliyor biliyor musun ? Bizde "Kübacılar" diye bi deyim vardır. Nerde ne olsa olayı "Kübacı'mısın sen la" deriz. Sende bi kübacı olarak senden mantıklı yorum yada düşünce beklemek saçma galiba. Sanırım burada açılması gereken başlık şöyle olsaydo hoşuna gidecekti, Kasklı ve montlu Küba STR 250ci midibüsün altına girdi. içerisinde de , kasklı ve montlu kübacı midibüsün altına girdi . bitti bu kadar .

Kaza olan kısımda trafik ışıkları yada benzeri bir şey yok , sadece petrol çıkışı olduğu için gidiş geliş tek şerit ortadan bölünmüş yolu ayıran iki kısım var. Otobüs şoförü sinyal vs vermeden ve yol hakkı motor sürücüsünde olduğu halde direk önüne çıkıyor ve bildiğin çarpıyor. Ha burada motor sürücünün kasksız yada ehliyetsiz yada çok hızlı gitmesi onu haklı yada haksız yapmıyor. O kaza mevkiinde ben çoğu zaman 100 - 120 arası geçiyorum araçlar 60 - 70 arası seyredebiliyor. Ama otobüs şoförü ani sinyalsiz ve hızlı dönüp daha gelen gidene bakmadığı gibi , birde o kadar sürükleyip , üstüne geri gidip bir daha zarar vermesine rağmen , sen kask takmadı otobüstü sonuna kadar haklı yarın hepimiz midibüs kamyon alıp kasksız ve ehliyetsiz motorcuları ezelim mantığında cevap atarsan bi çok kişi de acaba oradaki bi akraban olsaydı aynı şeyleri yazabilecek miydin diye sorar.

Üyelik tarihin daha 1 ay olmamış, yaşın kaç bilmiyorum. Ama hayatı hiçkimse yasalar gibi yaşayamıyor. İnşllah benzeri bir şekilde durum yaşamaz yada şahit olmazsın.

bu arada farklı bir videodan daha izlemek istersen buyur http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45311/0/1/fethiye-deki-feci-kaza-guvenlik-kamerasinda.aspx

Keşke kendini tutsaydın da bu kadar gereksiz bir cevap yazmasaydın;))Ne kadar anlatsam da boş ;)Çünkü okuduğunu anlamayan ve benim yazdığımın dışında kendi fikirlerini ben yazmışım gibi gösteren şahsiyetlere ne söylesen söyle boş;)))

Ben aynen şu şekilde yazdım :"
"İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz"

Ehliyetsiz , kasksız, vs. yola çıkıp son sürat hız yaparsan birgün midibüsün altına gireceğin gibi karşıdan karşıya geçen bir çocuğa da çarpıp onun ölümüne de yol açabilirsin...

Midibüs haklı mı yazmışım!!Ehliyetsiz,kasksız motosiklet sürene apaçi dedim diye mi tantana yapıyorsunuz...

Bir de üyelik tarihine takılıp kalmışsınız arkadaş burası karargah mı ;))Yeni üye olanlara torun muamelesi mi yapılıyor;;)))Öyleyse vay halinize;)

Neyse ne kadar yazsam da boş çünkü ne yazarsam yazayım karşımdaki ancak kapasitesi kadarını anlayabiliyor;))O yüzden bu kadarı bile size fazla ;))))

emresk
15 Şubat 2013, 00:06
otobüs şöförü ne kadar hatalıysa , 16 yaşında kasksız ekipmansız ehliyetsiz çocuğa motosiklet veren kullandıran ailenin hatası da eşit derecede bence. Otobüs şöförünün hatası tartışılmaz gerek sinyal vermemesi gerek altına alması gerekse sürüklemesi... Keşke motosiklet sürücüsü de o kadar süratli olmasaydı değdi mi bi anlık heves anasına babasına sevdiklerine yaşattığı acıya!
Allah şifa versin..

parliamentt
15 Şubat 2013, 00:20
otobüsün durmaya hiç niyeti yok

teknoali
15 Şubat 2013, 10:45
[B]

Keşke kendini tutsaydın da bu kadar gereksiz bir cevap yazmasaydın;))Ne kadar anlatsam da boş ;)Çünkü okuduğunu anlamayan ve benim yazdığımın dışında kendi fikirlerini ben yazmışım gibi gösteren şahsiyetlere ne söylesen söyle boş;)))

Ben aynen şu şekilde yazdım :"
"İnşallah kurtulur da bir daha böyle bir yanlış yapmaz"

Ehliyetsiz , kasksız, vs. yola çıkıp son sürat hız yaparsan birgün midibüsün altına gireceğin gibi karşıdan karşıya geçen bir çocuğa da çarpıp onun ölümüne de yol açabilirsin...

Midibüs haklı mı yazmışım!!Ehliyetsiz,kasksız motosiklet sürene apaçi dedim diye mi tantana yapıyorsunuz...

Bir de üyelik tarihine takılıp kalmışsınız arkadaş burası karargah mı ;))Yeni üye olanlara torun muamelesi mi yapılıyor;;)))Öyleyse vay halinize;)

Neyse ne kadar yazsam da boş çünkü ne yazarsam yazayım karşımdaki ancak kapasitesi kadarını anlayabiliyor;))O yüzden bu kadarı bile size fazla ;))))

Devletin yeni bir yasası var bilmiyorum bilgin var mı , ehliyetin yok , yolda gidiyorsun , karşındakinin hatası dolaysısı ile kaza yapıyorsun , videodaki gibi sinyal vermeden ani dönüş yapan şoför gibi. Normalde hiçbir hak talep edememen lazım. Ama burada sigorta senin tüm zararını karşılıyor , fakat ehliyetin olmadığı için 1000 TL civarı bir ceza yiyorsun . Senin mantığında bakarsak ehliyeti yok keşke ölseydi .

Karşındaki bu kadarını anlıyor diye bi şey yok senin kapasiten bazı şeyleri anlatmaya yetmiyor.

Bana sadece şunun cevabını ver , orada ehliyetli kasklı bir kişi olsaydı , o midibüs o kişiye çarpacak mı çarpmayacak mıydı ? Orada senin benim yada ailemizden birisinin olduğunu da varsayabilirsin , Adam zaten ani dönüş yapıyor. Sinyal yok , daha önceden dönme niyeti yok.

Sen burada başlığı böyle yazıp otobüs şoförü babanmış gibi düşünüp zerre bi şeyyazmazsan sana böyle tepki veren insanlar olur.

Kaskı montu ehliyeti olmayan apaçi dediğinin 10da 1'i kadar da otobüs şoförü için bi şeyler yazsaydın böyle olmazdı. Üyelik tarihinden bahsettim çünkü bu civarlarda belli bir ortam var , üyeler birbirini az çok tanıyorlar.

Tabi sen küba'cı olduğun için normal !

durango
15 Şubat 2013, 11:22
Başlığı şiddetle kınıyorum. Yarın birgün anan baban yaya geçidi olmayan bir yerden geçip bir araç onlara çarpsa ''Apaçilere araba çarptı'' başlığını görsen ne düşünürdün ?

ÇinLee
15 Şubat 2013, 11:29
Devletin yeni bir yasası var bilmiyorum bilgin var mı , ehliyetin yok , yolda gidiyorsun , karşındakinin hatası dolaysısı ile kaza yapıyorsun , videodaki gibi sinyal vermeden ani dönüş yapan şoför gibi. Normalde hiçbir hak talep edememen lazım. Ama burada sigorta senin tüm zararını karşılıyor , fakat ehliyetin olmadığı için 1000 TL civarı bir ceza yiyorsun . Senin mantığında bakarsak ehliyeti yok keşke ölseydi .

Karşındaki bu kadarını anlıyor diye bi şey yok senin kapasiten bazı şeyleri anlatmaya yetmiyor.

Bana sadece şunun cevabını ver , orada ehliyetli kasklı bir kişi olsaydı , o midibüs o kişiye çarpacak mı çarpmayacak mıydı ? Orada senin benim yada ailemizden birisinin olduğunu da varsayabilirsin , Adam zaten ani dönüş yapıyor. Sinyal yok , daha önceden dönme niyeti yok.

Sen burada başlığı böyle yazıp otobüs şoförü babanmış gibi düşünüp zerre bi şeyyazmazsan sana böyle tepki veren insanlar olur.

Kaskı montu ehliyeti olmayan apaçi dediğinin 10da 1'i kadar da otobüs şoförü için bi şeyler yazsaydın böyle olmazdı. Üyelik tarihinden bahsettim çünkü bu civarlarda belli bir ortam var , üyeler birbirini az çok tanıyorlar.

Tabi sen küba'cı olduğun için normal !

Ne kadar anlatsam da boş;)). "Vermeyince Mabud, neylesin Mahmud" Hala kendi düşüncelerini benim yorumummuş gibi göstermeye çalışıyorsun ya;)))Yazdıklarının ciddiye alınacak bir tarafı yok;))) Bak yine seni az da olsa ciddiye alıp yorum yazdım;)) Bu kadarı ile fazla sana;)))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Başlığı şiddetle kınıyorum. Yarın birgün anan baban yaya geçidi olmayan bir yerden geçip bir araç onlara çarpsa ''Apaçilere araba çarptı'' başlığını görsen ne düşünürdün ?

Okuduğunu anlamayıp olayı tamamen farklı boyutlara çekmeye çalışanlara bir yenisi daha eklendi;))))

srhtsglm
15 Şubat 2013, 11:32
cinlee,
gel sana tamı yarımı, bozacıyı yada sıracıyı göstereyim! Apacinin önde gideni sensin bi o kadarda antipatiksin ayrıca ego ve kompleks problemin var yazdıklarından bu anlasılıyor.belli olmaz belki bigun bi bakarsın sende baslık olmussun bu forumda, küba cı! Hadi simdi üste cıkacam diye cevap yaz tamam mı? He ama bu sefer sana laf yetistirmeyecem zira seviyen seviyemin kat be kat altında senin gibi tipleri hic sevmiyor ve tahammül edemiyorum.hadi cnm yolun acık olsun...

ÇinLee
15 Şubat 2013, 11:34
cinlee,
gel sana tamı yarımı, bozacıyı yada sıracıyı göstereyim! Apacinin önde gideni sensin bi o kadarda antipatiksin ayrıca ego ve kompleks problemin var yazdıklarından bu anlasılıyor.belli olmaz belki bigun bi bakarsın sende baslık olmussun bu forumda, küba cı! Hadi simdi üste cıkacam diye cevap yaz tamam mı? He ama bu sefer sana laf yetistirmeyecem zira seviyen seviyemin kat be kat altında senin gibi tipleri hic sevmiyor ve tahammül edemiyorum.hadi cnm yolun acık olsun...

Seviyeye bak be;)))Cnm mnm bunlar ne yahu;)))Töbe töbe;))))Allah akıl fikir versin;))))))

teknoali
15 Şubat 2013, 11:40

kesinlikle katılıyorum. burada asıl olay otobüs şoförünün suçudur, ardından motorcunun ehliyetini vs sorgularız. Motor sürücüsü otobüsün altına girmedi , otobüs motor sürücüsünü altına aldı. Burada basit ama olayın boyutunu değiştiren şeyler var. Motorcu öyle yada böyle giderken otobüs şöförünün hatasından dolayı bu durumda. Ama çinlee bunu anlayabilecek kapatisede değil malesef.

ÇinLee
15 Şubat 2013, 11:44
kesinlikle katılıyorum. burada asıl olay otobüs şoförünün suçudur, ardından motorcunun ehliyetini vs sorgularız. Motor sürücüsü otobüsün altına girmedi , otobüs motor sürücüsünü altına aldı. Burada basit ama olayın boyutunu değiştiren şeyler var. Motorcu öyle yada böyle giderken otobüs şöförünün hatasından dolayı bu durumda. Ama çinlee bunu anlayabilecek kapatisede değil malesef.

Kapasite ve seviye sende zaten bi önceki mesajın da gayet belli;)))

durango
15 Şubat 2013, 11:45
Okuduğumu anlayacak kadar kapasitem var.Sendede ölüm döşeğindeki bir insana apaçi diyip üzerine sırıtacak kadar insanlık var.

Cahile söz anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur.... Yolun açık olsun, cevap yazıp tartışılacak seviyede insan değilsin

srhtsglm
15 Şubat 2013, 11:49
amma çok sırıtıyosun sen ya! ne kullanıyorsun merak ediyorum gerçekten, :silent: insanlardan tepki alıyorsun hala üste çıkma peşindesin nasıl bir tipsin çözemedim.ergenmisin?:cherry:

ÇinLee
15 Şubat 2013, 11:56
Önce Lafa Bakarım Lafmı Diye Sonra Adama Bakarım Adammı Diye..Emin olun bu cevap bile sizin gibilere fazla;))

srhtsglm
15 Şubat 2013, 12:25
Joker mübarek hala sırıtıyor:cherry:

bize Mevlanadan edebiyat parçalama.kaldı ki o sözün aslı ve içerdiği anlam senin sandığından daha farklı.ayrıca sözünü zikrettiğin insanın felsefesini iyi anla önce ondan sonra konuş zira o felsefe ile senin beyin yapının uzaktan yakından alakası yok.

Kıssadan hisse o zaman;

''Dil, tencerenin kapağına benzer. Kıpırdadı da kokusu duyuldu mu ne pişiyor anlarsın,''

Burada da herkes pişenin ne olduğunu anladı sende. o yüzden artık sus bence...

onuRRtas
15 Şubat 2013, 12:30
Kardeş bak.

Kaç senelik motorcusun bilmem. Ben 5 seneliğim. 21 yaşındayim. Bundan gurur duymuyorum fakat ehliyetsiz de kasksız da motor kullandım. Gençlik bunun adı. İnsanlar hata yapar gençliklerinde.

Sen başkasının hatası yüzünden belki de hayatı kararmış bir kardeşimiz hakkında "apaçi"! Gibi aşağılayıcı bir sıfat kullanamazsın ! bunun adı saygıdır. O cocuga olmasa bile ailesine tanıdiklarina sevdiklerine saygidir. Hayatini bile kaybetse ölümüne saygıdır.

Umarım bu yazıdan kendine biseyler katar, insan olmayi hatirlarsin.

ÇinLee
15 Şubat 2013, 12:46
Körler sağırlar birbirini ağırlar...Devam edin siz on defa yazdım bi on defa daha yazacam heralde;)) Ciddiye alınacak tipler değilsiniz;)

Erhan Erdil
15 Şubat 2013, 14:58
MT forumlarında açılmış konular dahilinde ikili sohbetler ve mesajlaşmalar yapilamaz.